dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 155 z 155
  1. #141

    Domyślnie dziekuje za informacje

    chce sobie kupić dachówke roben monza pluzs tobago a firma mi mówize w słońcu wchodzi w brąż i najlepsza to rupp ceramika rubić czarny kryształ i chętnie by mi ją wepchnęli ale widze że kolega z wrocławia ostrzega przed problemami, dzięki

  2. #142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa MM

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Ja już mam Ruppa czarny kryształ i ...napoczątku myślałam, że padnę. Plamy na całym dachu. Koszt samej dachówki to prawie 80 000. Przyjechał przedstawiciel Brassa na podlasie i też nie wiedział o co biega, jak również sprzedawca Amarodachy. No i siedzieli i przekładali cały dzień, dla uzyskania efektu mienienia się poszczególnych elementów, a nie plam. Efekt był naprawde super. Kupując tą dachówkę należy się liczyć, iż wymaga ona specjalnego układania. Częśc dachówek jest mniej nakrapiana "brokatem" i dlatego są ciemniejsze. Dach iskrzy się w słońcu i ma kolor za każdym razem inny, zależnie od pogody. Prawdę mówiąc jest to produkt wyjątkowy, niepowtarzalny i niezamieniłabym go na żaden inny. Ale proszę mi wierzyć, robi piorunujące wrażenie .

  3. #143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa MM

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Ja już mam Ruppa czarny kryształ i ...napoczątku myślałam, że padnę. Plamy na całym dachu. Koszt samej dachówki to prawie 80 000. Przyjechał przedstawiciel Brassa na podlasie i też nie wiedział o co biega, jak również sprzedawca Amarodachy. No i siedzieli i przekładali cały dzień, dla uzyskania efektu mienienia się poszczególnych elementów, a nie plam. Efekt był naprawde super. Kupując tą dachówkę należy się liczyć, iż wymaga ona specjalnego układania. Częśc dachówek jest mniej nakrapiana "brokatem" i dlatego są ciemniejsze. Dach iskrzy się w słońcu i ma kolor za każdym razem inny, zależnie od pogody. Prawdę mówiąc jest to produkt wyjątkowy, niepowtarzalny i niezamieniłabym go na żaden inny. Ale proszę mi wierzyć, robi piorunujące wrażenie .

  4. #144

    Domyślnie

    michalkarolina - Tobago jest w kolorze czarno-brązowym, więc ma prawo wpadać w brąz. Za to na razie jako jedyny w ofercie Robena ma powierzchnię glazurowaną. Efekt jest zarąbisty. No i glazura to najbardziej praktyczna powierzchnia - zawsze czysta powierzchnia dachu.

  5. #145

    Domyślnie

    witam
    ja właśnie rozpoczynam temat reklamacji z firmą Monier. Na razie nie będę się zbytnio rozpisywał gdyż oczekuję w ciągu 7 dni na zajęcie stanowiska. Ogólnie nie jest dobrze z dachówką sirius 13 antracyt. Jest to produkt wypalany w Polsce.
    Jeśli utrzymają swoje podejście i nie uwględnią reklamacji kieruję sprawę do sądu, opiszę zjawisko i podejśice do klienta w gazecie regionalnej Dziennik Bałtycki (jestem podwykonawcą tej prasy), poświęcę kilka własnych billboardów na terenie 3 miasta do przedstawienia tematu oraz wykorzystując własną profesję, pracowników i możliwości (prowadzę agencję marketingową) narobię silnego szumu w internecie zaczynając od for budowlanych. Nie odpuszczę. Pomimo iż firma zasłania sie normami. Czasy samowolki minęły.
    Pozdrawiam
    Tomasz
    Życie to sztuka wyważenia

  6. #146

    Domyślnie

    Witajcie,
    właśnie skończyli u mnie układać na dachu dachówkę Rupp Ceramika Rubin 13V, kolor tekkowy. Póki co jestem bardzo zadowolony z jakości i z wyglądu. Ten model wypalany jest w Niemczech i jeśli chodzi o jego jakość nie ma porównania do np. Syriusza wypalanego w Polsce, nie wspomnę o Robenie, którego moi dekarze układali na sąsiednim dachu - strasznie krzywy. Do ułożenia Robena użyli jednego wiertła (cięte dachówki w koszach i kalenicach) natomiast u mnie podobno spalili około 30 wierteł.
    Mam jednak radę dla wszystkich zdecydowanych na tę dachówkę - nie zamawiajcie dachówek dwufalowych (prawa strona okien i kominów). Kosztują one według cennika 68 zł za sztukę a prawie identyczna w kształcie lewa dachówka szczytowa (różni się tylko pionowym elementem zasłaniającym krawędź szczytu) kosztuje 38 zł. Wystarczy przyciąć dół dachówki i mamy to samo za prawie połowę ceny. Przy 40 dachówkach a tyle u mnie było, robi to już niezłą różnice.
    pzdr

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Riki70

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam ogromny problem z Rupp Ceramika Sirius Miedź
    kupiłem dachówkę w 2001roku po 10 latach nadaje się do wymiany
    Miał ktoś podobny problem ?

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANK Zobacz post
    Z tym "podejściem firmy" to bym się nie zgodził - będą mi wymieniać dachówkę po raz drugi i to bez większych problemów (oczywiście z ich strony)
    Właśnie minęło kilka lat od obietnicy wymiany dachówki na nową - dalej jestem w punkcie wyjścia i po raz drugi nie mogę się doprosić wymiany. Jednak te "podejście firmy" jest złudne - pewnie reklamacja będzie musiała się oprzeć o sąd

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANK Zobacz post
    Właśnie minęło kilka lat od obietnicy wymiany dachówki na nową - dalej jestem w punkcie wyjścia i po raz drugi nie mogę się doprosić wymiany. Jednak te "podejście firmy" jest złudne - pewnie reklamacja będzie musiała się oprzeć o sąd

    https://www.facebook.com/MonierRuppc...ych?ref=stream
    by budynek był przyjazny i bezpieczny
    nie może zabraknąć w nim skutecznej hydroizolacji
    są przypadki trudne ale nie niewykonalne
    MTW czyli np.Można To Wysuszyć

  10. #150

    Domyślnie

    W końcu wymienili pokrycie dachowe, ale sposób wykonania pozostawia wielki niesmak - tak źle dachu wykonanego jeszcze nie widziałem. Gdybym wiedział, że tak dach będzie wyglądał po wymianie to na pewno nie zdecydowałbm się na tę wymianę. Wymiany dokonywała grupa dekarska Bogdana Kalinowskiego. Z czasem przedstawię zdjęcia dachu. Sporo osób prosiło mnie o druk gwarancji z 2000 roku - zamieszczam poniżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 017a.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	274561  

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Większość osób miało problemy jak również sam producent, który zdecydował się na przerwanie produkcji i likwidacji zakładu w Polsce.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  12. #152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wld

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Zapewne nie wchodzi juz Pan na to forum, ale zaryzykuję. Poszukuję osób które kładły na dach sirusa -ruppceramiki w 2002 roku. Mam z nią problem a firma twierdzi że było tylko 10 lat gwarancji
    masakra jakaś.
    Prozze o kontakt
    Pozdrawiam

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wld

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    poszukuję oryginalnej karty gwarancyjnej na ruppceramikę sirus z roku 2002.
    pozdrawiam

  14. #154
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barbara M

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Sulmin
    Kod pocztowy
    83-331
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Chyba mamy ten sam problem?
    potrzebuje pilnie informacje o reklamacjach dachowki Syriusz.
    Czy ktos prowadzil z producentem proces sadowy?
    Moze jest mi ktos w stanie pomoc?
    Prosze pilnie o kontakt.
    Moja jesz do wyrzucenia i producent nie chce ja wymienic.

    Pozdrawiam

    Barbara

  15. #155
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barbara M

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Sulmin
    Kod pocztowy
    83-331
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hallo,

    mam problemy z dachówka Syriusz zakupiona w 2001. Czy może mi Pan cos ze swojego doświadczenia pomoc?

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony