dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 829 z 902
Pokaż wyniki od 16.561 do 16.580 z 18028
  1. #16561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Lepiej jak na schemacie. Do jednego.
    Można ukierunkować strugi, jak się da.
    W rurce pomiędzy baniakami woda płynie raz w jedną raz w drugą stronę.
    Wpięcie się tutaj jest mniej optymalne.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #16562
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał QJaw Zobacz post
    Cześć... Myślałem również o jakimś inhibitorze czy już coś wybraliście? Mam ok 2500l wody więc wychodzi spora suma za te środki
    Na razie tylko dwie nazwy:
    1. Kotamina C
    2. Hydramina OX
    W beczkach po 125 l i dopóki laborantka nie wróci z urlopu, to na tym pozostanie

    Ps
    Znalazłem hydraminę OX w kanistrach po 30 l więc jest światełko w tunelu
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 06-12-2019 o 19:46

  3. #16563
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czy rura zasilająca grawitacyjnie bufor z kominka (8 kW) może być jednocześnie rurą bezpieczeństwa ? Czy lepiej rozdzielić ?
    Czy przy kominku o takiej mocy lepiej dawać też rurę wzbiorczą (z powrotu) czy wystarczy sama RB ?

    Czy takie coś będzie bezpieczne ? Na buforze jeszcze zawór bezpieczeństwa oczywiście.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191206_222201.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	437860
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  4. #16564
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    QJaw

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-624
    Posty
    14

    Domyślnie

    Bogusław gdzie znalazłeś tę hydraminę?
    Tu znalazłem coś o kotaminie c-o nie wiem czy to to samo, ale napisane jest że co 3 lata trzeba wymienić cały czynnik w ogrzewaniu więc nieciekawie.
    http://ekochem.com/kotamina-c-o-centralne-ogrzewanie/

    Ktl oczywiście że możesz tą rurę przedłużyć jako rurę bezpieczeństwa o ile ma słuszny przekrój i moim zdaniem najlepiej w stali. W przypadku dodatkowej rury wzbiorczej z dna woda płynąca do naczynia będzie chlodna, a nie gorąca.

  5. #16565
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał QJaw Zobacz post
    Bogusław gdzie znalazłeś tę hydraminę?
    Tu znalazłem coś o kotaminie c-o nie wiem czy to to samo, ale napisane jest że co 3 lata trzeba wymienić cały czynnik w ogrzewaniu więc nieciekawie.
    http://ekochem.com/kotamina-c-o-centralne-ogrzewanie/
    .
    Firma co jej stronkę podałeś, pisze w innym materiale też o kotaminie c i kotaminie plus wiec cotamina c-o jest najprawdopodobniej jeszcze inna. Chyba , że to chwyt marketingowy z dodaniem "o"
    Zejdzie mi jeszcze tydzień, dwa na ogarnięcie tematu z elektrociepłowni i wtedy dam wpis.
    Dzięki przeróbce zorientowałem się, że trzeba mieć "na stanie" plastykowe zbiorniki i korek spustowy specjalny do płukania bufora

  6. #16566

    Domyślnie

    witam.Panowie szlachta tego forum prosze i info. pytanie brzmi gdzie ma byc zamontowane naczynie wzbiorcze przeponowe na zasilaniu czy powrocie .solary ktore mam zamontowane na powrocie i naczynie do dołu,,a kocioł do montażu atmos fachman stwierdził ,że na zasilaniu zaraz nad kotłem i do gory .(do tego w trakcie dwa bufory po 750l),a z uwagi ze mieszkam w gorach i nad kotłownią niewielki styrszek do tego nieogrzewany naczynie bezcisnieniowe nie wchodzi w grę.dzieki za odpowiedz.pozdro

  7. #16567

    Domyślnie

    Cytat Napisał gran torino Zobacz post
    witam.Panowie szlachta tego forum prosze i info. pytanie brzmi gdzie ma byc zamontowane naczynie wzbiorcze przeponowe na zasilaniu czy powrocie .solary ktore mam zamontowane na powrocie i naczynie do dołu,,a kocioł do montażu atmos fachman stwierdził ,że na zasilaniu zaraz nad kotłem i do gory .(do tego w trakcie dwa bufory po 750l),a z uwagi ze mieszkam w gorach i nad kotłownią niewielki styrszek do tego nieogrzewany naczynie bezcisnieniowe nie wchodzi w grę.dzieki za odpowiedz.pozdro
    Gdziekolwiek na powrocie. Grup bezpieczeństwa nie montujemy na zasileniu. Nie zapomnij o zabezpieczeniu ciśnienia !!

  8. #16568
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Generalnie jeżeli się da to na powrocie. Ale można też na zasilaniu ale trzeba dobrać takie naczynie, które może pracować w temp do 100 stopni i przed naczyniem warto zastosować pułapkę cieplną.

  9. #16569

    Domyślnie

    pułapkę cieplną czyli???

  10. #16570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Pułapka cieplna to rura min 20 cm skierowana w dół a następnie min. 50 cm w poziomie. Wpisz w wyszukiwarkę to Ci się wyświetlą rożne schematy.
    Warto stosować, aby chronić różne wrażliwe elementy instalacji (pompy, zawory 3D, naczynia itp.) przed ciągłym kontaktem z gorącą wodą.
    Niektórzy myślą, że jak zamontują naczynie na powrocie to już po temacie. Tymczasem na powrocie często temperatura przekracza 60 stopni a jak przesadzimy z ilością opału i zagrzejemy cały bufor to może na powrocie pojawić się i ponad 90 stopni - szczególnie przy małych buforach. A niektóre naczynia maja na tabliczce max 60 stopni.

  11. #16571

  12. #16572
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał QJaw Zobacz post
    Bogusław gdzie znalazłeś tę hydraminę?
    Tu znalazłem coś o kotaminie c-o nie wiem czy to to samo, ale napisane jest że co 3 lata trzeba wymienić cały czynnik w ogrzewaniu więc nieciekawie...
    Na wolnym rynku wymienionych środków nie ma a ciepłownie kupują do woli.
    W ciepłowni uzupełnia się na bieżąco po analizie przez laboratorium. Nie ma mowy o zmianie całego czynnika.
    Być może Ekochem w ten prosty sposób zapewniła sobie pracę dla firm córek. Telefonu na oficjalnej stronie nie odbierają i nie odpowiadają na mejle.
    Jeśli jest miedź i stal(kocioł), to już mamy ogniwo elektryczne i kondensat będzie się tworzył. Wyjściem jest inhibitor w płynie lub fizyczny inhibitor czyli pulsator elektryczny, który ten prąd będzie eliminował. Niestety nie wiem czy są na rynku do małych instalacji.
    Doczytałem , że trzeba pilnować poziomu inhibitora , ponieważ jak spadnie poniżej wskazywanej granicy, to NIEDOBRZE !
    Cena tych na wolnym rynku od 0.5 - 2 zł / l i każdy producent wychwala ale nie daje pełnego opisu co się z tym dzieje na przestrzeni czasu.
    Temat znany dla nielicznych i na razie na nikogo takiego nie natrafiłem. Nawet w ciepłowni postępują wg instrukcji więc nic więcej raczej się tam nie dowiemy.

  13. #16573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Temat znany dla nielicznych i na razie na nikogo takiego nie natrafiłem. Nawet w ciepłowni postępują wg instrukcji więc nic więcej raczej się tam nie dowiemy. "

    Nieściśle...
    Temat kładziony do łba w każdej średniej szkole, ale olewany, zapominany.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_galwaniczne

    Jest do tego cała dobrze zrobiona matma, gdzie liczy się co potrzeba.
    W większości wiedza niepotrzebna ogółowi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #16574
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Tak, temat ogniwa jest znany przynajmniej od czasów piramid. Nie chodzi jednak jak zaświecić żarówkę czy pokryć metal tani droższym, tylko jak powstrzymać zżeranie instalacji c.o.
    Oczywiście porada, że trzeba wlać inhibitor to za mało by kogoś nazwać ZNAWCĄ TEMATU

  15. #16575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A jaka to różnica?
    Albo rozumie się znaczenie szeregu elektrochemicznego metali albo nie.
    No i... warto by coś wiedzieć o wodzie. Mało kto coś o niej wie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #16576
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Więc powiem łopatologicznie:
    Chodzi o charakterystykę dostępnych inhibitorów czyli nie tylko o nazwy i ceny ale jak działają na przestrzeni długiego czasu i jak się z nimi obchodzić poza tym, że "nie wąchać" .

  17. #16577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No, to tu trzeba by do jakiej ciepłowni i popytać.
    TĘ wiedzę powinni mieć, nawet jak nie wiedzą - po co to wszystko i jak.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #16578
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Kolega od dwóch tygodni stara się coś dowiedzieć w CIEPŁOWNI ale nie wiele od nich wyciągnął.
    Jest tam dobrym fachowcem od awarii i remontów z ponad trzydziestoletnim stażem pracy.
    Okazało się, że ci od inhibitorów postępują wg instrukcji a dalej BIAŁA PLAMA

  19. #16579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jest wyjście...
    Technolog producenta tego inhibitora.
    Bywa, że facet kumaty i asertywny. Pogada przez telefon.
    (Raz spotkałem babkę-technologa. WSZYSTKO wiedziała..., ale to nie o inhibitorach. O epoksydach było)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #16580
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Już pisałem w poście strona do tyłu, że nie odbierają telefonów ani nie odpisują na maila.
    Dziś skontaktowałem się z doradca jakiegoś innego inhibitora i mu piszę ze instalacja ma wężownice miedzianą do cwu a on pyta jaki jest przepływ w tej wężownicy ?
    Jest np inhibitor w sklepie z hydrauliką i chcą 150 zł za opakowanie 1l. Ten sam na Allegro 115 zł.
    Temat nieznany i nie łatwo o osobę ogarniająca temat szerzej.

Strona 829 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony