dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Dom z użytkowym poddaszem - rodzina 3 osobowa
    Na górze sypialnie i planowana łazienka z "pełnym programem".
    Czy urzadzenie na parterze samej toalety bedzie bardzo niewygodnym rozwiazeniem?

  2. #2

    Domyślnie

    czy oprcz miski ustepowej przewidujesz jakąś umywalke? chyba powinieneś - a jeśli będzie tam umywalka to jestem pewny że powinna być i kabina prysznicowa...
    wydaje mi się że 2 łazienki to byłoby dobre rozwiazanie...
    snow
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też przychylam się do propozycji dwu-łazienkowej.
    Jeśli na górze planujecie mieć sypialnie, to będzie to Wasz prywatny kącik w pewnym sensie, dlatego też dobrze byłoby gdyby ta górna łazienka mogła być tylko i wyłącznie do Waszej dyspozycji.
    Łazienka na dole, oczywiście z prysznicem na przykład mogłaby też spełniać rolę łazienki dla gości.

    Ja też mam parterowy domek z użytkowym poddaszem i planujemy dwie łazienki, pomimo tego, że ta na dole jest b. mała. Z tym, że u nas też przeważają względy finansowe, bo narazie nie planujemy zagospodarowania poddasza.

    p.s jeśli rodzina się powiększy to będzie bój o dostęp do łazienki

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przez tydzień przekonywałem architekta że prysznic w łazience na dole to dobry pomysł. No i mam, prysznic, umywalkę toaletę.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Zgadzam sie z poprzednikami, tez wydaje mi sie, ze dwie lazienki to lepszy pomysl. Gorna z pelnym wyposazeniem, dolna z kabina prysznicowa (chociazby wlasnie dla gosci).

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiedź zależy głównie od tego czy często przyjmujecie gości na noc (czyli czy często goście się u Was będą kąpać). Jeśli - tak jak u nas - zdarza sie to bardzo rzadko (raz, dwa razy do roku na przykład) - to WC z umywalką na parterze w zupełności wystarczy. Jeśli rano z powodu "korków" w głównej łazience ktoś będzie korzystał z "dolnej" łazienki, to chyba raczej z umywalki niż prysznica, prawda? (chociaż to zależy od przyzwyczajeń ).

    W ogóle mam wrażenie że co do tych łazienek zachodzi jedno małe nieporozumienie. W domu jednorodzinym, gdy kilka osób na raz chce się wykąpać, "wąskim gardłem" jest nie tyle ilość łazienek, ile pojemność zasobnika ciepłej wody. Przy 160l zasobniku kąpią się dwie osoby (oszczędnie trzy) i koniec - trzeba czekać ze 20 minut na nagrzanie nowej porcji wody! Przy piecu dwufunkcyjnym z kolei w ogóle nie da się równoczesnie korzystać z ciepłej wody w dwóch łazienkach - temperatura i ciśnienie wody dramatycznie spada.

    Reasumując: jeśli masz miejsce na prysznic na dole, to go zrób, bo czasem może się przydać (ale pewnie będzie rzadko używany, jesli macie sypialnie na piętrze). Ale jeśli nie masz na prysznic miejsca, to zrób WC z umywalką i nie przejmuj się, na pewno nie będzie to problem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    IMHO na parterze MUSI być WC (ustęp i umywalka) dla gości i "szybkiego_użytku" - wystarczy pomieszczenie 1x1,5 m

    Prysznic jeśli nie ma na dole sypialni jest takim sobie pomysłem. Trzebaby najpier/potem latać na góre żeby się przebrać, wziąść ręcznik i inne bibeloty, itd...

    IMHO - łazienki obok sypialni, przy pokoju dziennym, kuchni, ogrodzie, itd... proste WC
    Jasiu

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za głosy
    Piszac toaleta mialam na myśli ubikację i umywalkę oczywiscie
    Moj problem wynika z tego, ze wyszla mi bardzo mała łazienka na dole (130x205). Na siłe wcisne tam prysznic - ale pomieszczenie bedzie wygladało nieciekawie.
    Goście na noc zdarzają mi się statystycznie raz na kwartał - być może gdy zamienię mieszkanie w bloku na dom na wsi będą chętniej zostawać kto to wie.
    Gdyby rodziny przybyło - mam możliwośc np. w pomieszczeniu nad garażem (40m2) wydzielić osobną łazienkę i zrobić tam wręcz odrębną "garsonierę". To jednak sprawa raczej dalszej przyszłości.
    Proszę raz jeszcze o głosy (najlepie poparte doświadczeniem) czy i jak bardzo jest uciążliwy brak prysznica w łazience na dole.

    Raz jeszcze wielkie dzieki za rzeczowe argumenty

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bylabym zdecydowanie za kombinacja WC-umywalka-prysznic na dole. Co najmniej z trzech powodow.
    1.zeby ewentualni goscie (nawet np. pani od sprzatania) nie musieli korzystac z mojej osobistej lazienki na gorze
    2.zeby po przyjsciu z ogrodu nie trzeba bylo nosic np. blota po pietrach (zwlaszcza dzieci!)
    3.na wypadek, gdybym ja czy ktokolwiek z mojej rodziny w ktoryms momencie zyciowym nie mogl sie wdrapac na gore - wystarczy wysoka goraczka, zlamana noga czy po prostu starosc.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Na bloto z ogrodu planuje tzw. zlew ogrodowy zainstalowany nisko tak zeby w razie czego łatwo było umyc nogi czy nawet wypłukać buty - ale w kotlowni. Wejscie gospodarcze przez garaz i kotlownie. Na półpiętrze mam pralnie więc po drodzę do górnej łazienki i garderób mogę tam zostawić brudną odzież.
    Do starości - może jeszcze czeka mnie jeden gruntowny remont.
    A z niedyspozycją - Tu faktycznie może być problem.

    Dzieki za kolejny punkt widzenia ...





  11. #11

    Domyślnie

    W rodzinie 2+2 (i więcej) muszą być przynajmniej 2 oddzielne natryski! Obecnie, tu gdzie mieszkam mam 1 łazienkę (rodzina 4-osobowa) i dochodzi do tego, że codziennie wieczorem toczy się bitwa "podjazdowa" na zajęcie łazienki. Zdarza mi się nie raz, że po prostu kładę się wkurzony i brudny spać, bo nie mogę się dopchać do łazienki
    Całe szczęście, że rano wstajemy o różnych godzinach...

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Rodzina 2+1+sporadycznie babcia.Moja żona stanowczo była za zamontowaniem w dolnej łazience kabiny prysznicowej. Mieszkamy od września 2002 i kabina była 1 raz używana w celach testowych! Po wszystkie rzeczy potrzebne do kąpieli trzeba chodzić na górę, dochodzi kolejny sprzęt do cotygodniowego sprzątania no i niebagatelny wydatek na jego zakup i montaż. Przy rzadkich odwiedzinach nocujących znajomych, polecam jedynie wersję eko: umywalka+papier toaletowy+wc

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam na dole natrysk, wynika to z tego, że mój maż uwielbia leżeć długo w wannie i czytać i teraz się denerwuje, ze go z córką czasem wywalamy z łazienki . A latem lubię wziać prysznic też w ciągu dnia, więc natrysk rozwiąże problem wojen o kąpiel...

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie, latem po "harówce" w ogrodzie chyba przyjemniej skorzystać z natrysku na parterze, niż gramolić się na poddasze?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Także mam natrysk na dole a wannę na poddaszu. Zresztą pasuje to do naszej koncepcji umownego podziału budynku na część dzienną (parter) i nocną (poddasze).

  16. #16

    Domyślnie

    U nas batalia o łazienki toczy się... Ja chciałam by na dole był również prysznic (oprócz umywalki i WC) a mój mąż twierdzi że to bez sensu, ponieważ na dole nie ma sypilani- wszystkie na górze. Może i prawda. Obecnie mieszkamy w domu teściów układ 2+2 +1. Mamy pełną łazienkę na górze i z niej korzystamy - bo jest obok naszych sypialni. Na dole jest WC + umywalka i to wystarcza. Jest jeszcze prysznic w piwnicy obok sauny i korzystamy z niego tylko w przypadku korzystania z sauny. Normalnie nikomu nie chce się biegać wolimy chwilkę poczekać na łazienkę na górze. Poza tym podkrada się ciepłą wodę sobie nawzajem przy jednoczesnym korzystaniu w dwóch miejscach.
    Jednym słowem dwie pełne łazienki to koszt, później sprzątanie. Przy przyjmowaniu gości - głównie w weekendy nie ma presji na szybkie korzystanie z łazienki i na spokojnie można poczekać.
    Mimo wszystko ja zrobiłabym na dole również prysznic - bo uważam że by się przydał. Mój maż jednak nie chce o tym słyszeć i basta - uparł się jak osioł.
    Pozdrawiam serdecznie i niestety wybór pozostaje właśnie Tobie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Moim zdaniem prysznic w łazience (WC) przy strefie dziennej to pewien luksus, i wszystko zależy od wielkości rodziny, jej możliwości rozwoju (), a także wielkości i standardu samego domu. W skromnym domku na 120m2 dla rodziny 2+1 dodatkowy prysznic, zwłaszcza przy napiętym bużdżecie, to chyba zbytek...
    W moim projekcie jest prysznic przy strefie dziennej (chociaż sam domek jest parterowy), bo obok jest osobny pokój, w którym być może zamieszkają na starość moi rodzice lub teściowie, nie wiadomo jak się życie potoczy... Taka dodatkowa, chociaż mała łazienka (program minimum: umywalka, wc i prysznic). Swoją drogą to dodatkowy prysznic niekoniecznie musi być dużym wydatkiem. U nas ma to być wydzielona strefa (może jakiś płaski brodzik, może odpowiednio ukształtowane kafelki) plus zasłonka. Ma to umożliwić korzystanie z przysznica osobie niepełnosprawnej. Przecież nie musi to być od razu kabina typu lux.
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam na górze dwie łazienik iedna ogólnie dostepna druga z dostepem tylko dla "gospodarzy" na dole natomiast mam miec trzecia łazienkę. Moje pytanie jst takie czy jet sens w dolnej łazience robić prysznic czy nie?
    Pozdrawim Mirek

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U mnie będzie na górze "pełna" łazienka z wanną, na dole zaś WC z prysznicem - jest nas dwoje. Zaprojektowaliśmy tak po prostu dla wygody.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,
    Borykam się z tym samym problemem, co autor tematu.
    Widziałam, że był poruszony kilka lat temu, dlatego jestem ciekawa jaka decyzja została podjęta i czy było warto.
    Drogi autorze, jesteś tu?
    Jeśli nie, chętnie poznam opinie innych osób, które stały przed takim wyborem.
    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony