dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Szukam architekta - Kraków

    Poszukuję architekta,który zaadaptuje gotowy projekt w Krakowie.
    wymagania:

    - wie co to jest rekuperator
    - nie ma awersji do czytelników muratora
    - może pomóc w pokonaniu barier biurokratycznych w architekturze
    - jest otwarty na nowości i potrafi coś podpowiedzieć
    - poradzi sobie z działką na której jest spadek 4m na 30m długości

    Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii to bardzo proszę o pomoc!!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt nie współpracował z dobrym architektem ?
    Pomóżcie człowiekowi.

  3. #3
    kord
    Guest
    kord

    Domyślnie

    Słyszałem dużo o pracowni Ingarden i Ewy ale czy inni potwierdzą tę dobrą opinię- Czekam na głosy

  4. #4
    ben
    Guest
    ben

    Domyślnie architekt w Krakowie

    mam ten sam problem Kto cos wie - niech poradzi !

  5. #5

    Domyślnie Co znaczy dobry architekt ??

    co znaczy dobry architekt
    czy ktos taki co pracuje na dobrym programie komputerowym i wszystko widac w 3D nawet od srodka ale nie projektowal za wiele domkow pod projekty indywidualne ale projektuje mase gotowych (mowiac szczerze jego styl mi sie nie za bardzo podoba- wiekszosc domkow typu stodoła ,
    czy taki architekt bedzie sie w stanie przestawic w projekcie indywidualnym na moje potrzeby ?? Kusi mnie to ze projekt jest dopracowany do szczegołow i kazdy detal bede widzial nawet od srodka w 3D

    Czy dobry architekt od blokow , hall i magazynow to tez dobry architekt do domkow jednorodzinnych ? ,
    czy architekt projektujacy projekty gotowe jest dobry do projektu indywidualnego
    Czy architekt projektujacy tylko domki jednorodzinne prawie wszystkie takie same to jest to ?

    Czy dobry architekt ktory ma tyle zlecen ze nie ma czasu to dobry wybor ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    no prosze jaki stary wątek wykopany...

    ja bym jeszcze dorzucił:
    czy dobry architekt to tani architekt a moze jednak ten bardzo drogi?
    czy dobry architekt to ten z 40-to letnim stażem w zawodzie i duzym doswiadczeniem ale juz nie z glową do wymyslania rozwiązań oryginalnych czy może ktoś zaraz po studiach z głową pełną pomysłów i z chęcią zmierzenia się z wszystkimi trudnymi problemami?
    czy architekt który ma mało zleceń i duzo czasu na Twój projekt to dobry wybór?
    czy dobry architekt to taki z wizją czy też taki poddający sie wszystkim bez wyjątku zachciankom inwestora?
    czy dobry architekt to taki, którego wszystkie realizacje Ci sie podobają?
    czy lepszy jest architekt teoretyk bez wielu realizacji czy praktyk bez większej wiedzy teoretycznej?
    czy dobry to robiący wizualizacje czy dobry umiejący narysować odręcznie?
    czy dobry architekt to taki co ma dobre powiązania z urzędnikami i załatwi wszystko w 5 minut? (akurat w Krakowie rzecz pożądana...)
    czy dobry do domu to taki co robi też wnętrza czy lepiej do wnętrz zatrudnić kogos innego (architekci wnętrz, dekoratorzy?


    moznaby tak bez końca...

    a kobieta czy mężczyzna?
    a lepiej blondyn(ka) czy brunet(ka)?

    pozdrawiam i zyczę udanych wyborów...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7

    Domyślnie No ale wlasnie jaki jest najlepszy kompromis ?

    No dzieki za odpwowiedz dorzuciles pare rzeczy na ktore nie wpadlem a ale tez sa istotne np z ta architrektura wnetrz, ale czy mozesz cos doradzic ewentualnie podeslac jakiegos linka gdzie juz o tym rozmawialiscie (prosba nie odsylaj mnie do szukaj bo wyskakuje tyle rzeczy na slowo architekt ze trzeba by kilku dni zeby to przeczytac

    No wlasnie czy lepszy ktos z wizja czy lepszy praktyk ktory robi setki domkow ale praktycznie jeden podobny do drugiego i facet juz wpadl w taki samozachwyt ze mowienie ze moze tak jest dla niego smieszna licze na jakas podpowiedz

    Przede wszystkim jak poznac czy architekt ma to cos ze jest artysta a nie rzemieslnikiem a z drugiej strony nie jest futurysta bo ja jednak skłaniam sie do domkow bardziej typowych

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie przypominam sobie żeby była tu ostatnio dyskusja na taki temat
    tutaj na temat wyboru architekta wnętrz:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59623

    wole nie doradzać bo z racji mojego zawodu mógłbym byc stronniczy
    ponoć dobrze jest z polecenia...
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #9

    Domyślnie

    może pomóc w pokonaniu barier biurokratycznych w architekturze
    to nie jest takie straszne!! W urbanistyce na Rynku Pogórskim wszystko jest pod kamerami i mikrofonem!!!
    Obsluga miła i kompetentna!!
    pozdrawiam ciepło)

  10. #10

    Domyślnie proszę o polecenie dobrego architekta!!

    Witam!

    Mam gorącą prośbę do forumowiczów z Krakowa i okolic.
    Proszę o namiary na dobrego (niekoniecznie najtańszego) architekta, który wykona projekt lub przerobi gotowy, wykona projekty przyłączy, załatwi formalności związane z ustaleniami technicznymi poszczególnych przyłączy oraz (najważniejsze!!) formalności do pozwolenia na budowę.
    Każda pomoc będzie mile widziana.

    Pozdrawiam

    manwe

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Trzeba podać lokalizację, nikt nie będzie ganiał przez całą Polskę....

  12. #12

    Domyślnie

    Już poprawiłem swój błąd.

    Nie mniej jednak uważam, że prośba skierowana do forumowiczów z Krakowa i okolic jednoznacznie określa moje miejce zamieszkania.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie Rewelacyjny Architekt KRAKÓW

    Witam chcę polecić wszystkim rewelacyjnego architekta z Krakowa, który zaprojektował mi Dom marzeń warto dodaćże na działce o szerokości 12m. Mamy z żona taką funkcję jak chcieliśmy, potrafił obejść niektóre przepisy i w momencie kiedy mieliśmy problemy z Urzędami (bo budujemy sie w Krakowie) ani na moment nie zostawił nas bez pomocy. Zaprojektował nam wspaniały Dom taki o jakim marzyliśmy z żoną od dawna. Powiem jeszce jedno zrobił to naprawde za rozsądne pieniądze. Namiarami służe na prv [email protected]


    Pozdrawiam
    Sławek
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tita10

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2

    Domyślnie architekt w krakowie

    szukam architekta/ki w krakowie lub okolicy , kogos kto ma pojecie o tradycyjnym budownictwie na terenie malopolski ....dom ma powstac na dzialce o pow.ok.1ha...na podkrakowskiej wsi.
    jedno jest pewne , nie ma to byc zadna rezydencja ani dwor .... a raczej sielisko lub dosc obszerny dom wiejski

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilk

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2

    Domyślnie MAŁOPOLSKIE - polecany architekt. Adaptacja, projekt

    Witam,
    to mój pierwszy raz (na forum)
    szukam architekta w Krakowie, chodzi mi o projekt indywidualny,
    moje preferencje:
    - rozsądna cena usługi
    - doświadczenie w temacie budynków jednorodzinych - tzn. szukam osoby która zajmuje się tym na bieżąco, a nie kogoś kto projektuje "galerię krakowską" i na chwilkę się oderwie żeby strzelić projekcik domku, ponadto zależy mi na projektach branżowych tzn. co.,elektryka itd. oraz przeprowadzenie projekt przez pozwolenie na budowę oraz później nadzór autorski


    jeżeli znacie kogoś godnego polecenia będę wdzięczny

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilk

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    nie mówcie że niema w Krakowie dobrych architektów

  17. #17
    nowy_budowniczy
    Guest
    nowy_budowniczy

    Domyślnie poszukuje architekta z krakowa-możecie kogoś polecić

    Witam wszystkich,

    poszukuję architekta, który mógłby się zająć adaptacją projektu i załatwieniem wszystkich formalności w urzędach, związanych z pozwoleniem na budowę.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje i namiary.

    pozdrawiam,
    inwestor

  18. #18

    Domyślnie

    Mogę polecić architekta, który wykonał dla mnie projekt indywidualny wymagany do PnB.
    Telefon wysyłam ci na prywatną wiadomość.
    .

  19. #19
    nowy_budowniczy
    Guest
    nowy_budowniczy

    Domyślnie architekt z Krakowa

    Dziękuję za informację. Możesz zdradzić jak duży dom budujesz. Ja planuję budowę domku ok. 150 m pow. użytkowej. Myślałem nad kupnem projektu gotowego i adaptacją. Zastanawiam się o ile więcej wyniesie zrobienie proj. indywidualnego.

    Jesteś zadowolony z projektu?
    Pozdrawiam
    budowniczy

  20. #20

    Domyślnie

    Budujemy z żoną dom dla dwojga, czyli ok 153 m˛ powierzchni użytkowej. Jestem BARDZO zadowolony z projektu, ponieważ wytworzył consensus pomiędzy małżonką i mną. Bez architekta oboje wnosiliśmy za dużo wzajemnie znoszących się pomysłów i poprawek do znajdywanych ad hoc projektów.
    A jak wiadomo zgoda w rodzinie to podstawa
    .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony