dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 845 z 902
Pokaż wyniki od 16.881 do 16.900 z 18027
  1. #16881

    Domyślnie

    A po co ma być ciepło w kotłowni ? Mieszkasz tam? Ciepło które produkujemy i przechowujemy w buforze ma być uwalniane tam gdzie potrzebne i kiedy potrzebne.
    Z tych rur dwucalowych to są potężne grzejniki i spora strata. Sam kocioł i tak dostatecznie nagrzeje pomieszczenie. A chłodniejsza piwnica to szansa że słoiki z kompotami się nie pootwierają.

  2. #16882
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Żeby w całej piwnicy było ciepło, nieraz tam siedzę i coś naprawiam.
    Ja myślałem kaloryfer w kotłowni zamontować a ty mi gadasz o stratach.
    Powiedz mi jeszcze do jakiej temperatury rozładuję bufor na samej grawitacji???

  3. #16883

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem ale to pewnie zależy od konstrukcji instalacji-użyte przekroje długości gałązek itp. Przy jakiej różnicy temperatur ruszy obieg grawitacyjny i przy jakiej się zatrzyma to cecha swoista inna pewnie dla każdej instalacji i każdego domu. W Twoim przypadku jak chcesz stawiac bufor to grawitacja będzie tylko awaryjnym wyjściem na wypadek braku prądu. Bowiem bufor zagrzany do 80-90 C nie powinien takiej wody na dom puszczać więc konieczne jest zastosowanie zaworu termostatycznego mieszającego i pompy.Co do grzebania w kotłowni to przy dobrze zaizolowanym buforze i tak będzie tam chłodniej lub całkiem zimno jak przestanie pracować kocioł, wiec pomysł z grzejnikiem ZA buforem jak najbardziej dobry. Zaizolować wszystkie rury a kotłownie ogrzewać wtedy kiedy jest robota.

  4. #16884

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    MPM DS II do drewna się nie nadaje. Mam, palę drewnem.
    Ja kocioł sprzedaję i kupuję atmosa bo chcę zostac przy drewnie, jak ktoś chce czysto palić węglem to MPM jest bardzo dobry do tego.
    Cześć. Czy to nadal aktualne? Napisałem prywatną wiadomość.

  5. #16885
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Nie jestem ekspertem ale to pewnie zależy od konstrukcji instalacji-użyte przekroje długości gałązek itp. Przy jakiej różnicy temperatur ruszy obieg grawitacyjny i przy jakiej się zatrzyma to cecha swoista inna pewnie dla każdej instalacji i każdego domu. W Twoim przypadku jak chcesz stawiac bufor to grawitacja będzie tylko awaryjnym wyjściem na wypadek braku prądu. Bowiem bufor zagrzany do 80-90 C nie powinien takiej wody na dom puszczać więc konieczne jest zastosowanie zaworu termostatycznego mieszającego i pompy.Co do grzebania w kotłowni to przy dobrze zaizolowanym buforze i tak będzie tam chłodniej lub całkiem zimno jak przestanie pracować kocioł, wiec pomysł z grzejnikiem ZA buforem jak najbardziej dobry. Zaizolować wszystkie rury a kotłownie ogrzewać wtedy kiedy jest robota.
    U mnie musi być minimum 60-65 stopni na grzejnikach by w domu było 22 stopnie.

  6. #16886

    Domyślnie

    To tym bardziej izoluj co się da żeby ciepło trafiało tam gdzie trzeba anie w grunt czy atmosferę. Ten dom to albo jakies sito albo ma ogromną powierzchnię a za mało grzejników. To jak masz stawiać bufor to kombinuj jak największy . Jak juz znajdziesz bufor to dopiero potem do niego kocioł szukaj -tak żebyś miał odpowiednio długa przerwę w paleniu. Przy tym co piszesz wygląda mi na to że codziennie rano w chacie zima.

  7. #16887
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Codziennie rano w chacie 18 stopni jak nie nahajcuje do 25 lub 20 ale to nahajcuje na wieczór 25 stopni.
    Mała powierzchnia grzejników.
    Kotła nie mogę o dużej mocy bo mam za wąski komin.

  8. #16888

    Domyślnie

    zmieniłem MODUL na OFF i piec zaczął taktować...zadałem mu temperaturę na CAR2 33 stopnie a on zamiast ją utrzymywać to co chwilę uruchamiał palnik, temp. wzrastała do 40 i powoli spadała i palnik się wyłączał i za chwilę to samo i tak w kółko...czy oprócz MODUL trzeba coś jeszcze zmienić ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  9. #16889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Borykam się z problemem podgotowywania się wody w kotle, oraz mieszania wody w buforze i przymierzam się na wiosnę do zmiany połączania.
    Rozrysowałem sobie schemat. Czekam na konstruktywne uwagi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	441028

  10. #16890
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Borykam się z problemem podgotowywania się wody w kotle, oraz mieszania wody w buforze i przymierzam się na wiosnę do zmiany połączania.
    Rozrysowałem sobie schemat. Czekam na konstruktywne uwagi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	441028
    Po co dwa sprzęgła szeregowo?

  11. #16891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    awaria09

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Piwniczna-Zdrój
    Kod pocztowy
    33-350
    Posty
    39

    Domyślnie

    Parę zdjęć z budowy buforka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200219_174931.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	441062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200219_174939.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	441063   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200220_181517.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	441064   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200220_181712.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	441065  

  12. #16892
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    awaria09

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Piwniczna-Zdrój
    Kod pocztowy
    33-350
    Posty
    39

    Domyślnie

    Czy wylot z lejka o średnicy 110 mm będzie dobry

  13. #16893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Da radę!

    Co jest, że nikt nie widzi, ze stozek i lejek to wymiennik logarytmiczny?
    Ma tym wiecej mocy im więcej jej potrzeba!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #16894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    uważam że łączenie miedzi i czarnej stali to zły pomysł

  15. #16895
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Co jest, że nikt nie widzi, ze stozek i lejek to wymiennik logarytmiczny?
    Najważniejsze to odpowiednio nazwać co trzeba.
    Im mniej zrozumiałe i tajemniczo tym większe szanse na sukces

    "-Czy zastałem pana Kowalski Jan?
    -ja się deklinuję!
    -oooo, to najmocniej przepraszam, zadzwonię później"

  16. #16896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Najważniejsze to odpowiednio nazwać co trzeba.
    Im mniej zrozumiałe i tajemniczo tym większe szanse na sukces

    "-Czy zastałem pana Kowalski Jan?
    -ja się deklinuję!
    -oooo, to najmocniej przepraszam, zadzwonię później"
    W roku 2006 popełniłem ten wątek pokazując, że da się "tymi ręcami" zbudować urządzenie nie gorsze jak bardzo profesjonalne zabawki np. PARADIGMY..
    Doczekaliśmy się 846 strony rozważań na ten temat.
    Poruszony został już chyba każdy aspekt zagadnienia i to po kilka razy!
    Spotykam przedruki/przeklejki autoryzowane i sporo nieautoryzowanych w całej sieci i w wielu miejscach.

    Bardzo wiele osób zbudowało sobie "tymi ręcami" kotłownie w oparciu o tu dyskutowane rozwiązania.
    Działają i to zwykle bardzo dobrze!
    NAWET WTEDY, gdy ktoś bez większego zagłębiania się w teorię wykonał "kopię" tego co tu wielu pokazywało. W tym i ja...

    Miałem Cię za osobę na tyle kumatą w te klocki, że zrozumiesz skrótowo podaną informację.
    Myliłem się?
    Nie zrozumiałeś o czym napisałem?
    Napisz to, to wyjaśnię tak, jak wielokrotnie wyjaśniałem różne "tejemnice" tej konstrukcji.
    Ja rozumiem, ze można być bardzo dobrym fachowcem bez rozumienia logarytmów czy całek.
    Znajomość pojęć typu divergencja czy divergencja z rotacji nie jest obowiązkowa! (divergencja z rotacji = 0).
    Da się bez tego zyć!
    Ale...
    Przykopać komuś za to, ze używa własciwych nazw dla konkretnych zjawisk?
    Nie rozumiesz - zapytaj!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #16897

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Najważniejsze to odpowiednio nazwać co trzeba.
    Im mniej zrozumiałe i tajemniczo tym większe szanse na sukces
    Czymże miałby ten sukces być niby ? Co komu po tym że się podzieli swoją wiedzą ? Częściej obszczekają niż podejmą MERYTORYCZNĄ dyskusję.
    Bo wg mnie p Adam prowokuje i liczy na to że kogoś zaciekawi dlaczego lejek jest logarytmiczny lub jakiś inny.
    Warto czasem poznać jakiś naukowo brzmiący termin i zapytać co i jak.
    Bo założył ten watek z tego powodu że chce się dzielić wiedzą i dyskutować.
    Ja za cholere nie wiem dlaczego lejek daje więcej mocy im więcej jej potrzeba ale bardzo chętnie się dowiem.
    Tak jak chętnie się dowiem co robi logarytm w lejku.
    Zamiast napadać warto może podyskutować popytać i wiedzieć więcej.
    Uprzejmie poproszę o wykład.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 24-02-2020 o 06:22

  18. #16898

    Domyślnie

    Witam.
    Pytanie do ekspertów. Chcę zmontować taki oto układ w mojej kotłowni: kocioł na paliwa stałe + bufor z wezownica CWU i solarną 300-400 l + bufor bez wężownic 1000 l. Czy taki układ ma sens? Myślałem, żeby w pierwszej kolejności ładować z kotła mały bufor a później duży. Czy nie będzie problemu z połączeniem duży-mały bufor? Jak najbardziej optymalnie zrobić to połączenie? Zależy mi na tym, żeby w pierwszej kolejności grzać CWU, a później ogrzewanie.

  19. #16899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    JAKIE ogrzewanie?
    Podłogówka?
    Przy dobrej konstrukcji baniaka to co Tobie potrzebne robi się samo!
    Mały bufor nie jest tu potrzebny.
    Komplikuje układ, zabiera miejsce.

    Zrób baniak z WARSTWOWYM gromadzeniem ciepła - i masz to czego potrzebujesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #16900

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    JAKIE ogrzewanie?
    Podłogówka?
    Przy dobrej konstrukcji baniaka to co Tobie potrzebne robi się samo!
    Mały bufor nie jest tu potrzebny.
    Komplikuje układ, zabiera miejsce.

    Zrób baniak z WARSTWOWYM gromadzeniem ciepła - i masz to czego potrzebujesz.

    Adam M.
    Pół na pół podłogówka i grzejniki. Mały bufor wymyśliłem z racji tego, że nie mogę wstawić do mojej kotłowni bufora większego niż 1000 litrów a mam wygospodarowane dodatkowe miejsce na bojler, który miał mieć pojemność 300 litrów.

Strona 845 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony