dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Tynki gipsowe

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Co sądzicie, lepiej wykończyć ściany tynkiem gisowym z agrgatu czy płytami g-k?

  2. #2

    Domyślnie

    Według mnie lepiej z agregatu. Widziałem płyty po kilku latach na złączach pękają. Chociaż ktoś już tu na forum wspomniał że i tynki mogą pękać. Mój kierownik stwierdził, że jeżeli dobrze się położy tynk z agregatu to bije na głowę jakością płyty. Ja jeszcze jestem przed tym etapem, więc będę śledził ten wątek, jeżeli ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami. Chociaż na poddaszu to nie ma wyjścia będą płyty.

  3. #3

    Domyślnie

    Wykonawca zaproponował mi tynk kładziony na siatkę z włókna szkl. więc z pękaniem nie powinno być problemów. Dodam,że ściany zewnętrzne wykonane są z kształtek styropianowych IZODOM.

  4. #4

    Domyślnie

    Płyty g-k są chyba droższe, i zwykle daje się je tam, gdzie występuje bardzo nierówne podłoże.

  5. #5

    Domyślnie

    Płyty g-k wychodzą taniej jeżeli większość roboty zrobię sam.

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś ten temat był przedmiotem dyskuscji, z resztą z mojego powodu.
    Rzeczywiście układając samemu płyty wychodzi taniej. Jednakże tynki gipsowe lub cementowo-wapienne jeżeli są równe mają pewną przewagę.
    Moje wątpliwości czy tynki tradycyjne czy płyta brały się stąd, że budując dom wreszcie chciałbym mieć naprawdę proste ściany. Mieszkałem w trzech mieszkaniach i już mam serdecznie dość krzywych ścian i nierównych tynków.
    Tak przy okazji, chyba w styczniowym lub lutowym Muratorze było o układaniu tynków. Przed położeniem tynku maszynowego na ścianach mocowane były listwy prowadzące. Ciekaw jestem kto tak robi? Stosując taką technologię mogę uwierzyć, że tynk będzie prosty. Ale pokażcie mi takiego wykonawcę. Jest to temat, który spędza mi sen z oczu choć do tynków jeszcze daleko.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale będziesz miał mnóstwo roboty z docinaniem np. narożników i wykańczaniem łączeń. Jeśli zależy Ci na cenie,to najlepiej najmij dobrą i tanią ekipę zza wschodniej granicy i zrób je ręcznie.

  8. #8

    Domyślnie

    witam
    A ja znam mistrza świata który kładzie tynki gipsowe knaufa minimum 1cm grubości po 19zł/m2 z materiałem(knauf). osadza tylko narozniki, żadnych listw prowadzących i uwierzcie mi, że na 2,5 metrowej łacie zero szpar. Wiem, bo kiedy robiłem na jakiejś budowie adaptacje poddasza, oni tynkowali i sprawdzałem ich robotę , no mówię mistrzostwo.Jeżeli ktoś chce gipsowe, to dam kontakt, wprowadzacie gościa i przychodzicie dopiero na odbiór, a tynki jak malowane.
    Aha, nie wiem gdzie jest ten priv , więc może na emalię .
    Pzdrw
    Artur

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Lullabysta - priv to "Wiadomości prywatne" w prawym górnym rogu. Jak coś dostajesz to pojawi Ci się obok komunikat "Masz 1 prywatną wiadomość"

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki lullbysta ale już mam ekipę za 15zl/m, robią tak jak piszesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony