dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 155
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No to mnie Pyrka zmartwiłaś ...
    A już miałam taki apetyt na tę marsylkę...

    A o dziwo, wbrew powszechnie krążącym opiniom, w wątku o dachówkach Tondach nikt się na jakość marsylek nie skarży...
    No i co tu zrobić...

    Pyrka, napisz proszę, jak w Twoim przypadku wyglądało załatwianie spraw reklamacyjnych.

    pozdrawiam

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Na razie tylko czekam , pieniądze już skasowali to się nie spieszą. Nie wiem więc jaki będzie koniec tej reklamacji. Pyrka

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Życzę powodzenia!
    I liczę, że podzielisz się z nami refleksjami po fakcie...
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Do Elli : nie to nie o mój dach chodzi. W moim przypadku reklamację złożyłem na nierówne /odstające/ dachówki. Reklamacja została uwzględniona i dostałem 400 dachówek na wymianę. Problem w tym, że dostałem te dachówki a nie zostały mi wymienione na moim dachu. Dekarz twierdzi, że te 400 dachówek to inna partia i tak normalnie to ich się nie da wymienić i trzeba przekładać cały dach / i chyba ma rację/.
    Odnośnie angoby to jeszcze reklamacji oficjalnie nie zgłosiłem, ale na tych dachówkach z których odpada angoba widać mikropory w których zbiera się zimą woda i wiadomo co dzieje się dalej. Gdybym teraz kupował dachówkę myślę, że wybrałbym inną np. Robena z którą może bym nie miał takich kłopotów.

  5. #45

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy można dachówkę zabezpieczyć przed wodą poprzez
    pokrycie jakimś specyfikiem.
    Np. tak jak przy czyszczeniu starych
    Mam zamiar ze względów na cenę kupić Jopka - ma tylko bez angoby
    Artur

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nrobert1

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    znajomy na dachowke robena.po 4 latach zaczela sie "łuszczyć".złozył reklamację którą uznali.dodatkowa do demontażu i połozenia nowej przysłali swoja ekipę na swój koszt.natomiast mój wykonawca kładzie dachówke Rupp u mojego sasiada-po polożeniu wyszly roznice w odcieniach widoczne gołym okiem.w odpowiedzi na reklamacje Rupp stwierdzil ze miesci sie to w ramach Polskiej Normy>wiec panowie od marketingu zRupp-a , wszystkich zainteresowanych odsylam na wizję lokalną do Sarbinowa koło Mielna>doskonała reklama waszych wyrobów.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam już totalny mętlik w głowie ...
    Po tym wszystkim, co tu przeczytałam, zaczynam się poważnie zastanawiać nad dachówką cementową... (w moim przypadku to dodatkowa oszczędność 6tys. zł).
    Czy pomimo tych wszystkich opisanych problemów z ceramicznymi, ktoś z Was mógłby znaleźć jakiś koronny argument przemawiający za tak ryzykownym wydatkiem, jakim jest dachówka ceramiczna?

    Słówko do Art63 - przeczytaj historię, jaką opisałam powyżej - jakie mogą być skutki pokrywania dachówek angobą na zimno...

  8. #48

    Domyślnie

    Ella,

    Mozesz podac gdzie daja takie warunki na Ruppa?

    Co do argumentow za ceramiczna warto niezaleznie od wszystkiego co Cie moze spotkac kolor i trwalosc ceramicznych jest duzo wieksza niz cementowe.
    A problemuy moga byc zawsze z kazda dachowka czy blacha.

    Dlatego dobrze jak kladzie ekipa ze skladu u ktorego kupujesz dachowke - kaszany nie wsadza a w razie czego latwo o reklamacje i naprawe.

    Ja tak zamierzam zrobic albo przynajmniej zapewnic odplatny nadzor dekarza lub skladu ktory sprzedaje zeby potem nie bylo zastrzezen do robocizny.

    Ja sie zastanawiam nad wiekorem lub ruppem w obu przypadkach angoba czerwona.
    W tym tygodniu wiekor ma wypuscic robiona w Polsce angobe czerwona w kolorze tej niemieckiej (zblizona do Rupp Sirius angoba podstawowa) ktora byla nieco drozsza.

    Ja bede sie kierowal chyba warunkami finansowymi Rupp albo Wiekor bo warunki gwarancyjne sa porownywalne a jak cos ma sie dziac to na pewno w pierwszych latach.
    Pzdr
    Fugas

  9. #49

    Domyślnie

    Do Elli : Twój sprzedawca albo ma poczucie humoru albo umie opowiadać bajki Pomalowanie całego dachu angobą na zimno ? Chciałbym to zobaczyć.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Fugas - wysyłam Ci na priva adres firmy .

    Jank - może bajki, a może i nie bajki... - spójrz kilka postów wyżej, co zamierza zrobić ze swoją dachówką jeden z naszych forumowych kolegów...

  11. #51

    Domyślnie karpiówka -wentylacja

    Mam pytanie w temacie dachówki karpiówki czy dawałi wam przy rynnach kratkę która ma wpuszczać powietrze pod dachówkę jak oglądam dach to w wielu dachówka leży bezpośrednio na pasię nad rynnowym. Tak kratka trochę szpeci więc jeżeli nie jest konieczna ???????????

  12. #52
    koczaa
    Guest
    koczaa

    Domyślnie ANGOBA??? Co to jest???

    Wiytam,

    co to do jasnej ch...y jest ta ANGOBA? Czy ten sam producent oferuje dachówki z- i bez- ANGOBY??? Czy lepiej mieć dachówki z ANGOBĄ, czy bez??? Czym różnią się dachów te "z" i te "bez"???

    Pomóżcie!

    Dzięki, pozdr.

    kocza.
    [email protected]

  13. #53

    Domyślnie

    Angoba jest to farba /lakier/ którą pokrywa się dachówki w celu osiągnięcia odpowiedniego koloru dachu i zabezpieczeniu przed niekorzystnym wpływem środowiska.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    To nie farba tylko glinka.

  15. #55
    koczaa
    Guest
    koczaa

    Domyślnie

    Witam,

    co to do jasnej ch...y jest ta ANGOBA? Czy ten sam producent oferuje dachówki z- i bez- ANGOBY??? Czy lepiej mieć dachówki z ANGOBĄ, czy bez??? Czym różnią się dachów te "z" i te "bez"???

    Pomóżcie!

    Dzięki, pozdr.

    kocza.
    [email protected]

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    No i nie dowiemy się co to jest ANGOBA ........

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    Ludzie z firm produkujących dachówkę nie zaglądają na te strony.....

  18. #58

    Domyślnie

    Sorry, ale widzę, że nie tylko mnie to interesuje:



    co to do jasnej ch...y jest ta ANGOBA? Czy ten sam producent oferuje dachówki z- i bez- ANGOBY??? Czy lepiej mieć dachówki z ANGOBĄ, czy bez??? Czym różnią się dachów te "z" i te "bez"???

    Pomóżcie!

    Dzięki, pozdr.

    kocza.
    [email protected]

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocza
    co to do jasnej ch...y jest ta ANGOBA? Czy ten sam producent oferuje dachówki z- i bez- ANGOBY??? Czy lepiej mieć dachówki z ANGOBĄ, czy bez??? Czym różnią się dachów te "z" i te "bez"???
    Nie jestem ekspertem, to są wiadomości jakie zdobyłem szukając dachówki na swój dach.

    Mniej więcej wygląda to tak:
    Przy produkcji dachówki ceramicznej (chyba tylko te są angobowane) powstaje dachówka w naturalnym kolorze - ceglastym. Aby uzyskać dachówkę w innym kolorze pokrywane są one (po wyschnięciu - nie wypaleniu) dodatkową, barwioną warstwą glinki i dopiero wypalane. W efekcie jest dachówka w innym kolorze niż ceglasty, ale nie tylko. Ta dodatkowa warstwa jest mniej chłonna i "bardziej śliska" co zmniejsza zanieczyszczanie dachówki.

    Według mnie angoba to takie coś pomiędzy dachówką tradycyjną a glazurowaną (która na dachu wygląda jak plastik i strasznie się świeci). Lepiej mieć angobowaną, bo mniej się brudzi, jest mniej chłonna... aczkolwiek na Forum były głosy, że angoba pęka i na dachówce powstaje pajączek... ale to chyba tylko, jak coś jest schrzanione przy produkcji... u mnie na dachu jest już jakiś czas i nic nie pęka.
    Pozdrawiam
    GR

  20. #60

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne.

    Teraz wreszcie już coś wiem...

    Pozdr. kocza

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony