dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 192
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukass534
    Super dom. Dzięki Twoim zdjęciom przekonaliśmy się, że nasz wybór projektu (też APS 55) był dobry. Jesteśmy na etapie adaptacji, nanoszenia zmian (poszerzenie garażu o 1m, podniesienie ścianki kolankowej o 25cm, dodatkowe okno w kuchni zamkniętej, powiększenie salonu kosztem tarasu do filaru i likwidacja spiżarki) i załatwiania pozwolenia na budowę. Ruszamy na wiosnę.
    Wreszcie widzimy klatkę schodową. Schody prezentują się całkiem nieźle. Macie zachowane przejście z domu do garażu, bo nie widać drzwi?
    A podpiwnieczenie? Bo my planujemy jeszcze wygospodarować jakieś pomieszczenie na spiżarkę.
    Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zdjęcia
    Podniesienie ścianki kolankowej to dobry pomysł- ja tak zrobilem. Okno w kuchni jest za małe - ja go powiększyłem. Powiększenie salonu (wyrównanie ściany) to już inna sprawa. Widziałem zdjęcia tego domu po takiej zmianie. Nie wyglądało to najlepiej, szczególnie, że APS55 najlepiej prezentuje się od tyłu, ale o gustach podobno się nie dyskutuje. Proponuję też z przodu trochę bardzej zabudować ganek, ja tego nie zrobiłem i teraz źałuję. Poszerzyłem też garaż a nad nim zrobiłem pokój. Źyczę powodzenia w budowie.

  2. #42

    Domyślnie

    Co myślicie o usunięciu jednej kwatery okna w salonie i wyśrodkowaniu go? Czy to będzie ładnie wyglądac? Wydaje mi się, że jest ono troche za szerokie.

  3. #43

    Domyślnie

    Nigdy o tym nie myśleliśmy, ale spoglądając na nasze okno myślimy, ,że zlikwidowanie jednej kwatery byłoby raczej obojętne dla całości i spójności projektu.
    Jeśli planujecie kominek oraz połączenie salonu z kuchnią to dałoby to wam więcej ścian,gdzie możnaby ustawić meble.
    Jeżeli okno tarasowe podzielicie na dwie tafle (my tak mamy) to wówczas podzielone na dwie tafle okno harmonizowałoby z oknem tarasowym.

  4. #44

    Domyślnie

    STRYSZEK (max.wys. 1,6m)

















  5. #45

    Domyślnie

    Pytanie do Dżordża, ile potrzeba Porotherm-u 30 na Aps 55?

  6. #46

    Domyślnie

    dżordż5,
    domek super, hhhhh...fajnie, ja dopiero zaczynam i id razu pytam: jak macie zamontowane rolety zewnętrzne?
    Pozdrawiam
    Ania

  7. #47

    Domyślnie

    porotherm 30 P+W 4200 szt.+ rezerwa


  8. #48

    Domyślnie

    Małe pytanko, jakiej firmy macie wannę narożną i jakie ma wymiary. Wygląda super, a sam jestem przed takim wyborem.

  9. #49

    Domyślnie

    Wanna firmy PoolSpa, model nazywa się chyba Europa, wymiary 170x115cm.
    Ze swojej strony dodam, że nigdy więcej nie kupiłabym wanny narożnej, umycie tego dalszego kąta wanny graniczy prawie z cudem. Zdecydowanie odradzam. Dzisiaj wybrałabym wannę prostokątną.

  10. #50

    Domyślnie

    dla Anulas:

    Realizacja inwestycji składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie należy kupić rolokasety (RKS-y), które montujemy jeszcze przed wylaniem stropów. Na parterze było za mało miejsca na nadproża,tak więc przestrzeń nad RKS-ami została zazbrojona prętami stalowymi i zalana betonem razem ze stropem (strop opuszczony).
    Na poddaszu ściany kolankowe zostały podniesione o 0,5 m, była więc wystarczająca ilość miejsca by zmieścić rolokasety i nadproża.
    W drugim etapie należy zakupić i zamontować wraz z oknami prowadnice. Ostatnim etapem jest zakup i montaż pancerzy rolet wraz z wyposażeniem i napędami.

    1) RKS-y:
    -przekrój 30x30cm,(na poddaszu wys.drzwi balkonowych wynosi 2,4m ,rolety mieszczą się bez problemu)
    -podparte na ścianach po 15cm,co wystarczy nawet przy sterowaniu elektrycznym roletami
    2)Profile aluminiowe rolet o szer. 4cm. W oknie salonu,drzwiach tarasowych i w jednych drzwiach balkonowych na poddaszu rolety o szer.profilu 4,5cm oraz sterowanie elektryczne.

    życzymy powodzenia i postępów w budowaniu.

  11. #51

    Domyślnie

    Dzieki za szczegółowe wyjasnienie, musze sie w to dokladnie wczytać i pewnie będe miała jeszcze jakieś pytania.

    Ania

  12. #52

    Domyślnie

    A ja z zapytaniem co masz na granicy garażu a podjazdem. Miedzy kostka granitowa a płykami w garażu? Dylatacja? z czego?
    Dla chcącego nic trudnego!

  13. #53

    Domyślnie

    -kątownik stalowy 5x5cm( niestety nie ocynkowany)
    -mosiężna listwa najazdowa.


  14. #54

    Domyślnie

    Witam

    Domek jest prześliczny!!!
    Przypomina trochę mój projekt. A to pewnie też dlatego, że wahałam się między aps 55 i aps 75 oraz sopranem. Wygrał sopran! Ale ogólnie domki sa zblizone do siebie wyglądem.
    Zwłaszcza taras i wyjście na niego z wnęki a u góry z balkonem-logią.
    Ja chciałam poszerzyć taras pod okno, ale Twój taras jest też uroczy i może zostanę przy wersji mniejszej.
    Podobne mam oddczucia z dachem. Podoba mi się grafit, ale boję się, że w chwili płacenia rachunku tańsza okaże się czerwo-ceglasta lub brązowa blachodachówka.

    Prosiłabym zatem o opis tego pokrycia i kolor! Bo na różnych fotkach ma rózny odcien i nie mam pewnosci czy to grafit?
    No i prośba o namiary na ten daszek nad tarasem. Superowy!

    Pozdrawiam!

  15. #55

    Domyślnie

    Cieszę się bardzo, że podoba Ci się nasz domek.

    Dachówka - średzka falista angobowana, firma Roben kolor Hawana brown czyli ciemny brąz.

    Markiza nad tarasem zakupiona w firmie Selt w Opolu rozwijana za pomocą silnika elektrycznego.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  16. #56

    Domyślnie

    Oto sposób wykorzystania działki przez naszego syna, zapalonego fana siatkówki, który w oczekiwaniu na wyjazd na finały Ligi Światowj do Katowic, intensywnie trenuje.

    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  17. #57

    Domyślnie

    Podobają mi się kafle na podłodze w górnej łazience i w kuchni? jak to firma?

  18. #58

    Domyślnie

    Firma, chyba włoska lub hiszpańska, MagicaCeramica. Serii nie pamiętam, jak będziesz chciał to znajdę w fakturze.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Firma, chyba włoska lub hiszpańska, MagicaCeramica. Serii nie pamiętam, jak będziesz chciał to znajdę w fakturze.
    dzieki, już znalałam w necie ich stronkę.....super mają te płytki

  20. #60

    Domyślnie

    dżordż jakie sa wymiary Twojego tarasu?

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony