dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Cena domu jednorodzinnego poza Polską

    Ano właśnie... ciekawym jak to się kształtuje. Jakieś szczegóły typu kraj, bliskość city czy centrum handlowego, wielkośc domu i działki are welcomed...
    All rights reserved.

  2. #2

    Domyślnie

    ogolnie to cena taka sama jak w Polsce tylko inna waluta
    w Polsce sa domy za 100.000 zl i za 1.100.000 zl
    w niemczech tez za 100.000 euro i za 1.100.000 euro

  3. #3

    Domyślnie

    Witam serdecznie!!

    Jesli chodzi o aktualne ceny domow jednorodzinych w Niemczech
    ksztaltuja sie od ok 200 000 € do 350 000 € ...mam na mysli normalne domy nie palace z tysiacami pokoii. Ale to nie wszystko do tego trzeba dodac jeszcze plac czyli dzialke budowlana. A ze mieszkam w Hamburgu znam tutejsze ceny w zaleznosci od dzielnicy... wynosza od ok 500 - 2200
    € za metr kwadratowy............reszte ..wielkosc dzialki mozna sobie prosto obliczyc....ile faktycznie kosztuje dom w Hamburgu.pozdrawiam AndrzejHH

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie, ceny nieruchomości w całej Europie znacząco podskoczyły do góry w ciągu ostatniego roku-dwóch. Większość gazet europejskich o tym donosi.

    Różne kraje, różnie sobie z tym radzą. W Angli powstają programy mające na celu likwidację niektórych terenów zielonych pod budowę domów (12tys!). Inne kraje dotują kupno mieszkań. Np w Belgii można zaciągnąć korzystny kredyt na kupno apartamentu w Brukseli lub dostać zniżkę podatkową w przypadku remontowania starej kamienicy.
    Jednak wzrost cen nieruchomości można dostrzec też w inny sposób. W Belgii coraz więcej ludzi decyduje się budować dom, niż kupować na rynku wtónym, bo budowanie jest tańsze (czasami).
    Średnia cena domu w Belgii z 4 sypialniami i niewielkim kawałkiem ogródka to 240tys euro. Apartament ok 120mkw w dobrej dzielnicy to koszt ok 150tys euro.
    Mieszkam.

  5. #5

    Domyślnie

    W miejscowosci w ktorej pracuje (Papenburg - pogranicze niemiecko-holenderskie) kilkuletnie domy (100-200m2) na dzialkach 800-1200m2 kosztuja srednio 1000euro za m2 (w tym cena dzialki). Same dzialki budowlane chodza po 50-60 euro za m2. Tutaj nie ma innego budownictwa jak tylko jednorodzinne. Kilkumieszkaniowe bloki to mieszkania socjalne lub mieszkania dla emerytow (wtedy powstaja z calym zapleczem rehabilitacyjno-pielegniarskim).
    pozdrawiam
    Konrad

  6. #6

    Domyślnie

    W Irlandii przecietny dom jednorodzinny na przedmiesciu kosztuje od 200 tys euro, w Dublinie te ceny moga zaczynac sie nawet od 350 tys euro. Bywaja takze domy tansze - ale sa to domy stare w zlym stanie, do remontu. Generalnie bardzo drogo. Dodam, ze jakosc wiekszosci nowych domow jest na ogol nizsza niz domow budowanych przez developerow w Polsce, czasem szokujaco.
    My sami zastanawialismy sie nad kupnem domu w IRL, ale odpuscilismy - nie warto, wszyscy specjalisci od nieruchomosci wieszcza pekniecie tej banki cenowej i spadek cen nieruchomosci - ta sytuacje odwlokl "najazd" emigrantow, ktorzy musza gdzies mieszkac, stad wciaz sie buduje i sprzedaje domy pod wynajem.
    Wolalbym za mniejsze pieniadze kupic mieszkanie w lub ziemie (co zrobilismy) w PL - o wiele lepsza inwestycja.
    less is more

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olivia

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem na czasie z tym pytaniem...otóż w Anglii gdzie mieszkam ceny domów są różne,w zależności od lokalizacji jak i miasta,czy regionu... w tej części gdzie ja mieszkam domy są drogie...ze względu na teren itp...
    W przeliczaniu na złotówki (czego w sumie nigdy nie robię) są bardzo drogie... na życie tutejsze...hmmm większość też... Trzeba liczyć min 100tyś funtów na domek z 3 sypialniami,małym ogrodem,jednak domy te są starsze rocznikowo... oczywiście są też domy z 3 sypialniami ,ładnym ogrodem za 200tyś i więcej... Tak jak pisałam w zależności od tego co gdzie itp )

  8. #8

    Domyślnie

    .....a to juz fakty!!!!!


    Otoz na jednej z dzielnic Hamburga ,a dokl. Lurup. Wybudowalismy
    gotowy budynek podwojny /blizniak/ 12 m x 28 m, czyli na jedna rodzine przypada pow. 12 x 14 pownica, parter,pietro i poddasze.Budynek
    ociplony na zewnatrz pelna klinkierowka z dachem spadzistym pokr. dachowka. ogrodek ok 30 x 30 m z dwoch stron.
    Koszt calkowity z dzialka budowlana i uzgodnieniami wyniosl
    255 000 € ..czy to duzo ....???? za nowy dom......chyba nie


  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    Dublin - ceny zaczynają się od ok. 250 tys za apartamenty z jedną sypialnią, to te najtańsze. Potem ok. 30-40 k trzeba dorzucić za każdą następną sypialnię. Ceny domów są zbliżone a więc za 2 sypialnie będzie to ok. 270-280k, 3 sypialnie - 290- 300k itd. To ciągle ceny najniższe. No i teraz zaczyna się już tylko dokładanie - czyli za lokalizację, standard, czasem nawet sąsiedztwo i inne jeszcze rzeczy. Ceny starych mieszkań, które często są w bradzo opłakanym stanie nie odbiegają znacznie od cen nowych. To samo z różnicą pomiędzy domem a mieszkaniem czy apartamentem - różnic prawie nie ma - jeśli chodzi o te najtańsze. Jeśli dom - to bardzo małe działki - prawie wszystki to domy w zabudowie szeregowej.
    Daleko od Dublina - nowe domy od developerów - to nawet 250-260k, ale to już niestety tzw wieś i wszędzie daleko

  10. #10

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o Niemcy to podobnie jak w Polsce na obrzezach duzych miast ceny sa bardzo wysokie. W Frankfurcie okolo 1000-2000€ ja mieszkam w okolicy na poludniu od Frankfurtu w mojej miesjcowosci dzialka kosztuje od 450-550€ za m². Dlatego tez wiekszosc domow jest budowana na dzialakach ktorych w Polsce nie nazwano by dzialkami Moja dzialka ma 210m² Mamy malusienko ogrodka a dom jest 2 pietrowy+piwnica.

  11. #11

    Domyślnie

    na majorce srednia cena domu to 500 tys ale i sa po kilka milionow wszystko zalezy od wielkosci i miejsca

  12. #12

    Domyślnie

    W Luksemburgu dom do remontu (ruina) ok. 400 000 euro, nowy segmencik z ok. 200m2 ogródkiem ok. 700-750 000 euro. Za granicą (Belgia, Francja, Niemcy) oczywiście dużo taniej. Za te pieniądze można mieć pałac z hektarami parku.
    FranioMarysiaJarek

  13. #13

    Domyślnie dom w hiszpanii na teneryfie

    jestem szczęśliwym posiadaczem domu w hiszpanii na teneryfie, koszt budowy przez firme dokladnie 928 euro za 1 metr kw domu, a mamy dom 175 metrow, basen oczywiscie osobno, ta cena to wykończony dom do zamieszkania

  14. #14

    Domyślnie Re: dom w hiszpanii na teneryfie

    Cytat Napisał mdrmedia
    jestem szczęśliwym posiadaczem domu w hiszpanii na teneryfie, koszt budowy przez firme dokladnie 928 euro za 1 metr kw domu, a mamy dom 175 metrow, basen oczywiscie osobno, ta cena to wykończony dom do zamieszkania
    i pewnie dlatego umieszczacie wszedzie oglosenia o nabyciu nieruchomosci w hiszpani gdzie to tylko jest mozliwe?
    dlaczego nie napiszecie ze jestescie posrednikiem w handlu domoma i mieszkaniami? czy to wstyd?
    swoja droga chcialbym zobaczyc m2 na tenerifie za dom z basenem za 928 euro.
    w zwiazku z waszym zachowaniem cisnie mi sie na usta tylko jednoa slowo - palanty

  15. #15

    Domyślnie widać odrazu ze nie mumiesz ani czytać ani liczyc

    widać odrazu ze nie mumiesz ani czytać ani liczyc, ta cena to tylko koszt budowy domu, osobno projekt, bez działaki, bez mebli, bez zieleni oraz koszt budowy basenu oddzielnie. Tak to już jest jak ktoś jest niewychowany ..........

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: widać odrazu ze nie mumiesz ani czytać ani liczyc

    Cytat Napisał mdrmedia
    widać odrazu ze nie mumiesz ani czytać ani liczyc, ta cena to tylko koszt budowy domu, osobno projekt, bez działaki, bez mebli, bez zieleni oraz koszt budowy basenu oddzielnie. Tak to już jest jak ktoś jest niewychowany ..........
    Darmo dają

    No to zapewne ta cena to koszt SSO bez dachu ( bo lista "bez jest długa).
    I uczciwie należałoby napisac jakie są koszty działki, przyłaczy, projektu i pozwoleń. Powyżej w wątku wszak są ceny zakupu domu. Z projektem jak się domyślam
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    jak dla Was moge byc niewychowany i.t.p. ale nie robie z ludzi idiotow piszac o domu gotowym do zamieszkania za 928 euro.
    wiec jak sobie wyobrazacie DOM GOTOWY DO ZAMIESZKANIA , BEZ MEBLI, BEZ PROJEKTU ?.
    a zainteresowanych odsylam na strone spam zeby mogli przsledzic czym sie faktycznie zajmujecie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-09-2020 o 18:21

  18. #18
    Banned
    Saraah15

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    Temat kupna domu za granicą jest ciekawy. W ogóle dla mnie wizja przeprowadzki do ulubionego kraju jest cudowna. I też zdecydowanie jestem z Hiszpanią. Przeglądając ogłoszenia w sieci znalazłam:Mają tutaj ciekawe nieruchomości i to na każdą kieszeń. I do tego te lokalizacje – w praktyce cała Hiszpania stoi otworem. Przed zakupem warto zerknąć, może ten wpis Wam pomoże. Ja polecam.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-09-2020 o 08:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony