dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 902 z 902
Pokaż wyniki od 18.021 do 18.027 z 18027
  1. #18021
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    "Powstanie duża moc, ale nie bufor.
    Zysk trzeba będzie wypuścić oknem. "
    Jednak takie rozwiązanie będzie posiadać zaletę obniżenia ciepła na wejściu do podłogi do np 25*C .Zupełnie jak przy kaloryferach, gdy powiększy się pojemność kaloryfera X 2, to wtedy można na wejściu sporo zredukować. Powstaje pytanie : czy taka podłogówka będzie mieć zastosowanie ?

  2. #18022

    Domyślnie

    Bufor z podłogówki + PC?
    Mogłoby to mieć sens w cyklu dobowym, bo:
    1. przy naszych zimach nawet mój najmniejszy chińczyk 5kW się nudzi gdy ma chodzić całą dobę
    2. zasilanie podłogi przez pół dnia może być ledwo zauważalne
    3. PC ma więcej ciepła za dnia niż w nocy
    4. gdy ktoś ma PV to autokonsumpcję da się zrobić tylko za dnia
    Przy okazji można uzyskać "nocne obniżenie temperatury" - o ile nie przesunie się to jakoś mocno we fazie

    Zagęszczać rur nie ma sensu.

    Co do zapotrzebowania budynku, z grubsza liczyłem u siebie (gdy jeszcze węglem paliłem)
    * we większy mróz (nie -20 bo takich nie miewam) palenie co dwa dni
    * jedno palenie = 30kg worek węgla daje 150kWh (obliczane z termometrów i rozmiaru bufora)
    * wychodzi ~75kWh dzień, ~3kW średniej mocy ciągłej.

  3. #18023

    Domyślnie

    witam dawno mnie tu nie było.pytanie takie COFANIE WODY z bufora.ma 2 klapowe zasilanie powrot na rurze 5/4,ale nic nie daje.którys z kolegow napisał ,ze zwrotny z usunietą sprezynką i pionowo zamontowany. Adas na poczatku zamontowany miał termostat na wyjsciu z kotła,ale tego to raczej nie uda sie zrobić.pewnie problem juz rozwiązany ,tylko stary juz jestem i czytac tyle postów to juz nie za bardzo.pozdro

  4. #18024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Było kilka razy...

    Pomagało dociążenie klapki klapowego, montowanie go nieco skośnie zamiast ściśle poziomo lub, jak piszesz - pionowo zamontowany zwrotny z wyjętą sprężynką.
    Można też zasyfonować, ale to już większa zabawa w dobieranie długości rurek.

    Termostat na wyjściu z kotła to jeden z kilku sposobów na optymalne palenie.
    Jest jeszcze laddomat i układ z regulowanym zaworem termostatycznym mieszającym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor ładowanie 2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	468460

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 17-03-2024 o 15:04
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #18025

    Domyślnie

    Adamie , dokładnie tak mam zrobione,jak przedstawiłem na rysunku,spróbuję z tym zwrotnym bez sprężynki.dzieki za to że Ci się chciało.Slawek

  6. #18026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał gran torino Zobacz post
    witam dawno mnie tu nie było.pytanie takie COFANIE WODY z bufora.ma 2 klapowe zasilanie powrot na rurze 5/4,ale nic nie daje.którys z kolegow napisał ,ze zwrotny z usunietą sprezynką i pionowo zamontowany. Adas na poczatku zamontowany miał termostat na wyjsciu z kotła,ale tego to raczej nie uda sie zrobić.pewnie problem juz rozwiązany ,tylko stary juz jestem i czytac tyle postów to juz nie za bardzo.pozdro
    U mnie w obiegu CWU sprawdziły się zwrotne bez sprężynki, ale z metalowymi grzybkami.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  7. #18027

    Domyślnie

    wszystko ok tylko chodzi o to by działało to na grawitacji,wiadomo pompka pomoże,no nic spróbuję z tym bez sprezynki i się okaże.pozdro

Strona 902 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony