dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 36
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 703
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Rzeczywiście coś z tym Robenem jest nie tak. Oglądam nawet wystawki testowe w różnych hurtowniach i muszę powiedzieć, żę te dachówki leżą po prostu fatalnie. A może to tylko kwestia niefachowego położenia na stojakach wystawowych? Sam nie wiem. Jednak dla mnie złącza pionowe tych dachówek się nie schodzą. Jest po prostu spora dziura od dachówki do dachówki. Natomiast betonowy BRAAS po prostu się ładnie domyka i nie widać tych nieprzyjemnych odstępów...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Mam Robena i mogę stwierdzić, że jest to b. dobra dachówka.
    Też mam i zgadzam się z opinią Wowki.

    Cytat Napisał Wowka
    Dachówki (...) nie są podatne na przekrzywienia spowodowane podmuchami wiatru czy zsuwaniem się śniegu.
    No akurat tu niestety nie do końca się zgodzę - patrząc na swój dach...

    Cytat Napisał Wowka
    Brass to dachówka cementowa. Dobra dachówka cementowa.
    Dachówka Braasa, jaka została mi przedstawiona "na wzór" miała bardzo porowatą powierzchnię - i z tego względu z tej firmy zrezygnowałem.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  3. #23

    Domyślnie

    ja mam Robena i jestem jak narazie zadowolona. mieszkam nad morzem i z tego powodu nie wziełabym dachówki cementowej, gdyż od strony wiatrów od morza wszyscy mają ja już porośniętą trawą. wystarczył rok.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie wiem czy przed, czy po tej dyskusji jestem mądrzejszy ??

    Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #25

    Domyślnie

    Mysle ze z dachówkami ceramicznymi jest podobnie jak z samochodami , niekonczaca sie dyskusja co lepsze BMW, Merc a moze Volvo. Kazdy sprzedawca powie ze jego produkt jest najlepszy , z uzytkownikami tak samo , mało kto sie przyzna ze zrobił bład kupujac jakis produkt ( tu akurat dachówka) i jest z niego niezadowolony
    ozdrawiam

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    wysoka półka to np. Creaton. Roben, Ruppceramika to średnia półka. Ja wybrałem Ruppa, choć dekarz radził Robena.
    oj chyba nie

    zgadzam się dobre są Creaton, Ruppceramika, ale Roben to max średnia klasa. Akurat wybieram dachówkę i mam już za sobą rozmowy z kilkudziesięcioma wykonawcami/ hurtowniami/właścicielami dachów, widziałem jak ją tylko co przywiozą na plac. Mimo to, też nie wiem, czy się nie zdecyduje na Robena (dostałem dobrą cenę), ale zdaje sobie sprawę, że jest słabsza i nie reklamuję ją tylko dlatego, że ją mam na dachu i chwalę swoją
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #27

    Domyślnie

    mam Robena i jestem jak na rzie bardzo zadowolona, polecam, ale faktycznie dekarz musi umiec ja ułożyć. Teść też ma Robena bardzo ładnie wygląda

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał Marek30022
    wysoka półka to np. Creaton. Roben, Ruppceramika to średnia półka. Ja wybrałem Ruppa, choć dekarz radził Robena.
    oj chyba nie

    zgadzam się dobre są Creaton, Ruppceramika, ale Roben to max średnia klasa. Akurat wybieram dachówkę i mam już za sobą rozmowy z kilkudziesięcioma wykonawcami/ hurtowniami/właścicielami dachów, widziałem jak ją tylko co przywiozą na plac. Mimo to, też nie wiem, czy się nie zdecyduje na Robena (dostałem dobrą cenę), ale zdaje sobie sprawę, że jest słabsza i nie reklamuję ją tylko dlatego, że ją mam na dachu i chwalę swoją
    dodam jeszcze, że miałem demonstracje rzucania dachówką o ziemię i musiałem zapłacic za Robena 4zł oj Ci hultaje
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #29

    Domyślnie

    Kup Braasa. Jest dużo tańszy, tak samo trwały i tak samo ładnie wygląda (z ziemi) jak Roben. Przecież nikt Ci nie będzie chodził po dachu.....? Robena odradzam. Jak chcesz wydać kasę to kup Creaton SINFONIE (ok. 67zł/m) POEEEEEZJA

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzia28
    Kup Braasa. Jest dużo tańszy, tak samo trwały i tak samo ładnie wygląda (z ziemi) jak Roben.
    mało powiedziane, jest nowy model brassa, wygląda lepiej niż podstawowe a nawet anagobowe ceramiczne, miodzio. Mam już wycenę jego jest droższy od zwykłego brassa (5% od modelu frankfurter), ale nadal sporo tańszy od ceramiki. Głaciutka, że ho,ho. Dopiero wchodzi do sprzedaży. Miesiac temu był jeden kolor ciemny, ale już jest w czerwono podobnym (miedziany czy jakoś tak).
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #31

    Domyślnie

    O jakim nowym modelu Braasa mowisz ? Na stronce internetowej Braasa ani widu ani słychu ??
    Prosze o szczegoly.

  12. #32

    Domyślnie

    O jakim nowym modelu Braasa mowisz ? Na stronce internetowej Braasa ani widu ani słychu ??
    Prosze o szczegoly.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascall
    O jakim nowym modelu Braasa mowisz ? Na stronce internetowej Braasa ani widu ani słychu ??
    Prosze o szczegoly.
    zgadza się i narazje tak będzie, aż wysprzedadzą to co mają na magazynach. I aby przyśpieszyć sprzedaż zrobili promocje na "zwykłego" Brassa po 2,2 zł za szt. i sprzedawcy od tej ceny za dużo nie dają upustu bo obcieli im chyba marże. Ten nowy brass będzie po około 2,95 za sztukę (cena bez upustu). Wczoraj widziłem tą dachówkę (czekałem 3 tygodnie) lepiej wygląda niż ceramika zwykła i anagoba przy bezpośrednim porównaniu (na stole). Porównywałem ją z ruppceramiką

    Aha, nie jest to nowa dachówka tylko nowa powłoka, ja ją widziałem na modelu frankfurter i nie jest to to samo co lumino
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #34

    Domyślnie

    Qrcze to mi teraz zabiles klina, podjaralem sie jak maly Kazio : wlasnie jutro mialem isc wpalcic zaliczke na Braasa Grecka.

    aby przyśpieszyć sprzedaż zrobili promocje na "zwykłego" Brassa po 2,2 zł za szt
    Co masz na mysli "zwyklego" Braasa, czy zalicza sie do nich Grecka i czy jest szansa na obnizke jej ceny ? Ja wytargowalem 2,77 za Grecka po upuscie, 2,95 bez upustu za nowy model wydaje sie interesujace.
    Czy ten nowy model jest czarny, do jakiego jest podobny ten profil ???

  15. #35

    Domyślnie

    ooo wlasnie doczytalem ze chodzi o nowa powłoke a nie profil oops

    Jutro dzwonie do hurtowni i wypytuje o Grecka czy tez ma ta nowa powłoke.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no właśnie, pooglądałem dachy, pełno mchu, zieloności, brudu i powiedziałem nigdy betonowej i zwykłej ceramiki, ale jak zobaczyłem to z połyskiem, no to ho, ho !. Co ciekawe nigdzie wzmianki, w wiekszości punktów sprzedaży nic nie wiedzą, ale to chyba celowa polityka brassa wypchnąć to co na magazynach. No i najważniejsze mam szansę na partię rozruchową, czyli spory upusty. Prawdopodobnie tak jak pisałem są tylko 2 rodzaje i to w modelu frankfurter. Nie wiem jakiego Brassa sprzedawca miał na myśli, że promocja po 2,20. Jak masz jeszcze jakieś pytanka to prosze na priva, bo głupio mi pisać o betoniaku w czyjmś poście dotyczącym ceramiki.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  17. #37

    Domyślnie

    Pascall, mdzalewscy
    Spójrzcie tu http://www.muratorplus.pl/7C6337B36D...2163FE1CE7.htm
    właśnie dostałem

    Pozdrawiam
    Tomasz

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom_Poznan
    Pascall, mdzalewscy
    Spójrzcie tu http://www.muratorplus.pl/7C6337B36D...2163FE1CE7.htm
    właśnie dostałem

    Pozdrawiam
    nie Tom to nie to, ja od razu zaznaczyłem, że to nie lumino, tej nowej jeszcze nie ma w sprzedaży(wchodzi), a Lumino chyba od 2001, albo 2002. Ja to widziłem wyraźnie na frankfurterze (taki był napis wyryty z drugiej strony dachówki) a według informacji lumino jest na podwója-S, grecka i celtycka a nic nie pisze o lumino na frankfurterze
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  19. #39

    Domyślnie

    No wlasnie
    Nowoscia jest tylko to, ze obok Greckiej i Celtyckiej "zaLuminowali" teraz podwojne S

    A tak w ogole to moze wystartujemy nowy watek na ten temat bo pasujemy do Röbena jak...

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascall
    A tak w ogole to moze wystartujemy nowy watek na ten temat bo pasujemy do Röbena jak...
    popieram..... jak się nie mylę to chyba jest to frankfurter Cizar, albo Sizar, chyba taka nazwa padała (na 100% nie pamiętam)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

Strona 2 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony