dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Orbitrek - który wybrać?

    Witam,

    Chciałbym kupić orbitrek (trenażer eliptyczny). W sklepie [spam]] jest kilka modeli do wyboru. Który polecacie? HMS, York, Insportline...może coś innego? Na co zwrócić uwagę odnośnie funkcji? Nigdy z tym nie miałem do czynienia dlatego pytam użytkowników. Mogę na to wydać 1000-1200 zł.

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-07-2018 o 16:28

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ło matko . Nawet nie wiedziałm, że to się tak nazywa. Ale cóż, pewnie jeszcze wielu rzeczy nie wiem .
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  3. #3

    Domyślnie

    W tej cenie nic fajnego w tym sklepie nie ma. Ja kupiłam swój rok temu w Decatlonie akurat jak weszłam była promocja. Marki DOMYOS numer VE 630. Waga do 110 kg. Powiedzmy że średnio jest używany 2 razy w tygodniu i jak do tej pory wszystko z nim ok, no może troszkę bardziej skrzypi. Ma kilka ustawien oporu i wyświtlacz z wiadomymi danymi. W tej cenie nic bardziej wypaśonego nie ustawisz więc przy bardziej skomplokowanych treningach po prostu będziesz kręcić pokrętłami.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kupiłem to:
    http://www.quelle.de/cgi/kooperation...&refpid=221840

    na allegro, nowy, zapakowany za 840 zł z wysyłką. Uważam że warto było. Kawał sprzętu; waga ok. 50kg. W tej cenie nie ma co liczyć że będzie to jakiś wyrafinowany sprzęt ale do domowego fitnessu jak najbardziej. Fajna sprawa to programy. No i cichy jest
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Reanimuję wątek.

    Zastanawiam się nad zakupem takowego sprzętu, ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, co jest istotne.
    Bardzo proszę szczęśliwych posiadaczy o podzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą w tej sprawie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Reanimuję wątek.

    Zastanawiam się nad zakupem takowego sprzętu, ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, co jest istotne.
    Bardzo proszę szczęśliwych posiadaczy o podzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą w tej sprawie
    Mam orbitrek firmy Kettler, model Rivo M, nie był tani ale wart każdej wydanej złotówki, posiada hamulec magnetyczny i osiem stopni regulacji obciążenia, mierzy puls itp ( duży i czytelny panel LCD). Ten model mogę polecić, przetestowany przez kilka ładnych lat.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Reanimuję wątek.

    Zastanawiam się nad zakupem takowego sprzętu, ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, co jest istotne.
    Bardzo proszę szczęśliwych posiadaczy o podzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą w tej sprawie
    Jesteś pewna, że chcesz akurat orbitrek?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje, ale jestem otwarta na wiedzę i chętnie wysłucham jakie są inne ewentualności.
    Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i porady.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Tak mi się wydaje, ale jestem otwarta na wiedzę i chętnie wysłucham jakie są inne ewentualności.
    Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i porady.
    Pytam, bo orbitrek to dosyć nienaturalne ruchy. Moja żona wolała zwykłą bieżnię, choc oczywiście nie jest tak wszechstronna. Pamiętaj jednak, że na tym spędza się dosyć dużo czasu. Lepiej chyba mieć kilka prostych przyrządów niż taki jeden niby uniwersalny ale, w sumie też ograniczający pracę mięśni do kilku wyizolowanych obszarów. Żonie, za radą trenera kupiłem bieżnię, rowerek, ławeczkę do skłonów, drążek, trochę ciężarków, zwykły stepper (taką ławeczkę) i skakankę. Ma, przez trenera opracowany program i, myślę, że takie ćwiczenia są dużo ciekawsze jak i bardziej wszechstronne. Jak nie masz miejsca na taka małą siłownię to chyba lepiej kupić zwykły rower i jeździć po okolicy, tylko systematycznie. Jest szansa, że ten orbitrek po miesiącu, dwóch zwyczajnie ci się znudzi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dziękuję Ci że się odezwałeś.
    Nie przyszło mi powiadomienia na pocztę, więc dopiero dzisiaj zaczęłam wygrzebywać wątek i znalazłam Twoją odpowiedź.

    Siłowni z kilkoma sprzętami raczej nie mam gdzie zrobić. Poza tym koszt byłby wyższy.
    Za zwykły rower podziękuję (mam nie lubię i nie używam).
    Myślałam o stacjonarnym, ale on angażuje tylko nogi i trochę tego, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.
    Zależy mi na rozruszaniu również pozostałych partii ciała. Stąd pomysł na orbitreka. Na nim używa się całej obręczy barkowej i właśnie to mnie zanęciło.
    Masz rację, że korzystanie z orbitreka będzie wymagało sprawnej koordynacji ruchów, z tym spodziewam się nie mieć problemów.
    Zależy mi na wzmocnieniu mięśni trzymających w odpowiedniej pozycji kręgosłup (miewałam dyskopatie), ale także na ogólnym rozruszaniu i zwiększeniu wytrzymałości.
    Latem ruch zapewni mi praca w ogrodzie, ale na pozostałe pory szukam pomysłu.

    Dziękuję i pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Reanimacja nr 2

    Szukam orbitreka.
    Budżet: najtańszy, który nie rozleci się przy codzinnym (oby) używaniu przez dwie osoby.

    Kompletnie nie znam się na sprzęcie do ćwiczeń. Coś używacie, polecacie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony