dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Ranking klejów do płytek

    rzucam temat bo właśnie zaczynam szukać odpowiednich klejów od gresy, płytek, i płytek na podłogówkę. Wiem że wielu z was już ma to za sobą więc liczę na pomoc. a taki temat może przydać się każdemu. na początek moje typy na dziś.

    Ceresit CM11 - na zwykłe płytki bez podłogówki
    Ceresit CM17 - na podłogówkę.

    cen nie znam.

    a i dodam jeszcze takie zestawienie.



  2. #2

    Domyślnie

    Powiem tak... Ceresit i tylko ceresit !!!
    uzywaj 16 jest tansza od 17 a niewiele sie rozni...
    z nowej lini ceresitu... - to jezeli chodzi o podlogi i plytki zewnetrzne....

    sciany uzywaj 11...

  3. #3

    Domyślnie

    Na rynku istnieje mnóstwo firm krajowych i zagranicznych produkujących zaprawy klejowe. Ciężko wśród nich wybrać najodpowiedniejsze. Z dobrych moim zdaniem produktów mogę polecić Ceresit, Knauf, Schonox czy też Kerakol i Sakret.

    Nie są to tanie produkty, ale spełniają wszelkie potrzebne funkcje nawet w dość specyficznych zleceniach.
    Ale, jak zawsze twierdzę, każdy decyduje sam na co wydaje pieniądze. Jako wykonawca, często, muszę robić z tego co inwestor wybiera. Ale jak mam wolną rękę, to stosuję tylko sprawdzone zaprawy.
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    orientacyjne ceny

    ceresit cm 17 25+5 kg 63 zł
    cm 11 25+5 kg 20 zł

    ja wybralem powyzsze, choc jeszcze nie uzywalem

    jeszcze zastosuje grunt CT-17

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wśród glazurników z którymi rozmawiałem, prym wiedzie ceresit, z czym to związane ? jakoś nie podejrzewam że glazurnicy działają wyłącznie w trosce o inwestora, może ceresit jest dobrze urabialany, plastyczny, może dobrze się trzyma packi, może ma dobrze dobrane opóźniacze.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Ardex i PCI - najwyższa półka jakościowa i cenowa zarazem.
    Ale czy to ma znaczenie , potrzebujesz góra 2,3 worki kleju więc ta róznica w cenie znika w ogólnych kosztach .
    Skąd znam te firmy - w obu pracowałem i w zwiazku z tym wiem co sa warte , jak i wiem co jest warta konkurencja.
    Z pełnym szacunkiem dla konkurencji ale.........
    Ale nie ma powtarzalności produkcji . Jak dostana dobry cement to nawet najprostszy Atlas jest dobry .
    Każda firma ma bardzo dobre linie produkcyjne ,wszystko zależy zatem od dostarczanych komponentów, a te są niestety różne .
    Wielokrotnie widziałem w Ardexie dostawy np.cementu.
    I wielokrotnie widziałem jak cementowóz wyjeżdżał z fabryki nie rozładowany .
    Nie spełniał parametrów i juz.

  7. #7

    Domyślnie

    Ceresit Cm-11 wystarczy do wszystkich płytek do wymiaru 50cmx50cm
    Twarde nieodkształcające się podłoże
    Lub znacznie lepsze kleje to Sopro
    Ściągałem płytki (kilka sztuk pękniętych na krawędziach)po 8 latach układane na CM-17(schody) ten klej gnije
    Zbijałem płytki po 8 latach CM-11 i jest co zbijać!
    No i zbijałem płytki po 2tygodniach Sopro też jest co robić.
    Dodam, że sam je wcześniej układałem.
    Polecam CM-11 i kleje z rodziny Sopro, oby dwa produkty dobrze urabialne, mające dobry czas schnięcia.
    Co nie można powiedzieć o np: Atlasie
    Jest jeszcze grupa tanich klejów dostępnych w hipermarketach:to Kreisler, dobry klej

    Pozdrawiam
    KRZYSIEK

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany

  9. #9

    Domyślnie

    Do wszystkiego SOPRO No 1.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany
    ...ale co to za porównanie... odpowiednikiem elastycznego Atlasu plus jest również elastyczny CM17 (oczywiście dużo droższy bo trzykrotnie więcej niż CM11).

  11. #11

    Domyślnie

    Kleiłem altasem i sorpo.
    Atlas to porażka pod względem urabiolności i przyczepności świeżego kleju ale po miesiącu nie dało się zbić płytki

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    w końcu kupiłem Glazurnika, tez zielony do zwykłych płytek za 13zł a ten czerwony na podłoża ogrzewane za 45zł. Glazurnik to produkt firmy Mapei

  13. #13

    Domyślnie

    CM 11 standart, a na ogrzewane pogłogi kupiłem CM 17 i taki sam będzie na schody i taras.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Do wszystkiego SOPRO No 1.
    Nie każdego stać by płacić 100zł za worek
    Ten klej jest na ekstremalne warunki

  15. #15

    Domyślnie

    standard to stosuję i plecam ceresit

    jak inwestor chce oszczędności to Prefix
    aby dom był piękny................ USŁUGI WYKOŃCZENIOWE
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87618 BUDUJEMY DOMY

  16. #16

    Domyślnie

    Mój glazurnik wyraźnie odradzał Ceresit 11 , podobno zauwazalnie obsuneła się jego jakość....

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanderbobo
    w końcu kupiłem Glazurnika, tez zielony do zwykłych płytek za 13zł a ten czerwony na podłoża ogrzewane za 45zł. Glazurnik to produkt firmy Mapei
    Bardzo dobrze zrobiłeś, a fuga glazurnika też jest super aż chce sie pracować dla mnie najlepsza,bez stresu.
    Osobiście nie nawidzę fugi ceresitu

  18. #18

    Domyślnie

    a ja korzystam z Kreisla Elastan multi i jest ok.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  19. #19

    Domyślnie

    Jaką wydajność mamy z jednego worka 25kg ile m2 podłogi ułożymy?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    .... a ja kułem płytki położone przez jeszcze "komunistycznego" glazurnika na zaprawę beronową! Powtarzam - KUŁEM!!! Teraz takiego fachowca dostać... marzenie... Dobry fachowiec przy zachowaniu wszystkich prawideł sztuki położy na tanim kleju tak że nie można oderwać... partacz drogi klej zmarnuje a płytka sama spadnie... Wystarczy unikać błędów w sztuce to i tani klej będzie dobry (no może nie do przesady tani) A to dla przestrogi... nawet najlepszy klej nie pomógł... http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=2335 straszne...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony