dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 108
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2142
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Witam
    Jakie zmiany chcesz wprowadzić w projekcie?

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie Zmiany w projekcie W-49.12

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Jakie zmiany chcesz wprowadzić w projekcie?
    Witam.
    Ja wyrównałem linię fundamentów od strony salonu, oraz linię dachu do jednej płaszczyzny. Mam znaczne zwiększenie powierzchni salonu o 4m, zyskałem na pomieszczeniu na poddaszu. Zastanawiam się na cofnięciu ścianki w kuchni. Okna w garażu zamieniłem na luksfery. Reszta jest ekstra i tak właśnie zamierzam wybudować.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Jest to domek w stylu dworkowym więc chyba nie ma sensu podnosić ścianek kolankowych, bo straci swój urok. Pokoje na poddaszu i tak są bardzo duże, takie jest moje zdanie.
    Pozdrawiam Agata
    Własnie kupiłem ten projekt i juz jest po drobnych tylko przeróbkach. Tylko brak mi ekipy do wybudowania.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Zapomniałam napisać, że zrezygnowałam z balkonu.
    Jest to domek wiejski w stylu dworkowym więc chyba nie ma sensu podnosić ścianek kolankowych, bo straci swój urok. Pokoje na poddaszu i tak są bardzo duże, takie jest moje zdanie.Dom jest bardzo skromny i funkcjonalny i chyba dość tani w budowie.

    http://img295.imageshack.us/my.php?i...ktw4912se3.jpg

    Oto wygląd domu po zmianach
    http://img84.imageshack.us/my.php?im...utw4912uw9.gif
    własnie mam ten projekt już nawet po adaptacji na działce. Wyrównałem linie fundamentów od strony salonu i linię dachu do jednej płaszczyzny. Nic wiecej nie przerabiam. Szkoda, że tak nas mało. Domek jest naprawdę super.

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Jiri ja też zastanawiam się nad powiększeniem salonu, miałby wtedy 6,10m.
    Piszesz, że wyrównałeś linię dachu do jednej płaszczyzny, tylko od strony frontu czy z tyłu też? Ciekawa jestem jak to wygląda Jak masz jakieś skany wklej na forum albo wyślij mi na pocztę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Mam skany, oczywiście. Najlepiej byłoby przesłac na pocztę, bo jest ich kilka, są to rzuty elewacji, widok domu rzuty poziomów i jeen przekrój. Podaj adres e-mail, to prześlę. Mam niestety trudności z murarzami, jakby wszystkich wymiotło. Pozdrawiam

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    wydaje mi się że garaż jest troche za mały a to dlatego ,że jak wjedziesz autem to żebyś z niego swobodnie wyszedł ......takie mam wrażenie ....
    ja bym też zamknęła pokój dzienny , żeby ciepło nie uciekało....chyba że chcesz żeby uciekało na góre z kominka zależy jaki system ogrzewania masz na myśli ...

    ja preferuję osiek .......pozdrawiam
    od 1 Maja na swoim

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał joannaj75
    wydaje mi się że garaż jest troche za mały a to dlatego ,że jak wjedziesz autem to żebyś z niego swobodnie wyszedł ......takie mam wrażenie ....
    ja bym też zamknęła pokój dzienny , żeby ciepło nie uciekało....chyba że chcesz żeby uciekało na góre z kominka zależy jaki system ogrzewania masz na myśli ...

    ja preferuję osiek .......pozdrawiam
    nigdy zamknięty pokój dzienny, garaż fakt mógłby być ciut szerszy, ale ile to ciut miałoby być to też zależy jakim autem jeździmy, moje się mieści
    ogrzewaniechcę zrobić kombinowane, dlatego szukałem własnie takiego projektu z dużą pojemną kotłownią. Dwa kotły, jeden gazowy za gaz ziemny, drugi na groszek, w obiegu termokominek z częścia ogrzewania podłogowego i odprowadzeniem ciepła na górę specjalnym kanałem, i dwa kolektory słoneczne VELUX montowane identycznie jak okna VELUX. ktoś powie po co tak?
    Bo nie wiadomo jak długo będzie gaz, wtedy przechodzę na groszek, bezproblemowo bo instalacja już jest, wekendy grzeję kominkiem i znowu oszczędnosci, a zawsze jak będzie słońce mam kolektory. A widziałem i przekonałem sie jak one działają. SUPER.

  11. #31

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Zapomniałam napisać, że zrezygnowałam z balkonu.
    Jest to domek wiejski w stylu dworkowym więc chyba nie ma sensu podnosić ścianek kolankowych, bo straci swój urok. Pokoje na poddaszu i tak są bardzo duże, takie jest moje zdanie.Dom jest bardzo skromny i funkcjonalny i chyba dość tani w budowie.

    http://img295.imageshack.us/my.php?i...ktw4912se3.jpg

    Oto wygląd domu po zmianach
    http://img84.imageshack.us/my.php?im...utw4912uw9.gif
    Wprowadziłaś prawie wszystkie te same zmiany, co ja chcę
    Też zastanawiam się na drezygnacją z balkonu. Co do ścianek kolankowych to ja jestem w 100% za podniesieniem, nawet o tą jedną ceglę. Pokoje na poddaszu też wydawały mi się duże, ale jak byłam u znajomych, którzy mają pokój na poddaszu własnie o wymiarach 15m2 to wcale nie był taki wielki ...
    Fajnie, że w końcu znalazły się osoby zafascynowane tym domkiem!!

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    Dwa kotły, jeden gazowy za gaz ziemny, drugi na groszek, w obiegu termokominek z częścia ogrzewania podłogowego i odprowadzeniem ciepła na górę specjalnym kanałem, i dwa kolektory słoneczne VELUX montowane identycznie jak okna VELUX. ktoś powie po co tak?
    Zabezpieczyłeś się na każdą okazję . Cztery systemy grzejne ...
    Ja myslałam tylko nad kominkiem z płaszczem wodnym (czy to to samo, co termikominek??) i gazowym. Co to za specjalny kanał na odprowadzanie ciepła??

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Jakie zmiany chcesz wprowadzić w projekcie?
    Opisałam w Twoim wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1669924. Zastanawiałam się nad przesunięciem komina tak aby na poddaszu wypadał na ściance działowej pomiędzy dwoma pokojami. (Na dole byłby na wysokości wejścia na schody).
    Poza tym na pewno podwójny garaż i zadaszenie nad tarasem

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    Własnie kupiłem ten projekt i juz jest po drobnych tylko przeróbkach.
    Kto robił Wam przeróbki? Czy pracownia-autor projektu, czy szukaliście kogoś innego?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał Jiri
    Własnie kupiłem ten projekt i juz jest po drobnych tylko przeróbkach.
    Kto robił Wam przeróbki? Czy pracownia-autor projektu, czy szukaliście kogoś innego?
    Kupując projekt poprosiłem o dołaczenie pisemnej zgody autora projektu na dokonywanie zmian. Facet bardzo uprzejmy, zrobił to bez wahania. A przeróbek i adaptacji robiła p[rojektantka już z Wrocławia, z biura, które prowadzi mi część papierkową. Też bez problemów. Koszt adaptacji i przeróbek z wydrukowaniem czterech nowych egzemplarzy projektów 1500 zł.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał Jiri
    Dwa kotły, jeden gazowy za gaz ziemny, drugi na groszek, w obiegu termokominek z częścia ogrzewania podłogowego i odprowadzeniem ciepła na górę specjalnym kanałem, i dwa kolektory słoneczne VELUX montowane identycznie jak okna VELUX. ktoś powie po co tak?
    Zabezpieczyłeś się na każdą okazję . Cztery systemy grzejne ...
    Ja myslałam tylko nad kominkiem z płaszczem wodnym (czy to to samo, co termikominek??) i gazowym. Co to za specjalny kanał na odprowadzanie ciepła??
    Tak , termokominek to to samo co kominek z płaszczem wodnym. Standardowo ma tylko wejście do komina spalin. Ale przecież spaliny są tez ciepłe i szkoda ich tak sobie wypuszczać. Więc chcę obudować komin dodatkową obudową przejmujaca ciepło z komina i rozprowadzę to ciepło tak jak z kominka zwykłego. I wcale nie zajmie to wiecej miejsca niż normalny komin w obudowie kominka

  18. #38

  19. #39

    Domyślnie

    Domek b. ładny i funkcjonalny jest na mojej TOP liście w pierwszej trójce.
    Wątek W-49.12 jest na forum od grudnia 2006 na stronie http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88736 i może żeby nie włóczyć się po całym forum tam będziemy pisać.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulka&Mariusz
    Czy ktoś zastanawiał się nad ścianką kolankową? Moim zdaniem 50cm to trochę za mało. Uważam, że minimum to od 80cm do100cm.
    Projektant mówi tak (cytat nieautoryzowany - mam nadzieję, że nie pośle mnie do sądu ): Ścianka kolankowa W-49 (od posadzki):
    Scianka kolankowa ma wysokość od strony tarasu w świetle 105 cm razem z
    murłatą a pozostałe ścianki 50 cm razem z murłatą z tym, że projekt
    przewiduje postawienie ścianki kurtynowej, tak aby uzyskać w
    pozostalych częściach wysokość również około np. 105 - 130cm, ale można
    też zrezygnować z nich wogóle.

    Co do ścianek kurtynowych to osobiście uważam, że trochę szkodza kasy na budowanie pomieszczeń na poddaszu dla powietrza. Tyle, że w łazience to się chyba bez takiej ścianki nie obejdzie.

Strona 2 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony