dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 192
  1. #161

    Domyślnie

    Wiem ze u nas jest poprowadzony kanal pod duzym pokojem na zewnatrz.......

  2. #162

    Domyślnie

    Kanał do kominka musi być niezależnie od rodzaju kominka. Aby sie paliło powietrze musi byc dostarczane w okolice kominka. Ja mam kozę a tuż obokniej wlot powietrza z zewnątrz.
    Napiszcie jaka srednica jest wymagana, u mnie jest rura kanalizacyjna fi100.

    Lany strop ze skosami? Po Ci tyle betonu?
    Zobacz a nie chcesz tak jak ja?

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4d0c40026.html

  3. #163

    Domyślnie

    u mnie jest rura kanalizacyjna fi100.
    U nas identycznie.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  4. #164

    Domyślnie

    Marcin powiedz mi jakich wymiarów masz to okno szczytowe nad garażem?

  5. #165

    Domyślnie

    U nas to 120x120 to jest stanowczo za mało,plus mamy okno dachowe od południa, A zeby dobrze było doswietlone pomieszczenie potrzeba okna 150x150 oraz dwóch dużych okien dachowych umiesczonych na skosach od południa i północy. Przy twoim metrażu trzeba okien dachowych 4 sztuki, po dwie na strone.
    Franki, musisz wiedzieć jakie ma mieć zastosowanie to pomieszczenie nad garazem. Jesli chcesz tam zrobic graciarnie to nie trzeba tylu okien.
    A jeszcez jedno takie pomieszczenie cięzko ogrzać 1 sztuką kaloryfera pod oknem 150x150.

  6. #166

    Domyślnie

    spojrz u mnie na zdjeciach widac spory kaloryfer a i tak jest to najchlodniejsze pomieszczenie w domu , nieliczac piwnicy i strychu )a pomieszczenia szkoda na graciarnie .
    mam tu swoje miejsce pracy i mam na oku i dzieci w pokojach i garnki na kuchni tez blisko, a jak ktos wejdzie to nie widzi ze paracuje akurat

  7. #167

    Domyślnie

    Jajka smacznego,
    tyłeczka mokrego.
    Smacznej babeczki,
    dwa litry wódeczki.
    Słodkiego baranka,
    imprezy do ranka.


  8. #168

    Domyślnie

    Witam !

    my również zdecydowaliśmy się na ten projekt tylko z garażem dwustanowiskowym. Rozpoczęliśmy budowę dwa tygodnie temu i w miarę postępu prac mamy troszkę wątpliwości co do rozplanowania wnętrz.

    Z tyłu garażu planujemy przedzielić pomieszczenie na kotłownie i pralnie. Tak jak chyba większość budujących zdecydowaliśmy się na okno w kuchni, w garażu i na strychu.

    Zastanawiamy się tylko czy może dobrym pomysłem będzie rezygnacja z garderoby na rzecz większego pokoju, bo garderoba nie jest duża i niewiele się raczej w niej zmieści ?

    Czy po wprowadzeniu się do domku zauważyliście, co można by bylo poprawić w nim na etapie budowania???

    Dzięki,
    Pozdrawiam

  9. #169

    Domyślnie

    Z tyłu garażu planujemy przedzielić pomieszczenie na kotłownie i pralnie.

    Jeśli opalacie dom gazem to nie ma potrzeby dzielić, bo jest czyściutko i dużo miejsca bedzie.
    Jeśli węglem to niezły syf jest w kotłowni nawet przy ekogroszku - odradzam pralnie w tym miejscu. Zamiast pralni duży skład na opał.


    Zastanawiamy się tylko czy może dobrym pomysłem będzie rezygnacja z garderoby na rzecz większego pokoju, bo garderoba nie jest duża i niewiele się raczej w niej zmieści ?
    Fakt mała ta garderoba, my zaadaptowaliśmy 1 pokój na ubrania-ten bez balkonu na poddaszu. Jeśli zrobisz większy pokój, bedzie spory i trzeba okno dachowe dołożyć do tego pokoju.


    PS. Poczytajcie posty wczesniej. Jest kilka wazych info, np odnośnie schodów.

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta&Marcin
    Witam !

    my również zdecydowaliśmy się na ten projekt tylko z garażem dwustanowiskowym. Rozpoczęliśmy budowę dwa tygodnie temu i w miarę postępu prac mamy troszkę wątpliwości co do rozplanowania wnętrz.

    Z tyłu garażu planujemy przedzielić pomieszczenie na kotłownie i pralnie. Tak jak chyba większość budujących zdecydowaliśmy się na okno w kuchni, w garażu i na strychu.

    Zastanawiamy się tylko czy może dobrym pomysłem będzie rezygnacja z garderoby na rzecz większego pokoju, bo garderoba nie jest duża i niewiele się raczej w niej zmieści ?

    Czy po wprowadzeniu się do domku zauważyliście, co można by bylo poprawić w nim na etapie budowania???

    Dzięki,
    Pozdrawiam

    U mnie garderoba jest w pokoju nad garażem (jeden skos). U mnie pokój nad garażem to sypialnia. Jest okno w szczycie i dwa okna dachowe, które są zbędne.

  11. #171

    Domyślnie

    Dokładnie o tym myśleliśmy, że na jednej ścianie na "strychu" po całej długości można zrobić szafę i zrezygnować z garderoby z projektu na rzecz wiekszego pokoju.

  12. #172

    Domyślnie

    My połączyliśmy garderobę z pokojem przeznaczonym na sypialnie i planujemy zrobić zabudowe pełniająca funkcję garderoby.

  13. #173

  14. #174

    Domyślnie

    Witam serdecznie po długiej nieobecnosci, która spowodowana była budową i co się z tym wiąże brakiem czasu.
    Mam pytanko do dzordża-jakie masz szerokie przejście pomiedzy kuchnią a salonem?
    My z żona mamy dylemat czy zrobić łączoną kuchnię z salonem czy ja przedzielić. Zastanawiamy sie również czy nie zrezygnować z garderoby u góry i powiększyć jeden pokój.Tylko wtedy chyba musi być okno dachowe bo będzie za ciemno. Osobiście nie przepadam za oknami dachowymi choć dają dużo światła.Te dwa pokoje u góry są na wsch. i zach.
    Zapraszam do dyskusji.
    Pozdrawiam.

  15. #175

    Domyślnie

    My jednak oddzielismy kuchnie i salon - mamy przejscie okolo 1,25 m, zyskalismy dzięki temu spora sciane w salonie.

    Zrezygnowalismy tez z garderoby - powiekszylismy pokoj z lewej strony, w zamian za to zamierzamy zrobic dodatkowa scianke na strychu po calej dlugosci i tam umiescic garderobe.
    Rowniez pokoje na gorze mamy od wschodu i zachodu, ze swiatlem nie jest najgorzej, aczkolwiek velux pewnie nie zaszkodzi - my sie jeszcze nad tym zastanawiamy.

  16. #176

    Domyślnie

    W naszym przypadku brak scianki pomiedzy kuchnią a salonem. Fajne wrazenie przestrzenne. Natomiast hałasy dobiegające z kuchni (np. mikser, sokowirówka) zakłucają spokojne ogladnie ligi mistrzów w salonie. Pomimo tego drobnego problemu, uwazam ze to i tak fajne rozwiąznie.
    Rezygnacja z garderoby tez dobry pomysł. Według mnie trzeba też dorzuć to okno dachowe.

  17. #177

    Domyślnie

    Wielkość połączenia między kuchnią i pokojem to szer.240cm, wys.210cm.
    Warto zostawić kawałek ścianki bo bokach, żeby móc potem jakoś umeblować salon i kuchnę. Uważam, że jakiekolwiek połączenie kuchni i salonu jest konieczne. Bieganie naokoło byłoby zupełnie bez sensu. Nieraz hałas z kuchni przeszkadza w oglądaniu tv,ale coś za coś.

    U nas na górze rozkład pomieszczen wg projektu. W garderobie aktualnie stoi rower do pedałowania i spalania kalorii. Bardzo ładnie się tam wkomponował.
    Wydaje mi się, że okna dachowe nie są konieczne nawet jeśli powiększycie pokój o garderobę.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  18. #178

    Domyślnie

    My mamy kuchnię zamkniętą i wygląda ok. Jak z funkcjonalnościa okaże sie wkrótce
    Garberoba na górze "wciągnięta" do pokoju po lewej stronie i planujemy tam zrobic zabudowę, która będzie pełnic funkcje garderoby. Nie wstawialiśmy dodatkowego okna dachowego i wg mnie jest dość jasno.

  19. #179

    Domyślnie

    Mam pytanie.Jakiej firmy zastosowaliście u siebie okna dachowe.ja im więcej czytam na necie tym bardziej mam metlik(FAKRO,VELUX, ROTO).pozdrawiam

  20. #180

    Domyślnie

    witam serdecznie!

    z mężem również stawiamy na ten projekt
    cieszę się, że mogłam obejrzeć zdjęcia z realizacji
    my wprowadzimy drobne zmiany aby domek był jeszcze bardziej funkcjonalny dla nas - ten jest najbliższy ideałowi po przeglądnięciu niezliczonej ilości projektów

    jednak miałabym prośbę (bo nie wszystkie zdjęcia są widoczne niestety ):

    czy można ponownie wkleić zdjęcie schowka pod schodami?

    chodzi mi o wielkość bo nie wiem czy nie wygospodarować jednak małej spiżarni między kuchnią a salonem

    pozdrawiam!

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony