dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 626
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12519
  1. #21

    Domyślnie

    remle
    gratulacje z tytułu rozpoczecia prac. Mam nadzieje, ze zimno nie przeszkadza. My cierpliwie a raczej niecierpliwie czekamy do wiosny.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    qqrg5 kiedy Ty zaczynasz??
    Vanka99 dziękujemy na szczęście zimno nie przeszkadza - tym bardziej, że emocje grzeją Wieczorem wkleję fotki dziury

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał remle
    qqrg5 kiedy Ty zaczynasz??
    :
    w maju

  4. #24

    Domyślnie

    Czemu taka mina - czas szybko leci Jaki teraz etap? Cała papierologia już załatwiona?? Napisz jakie zmiany zrobiliście w środku, bo Twój projekt też nam się bardzo podobał

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Twoj tez brałam pod uwage, ale bez garazu, bo u nas bedzie wolnostojący 2stanowiskowy

    mina dlatego ze mamy poslizg
    chcielismy zaczac od marca, ale kupno działki przeciagneło sie o 3 miesiace, bo po pisaniu umowy przedwstepnej własciciel wyjechał sobie do pracy zagranice

    papierologia w trakcie, mamy juz wszystkie papiery zwiazane z przyłaczami, w czwartek idziemy do architekta z adaptacja

    duzo zmian tak na oko nie ma
    wywalilismy okno małe w kuchni i w pokoju małym na dole (bedzie bardziej ustawnie), przesuwamy okno w łazience max do prawej strony zeby zachowac symetrie w domku (przez wywalenie okna w pokoiku), drzwi w spizarce tez przesuwam max do sciany, bo lodowke planuje nie za drzwiami ale w ciagu z meblami w zabudowie, wstawiamy jedno okno połaciowe w pokoju na gorze przy trojkątnym oknie, bo straszna ciemnica tam bedzie, zastanawiamy się nad likwidacją jednego balkonu (ten nad wykuszem zostaje), stropy chcemy zmienic na terrive i zlikwidowac łuk nad drzwiami wejsciowymi, bo i tak ciezko bedzie zamowic, są niestandardowe o tym wymiarze, a co dopiero z łukiem
    troszkę tego jest, wiec zobaczymy jak nas skasują

  6. #26

    Domyślnie

    To super! Życzymy, bu maj nadszedł szybko

  7. #27

    Domyślnie

    Moi Drodzy oto nasza dziura


    Pozdrawiamy - dziś przywieźli piasek i zbijali deski pod szalunki

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    piekna

  9. #29

    Domyślnie

    remle pięęęęęękna dziura!

  10. #30

    Domyślnie

    Qqrq5 i Vanka dzięki

  11. #31

    Domyślnie

    Witam remle... interesuje mnie co powiedział Wam architekt, jakie podsunął ciekawe rozwiązania, my również mamy zakupiony rodo 6 i budijemy koło Gdańska jedynie co mnie niepokoi w tym projekcie to trochę nieustawny salon tj. mały ja marzę o dużej kanapie narożnej a tam się raczej takiego cuda nie wstawi... no i dzwi z łazienki u góry otwierane wprost na schody, jak ktoś będzie wchodził na górę, a drugi otwierał łazienkę to może być małe bum... no i czy naprawdę warto podwyższać ściankę kolankową?? pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź

  12. #32

    Domyślnie

    remle ps. zakupiliśmy projekt z dwoma garażami i chcemy przenieść kotłownię na tył garażu... czytałam, że Wy także, napisz proszę jaki komin tam będzie tj. ile przewodów i czy będzie zabierał powierzchnię w garażu czy w pokojach na dole i u góry... aha no i my mamy lustrzane odbicie...

  13. #33

    Domyślnie

    rdl78 witam - wreszcie jakiś miłośnik rodo6
    A więc po kolei: my też mamy lustrzane odbicie co do kotłowni to komin będzie zabierał powierzchnię kotłowni i ma 2 przewody, zmiany architekta na parterze: Powiększyliśmy garaż do 2stanowisk (szerokość 6m) i kotłownie przenieślimy za garaż, z pierwotnej kotłowni będzie pralnio-spiżarnia , wiatrołap jest powiększony aż do linii kominka (wc i kuchnia mają wejście z wiatrołapu), w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni, salon został powiększony o pokój i zamieniliśmy miejscami okno z drzwiami tarasowymi dla lepszej komunikacji - cały dół podnosimy o 1 pustak (garaz bedzie miał ponad 2,5m wys.)
    Na piętrze: z gigantycznego pokoju nad garażem urządzamy pokój releksacyjny i garderobę, pomniejszyliśmy jeden pokój tak, by balkon nad wejściem do domu był w korytarzu - górę podnosimy o 1 pustak.
    A z nowości dziś nam wylali ławy fundamentowe
    Dajcie znać na jakim jesteście etapie papierologia załatwiona?
    Pozdrawiam i mam nadzieję na jakąś dyskusję

  14. #34

    Domyślnie

    rdl78 i co u Was słychać? Coś cicho? W zeszłym tygodniu oglądaliśmy na żywo Rodo5 dzięki uprzejmości Kaśki z forum i .... piękny domek O szczegółach możesz doczytać w wątku Rodo5
    U nas stoją już ściany fundamentower pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Właśnie mąż wrócił z placu budowy i mam zdjątka



  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    bosko

  17. #37
    M12345y
    Guest
    M12345y

    Domyślnie

    Witam remle pisze za rdl 78 bo nie mogę się zalogować pod poprzednim loginem
    Mam pytanie dlaczego wylaliście ławy po przekątnej??
    i do czego służy ta środkowa ława w garażu??
    aaa i do czego ma służyć ta dodatkowa ława w salonie??
    Napisz czy macie garaż z jedną dużą bramą wjazdową, czy jak w projekcie...
    a jak z jedną bramą to jaki macie strop??
    przepraszam, że tak długo nie odpisywałam ale mam ciężki dostęp do netu ostatnio
    pozdrawiam i czekam na odp i przesyłajcie dalsze fotki i powodzenia

  18. #38

    Domyślnie

    remle widze, ze dom zaczyna rosnąć i oby tak dalej.
    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Magdalena Loranty te dodatkowe ławy po przekatnej, środkowa w garażu i jeszcze beton B20 ze zbrojeniem 16mm to wyszystko jest potrzebne na szkodach górniczych i bardzo boli przy płaceniu A co do bramy garażowej to ciągle się wahamy czy zrobić jedną czy dwie Napisz co u Was
    Vanka a no rośnie w siłę Dzięki

  20. #40

    Domyślnie

    My będziemy mieć garaż powiększony o 2,40m, czyli prawie dwustanowiskowy i tez zastanawialiśmy sie nad bramą. Wybieramy bramę pojedynczą, ponieważ według nas wygląda to ciekawiej ( oczywiście to jest indywidualne spojrzenie na sprawę) oraz jest wygodniej dokonywać manewru wjazdu i wyjazdy, nawet, jeśli mają się zmieścić dwa samochody.Ogladaliśmy trochę po okolicy jak wygląda to u innych i konsultowaliśmy to z wykonawcą, który bedzie u nas budować dom. Drugą kwestią jest tez cena - pojedyncza powinna być tańsza od dwóch pojedynczych.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony