dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Spotkalem sie z opinia, ze beton komorkowy nadaje sie na sciany piwnicy. Warunek to solidna izolacja przed wilgocia. Czy ktos z Was odwazyl sie na takie rozwiazanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nigdy, choć są materiały np. Ytonga, które są przewidziane na tego typu elementy.
    Nigdy nie próbuj z gazobetonu. Zwyczajny beton komórkowy ma zbyt dużą nasiąkliwość, więc nie wytrzymałby naporu wody, sądzę nawet przy pełnej izolacji przeciwwodnej.
    Osobiście zaczynam budować i robię to w sposób tradycyjny - z bloczków betonowych. Łatwo i przyjemnie.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Chociaż jestem zwolennikiem gazobetonu nigdy nie zdecydowałbym się na wykonanie ścian fundamentowych z tego materiału. Producenci ze względów marketingowych starają się jak mogą. W Niemczech nawet są takie budowy, gdzie zastosowano gazobeton, ale wykonanie izolacji przeciwwilgociowej musi być bezbłędne.
    W naszych, polskich warunkach jest to zbyt ryzykowne.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Te rozważania przypominają mi reklamy z cyklu: "czy można być własną pomocą drogową? - Odpowiedź: można, ale po co?
    Uważam, że eksperymentowanie przy fundamentach za kiepski pomysł.
    Alek

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzam się z Wami, nie ma izolacji bezawaryjnych...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    RafaelS - szybko napisz, że nie będziesz robił. Ja się dołączam do poprzedników - po co Ci wątpliwe eksperymenty.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy zastosuje to naprawde nie wiem jeszcze. Mam nadzieje zdecydowac sie na rozwiazanie koncowe w marcu/kwietniu. Zrodlem tego rozwiazania jest ktorys z niemieckich autorow w branzy budowlanej. Sprawdze w domu nazwisko i tytul ksiazki. Obawy mam. Ale zaleta jest rowniez istotna. Likwidacja wymiany ciepla z gruntem.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Od ocieplania są inne materiały, a nie beton komórkowy. Ja mam fundamentową ścianę trójwarstwową ze styropianem w środku. Powinien być polistyren ekstrudowany, ale jest pierońsko drogi. Ocieplenie fundamentów nie jest aż tak istotne jak ścian, ale uważam, że odrobina nie zawadzi.

  9. #9

    Domyślnie

    To prawda ze styropian a juz najlepiej ekstrudowany zabezpiecza przed oddawaniem ciepla do gruntu. Tym bardziej, ze to plytki grunt ma najnizsza temperature. Im glebiej tym izolacja ta ma mniejsze znaczenie. Ja zastanawiam sie nad kwestia magazynowania ciepla w scianie fundamentowej. Decydujac sie na ogrzewanie akumulacyjne w scianach nosnych zaczyna to miec duze znaczenie. Rozwazam taka konfiguracje lawa fundamentowa z zelbetu + sciana fundamentowa z gazobetonu + wieniec zelbetowy na poziomie szlichty + sciana nosna z silikatow + wieniec zelbetowy pod wiezbe z mozliwie jak najdokladniejszym ociepleniem wienca od gory na poziomie wiezby.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Odradzam ci tez fundamenty z gazobetonu. Zrob doswiadczenie, wez bloczek, owin folia i zakop na miesiac w ziemi. Sprawdz przed i po jaka jest wilgotnosc masowa. O akumulacja ciepla w scianie fundamentowej to zapomnij, przeciez na posadzce i tak bedziesz mial pozioma izolacje a fundament ociepla sie po to aby zlikwidowac mostek cieplny na styku plyty i sciany. Poza tym fundamnet z gazobetonu musialbyc zaizolowac z 2 stron zeby gazobeton nie stykal sie z zimia. Zdecydowanie zly pomysl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony