dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mindy

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy mógłby ktoś polecić dobrego architekta z Krakowa/okolic?

    Mamy w planach budowę domu, ale nie możemy znaleźć projektu który spełniłby nasze oczekiwania...
    Czy znacie dobrych (sprawdzonych) architektów w Krakowie/okolicach za w miarę rozsądną cenę??

    Ciągle się zastanawiam też czy nie lepiej (taniej) byłoby jednak kupić projekt gotowy i zmiany w ramach adaptacji... Ale w każdym potencjalnie dobrym projekcie przydałoby się pozmieniać układ pomieszczeń, okna, drzwi, kąt dachu, zmienić lokalizację kominka, powiększyć garaż żeby było miejsce na 2 auta (może w przyszłości) kosiarkę i rowery... no i rozciągnąć z metr lub dwa cały dom na długości, czy szerokości... Podliczając zastanawiam się co wyjdzie drożej - takie adaptacje czy projekt indywidualny... DORADŹCIE!!

  2. #22

    Domyślnie

    Mieliśmy z żoną podobne dylematy po obejrzeniu kilkuset projektów i w końcu zdecydowaliśmy się na projekt indywidulany. Odbieramy go w przyszłym tygodniu, budowa rusza na wiosnę.
    Architekt jest z Tarnowskich Gór (woj.śląskie), jeżeli macie jakieś pytanie to proszę pisać na priv.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Czy mógłby ktoś polecić dobrego architekta z Krakowa/oko

    Cytat Napisał Mindy
    Mamy w planach budowę domu, ale nie możemy znaleźć projektu który spełniłby nasze oczekiwania...
    Czy znacie dobrych (sprawdzonych) architektów w Krakowie/okolicach za w miarę rozsądną cenę??

    Ciągle się zastanawiam też czy nie lepiej (taniej) byłoby jednak kupić projekt gotowy i zmiany w ramach adaptacji... Ale w każdym potencjalnie dobrym projekcie przydałoby się pozmieniać układ pomieszczeń, okna, drzwi, kąt dachu, zmienić lokalizację kominka, powiększyć garaż żeby było miejsce na 2 auta (może w przyszłości) kosiarkę i rowery... no i rozciągnąć z metr lub dwa cały dom na długości, czy szerokości... Podliczając zastanawiam się co wyjdzie drożej - takie adaptacje czy projekt indywidualny... DORADŹCIE!!
    Moze ktoś z lisy w moim podpisie ?

  4. #24

    Domyślnie

    mi robi projekt architekt od ktorego kupilem dzialke - firme prowadziw krakowie
    pisz do mnie na [email protected] to podam namiary
    moj projket jest na ukonczeniu-wspolpraca na medal
    pozdrawiam

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    washmewash

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie projekt domu 750 m2 - cena, uprawnienia architekta

    witam, planuje rozbudowac istniejacy domek (80 m2) do prawie 700 m2. bylem u kilku architektow i kazdy proponuje inna cene. zalezy mi na tym zeby zaadoptowac istniejacy budynek bo nie bardzo mam co zrobic z gruzem. ile kosztuje taki projekt? Inwestcja jest w Krakowie wiec architekta tez szukam stad.
    Acha, slyszalem tez, ze architekt musi miec jakas licencje na wiecej niz 2 kondygnacje, czy to prawda? u mnie mialyby to byc 2 pietra i mozliwie malo skosne poddasze
    pozdrowienia

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie Re: projekt domu 750 m2 - cena, uprawnienia architekta

    Cytat Napisał washmewash
    witam, planuje rozbudowac istniejacy domek (80 m2) do prawie 700 m2. bylem u kilku architektow i kazdy proponuje inna cene. zalezy mi na tym zeby zaadoptowac istniejacy budynek bo nie bardzo mam co zrobic z gruzem. ile kosztuje taki projekt? Inwestcja jest w Krakowie wiec architekta tez szukam stad.
    Acha, slyszalem tez, ze architekt musi miec jakas licencje na wiecej niz 2 kondygnacje, czy to prawda? u mnie mialyby to byc 2 pietra i mozliwie malo skosne poddasze
    pozdrowienia
    ciesz się, że nie ma obowiązujących cenników . Ceny będą przeróżne, tak samo jak jakość pracowni (żeby było śmiesznie nie zawsze to koreluje ze sobą). Przede wszystkim określ zakres projektu, bo na razie zadajesz pytanie na zasadzie "a ile kosztuje samochód kombi?". Niektórzy wycenią 20-letniego poloneza a inni wypasionego mercedesa.
    Jeśli architekt jest rzeczywiście architektem to posiada uprawnienia projektowe bez ograniczeń (jeśli naturalnie zdał egzamin) i nie potrzebuje żadnych dodatkowych licencji. Ale możesz też trafić na np technika budowlanego z ograniczonymi uprawnieniami do projektowania (o ile dobrze pamiętam określona była w nich kiedyś max. kubatura)
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #27

    Domyślnie Re: projekt domu 750 m2 - cena, uprawnienia architekta

    ciesz się, że nie ma obowiązujących cenników . Ceny będą przeróżne, tak samo jak jakość pracowni (żeby było śmiesznie nie zawsze to koreluje ze sobą). Przede wszystkim określ zakres projektu, bo na razie zadajesz pytanie na zasadzie "a ile kosztuje samochód kombi?". Niektórzy wycenią 20-letniego poloneza a inni wypasionego mercedesa.
    Jeśli architekt jest rzeczywiście architektem to posiada uprawnienia projektowe bez ograniczeń (jeśli naturalnie zdał egzamin) i nie potrzebuje żadnych dodatkowych licencji. Ale możesz też trafić na np technika budowlanego z ograniczonymi uprawnieniami do projektowania (o ile dobrze pamiętam określona była w nich kiedyś max. kubatura)


    W 100% zgadzam się z Robertem, ja jestem z Wrocławia, ceny w biurach architektonicznych prowadzonych przez architektów a nie przez techników- oczywiście nikomu nie umniejszając- zaczynają się od 10 000pln za domek ( czyt. ok 150m2) w górę, cena zależy przedewszystkim od metrażu. Za dom ok 750m2 strzelałbym od 30 000 w górę, ale faktem jest że musisz dokładnie sprecyzować zakres projektu. Po pierwsze czy chcesz tylko projekt budowlany, czy też może wykonawczy, jakie instalacje chcesz w domu zaprojektować (np. wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna)...piwnica czy bez piwnicy, co z przyłączami czy media już są czy trzeba je ciągnąć 500m. Żeby ceny były porównywalne zrób listę wszystkich rzeczy których potrzebujesz i roześlij je do kilku biur, wtedy dostaniesz oferty które będziesz mógł realnie porównać.

    A jeśli nie wiesz co ma być w zapytaniu ofertowym, zadaj "na pałę" pytanie w pierwszym lepszym biurze o cenę domu o pow. 750m2, jeśli trafisz na projektantów którzy wiedzą o czym mówią napewno wypytają cię o wszystkie szczegóły o których pisałem wyżej, i na tej podstawie będziesz mógł stworzyć swoje zapytanie ofertowe, jeśli architekt nie zapyta o nic i walnie cenę to będzie ona całkowicie z kosmosu, a dla Ciebie to będzie znak żeby dać sobie z nim spokój... to fakt że na rynku nie brakuje partaczy. Dobrym też sposobem na znalezienie projektanta to popytać znajomych, czy kogoś mogą polecić, napewno nie polecą kogoś kto się nie sprawdził współpracując z nimi.
    Budowa, w to mi graj

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radekd83

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, potrzebna osoba z uprawnieniami do zmiam/adaptacji w projekcie gotowym z okolic Andrychowa.czy ktos wykonywał w tym roku moze polecić ,zna orientacyjny koszt?
    -mniana stropu teriva na monolit
    -podniesienie scianki kolankowek.
    z góry dziekuje za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez radekd83 ; 11-10-2015 o 11:47

  9. #29

    Domyślnie Architekt Katowice

    Witam
    Nie wiem czy w dobry dziale pisze.
    Szukam dobrego architekta z Katowic lub okolic do wykonania projektu indywidualnego.
    Czy ktoś może kogoś polecić?

  10. #30

    Domyślnie

    Z architektami wokllicy Krakowa jest słabo. Przerobiłem temat kilka miesięcy temu.
    Bardzo nieuczciwy jest architekt DUDA z Krakowa generalnie strata czasu i niestety pieniędzy też.
    Sam sobie zrobił reklame na forum Muratora!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony