dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 192
  1. #1

    Domyślnie AP55 w naszej realizacji

    Domek pow.użytkowej ok.130m2. Pomieszczenie nad garażem wykorzystywane jako strych. Salon 24m2, niektórzy narzekają na forum,że to za mało, ale w połączeniu z kuchnią daje całkiem dużą przestrzeń. Z drzwi do kuchni od strony holu zrezygnowaliśmy w ostatniej chwili, więc pozostała nam wnęka, która opółkowaliśmy i był to bardzo dobry pomysł.
    W stosunku do projektu zmieniliśmy:
    1. Podnieśliśmy ściany kolankowe we wszystkich pomieszczeniach o 0,5 metra
    i zwiększyliśmy tym samym wysokość okien na poddaszu.
    2. Poszerzyliśmy garaż o 0,6 metra
    3. Zrezygnowaliśmy z okien dachowych(chociaż może niepotrzebnie)
    4. Otwarliśmy kuchnię na salon
    5. Ściana zewnętrzne Porotherm 30cm. plus ocieplenie wełna mineralna 10cm.
    okna drewniane.
    6. Dachówka ceramiczna zamiast blachodachówki
    Z domku jesteśmy bardzo zadowoleni i nie chcielibyśmy innego.Główny minus to,że na etapie budowy można było powiększyć wiatrołap kosztem łazienki na dole. Więcej zdjęć wkleimy wkrótce.

































  2. #2

    Domyślnie

    Domek robi bardzo przyjazne wrażenie
    Jeżleli chodzi o ten salon ... my również będziemy mieli podobny jeżlei chodzi o wielkość. Na razie zdecydowaliśmy się tylko na projekt, a w tym roku ruszymy dalej.
    Czy faktycznie nie jest uciążliwy tak malutki salonik ?
    Może możesz wrzucic jakieś jego fotki ?

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Z fotkami to potrwa, bo na bieżąco fotografujemy i uczymy się wklejać.
    Wielkość salonu jest wg nas wystarczająca, ale pod warunkiem, że jest połączony z kuchnią, bo to praktycznie zwiększa jednak jego powierzchnię, daje miejsce na przykład na duży stół.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Super dom. Dzięki Twoim zdjęciom przekonaliśmy się, że nasz wybór projektu (też APS 55) był dobry. Jesteśmy na etapie adaptacji, nanoszenia zmian (poszerzenie garażu o 1m, podniesienie ścianki kolankowej o 25cm, dodatkowe okno w kuchni zamkniętej, powiększenie salonu kosztem tarasu do filaru i likwidacja spiżarki) i załatwiania pozwolenia na budowę. Ruszamy na wiosnę.
    Wreszcie widzimy klatkę schodową. Schody prezentują się całkiem nieźle. Macie zachowane przejście z domu do garażu, bo nie widać drzwi?
    A podpiwnieczenie? Bo my planujemy jeszcze wygospodarować jakieś pomieszczenie na spiżarkę.
    Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zdjęcia

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękujemy. Podpiwniczenia nie mamy. Teren, na którym budowaliśmy jest gliniasty i mokry, nie chcieliśmy mieć problemów z wilgotną i stęchłą piwnicą.
    Za spiżarkę może służyć przestrzeń za schodami,kotłownia albo nawet sam garaż. Połączenie między domem i garażem oczywiście mamy, aktualnie czyli zimą, drzwi od garażu, wraz z kawałkiem przestrzeni za schodami i obok schodów, są oddzielone od domu tkaniną patchworkową(to ten widoczek z domkiem widoczny obok schodów)żeby zimno z garażu nie pchało się do domku. W garażu nie mamy ogrzewania.
    Kolejne zdjęcia wkeimy z czasem. Gratulujemy wyboru projektu, my naprawdę jesteśmy zadowoleni. W projekcie wg nas ważna jest nieskomplikowana konstrukcja dachu, chociaż niektórzy dodają lukarnę w garderobie,żeby ją powiększyć. Nasza rodzina to trzy osoby i miejsca jest dość, a
    jak przychodzi do sprzątania to jest go za dużo.
    W przypadku nasuwających się Wam w trakcie budowy pytań postaramy się odpowiedzieć.

  7. #7

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    witam,
    fajne wykonanie wewnatrz
    nad garazem jest strycho-suszarnia jak w projekcie?
    pomysl z polka na buty zamiast drzwi fajowy
    ciekawy jestem jak poradzone jest sobie z kuchnia
    moj dom jest w trakcie wykanczania i przydalo by sie kilka pomyslow z tego samego projektu
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Nad garażem jest strych i mieszka tam "bałagan" z którym walczę.
    Skosy strychu ocieplone i zabudowane płytami KG (zielone)do szczytu (nie po jętkach).
    Szafki na buty są w wiatrołapie (zdjęć jeszcze nie mam).

    Kuchnia o pow. ok.15m2
    wady:
    1) ciepła woda pojawia się w kranie po 30 sek. Zasobnik z CWU o poj 120 l znajduje się w odległej kotłowni. Obwód cyrkulacyjny na odcinku kuchnia kotłownia sprawia, że problem znika. Teraz myślę nad sterowaniem pompą cyrkulacyjną, wystarczyło dać przewód dwużyłowy między kuchnią a kotłownią przed tynkowaniem. Pierwotny zamysł: sterowanie jakimś automatem umieszczonym w kotłowni, który włączałby pompę w zadanych sztywno przedziałach czasowych przestał mi się podobać.
    2) Uchwyty w szafkach kuchennych są zaczepliwe (odradzam je)
    3) powierzchnia blatu roboczego przy lodówce jest za mała, zabrakło koncepcji jak ją powiększyć, blat czy zlewozmywak przy oknie to byłby zły pomysł.

    Dobre rozwiązania:
    1) szuflady w szafkach dolnych
    2) w szafce narożnej półki, żadnych mechanizmów obrotowo-przesuwnych.
    3) Dobra bateria i dwukomorowy zlewozmywak z płytą sprawia, że zmywarka okazuje się mało przydatna.

    Pozdrawiam











  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia28

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam symaptyków APS-55!
    Bardzo fajnie wygląda domek w Twojej realizacji, aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę, prawdopodobnie pozwolenie otrzymamy pod koniec stycznia i jeżeli nie spadnie śnieg ruszamy z budową aps-55 (odbicie lustrzane ).Wprowadziliśmy trochę zmian m.in. zrezydnowaliśmy z pokoju na parterze celem powiększenia salonu, zlicowana została ściana od strony tarasu, co spowodowało dodatkowe powiększenie salonu, salon teraz ma około 40m, podniesiona zostanie ścianka kolankowa o dwa bloczki - na całości, garaż powiększony został o 1m, dodaliśmy jeszcze jedno okno w kuchni i jeszcze wprowadziliśmy kilka zmian kosmetycznych.
    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Tak wygląda kotłownia:
    -kocioł jednofunkcyjny: Wiessmann Witopend 100 (moc 10-24kW),
    - komin spalinowy: Schiedel Rondo+ o średnicy wew. rury ceramicznej 14cm
    -zasobnik CWU 120 l
    - regulator pokojowy
    Paliwo - gaz ziemny (zużycie 2180m3/rok)



  13. #13

    Domyślnie

    Witam sympatyków APS 55!
    Jestem szczęśliwą posiadaczką jak na razie projektu. Jestem na etapie adaptacji i chcę w tym roku ruszyć z budową
    Mam kilka pytań dotyczących budowy:
    1)Czy można postawić dom w ciągu jednego roku w stanie surowym zamkniętym i jak długa musi być przerwa między fundamentami a resztą?
    2)Na działce nie mam doprowadzonego gazu, więc pozostaje mi ogrzewac węglem, ale martwię się czy w pomieszczeniu gospodarczym zmieści się piec i boiler pomimo, że poszerzę garaż.
    3)Gdzie najlepiej postawić pralkę?
    4)Jestem ciekawa, czy zmienialiscie cos łazience (tj, czy prysznic jest w tym samym miejscu co w projekcie? itp.)
    Super, że można zobaczyć fotki z realizacji
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witam kolejną entuzjastkę AP55
    1 Nasza łazienka na dole zrobiona zgodnie z projektem, prysznic oddzielony ścianką wymurowaną z cegieł plus drzwi szklane uchylne
    2.Łazienka na górze bez prysznica, ale właśnie tam stoi nasza pralka. Ustawienie wanny zgodnie z projektem. Pralka stoi tuż za drzwiami, potem jest umywalka i potem kibelek
    3.Nie ma żadnych przeszkód technologicznych w wybudowaniu stanu surowego zamkniętego, w przeciągu jednego sezonu, przerwa między budową fundamentów a budową reszty u nas wyniosła dwa tygodnie. Zaczęliśmy na początku września i do końca grudnia stał dom zadaszony, ale oczywiście bez okien.
    4.Bojler i piec na węgiel z pewnością zmieszczą sie w pom. gospodarczym, ale będzie potrzebne dodatkowe pomieszczenie na węgiel i prawdopodobnie okno w pomieszczeniu gosp. trzeba będzie zastapić drzwiami.
    5. Pierwotnie pralkę chciałam postawić w łazience na dole zamiast prysznica, ale rodzina uparła się, że musi tam być prysznic no więc jest.
    Zdjęcia łazienek dołączymy wkrótce
    Budowę zaczęliśmy we wrześniu 2003, a wprowadziliśmy się dwa lata póżniej.
    Radzilabym się zastanowić nad powiększeniem wiatrołapu kosztem fragmentu łazienki na dole. Nasza rodzina jest trzyosobowa i mogliśmy tak zrobić, prysznic byłby wówczas na górze. Chociaż nie wiem gdzie by była pralka.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam!
    Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujące odpowiedzi
    Moja rodzina również liczy trzy osoby. Powiększenie wiatrołapu u nas odpada ze względu na to, iż w najbliższych planach nie zamierzamy wykańczać poddasza, chcemy zamieszkac na parterze. Dlatego prysznic musi byc na dole i pralka również. Dlatego czekam na fotki, żeby zobaczyć gdzie mozna upchnąć pralkę.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    W takim razie w łazience na dole nie zmieścicie pralki. Bez szansy. Możliwe wg mnie lokalizacje pralki to:
    1 Kuchnia - ludzie tak mają i sobie chwalą - tym bardziej, że kuchnia jest duża
    2.Przestrzeń pod schodami -tylko musielibyście tam doprowadzić wodę i kanalizację z kotłowni - bezproblemowo
    3. Kotłownia -ale u Was chyba odpada. że względu na węgiel

  17. #17

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie dotyczące garażu, dlaczego poszerzyliście o 0,6m a nie np 0,5m? czy jest ten wymiar podyktowany względami konstrukcyjnymi?

  18. #18

    Domyślnie

    Mamy stropy Teriva, gdzie długość belek stropowych jest znormalizowana czyli dostosowaliśmy się do określonej długości belki, chyba 4m. Więcej nie chcieliśmy poszerzać garażu, bo baliśmy się że to zaburzy proporcje budynku. Jednak myślę,że jakbyśmy poszerzyli o metr to też byłoby super.

  19. #19

    Domyślnie

    Ładny i ciekawy domek Chętnie zobacze łazieneczkę
    Cały czas bije się z myślami, jakie mam założyć rolety zewnetrzne. Zauważyłam, że macie beżowe. Jakiego koloru sa wasze okna i dachówka?
    Czy sprawdzają się te jasne rolety, czy lepiej ciemne np. brązowe?

  20. #20

    Domyślnie

    Ale działeczkę to macie ogromniastą

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony