dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Skipassy na Słowacji są koszmarnie drogie!
    Przeliczyłam Rużemberok dla naszej 6 i wiecie ile mi wyszło? 673,5euro!! Na 12 km tras!! 1 gondolka, 1 kanapa i reszta talerzyki i orczyk o ile dobrze pamiętam.
    A Dolomitisuperski - 656 euro... 1220km tras, rewelacyjnie przygotowanych, przede wszystkim kanapy i gondole, "nożne" wyciągi mocno nieliczne.
    I dlatego jedziemy do Włoch. Po prostu nie opłaca się jeździć ani u nas, ani na Słowacji.
    Szukam z synem i znajomymi sumie ok 8-10 osób jakiś nart na ok tygodnia w czasie ferii 1-14 luty masz jakies namiary. Może byc jakiś zorganizowany wyjazd bądz sprawdzone kwatery obojetnie gdzie
    Na Słowacji miałem juz rezerwacje ale z powodu poziomu cen /jakośc zrezygnowłem
    z góry dziękujemy
    GREG

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    My mamy rezerwację w mezzanie - Val di Sole - od 24 stycznia. A szukałam jeszcze w październiku - po prostu szukałam w necie, nie wiem ile godzin przy kompie spędziłam. Jakoś przez przypadek trafiłam na taką stronkę, gdzie wypełniłam formularz z ilością osób, jakie mamy oczekiwania w teamcie apartamentu... No i zaczęłam dostawać bezpośrednio od właścicieli apartamentów oferty. Jadną z nich wybraliśmy, potem jeszcze znajomi poprosili o rezerwację w tym samym czasie i jedziemy w 9 osób.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Heeeej!!
    Nie mówcie, że tak ostro budujecie, wykańczacie i mieszkacie, że nie rozpoczęliście jeszcze sezonu. Warunki przeca som.

  4. #44

    Domyślnie

    1.01.-4.01.2009r. Wierchomla.
    Było pięknie.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #45

    Domyślnie

    A nasz czterolatek załapał narty. Wyjechaliśmy na 8 dni. 4 dni maluch zmarnował, bo po 20 minutach nauki jęczał, że jest zmęczony, chce do domu....i tak przez 4 dni. 5 dnia oddałam go w ręce instruktora (za zgodą młodego oczywiście) i po 4 lekcjach pojechał z nami na górę . Spodobało mu się i jeździł 3h beż stękania. Dumna jestem okrutnie, bo to taki "niesportowy" typ.
    17-24.01 Solden. Już siedzę jak na szpilkach.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam!
    Od jakiegoś czasu chciałabym zacząc uprawiać narciarstwo biegowe.Jestem niestety zielona w tym temacie i nie mam kogo prosić o poradę.Czy mógłby mi ktoś doradzić w sprawie zakupu sprzętu ,oczywiście używanego ,dla osoby poczatkującej.Nie chciałabym na poczatku kupować drogiego sprzętu bo jak wiadomo z zimą bywa u nas różnie a na wyjazdy w góry w sezonie mnie nie stać.W okolicy w której mieszkam w tej chwili byłyby idealne warunki na nary biegowe oczywiście na nieprzetartych szlakach.
    Byłabym bardzo wdzięczna za radę lub doradzenie gdzie takiej rady szukac.

  7. #47

    Domyślnie

    Starszy sprzęt można kupić tanio.Za nowszy, używany trzeba dać ok.300zł.
    Jeśli się kupuje osobno buty i narty ,to trzeba zwrócić uwagę na typ wiązania aby jedno do drugiego pasowało.
    Też się rozglądam za biegówkami.Ewentualnie pożyczę gdzieś i zobaczę jak mi pójdzie.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #48

    Domyślnie

    No cóż nie doczekawszy sie pomocy z nikąd uznałam ,że jak na takową będę czekać to kolejna zima minie(tak jak już 3 minęły od kiedy po raz pierwszy zainteresowałam sie tematem biegówek).Zakupiłam możliwie najtańszy sprzet na allegro.Zaliczyłam po drodze pomyłeczkę bo nie dopatrzyłam na zdjęciu nart na aukcji ,że mają wiązania typu NN55 a ja już zakupiłam buty do wiązań NN 75.Musiałam jeszcze zamówić wiązania i mam nadzieję ,że moge zrobić wymianę..Poza tym mam nadzieję ,że moge dostosować to wiązanie do mojego rozmiaru buta bez szwanku dla narty bo poprzedni uzytkownik to chyba miał 40 a ja mam 38.Teraz oczękuję na wiązania i się lekko deneruje bo spadł świeżutki snieżek a ja nadal nie mam nart gotowych
    Pozdrawiam wszystkich

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    A ja to z innej beczki... Powiedzcie mi dobre ludzie ile kosztuje winietka na autostradę w Czechach, Austrii i we Włoszech? Na osobówkę oczywiście. Piszcie bo w piątek wyruszamy
    Dzięki z góry

  10. #50

    Domyślnie

    Czechy: 330KC na miesiąc.Na 7 dni nie styknie.Droga przez Brno/Znojmo.
    Austria ok.30zł
    Włochy 7,90E+8E w jedną stronę x2=31,80E
    Nie jest to tania impreza.
    Plus paliwod najtańszej do najdroższejolska/Czechy/Austria/Włochy/Niemcy.
    Narty wozili normalnie na dachu,tak że obowiązkowe "trumny" na dachu to ściema.Zimówki i łańcuchy obowiązkowe (i tu się nie dziwię, po wjeździe n.p. do Madonny).
    Powiem tak: niewspółmiernie duża kasa i cały cyrk z podróżą, jak na 6 dni jazdy na nartach.
    Ale z drugiej strony: te wyciągi....te góry... te trasy....
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Dzięki Tedii za odpowiedź. Jeszcze po napisaniu posta szukałam i też udało mi się znaleźć, ale jakieś rozbieżności mamy. Czechy potwierdzam, Austria - 7,7E (PZM ma cenę na stronie 40 zeta z groszami).
    Natomiast mam pytanie co do Włoch - dwoma odcinkami autostrady trzeba jechać, że piszesz dwie kwoty? Czy może z czegoś innego to wynika?
    A co do niewspólmiernie dużej kasy... mam mieszane uczucia... fakt, kosztuje to "trochę" ale zanim podjęliśmy decyzję o wyjeździe - sporo szukałam i przeliczałam. Mamy 4 dzieci, ale 3 jest jeszcze w wieku niepłacącym za skipassy, więc na karnety wydamy 446e (folgarida-marrileva + 1 dzień na Madonnie). Spójrz kilka postów poniżej i poczytaj co napisałam o skipasach na Słowacji, koszty spania niewiele niższe - trzeba liczyć ok. 10e/os, a my płacimy 490. Jedynie podróż dochodzi, fakt, męcząca, ale uważam (I TEJ WERSJI BĘDĘ SIĘ TRZYMAĆ ), że warto!! Nasze autko zagazowane jest, więc mam nadzieję, że koszty paliwa nie przekroczą nam 800zł w obydwie strony.
    Obiadki gotowe wlokę - obojętnie czy na Słowację czy gdzie indziej, ie zamierzam po dniu nartowania stać przy garach. Ugotuję ryż albo kaszę albo makaron, podgrzeję to coś ze słoika i gotowe!
    Wolę taki wyjazd - wyśmienicie przygotowane dłuuugie trasy, kanapy i gondole, niż hotel ileś tam gwiazdkowy z wyżywieniem i gówniane (za przeproszeniem) jeżdżenie orczykiem albo talerzykiem i stanie w kolejkach
    Aaaa! I jeszcze jedno pytanie: czy zdarzyło się Wam, że w Austrii sprawdzali Wam czy macie zimowe butki? My mamy, ale właśnie wczoraj - przy okazji szukania opłat autostradowych - znalazłam info, że w Austrii to obowiązek - manie zimówek .

  12. #52

    Domyślnie

    Tak,jedziesz przez przełęcz Brener i tam dwa razy się płaci we Włoszech.
    Folgarida i Marilleva są super ale Madonna powala widokami i pięknymi łagodnymi trasami.(w sobotę właśnie z tamtąd wróciłem )
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    No właśnie chcemy skipass z jednym dniem na Madonnie... małż tm był kilka lat temu i mówi to samo co Ty.
    Dzięki za info ws opłat

  14. #54

    Domyślnie


    Tak było.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  15. #55

    Domyślnie

    A my właśnie wróciliśmy z Solden. Ogólnie było świetnie choć pogoda w górach zmienną jest więc mieliśmy trochę wrażeń np: takie chmury, że widoczność była do 10m. Przy takim "mleku" dłuuuuugo się zjeżdża z lodowca. Drugim razem śnieżyca. Ratraki nie dawały rady, jeździły bez przerwy. Jeździliśmy w puchu niemal do kolan (po wytyczonych trasach). Trzecią atrakcją była wichura, która omal nie zmiotła z góry mojego 8 latka. Oj, chłopak się zestresował. Pozostałe atrakcje to zjazdy, zjazdy i jeszcze raz zjazdy...

  16. #56

    Domyślnie

    Tedii piękne widoki.... i ten klimat .

    Ja wiązania do biegówek już mam tylko na Podkarpaciu zimy już nie ma .Ale czekam cierpliwie na śnieg, tłumacze sobie że to dopiero styczeń więc nadzieja jest

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał tukaj
    Witam,

    W trakcie budowy niestety na dalsze wypady nie starcza kasy, ale dla pasjonatów nart polecam Chopok Na Słowacji - namiastka Alp a dużo bliżej, tanio a i trasy w miarę dobrze przygotowane. W okresie poza feriami całkiem pusto, przynajmniej tak było w tamtym sezonie:







    pozdrawiam

    Darek
    POLECAMY
    Tu była reklama

  18. #58

    Domyślnie

    jeszcze nikt nie rozpoczął sezonu?

  19. #59

    Domyślnie

    Jak to nikt? - ja, od 18 grudnia jeżdżę codziennie, mam parę stoków pod nosem.
    Zaraz jadę na Palenicę

  20. #60

    Domyślnie

    tylko zima coś opóźnia,

    ja mam najbliżej do Limanowej i Laskowej, ale chyba wolę poczekać na więcej śniegu. Po zdjęciach widzę, że rok temu zacząłem 11.01. pewnie nie będzie wcześniej teraz.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony