dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 36
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 703
  1. #681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To oczywiście rzecz gustu, ale w czym to przeszkadza? Jak dla mnie to dodaje uroku bo postarza dach. To oczywiście moja ocena dotycząca estetyki. Czy jak kafle piecowe mają taką pajęczynkę to rozbieramy piec? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #682

    Domyślnie

    Witam.
    Czy orientuje się ktoś czy w okolicy Zielonej Góry jest dom pokryty dachówką: ROBEN PIEMONT GRAFITOWA ANGOBOWANA. Ewentualnie posiada dom z takim pokryciem i może wrzucić zdjęcia. Opinie także mile widziane.

    Z góry dziękuję.

    Jeżeli posiadacie też sprawdzonego sprzedawcę to proszę o kontakt.

    Pozdrawiam.

  3. #683

    Domyślnie

    Mam Roben Monza , jest na dachu prawie 3 lata . Dachówka ogólnie krucha, krzywa i nie dolega idealnie jedna do siebie są szpary. Z daleka jest ok z bliska gorzej. Do dziś żałuję bo za dopłatą 4-5 tyś mogłem mieć komplet z Brassa no ale na początku budowy każdy tysiąc się liczył. Dachówka to inwestycja na 2-3 dekady ,tak samo na membranie nie wolno oszczędzać, a teraz to bym nie dawał membrany albo dał podwójną warstwę tylko wtedy jest święty spokój na dłużej. Deskowanie + papa i dachówka to najpewniejsze na ponad 20-30 lat.

  4. #684

    Domyślnie

    Zdecydowanie radzę zastanowić się przed popełnieniem błędu zakupowego. Na kilku paletach z produkcji październikowej 2022 dostałem różnokolorową dachówkę. Przedstawiciel przyznał się do popełnionego błędu, niby na produkcji nie zrobili segregacji drugiego gatunku, ale niezależnie od tego odrzucili moją reklamację na położoną dachówkę. Płaciłem za 1 gatunek, a dostałem takie coś:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dachowka-roben-monza-wady-fabryczne-zle-odcienie.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	463961

  5. #685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A co jest nie tak z Twoją dachówką? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #686

    Domyślnie

    Andrzeju, czy nie widzisz różnicy kolorów na zdjęciu? Sprzedawca i dekarz powiedzieli że pierwszy raz spotkali się z taką lipą w przypadku angobowanej dachówki.

  7. #687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No na tym zdjęciu nie widzę. Nie kwestionuję, że taki fakt ma miejsce. Zastanawia mnie tylko czy dekarz tego widział układając dachówkę!? Różnica w odcieniach może się wydarzyć gdy partia dachówki na dany dach jest dostarczana z dwóch wypałów. W tym przypadku mogło się zdarzyć, że sprzedawca miał stary zapas i domówił brakującą ilość. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #688

    Domyślnie

    W zależności od światła widać to mocno, słabo lub prawie wcale. Kolory różniły się na jednej palecie, a chyba nawet paczce.

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombak Zobacz post
    Zdecydowanie radzę zastanowić się przed popełnieniem błędu zakupowego. Na kilku paletach z produkcji październikowej 2022 dostałem różnokolorową dachówkę. Przedstawiciel przyznał się do popełnionego błędu, niby na produkcji nie zrobili segregacji drugiego gatunku, ale niezależnie od tego odrzucili moją reklamację na położoną dachówkę. Płaciłem za 1 gatunek, a dostałem takie coś:
    Zarejestrowałem się na Forum tylko po to, żeby odpowiedzieć na ten post, bo gdy czytam takie historie to mnie coś trafia. Sam teraz stoję przed wyborem dachówki. To co widać na zdjęciu to jest jakiś dramat i koszmar inwestora. Być może nie na każdym monitorze to jest dobrze widoczne, ale domyślam się, że efekt na żywo jest znacznie gorszy.

    Nie wiem na jakim etapie stanęło, ale pamiętaj, że jesteś konsumentem i przysługują Ci wszystkie przywileje wynikająca z ustawy o prawach konsumentów. One są bardzo korzystne i stawiają Ciebie w znacznie lepszej pozycji (o ile nie dokonałeś zakupu na spółkę!). Możesz np. powołać się na fakt wprowadzenia w błąd przez reklamę (na wszystkich ulotkach dachy są przecież idealnie jednorodne), przez sprzedawcę (zapewne mają idealny przykładowy dach, na pewno też zachwalał produkt przy żonie czy innych świadkach), nikt nie uprzedził Cię, że takie zjawisko może wystąpić itd. Ty jako konsument NIE MASZ OBOWIĄZKU znać parametrów technicznych ani norm obowiązujących. Sprzedawca, jeżeli chce taki argument wyciągać, musi udowodnić (i to ciężar dowodu leży po jego stronie), że zapoznał Cię z takimi informacjami przed zakupem. Jeżeli na reklamie dach jest jednorodny to taki ma być u Ciebie. To nie jest "zdjęcie symboliczne" czy "propozycja podania".
    Co więcej, nie musisz kopać się z Robenem - ustawa daje Ci prawo dochodzenia roszczeń od sprzedawcy. To Ty wybierasz, z kim się przepychasz (a wybór jest oczywisty).

    Pamiętaj, żeby skorzystać z praw konsumenta zawartych w ustawie, a nie z gwarancji. Oba dokumenty nie wykluczają się, ani korzystanie z jednego nie anuluje drugiego: po odrzuceniu zgłoszenia gwarancyjnego możesz nadal zgłosić z ustawy.

    Jeżeli sprawa nie została jeszcze pomyślnie rozwiązana to polecam jak najszybciej skontaktować się z rzecznikiem praw konsumentów lub z biurem świadczącym bezpłatne porady prawne w Twojej okolicy.

    A jeżeli kupowałeś na firmę inną niż JDG, pozostaje sąd. Pamiętaj, że sąd nie zawsze uznaje opinie biegłych za istotne dla sprawy i może przychylić się do Twojej argumentacji odnośnie efektu końcowego.

  10. #690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nienazwany Zobacz post
    A jeżeli kupowałeś na firmę inną niż JDG, pozostaje sąd. Pamiętaj, że sąd nie zawsze uznaje opinie biegłych za istotne dla sprawy i może przychylić się do Twojej argumentacji odnośnie efektu końcowego.
    Polska Norma - PN-EN 1304:2002/Ap1:2004 Dachówki ceramiczne - Definicje i specyfikacja wyrobów; Załącznik B na str. 16
    „W przypadku dachów jednobarwnych dopuszczalne są różnice odcieni barwy, wynikające ze specyficznych metod procesu produkcji wyrobów ceramicznych”.

    Roben to ma na swojej stronie. I trzeba mieć świadomość, że przy wyrobach ceramicznych odcienie mogą się różnić.

    Inny odcień nie jest wadą ani nie dowodzi drugiego gatunku.

    Kształt (tak jak i innych wyrobów ceramicznych) też nie musi być idealnie taki sam, bo w procesie wypalania może się lekko odkształcić (dlatego pustaki występują w wersji szlifowanej, żeby dało się je używać na cienką spoinę).

  11. #691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Amen!
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Roben to ma na swojej stronie. I trzeba mieć świadomość, że przy wyrobach ceramicznych odcienie mogą się różnić.

    Inny odcień nie jest wadą ani nie dowodzi drugiego gatunku.
    No właśnie nie. Zgaduję, że nie macie zbyt często kontaktu z Ustawą o prawach konsumenta i z roszczeniowym, świadomym konsumentem. Prowadzę działalność online i niestety wiem jak to wygląda w praktyce.

    Produkt ma być taki sam jak na obrazku i w reklamie. Naprawdę łatwo przekonać sędziego/Rzecznika PK, że zostało się wprowadzonym w błąd.
    Oczywiście, nikt nie zasądzi zwrotu kosztów za dach, jeżeli cały różni się minimalnie odcieniem od tego na obrazku (chyba, pewnie zależy od prawnika ).

    Co więcej to sprzedawca musi udowodnić, że nie wprowadził konsumenta w błąd (!). Samo odwołanie do jakiejś normy, która nie została przedstawiona konsumentowi (uwaga: przedstawiona = masz dowody na to, że on to przeczytał, np. podpis pod takim dokumentem lub kliknięte okienko zgody) nie jest wystarczającym argumentem.
    Ile razy sprzedawca w składzie podał wam do podpisania taki dokument?
    Konsument nie ma obowiązku ani wchodzić na stronę, ani znać żadnej normy, ani jej rozumieć, ani nawet umieć czytać. Widzi dach na obrazku, widzi dach przykładowy i to ma dostać. O wszystkich potencjalnych odstępstwach musi zostać poinformowany (a jak udowodnisz, że go poinformowałeś, jeżeli nie masz tego na piśmie?)

    Nie chodzi tutaj o postępowanie gwarancyjne ani z Kodeksu Cywilnego, tylko o reklamację z Ustawy, która przyznaje Konsumentowi ogromne przywileje. I to nie producent tutaj odpowiada, tylko sprzedawca.

    EDIT: Widziałem kiedyś na innym forum trochę dłuższy wpis tego autora. Jeżeli dobrze pamiętam, to w jego przypadku wstępnie Roben uznał, że reklamacja jest zasadna (tutaj nie mam tego wprost, ale napisał, że przedstawiciej coś o tym mówił), ale gdy przyszło do ustalania szczegółów to się wypięli.

    Jeżeli ma jakiekolwiek dowody na przyznanie zasadności (mail, list, rozmowa z przedstawicielem Robena przy świadkach) to scenariusz wygląda następująco:
    - składa do sprzedawcy reklamację o niezgodności towaru z umową wraz z tym dowodem
    - sprzedawca musi się do tego ustosunkować i przedstawić dowody, że to nieprawda (do 12 miesięcy to sprzedawca udowadnia, że nie jest wielbłądem - wiem, absurd)
    - ponieważ nie ma szans tego zrobić, jest zmuszony na własny koszt (ew. w porozumieniu z producentem - tu już ich problem, nie Konsumenta) dokonać wymiany wadliwej części dachu, oddać całą kwotę wydaną przez Konsumenta za dach lub proporcjonalnie obniżyć cenę, jeżeli wada nie jest istotna.
    A co to jest wada istotna to już kwestia naprawdę subiektywna. Kiedyś reklamowałem drogie buty, bo po kilku tygodniach w jednym odpadł jakiś mały element dekoracyjny (taki nit?). Moim zdaniem wada istotna - przecież buty kupuję, żeby ładnie wyglądały, a teraz wyglądają inaczej niż kiedy kupowałem. Ostatecznie sprzedawca musiał się z tym zgodzić i zwrócił całość kwoty.

    W każdym razie: sprzedawca z małego składu nie zgadza się z Ustawą, nie zna jej i próbuje się wymigać od ustawowej odpowiedzialności? Powodzenia

    I nie, nie są to wymysły na podstawie poradników z internetu, tylko z własnego doświadczenia po obu stronach. Ludzie nie wiedzą, jak dużo mogą jako konsumenci.

    Oczywiście, zakładam, że autor dobrze rozeznał się w sytuacji i jest pewien, że to wina dachówki, a nie wykonawcy, bo wtedy pretensje trzeba mieć do niego. Uwaga: Ustawa o prawach konsumenta działa też na usługi budowlane, więc w razie reklamacji do 12 miesięcy to Ty musisz udowodnić (np. dostarczając ekspertyzę), że dobrze zrobiłeś
    Ostatnio edytowane przez nienazwany ; 29-10-2023 o 10:59

  13. #693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Masz z pewnością dużo racji bo stajemy się społeczeństwem roszczeniowym. Pozostaje tylko jedno pytanie: skoro wystąpiły takie różnice to czemu kontynuowano krycie dachu?! Czy dekarz i inwestor tego nie widzieli? No nie może być tak, że pokryjemy cały dach i wówczas inwestorowi się nie podoba.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #694

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Masz z pewnością dużo racji bo stajemy się społeczeństwem roszczeniowym. Pozostaje tylko jedno pytanie: skoro wystąpiły takie różnice to czemu kontynuowano krycie dachu?! Czy dekarz i inwestor tego nie widzieli? No nie może być tak, że pokryjemy cały dach i wówczas inwestorowi się nie podoba.
    Zakładam, że autor rozeznał się w temacie i naprawdę uzyskał informacje, że coś było nie tak z jego dachówką (a nie, że tylko tak pisze dla zwiększenia swojej wiarygodności). Coś jest nie tak z dachówką = ma prawo domagać się wymiany.

    Nie znam się na tym, więc zakładam, że masz rację i faktycznie wykonawca powinien to zauważyć. Ja od swojego dowiedziałem się jedynie tyle, że trzeba wszystkie palety otworzyć i wymieszać dachówkę, ale mało kto tak robi, bo klient nie patrzy a "przypały" są rzadko
    I masz rację, bo wtedy wszyscy by się dogadali i nie byłoby żadnych nerwów.

  15. #695
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siwyR6

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    9

    Domyślnie Roben VS Braas

    Cześć,stoje przed wyborem dachówki i mam dylemat... A mianowicie wybór padł na dwie firmy Braas oraz Roben w grę wchodzi tylko dachówka ceramiczna czarna z połyskiem.
    Z Brasa to jest Rubin 9V ewentualnie Rubin 13V czarny połysk
    Z Robena to Monza Plus Szchwarz ewentualnie Piemont Szchwarz
    Podobno te dwie z Robena są produkowane tylko na export na rynek w Niemczech i w polsce można je zakupić jedynie w ExtraDach,konsultant twierdzi że są bardzo dobre jakościowo i nie odbiegają niczym od Brasa,a cena jest o 6 tys niższa na dach o powierzchni 160m
    Czy ktoś z Was miał już może do czynienia z tymi dachówkami z Robena ?
    Jeszcze jedno pytanie , którą dachówke byście polecili na domek parterowy który ma 85m i dach 2 spadowy? O tradycyjnych rozmiarach czyli Monza plus Schwarz / Rubin 9V czy mniejszą Piemont Schwarz / Rubin 13V ? Mam obawy czy tradycyjne rozmiary nie będą się wydawać za duże na tak małym domku ...
    Jeżeli macie jakieś doswiadczenia w tym kierunku to każda porada jest na wagę złota

  16. #696
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siwyR6

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niestety ale widzę że forum umarło

  17. #697
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siwyR6

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    9

    Domyślnie

    temat do zamknięcia , wybór dokonany

  18. #698

    Domyślnie

    Witam,

    Po 15 latach uzytkowania dachowki Roben rozsypuja mi się kominki wentylacyjne. Na zdjeciu pokazałem jeszcze dobrym stanie. Inne juz rozsypały się i spadły.

    Moze ktos sie spotkal z tym zjawiskiem. Wyglada jak wada materialowa...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170325978.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	468001  

  19. #699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgolab Zobacz post
    Moze ktos sie spotkal z tym zjawiskiem. Wyglada jak wada materialowa...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8039376

  20. #700

    Domyślnie

    Dziekuje za link.

    Mam kilka kominków, którę się rozsypuja.

    Czy jest jakas alternatywa dla nich bo ten jest juz nieprodukowany a poza tym nie wiem czy chce kupowac cos tak marnej jakosci.

    Nie zalezy mi na estetyce - może być cos ze stali.

    Dziekuje.

Strona 35 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony