dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 204
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Wiem, że zaraz mnie uziemicie, ale litości, uważajcie na błędy ortograficzne. Piszę tu pierwszy raz, choć czytam na bieżąco i coraz częściej doznaję wyłamania oczu. Niektórzy tworzą takie graficzne dziwolągi, że trzeba włączyć głośną sylabizację, żeby zrozumieć sens.

  2. #2

    Domyślnie

    chmmm, no trudno, nikt nie jest doskonały....
    ważne coby się zrozumieć.
    reszta jest niczym.
    pzdr
    oorbus

  3. #3

    Domyślnie

    Podpisuję się pod moim przedmówcą, a anonima uziemiam.

    lechu5

  4. #4

    Domyślnie

    Podpisuję się pod moim przedmówcą, a anonima uziemiam.

    lechu5

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też nie lubię błędów, ale wszyscy są tu dorośli i nikt dorosły nie lubi, żeby go pouczać. Czy chciałbyś słyszeć: nie dłub w nosie, nie garb się, nie siorb! Zwłaszcza, gdy siedzisz sobie spokojnie przed ulubionym forum i popijasz to co lubisz. Był czas na nauki, a teraz już czasem w pośpiechu ludzie piszą jak się im wydaje. Często treść jest mądrzejsza niż zgrabne ortograficzne wypowiedzi. A wiesz jak trudno dyslektykowi jest czytać? Jak bezsensowne dla dysortografika są zasady naszej ojczystej pisowni? Takich osób wcale ne jest mało. Wyciągaj samą treść. Powodzenia!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie można być pięknym, młodym i bogatym.

  7. #7

    Domyślnie

    Uważam ,że błędy ortograficzne na forum są dopuszczalne,ale starać się żeby ich nie było należy.
    Jedni je robią inni nie i nie jest to związane z tym ,że jedni są mądrzejsi czy czytają więcej książek-taka jest "uroda" ludzi .
    Za naganne zaś uważam (czemu też kiedyś dałem dowód w jednej "szermierce" słownej na forum) ,gdy ktoś zaczyna przedstawienie swojej osoby od tego jakich to nie brał stypendiów itp ,a potem w tekście "byk na byku".
    HEJ!

  8. #8

    Domyślnie

    ...a jak już się strzeli byka, to zawsze jest wyjście awaryjne pt.:,,EDYTUJ"
    Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    A jeżeli MATKA NATURA obdażyła mnie przypadłością dowolnego używania rz i ż, u i ó, i tym podobnych dziwolągów i mimo że się tego wstydzę to tego już nie zmienię to mam milczeć. Większym nietektem uważam pouczanie innych bez przedstawienia się.
    Pozdrowienia mam nadzieję że bez błędów ppp.j
    ppp.j

  10. #10

    Domyślnie

    A jeżeli MATKA NATURA obdażyła mnie przypadłością dowolnego używania rz i ż, u i ó, i tym podobnych dziwolągów i mimo że się tego wstydzę to tego już nie zmienię to mam milczeć. Większym nietektem uważam pouczanie innych bez przedstawienia się.
    Pozdrowienia mam nadzieję że bez błędów ppp.j
    ppp.j

  11. #11

    Domyślnie

    Ppp.j, oczywiście, że nie masz milczeć. O swojej przypadłości możesz powiedzieć lub nie, moim zdaniem nie ma czego się wstydzić, niech inni się wstydzą, jeśli nie zrozumieją. Natomiast nie mogę pogodzić się z lekceważeniem języka polskiego przez ludzi, których ten problem nie dotyczy. Osobiście mam przy klawiaturze gruby słownik ortograficzny i często z niego korzystam.

  12. #12

    Domyślnie

    W dużej mierze błędy ortograficzne na forum to zaszłości
    internetu.Paradoksalnie, ale służyły ( i służą nadal) lepszej komunikacji między internautami.Jeśli bowiem taki internauta
    ze świata nie ma zainstalowanej polskiej klawiatury, to zamiast polskich znaków diakrytycznych otrzymuje niezrozumiale krzaczki.
    Piszący bez "ogonków" bedzie zrozumiany przez kazdą osobe znającą
    język polski, znajdującą się gdziekolwiek bądź w świecie.
    Taki sposób pisania to standart w usenecie i sporo internautów
    przenosi te nawyki na inne fora.

  13. #13

    Domyślnie

    No wiadomo-byłoby idealnie ale niech tam lepiej konstrukcja stoi i nie stawarza zagrożenia bo jak ktoś "zbóduje" na kiepskich fundamentach to język polski nie pomoze !!!Piekny zawód ale wymagający!!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar McLim
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Po prostu starajmy się pisać poprawnie, ale nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego halo. Język ma przede wszystkim spełniać funkcję komunikacyjną, tzn. ja piszę co mam na myśli a ktoś kto czyta wie o co mi chodziło. Reszta to tylko formalizmy wynikające z naszej pięknej tradycji...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Qgiel. Skrocone slowa i brak polskich liter to wymóg internetu. Teraz juz to sie zmienia ale i tak internauci dla zaoszczedzenia miejsca i czasu uzywaja skrótów i dziwnych okreslen.
    A forum to nie encyklopedia Miodka i najwazniejsza jest tresc a nie jakim jezykiem jest pisana. A wiec panowie esteci proponuje przejsc na jakies forum o polonistyce jak chcecie ogladac piekna pisownie a nie czytac ciekawe i pomocne wiadomomosci pochodzacych niekiedy od doswiadczonych forumowiczów.

    Ja na przyklad nie mam teraz polskich liter i jak wyglada moja wiadomosc???
    Ale trudno sie mówi. Mam w ogóle nie pisac bo kogos urazi niepolskosc tekstu??

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Sądzę, że wypowiedzi na forum należy traktować jak język mówiony a nie pisany. W mowie potocznej jak ktoś powie "bódowa" a nie budowa to przecież nikt uwagi nie zwraca . Osobiście nie jestem "orłem" ortografi ale może czasem dobrze by było przed wysłaniem wiadomości przenieść jej treść np. do "Worda" i sprawdzić błędy.
    Na marginesie podzielę się pewnym zdarzeniem które miło miejsce ok. 2 lata temu, otóż w korespondencji służbowej podpisanej przez osobę z wyższym wykształceniem znalazł się błąd który jest chyba swoistym rekordem świata w ortografii słowo "że" zostało napisane "rze". Ciekawe czy ktoś potrafi przebić taki błąd.
    Pozdrawiam

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Już niedługo w zjednoczonej Europie zobaczymy "Kli widzieć jego krowa w pole sasiada to byk dobre".

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    PT Inwestor co powiesz na " ruh hożuf"

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2003-05-12 11:03 ]</font>

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nie no nie WIERZĘ !!!!! Tyle wypowiedzi i wszystkie tylko po to aby znależć usprawiedliwienie dla pisania byków w stylu ksiąrzka ? Ludzie opamietajcie sie. Nikt nie wymaga tutaj jakichś stylistycznej ekwilibrystyki a jedynie podstaw naszego języka. Czy jak z kimś rozmawiacie to stusujecie czasowniki w bezokolicznikach ? Przecież to tak naprawdę mozna nazwać tylko w jeden sposób - brak szacunku dla osób które to będą czytaly. Ktoś wyżej pisze, że to jest zaszlość z czasów kiedy istnial problem polskich liter - BZDURA. Tu nie chodzi o blędy typu wlaśnie BLAD, ja sam piszę L bo mam maly problem z klawiaturą. Tutaj chodzi tylko i wylącznie o ortograficzne byki a nie o stylistykę, interpunkcję itd. Nikt z nas nie jest Slowackim czy Mickiewiczem ale ortografię z czystej przyzwoitości powinien znać każdy, a jak ma z tym proble to niech kupi sobie slownik albo wpisje tekst najpierw do Worda....

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony