dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 155
  1. #21

    Domyślnie

    Myślę, że dobry dekarz poradzi sobie z każdą dachówką.Rupp ma swoich przeszkolonych dekarzy ale i im zdarzają się wpadki. Najlepiej jak dekarz pokaże swoje dzieło na innym dachu /oczywiście pokrytym dachówką Ruppa/.

  2. #22

    Domyślnie Czy ktoś miał problem z jakością..

    Agamon
    I jaka była odpowiedź przedstawiciela? Bo my się zastanawiamy nad dachówką Wiekora angobą lub angobą szlachetną.

  3. #23

    Domyślnie

    Wykonawca poleca mi angobę Robena miedzianą. Rozumiem, że wady jednej dachowki do drugiej to głównie równość wykonania. Czy to załatwi dobry fachowiec układający dach?

  4. #24

    Domyślnie

    Przedstawiciel wiekora przyjechał jak na agitkę i więcej go nie widziałem.
    Przedstawiciel Ruppa przekazał wiadomośc o nowym wzorze kart gwarancyjnych - miałem ją w ręku
    Ponieważ potraktował mnie poważnie, kolor nam bardziej odpowiadał i połaskotano mnie większym upustem ( 25%) kupiłem Ruppa- jasny brąz.
    Jak będzie na dachu to pewnie w sierpniu bede widział i nie omieszkam podzielić się ze spostrzeżeniami z innymi.
    Pozdrawiam
    agamon

  5. #25

    Domyślnie

    Ps,
    jeśli chodzi o angobę szlachetną Wiekora- to zwróćcie uwage na "pajęczynę" na szkliwie- szczególnie niemiecka L15, polska jest lepiej wykonana. Bynajmniej ja takie widziałem.
    agamon

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Pajęczynka występuje również na dachówce Ruppa. Jest to nic innego jak pękanie angoby, która później odpada i mamy dachówkę w centki /czerwone/.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    A wracając do Creatona to o ile jest on droższy od Rupp'a i od Robena'a? Czy ktoś się orientuje? I czy oznacza to, że Creaton jest najlepszą dachówką (ceramiczną) dostępną na naszym rynku?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Z całą pewnością Creaton jest najdroższy.

    A ja po Waszych narzekaniach na pękające angoby zaczęłam się zastanawiać nad dachówką naturalną (bez angoby).
    Czy ktoś ma może taką?
    Po wycenie mojego dachu widzę, że mogę mieć najtańszego Creatona bez angoby w cenie RuppCeramiki angobowanej.
    No i na co postawić: na angobę, czy na renomę firmy?!

    Co o tym myślicie?
    pozdrawiam

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    U mniej jest Rupp Bardzo dużo dachówek jest krzywych (odstających) Nie tego sie spodziewalem po tych dachówkach. Odradzam !!!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Z całą pewnością Creaton jest najdroższy.

    A ja po Waszych narzekaniach na pękające angoby zaczęłam się zastanawiać nad dachówką naturalną (bez angoby).
    Czy ktoś ma może taką?
    Po wycenie mojego dachu widzę, że mogę mieć najtańszego Creatona bez angoby w cenie RuppCeramiki angobowanej.
    No i na co postawić: na angobę, czy na renomę firmy?!

    Co o tym myślicie?
    pozdrawiam
    Jak my wybieraliśmy dachówkę, to patrzyliśmy na dachy sasiądów (pobudowane mniej więcej w tym samym czasie). Jeden ma angobowaną, drugi nie. Na tym bez angoby nie widać już praktycznie jaki miała kolor...
    Dlatego u nas jest angobowana Ruppa i jest git
    Pozdrawiam
    GR

  11. #31

    Domyślnie

    Rupp sirius nie ma połówek, dlatego musieliśmy zrezygnować z dodatkowego daszka przy szczytach . Trochę to wynikało i z tego, że dekarze nie uczestniczyli w budowaniu więźby, a ja nie byłem świadomy przyszłych problemów, ale smutek jest. A tak ładnie zapowiadał się daszek.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    JANK, a jak się skończyły ostatecznie Twoje kłopoty z odpadającą angobą?
    Czy załatwiłeś już sprawę z reklamacją? Daj znać, jak się sprawy mają !

    I pytanie do tych, którzy pisali powyżej o swoich planach położenia RuppCeramiki (Agamon, Adamski i Inni ) - czy Wasze dachówki są już na dachach ? Jak się układało, czy były równe?
    Podzielcie się doświadczeniami .

  13. #33

    Domyślnie

    Moj Rupp jeszcze nie jest na dachu. Na razie jestem na etapie stropu nad parterem. Z ekipa do dachu jestem umowiony od 1 pazdziernika. Mam nadzieje ze bedzie OK.
    Pozdrawiam
    Adamski

  14. #34

    Domyślnie

    A tak swoją drogą proszę wszystkich wyrażających swoje opinie (negatywne i pozytywne) o dachówkach o logowanie się. Jak dla mnie opinie Gościa są mało wiarygodne.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Ale Gość może zadawać pytania. Pytanie do specjalistów. A więc jak byście popuścili wodze fantazji i pomarzyli trochę, że macie furę kasy to jakej firmy (najlepszą!) karpiówkę byście kupili?

  16. #36

    Domyślnie

    Ja ułożyłem karpiówkę Creatona czerwona angobowana. Sama dachówka nie jest najdroższa ale drogie są krańcowe, gąsiory, wentylacyjne, itp.

    Zdecydowanie polecam, mam ją na dachu ok. roku, nic się nie dzieje. Wygląda b. ładnie. Nie mam doświdczenia z innymi dachówkami ale tą mogę polecić (50 lat gwarancji).

    Pzdr

  17. #37

    Domyślnie

    Gościu - masz rację możesz pytać. Co do wyboru dachówki w momencie wygrania w lotka to przychylam się do zdania Marc-a. Wybrałbym Creatona. Niestety finansowo wygląda to tak że już biorąc Ruppa bardzo nagiąłem budżet budowlany.

  18. #38

    Domyślnie

    Cześć
    Jestm właśnie na etapie stropu więc czas zdobyć jakąś wiedzę na temat dachówki. U mnie będzie to ceramiczna i chciałbym sie czegoś dowiedzieć na ten temat. pierwszy krok zrobiłem czytając ten wątek Mam takie pytanie: jakimi firmami i medelami powinienem się zainteresować od czego lepiej trzymać się z daleka? Jaki możemy uznać że mają dobry stosunek jakość/cena. Która z firm ma lepsze jakości dachówkę Rupp,Roben, Wiekor (o tym Creatonie to teraz przeczytałem pierwsz raz w życiu ) czy duża jest różnica w cenie na te dachówki? O co jeszcze pytać w hurtowni?
    Pozdrawiam

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Odebrałam dziś wycenę Ruppa - na Syriusza dostałam 25% rabatu, a na marsylkę 20% (cena wyjściowa ta sama).

    Przy okazji zadałam mnóstwo pytań i oto czego się dowiedziałam:
    Ponieważ na forum widziałam kilka wersji warunków gwarancyjnych Ruppa, więc obejrzałam dokładnie kartę gwarancyjną: 20 lat ogólnej gwarancji +10 lat na przemarzalność.

    Adamski, pisałeś o 20 latach gwarancji na przemarzalność - skąd te informacje?

    Poza tym opowiedziałam o historii JANK-a z odpadającą angobą. Sprzedawca twierdzi, że słyszał o tej historii opisanej w necie (pytanie: czy to ta sama historia ?) i że przedstawiciele Ruppa wyjaśnili mu, o co chodziło.
    A mianowicie: przy obróbce koszy należało podmalować brzegi dachówki angobą na zimno (pędzelkiem) i komuś to wyszło nierówno - pochlapał dachówki. A potem, żeby nie było widać tych plam i różnicy w kolorze, pomalował tą angobą na zimno CAŁY DACH ! I właśnie ta angoba zewnętrzna po jakimś czasie zeszła sobie z dachu, co było podobno do przewidzenia.
    JANK, czy to historia o Twoim dachu ?

    Sprzedawca twierdzi, że ta właściwa, wypalana angoba nie ma prawa odpadać.

    No i co o tym myślicie?
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Mam marsylkę angobę na dwóch dachach. jedna leży już na dachu 2 lata i jest w bardzo dobrym stanie. Kupowana była jako drugi gatunek i na 160 mkw było ok. 1mkw zwichrowanych dachówek. Natomiast ich powierzchnia bez zastrzeżeń. Druga kupiona jako pierwszy gatunek w tym roku niestety wygląda gorzej niż ta pierwsza . Ma bardzo dużo odprysków na krawędziach. Krótko mówiąc żadnej gwarancji , że trafisz na dobry towar. Reklamować najlepiej przed położeniem na dach , bo potem to można czekać ruski rok na załatwienie. Jeśli już teraz tak łatwo kruszą się , to co się z nimi będzie działo potem ? Sądzę , że są z różnych cegielni i dlatego znacznie różnią się jakością. Albo do Polski trafiają odpady , których nie przyjął zachód.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony