dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 192
  1. #21

    Domyślnie

    Dachówka Robben kolor Hawana Brown czyli ciemny brąz. Okna drewniane też brąz, może nie najciemniejszy - w firmie produkującej te okna kolor był określony jako TEAK
    Rolety, owszem, beżowe. Brud widać, ale cóż z tego. Brązowych nie chcieliśmy, bo wydawały nam się za ciemne. Gdyby był ciemny brąz to po opuszczeniu rolet robiłoby się wewnątrz ponuro i ciemno; a przecież brudziłyby się tak samo tylko nie byłoby to takie widoczne.
    Aktualnie kolor elewacji biały, ale w przyszłości pomalujemy na inny kolorek. Czekamy aż się trochę domek zabrudzi, no i trzeba przyznać, że po zamieszkaniu to z człowieka uchodzi para i to , co było niedokończone to tak trwa i trwa.
    Nasza działka ma 8 arów, więc raczej niewiele.
    Cieszy nas , że Ci się nasz domek podoba.

  2. #22

    Domyślnie

    Dobry z Ciebie fotograf, bo działka wygląda naprawde byczasto, ale 8 arów, to też kawałek ziemi. Twoja odpowiedź odnośnie rolet już chyba w 100% przekonała mojego męża do beżowych. Ja jakoś ciągle za ciemnymi ... Okna i dachówkę mamy w zbliżonym kolorze.
    W kuchni na podłodze macie położony parkiet? Jak się sprawdza?

  3. #23

    Domyślnie

    W kuchni parkiet, ale w połączeniu z płytkami. W miejscach gdzie się najcześciej stoi - przy kuchence, zlewie, szafkach ... są kafelki. Tylko stół jest na parkiecie. Zdaje to egzamin, a jednocześnie optycznie powieksza salon, który ma 24m2.

  4. #24

    Domyślnie

    A proszę zdradzić mi tajemnicę, co to za balustrady przy schodach? Bardzo mi się podobają i też takie właśnie bym chciała. No i jaki to koszt?
    na pewno się uda!!!

  5. #25

    Domyślnie

    Poręcze zakupione i montowane łącznie ze stopnicami i podstopnicami, cena liczona razem - ok. 9000,00. Wykonanie przez firmę z Lewina Brzeskiego, więc od Opola dosłownie "rzut kamieniem". Podobne poręcze, ale w całości ze stali są w Opolu w budynku "Kaskada". Dzwoniłam do faceta(Grodków), który robił te poręcze w "Kaskadzie", ale cena wydawała nam się wtedy nie do przejścia, jednak nie pamiętam ile to było.
    Mąż się upiera, że cena naszych poręczy to 2000-3000,00 zł

  6. #26

    Domyślnie

    dżordż5 kiedy wkleisz fotki łazienki? Jestem ciekawa efektu

  7. #27

    Domyślnie

    dżordż5 kiedy wkleisz fotki łazienki? Jestem ciekawa efektu

  8. #28

    Domyślnie

    Dla Dorki12 zdjęcia łazienki na dole (płytki 20x20cm)






  9. #29

    Domyślnie

    dżordż5 dziękuję za fotki
    My też nie będziemy zmieniac układu w łazience, tak nam sie podoba
    Zmienilibyście teraz coś?
    Jak rozwiązaliście problem wentylacji grawitacyjnej w łazience?

  10. #30

    Domyślnie

    Nie zmienialibyśmy niczego, bo łazienka jest na tyle mała, że nie da się nic zmienić. Ewentualnie można zrezygnować z prysznica i postawić tam pralkę.

    Wentylację grawitacyjną zastąpiliśmy obiegiem wymuszonym:
    -wentylator osiowy z wmontowanym czujnikiem wilgotności oraz wyłącznikiem czasowym, (naciskając przycisk dzwonkowy przy umywalce na ok 3 sek.uruchamia się wentylator na czas jaki go ustawimy z zakresu od 1 do 25 minut).
    -rura PCV o średnicy 10cm.(łączy wentylator w łazience z kanałem w kominie) i biegnie w wiatrołapie - jest zamaskowana L-ką z płyty karton-gipsowej.

  11. #31

    Domyślnie

    Łazienka na poddaszu (10m2):













  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    a czemu blat lub zmywak pod oknem to zły pomysł

  13. #33

    Domyślnie

    ....no bo
    1. Utrudni dostęp do okna, a kuchnia jest od strony ulicy i często się przez to okno popatruje co na zewnątrz
    2. Brak podłogówki w kuchni, no więc trzeba gdzieś umieścić grzejnik, wg nas najlepsze miejsce to jednak pod oknem
    3. W przypadku zlewu pod oknem - często konflikt baterii z otwieranym oknem, niektórzy zapodają zachlapane wiecznie okno, jeden forumowicz kiedyś się skarżył , że jak zmywa gary to cała ulica o tym wie, a on wolałby tę czynność wykonywać mniej publicznie , bo czynność raczej mało męska.
    4. Problem z myciem okna.
    5. Doprowadzenie wody i odprowadzenie ciut bardziej skomplikowane

    Dlatego z tych wszystkich powodów pod oknem nie mamy ani blatu, ani zlewu

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    ....no bo
    1. Utrudni dostęp do okna, a kuchnia jest od strony ulicy i często się przez to okno popatruje co na zewnątrz
    2. Brak podłogówki w kuchni, no więc trzeba gdzieś umieścić grzejnik, wg nas najlepsze miejsce to jednak pod oknem
    3. W przypadku zlewu pod oknem - często konflikt baterii z otwieranym oknem, niektórzy zapodają zachlapane wiecznie okno, jeden forumowicz kiedyś się skarżył , że jak zmywa gary to cała ulica o tym wie, a on wolałby tę czynność wykonywać mniej publicznie , bo czynność raczej mało męska.
    4. Problem z myciem okna.
    5. Doprowadzenie wody i odprowadzenie ciut bardziej skomplikowane

    Dlatego z tych wszystkich powodów pod oknem nie mamy ani blatu, ani zlewu
    1. jezeli jest wezszy blat to w niczym to nie utrudnia
    2. faktycznie pod oknem najlepiej
    3. baterie robi sie tak zeby nie kolidowała na wprost pod oknem, zlew robisz nie na sam wprost okna
    4. nie ma zadnego problemu
    5. moze i tak


    ale to ja wiec nie patrzec na mnie

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Nie zmienialibyśmy niczego, bo łazienka jest na tyle mała, że nie da się nic zmienić. Ewentualnie można zrezygnować z prysznica i postawić tam pralkę.

    Wentylację grawitacyjną zastąpiliśmy obiegiem wymuszonym:
    -wentylator osiowy z wmontowanym czujnikiem wilgotności oraz wyłącznikiem czasowym, (naciskając przycisk dzwonkowy przy umywalce na ok 3 sek.uruchamia się wentylator na czas jaki go ustawimy z zakresu od 1 do 25 minut).
    -rura PCV o średnicy 10cm.(łączy wentylator w łazience z kanałem w kominie) i biegnie w wiatrołapie - jest zamaskowana L-ką z płyty karton-gipsowej.

    Dżordż powiedz mi jak długi masz ten kanał też jestem zmuszona coś takiego zrobić. Łamałeś ten ciąg czy to tylko przedłużenie?

  16. #36

    Domyślnie

    Kanał jest prosty, ma 170 cm dł.

  17. #37

    Domyślnie

    Jako mieszkaniec APS 55, gratuluję zakończenia budowy.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jurgus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!!! Możecie dać namiary biura projektowego waszego domku bo chciał bym sie przyjrzeć rzutą?

  19. #39

    Domyślnie

    Nasz projekt nosił oryginalną nazwę AP55 , która z czasem została przez autorów zmieniona na APS55. Jednak istota projektu jest ciągle taka sama.
    http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

  20. #40

    Domyślnie

    Garaż (szer. 3,6m), brama 2,4/2,1m


















Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony