dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM PRZY SŁONECZNEJ UPB615 pracownia GALERIA DOMÓW

    Dostałem warunki zabudowy dla mojej działki (25x44m) z wejściem od wschodo-południa i okazało sie ze mogę postawić dom parterowy o min. nachyleniu dachu 25%.

    Co sadzicie o tym projekcie : UPB 615 z Pracowni Boduch
    Wydaje sie w miarę prosty w budowie i ma dość czytelny układ wnętrza.
    Potrzebujemy 2 sypialnie i 1 mały gabinet. No i fajnie ze salon jest od południowego zachodu

    Trochę mnie martwi zelbetowy strop, który moze podrozyc koszt budowy.

    Będę miał do dyspozycji 230 tys zł aby wybudować go w stanie developerskim (czyli tylko bez łazienek, paneli, mebli, kuchni)
    Wystarczy ???






    1. Wiatrołap 6.9m
    2. Przedpokój 16.4m
    3. Pokój dzienny 26.5m
    4. Kuchnia 15.4m
    5. Spiżarnia 2.1m
    6. Pokój 15.6m
    7. Łazienka 6.7m
    8. Pokój 12.6m
    9. Pokój 15.4m
    10. WC 2.1m
    RAZEM: 119.7m

    11. Kotłownia 4.5m
    12. Garaż 19.0m

    dzieki,
    pzdr

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    bardzo fajny .
    Szkoda ze na mojej działce nie pasuje parterówka to bym napewno coś podobnego wybrała

  3. #3

    Domyślnie

    Zmieniał ktos moze strop, w projekcie żelbetowy, na drewniany ???

    Czy jest to szansa na obnizenie kosztów budowy, czy moze brnę w ślepy zaułek ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Raffal
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    mazowieckie/ radomskie
    Posty
    63

    Domyślnie

    My tez jestesmy zdecydowani na ten domek. Czy aby wystarczy 230 tys? Dach chcesz zrobic z dachowki czy z blachy? Zaczales juz kopac fundamenty?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raffal
    My tez jestesmy zdecydowani na ten domek. Czy aby wystarczy 230 tys? Dach chcesz zrobic z dachowki czy z blachy? Zaczales juz kopac fundamenty?
    Nie da sie go zbudować za 230 tys zł. Wyceny, które dostałem były wyższe.
    Dość drogo wychodzi dach i żelbetowy strop - przy zamianie na drewniany tylko troche taniej.
    Ja niestety zrezygnowałem z tego projektu i buduję parterowy z poddaszem uzytkowym. (122 metry)
    Wg. wstepnych wycen ma być tanszy w budowie.
    Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Raffal
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    mazowieckie/ radomskie
    Posty
    63

    Domyślnie

    Ja tez widzialem wycene i wychodzi ok. 320 tys.
    Wydaje mi sie, ze na dzien dzisiejszy to realna kwota. Domek wydaje sie tani w budowie. Ma prosta bryle, nieskomplikowany dach. Zadziwiajaca jest ilosc kominow. Na tak maly domek 4 szt. to chyba sporo.
    Pochwal sie, jaki projekt wybrales. My zastanawialismy sie nad Barwnym z Muratora.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raffal
    Pochwal sie, jaki projekt wybrales. My zastanawialismy sie nad Barwnym z Muratora.
    Ja wybrałem Oliwkę : http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=182
    Prosta i sensownie rozplanowana.
    Idealnie pasuje mi na działkę.
    pzdr

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Bikerus na ile wyceniono Ci budowę Oliwki?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomKa
    Bikerus na ile wyceniono Ci budowę Oliwki?
    Na razie nie mam jeszcze kompleksowych wycen potwierdzonych na papierze.
    Chcę sie zmieścić w 360 tys zł do zamieszkania.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatka01

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie dom UPB-615 "przy słonecznej"

    Witam,
    Mam pytanie, czy ktoś może wybudował już taki domek? Ja niedługo zaczynam budować wersję lustrzaną. Zastanawiam się nad pewnymi zmianami i dlatego pytam, czy kotś już mieszka, lub jest w trakcie budowy.
    Prosze o odpowiedź.
    beatka01

  11. #11

    Domyślnie Dom Przy Słonecznej

    Witam serdecznie.
    Jestem zupełnie nowa na forum. W przyszłości planuję budowę własnego domu. Jednym z projektów, które mi się podobają jest "Dom Przy Słonecznej" http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...cznej,98.html#



    Ciekawa jestem co sądzicie o tym projekcie. Jakie są jego zalety, a jakie wady. A może jest ktoś, kto buduje lub budował taki dom? Może podzieli się ze mną swoim doświadczeniem?
    Pozdrawiam[/img]

  12. #12

    Domyślnie

    Hey hey NIKT nie buduje takiego domku????????????? a może coś BARDZO zbliżonego, liczę na Waszą pomoc. Działkę już mamy wybraną, jak dobrze pójdzie będziemy jej właścicielami za jakieś pół roku, chciałabym do tego czasu wszystko mieć poukładane w głowie ewa

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo mi sie ten projekt podoba, ale..................trochę dziwnie, że nikt go nie buduje. Czy nie jest ani trochę dobry, czy jest dużo podobnych i poprostu wybieracie te inne. Proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!

  14. #14

    Domyślnie

    Projekt ten dyskwalifikują trzy poważne wady:

    - brak kolumn przy wejściu,
    - brak balkonów,
    - i wreszcie brak lukarn i "cybelotek" w dachu

    Poza tym projekt jest zbyt prosty i mało fantazyjny co niestety przekłada się na niższe koszty budowy...
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  15. #15

    Domyślnie

    Buszmen, dzięki za ciepłe słowa właśnie dotarło do mnie, że ten projekt jest tak prosty, że nie ma nad czym deliberowac. Ale właśnie chodzi mi o to czy nie brakuje w nim czegoś tak istotnego nad czego brakiem bedę płakać przez sto lat.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o konstrukcję to nie będę się wypowiadał, może ktoś bardziej kompetentny udzieli rad, np. jeżeli chodzi o więźbę dachową, kominy itp.

    Jeżeli chodzi zaś o funkcję i układ pomieszczeń, to oczywiście powinnaś ocenić to według własnych rzeczywistych potrzeb oraz upodobań. Tutaj trudno doradzać, bo można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Ja zwróciłbym jedynie uwagę na pomieszczenia gospodarcze (w domu warto zawsze mieć chociaż jedno większe), usytuowanie budynku na działce i co za tym idzie - względem stron świata oraz może w tym przypadku lokalizację kuchni, z której okno wychodzi na południe. Latem w porze obiadowej podczas przygotowywania posiłków, może być dosyć gorąco, ale z tym można sobie poradzić.
    Poza tym układ pomieszczeń mi się podoba, funkcjonalny, wyraźnie rozdzielona strefa nocna od dziennej, pomieszczenie gospodarcze i garaż przy północnej ścianie co chroni przed nadmierną utratą ciepła... to myślę tyle co mogę powiedzieć.
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  17. #17

    Domyślnie

    Buszmen czy Twoja działka to okolice Zendka lub Lublińca? w niewielu miejscach na sląsku są takie drzewa..................
    pozdrawiam i powodzenia

  18. #18

    Domyślnie Dom przy słonecznej 2 [119,7m2 pow. uż.]

    Witam serdecznie wszystkich!

    Chciałbym się poradzić,
    Co sądzicie o tym projekcie "dom przy słonecznej 2"???

    Rozkładam pomieszczeń odpowiada mi w stopniu znacznym, sam metraż jest mógłbym powiedzieć nadto, no i samo wykończenie zaproponowane przez pracownie urzeczywistnia dokładnie moje wyobrażenie o niedużym(może prawie ''średnim'') domku, na planie kwadratu, bez zbędnych dla minimalisty bajerów. Bardzo prosty, przestronny i ustawny dom. Wydawać by się mogło, że niedrogi w wybudowaniu i nawet utrzymaniu. Budynek na planie kwadratu, dach kopertowy bez okien.

    Taki trochę "słowotok", ale myślę, że kto chciał zrozumieć, ten zrozumiał co mam na myśli.
    Oczywiście prócz zwykłego "fajny", "nie fajny" chciałbym poznać zdanie fachowców na temat kosztów postawienia takiego budynku, opinie innych co warto byłoby zmienić aby poprawić funkcjonalność itd.

    Dom dla dwóch młodych osób, nie planujących w najbliższym czasie potomstwa.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zaq26

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-201
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj.

    Właśnie rozważamy budowę tego domu.

    Środkową sypialnie planujemy przeznaczyć na pracownię z kanapą do nocowania gości.

    Wadą wg mnie jest dość wąska łazienka, którą jednak można powiększyć kosztem środkowej sypialni do 8 m2 (tyle powinno styknąć na wannę, prysznic, pralkę i resztę wyposażenia). Komin w łazience do likwidacji - zastąpi go wywiewka w dachu. To samo z kominem kuchennym.

    Można także otworzyć salon i kuchnię likwidując ścianki działowe z drzwiami do tych pomieszczeń (które zresztą byłyby permanentnie otwarte) oraz zastępując część ściany działowej podciągiem - salon oddzielony od kuchni właściwie tylko kominkiem. W ten sposób powierzchnia salonu i kuchni powiększa się jakby o fragment korytarza koło spiżarki.

    Ciekaw jestem czy można zlikwidować fragment muru pomiędzy kuchnią a salonem - ten wystający ze ściany zewnętrznej?


    Co do kosztów - mam nadzieję że zamkną się w 300-350 tys. pod klucz (bez działki).

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dymian1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaq26 Zobacz post
    Witaj.

    Właśnie rozważamy budowę tego domu.

    Środkową sypialnie planujemy przeznaczyć na pracownię z kanapą do nocowania gości.

    Wadą wg mnie jest dość wąska łazienka, którą jednak można powiększyć kosztem środkowej sypialni do 8 m2 (tyle powinno styknąć na wannę, prysznic, pralkę i resztę wyposażenia). Komin w łazience do likwidacji - zastąpi go wywiewka w dachu. To samo z kominem kuchennym.

    Można także otworzyć salon i kuchnię likwidując ścianki działowe z drzwiami do tych pomieszczeń (które zresztą byłyby permanentnie otwarte) oraz zastępując część ściany działowej podciągiem - salon oddzielony od kuchni właściwie tylko kominkiem. W ten sposób powierzchnia salonu i kuchni powiększa się jakby o fragment korytarza koło spiżarki.

    Ciekaw jestem czy można zlikwidować fragment muru pomiędzy kuchnią a salonem - ten wystający ze ściany zewnętrznej?


    Co do kosztów - mam nadzieję że zamkną się w 300-350 tys. pod klucz (bez działki).
    jakie koszty ci chodziło ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony