dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał celtorek
    Cytat Napisał Agdula

    Na razie mieszka w domu ale jak się przeprowadzimy to chcę go zostawić na dworze. Co myślicie?
    Ciekawe jak się znajdzie mój berneńczyk w nowej rzeczywistośc????
    Macie jakieś dośwaidczenia.
    My+berneńczyk mieszkamy po ok pół roku w bloku i pół roku w domku.
    Pies może wchodzić do domu kiedy chce, a kiedy ma ochotę wyjść, jest wypuszczany. Prawie całą zimę spał na podwórku, bo tak chciał.
    Przeważnie wpada do domu na 5 min , żeby się przywitać i bardzo szybko wybiega.
    Mój pies był wychowany w domu. Pierwszy raz spał na podwórku, gdy miał ok 1,5 roku. Uwielbia być "panem" podwórka.
    O to mi się podoba To liczę, że mój też polubi przebywanie na dworze
    Agdula

  2. #42

    Domyślnie

    A mój berneńczyk nie che wcale wchodzić do wody, nawet kałuże omija
    A jak go chcemy do jeziora trochę wprowadzić, to zaraz ucieka.
    Na razie zapisałam go do pierwszej kąpieli. Zobaczymy co z tego będzie
    Agdula

  3. #43

    Domyślnie Re: Berneński pies pasterski

    Cytat Napisał Aggi
    Jeśli ktos ma psa tej rasy prosze podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami co do jego temperamentu i potrzeb.

    Mamy labradora - poczciwego i przyjaznego. Wkrótce przeprowadzamy sie do nowego domu i chcielibyśmy kupic drugiego psa z nieco większymi ambicjami co do stróżowania , żeby chociaz obszczekał kogo należy . Czy w takim wypadku berneńczyk to dobry wybór?
    Aggi, chcesz prawdziwego psa który spełni twoje oczekiwania ?
    Nigdy Cię nie zawiedzie i na pewno będziesz zadowolona z jego stróżowania ?
    Wejdź na www.cao.pl i poczytaj, wiem co mówię.
    Nikt kto raz miał takiego psa nigdy nie kupi już "zwykłego".


  4. #44

    Domyślnie

    Tak... Owczarek środkowoazjatycki ma w sobie coś z berneńczyka a właściwie to jest odwrotnie też fajowe pieski te owczarki choć bardziej autonomiczne że tak powiem. ale Bernuś to zawsze bernuś... codo nie piechol

  5. #45

    Domyślnie



    Witajcie - hau hau
    na imie mam Barbet i mam prawie dwa lata.
    AT -dziekuje Ci za ten piekny post - z pyska mi to wyjelas,tak wlasnie jest z bernenczykami.Najlepszym dowodem na to jest moja pani i moj pan, tez sa zakochani we mnie na amen.
    Ktos tu pytal czy ja sie nadaje do pilnowania obejscia - pewnie tak, chociaz to nie byloby moje ulubione zajecie, wole sie bawic i lasic do wszystkich (swoich) ktorzy akurat maja na to ochote - obcych omijam z daleka.
    Wstyd sie przyznac,ale troche jestem bojazliwa, ostatnio to juz przesadzilam -i moj pan sie strasznie smial, bo niespodziewanie mi spadl z drzewa listek na leb i ze strachu odskoczylam na jakies 5 metrow.
    Pewnie to zabrzmi malo skromnie ale juz wiem,ze nie da sie mnie nie kochac, owszem - pani czasem sie odgraza,ze mnie sprzeda - tak mowila gdy jej zjadlam druga pare nowiutkich butow ( ale pomoglo - teraz mam swoje zabawki) pan -tez mial mine zlowroga jak zdemolowalam cos co nazywaja telefonem komorkowym ( po co lezal na podlodze? - cos mowili ze sie ladowal)
    ale wystarczy,ze im spojrze gleboko w oczy i natychmiast wymiekaja.
    Ostatnio podsluchalam,ze jak juz wybuduja ten nowy dom, to mamy z siostra ( rasa Candelberry -czyt kundel bury) obie spac na dworze.
    Hmm nie wiem jeszcze czy mi sie to spodoba ale cos czuje,ze nie bedzie wyjscia -w domu w sumie jest milo,ale czasem zbyt nudno. Na dworze zawsze cos sie dzieje, a to kot przebiegnie, a to ptaszek przeleci i jakos to pieskie zycie plynie do przodu. Wiec mysle,ze nie bedzie zle,
    tymczasem pozdrawiam, jak juz bedziemy na nowym to zaszczekam co u mnie slychac
    hauuu
    m-a

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Jestem na etapie czytania, oglądania, zdobywania rozmaitej wiedzy i berneńczykach.
    Za rok mam nadzieję będziemy mieszkać w swoim domku i zamierzamy kupić psa .... niby do pilnowania i budy....ale jak znam sumienie moje i mojej rodziny to pilnować domu na dworze to on będzie w dzień a w nocy będzie spał przy naszym łóżku .
    Mamy już jednego pieska....kundelek ze schroniska ...tzw. szczekacz spontaniczny ....mały milutki rozpuszczony jak bicz dziadowski członek naszej rodziny....ale do pilnowania to on się raczej nie nadaje....bo w zasadzie to niezły z niego tchórz .
    Przeglądałam stronki internetowe i natknęłam się na opis i fotki berneńczyków.... zakochałam się od pierwszego wejrzenia i po poczytaniu opisów stwierdziłam , że....ten albo żaden .

    Tak więc bacznie obserwuję ten wątek i życzę sobie więcej fotek i opowiastek z życia tych pięknych psów....przynajmniej tyle będę miała zanim nie kupię swojego

    pozdrawiam serdecznie, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #47

    Domyślnie

    Witajcie - hau hau
    na imie mam Barbet i mam prawie dwa lata.

    A proszę Cię bardzo Barbet. Ten opis to nic specjalnego-zwykła prawda. To cudownie że potrafisz pisać ja właśnie usiłuję nauczyć tego moje maleństwo

  8. #48

    Domyślnie

    [quote="daggulka"]Witam serdecznie
    Jestem na etapie czytania, oglądania, zdobywania rozmaitej wiedzy i berneńczykach.

    Tak więc bacznie obserwuję ten wątek i życzę sobie więcej fotek i opowiastek z życia tych pięknych psów....przynajmniej tyle będę miała zanim nie kupię swojego

    Daggulko i Wszyscy inni zakochani w Bernisiach. Proszę Was żebyście pamiętli o tym że to nie jest tylko cudna przytulanka. nie zapominajmy o tym, że te psy są takie cudne, mąde (czsem nawet za bardzo ) i kochane, starające się odgadywać myśli właścicieli głównie dzięki swojej przeszłości. Czyli pamiętajmy o tym, że to są psiaki pracusie . oczywiście nie chodzi mi o to żeby każdy właściciel berneńczyka kupił sobie owce,kurę i jałówkę żeby bernuś miał czym się zajmować ale dbajcie o cudną psyche tych psów jak możecie. uczcie je w taki czy inny sposób dbajcie o to by miały dla siebie sensowne zajęcie. kilka dni temu miałam okazję oglądać testy psychiczne dla psiaków. naprawdę widać ogromną różnicę w zachowaniu się psów które są hodowane ,,kanapowo" lub/i dla pieniędzy a psiakami z hodowli które dbają o ,,użytkowość" swoich pupili. dotyczy to oczywiście nie tylko berneńczyków a wszystkich ras tzw. psów pracujących. moje spostrzeżenie po testach jest takie, że można do nich przygotować prawie każdego psa tak zeby je zaliczył ale różnica pomiędzy berneńczykiem który w mieszkaniu był ,,przyzwyczajany do wystrzałów" a berneńczykiem który całym swoim jestestwem mówi że jest królowcem i do strzałów przyzwyczajany być nie musiał bo takie bzdety to on może łaskawie zauważyć ale żeby się ich bać!żenada wierzcie mi- ta róznica jest ogromna! dbajmy o intelekt i charakter naszych kochanych łaskawie nam panujących oświeconych i oddanych pracusiów. chociażby po to żeby nasze pra, pra, pra..... wnuki mogły za 100 i za 200 lat obcować z prawdziwym berneńskim psem pasterskim.
    moja suńka poza szkoleniem przygotowującym do egzaminu na PT nosi listy
    ze skrzynki- kroczy dumnie z podniesioną głową i widać po niej że czuje się ważna jak nie wiadomo kto no a w wolnych chwilach jest oczywiście rozpieszczana [/img]

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał AT
    moja suńka poza szkoleniem nosi listy
    ze skrzynki- kroczy dumnie z podniesioną głową i widać po niej że czuje się ważna jak nie wiadomo kto
    Witaj
    Możesz wstawic zdjęcie??

  10. #50

    Domyślnie

    wstawię z przyjemnością jak tylko moj kreator znajdzie jakiegoś dostawcę usług który bedzie hostem dla mojej witryny innymi słowy jak tyko sie nauczę zamieszczać zdjęcia w sieci postaram sie jak najpredzej

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał AT
    wstawię z przyjemnością jak tylko moj kreator znajdzie jakiegoś dostawcę usług który bedzie hostem dla mojej witryny innymi słowy jak tyko sie nauczę zamieszczać zdjęcia w sieci postaram sie jak najpredzej
    ok czekam

  12. #52

    Domyślnie


    oto moje maleństwo data na zdjęciu jest zła - jest zrobione jakiś miesiąc temu.
    Celtorek! tylko nie pokazuj tego zdjęcia swojemu Cetykowi bo jak się zakocha to nieszczęśliwie- moja Mufka jest jeszcze za młoda na amory

  13. #53

    Domyślnie

    nooo .....ale elegantka

    Mój Celtuś przy niej wygląda jak chłop z mokrej łąki (kąpiel koniecznie).

    Mój też młodziutki, przynajmniej tak o nim myślę, dopiero 2,5 roku.

    To w moim Celtyku wszystkie kobiety się kochają, ze mną na czele.

    Sądzę, że by się "wzruszył" na widok Twego malenstwa.

    Pozdrawiamy

  14. #54

    Domyślnie

    Czy może ktoś polecić hodowlę berneńczyków. Pytam tych, którzy mają berneńczyki już parę lat. Proszę dajcie jakieś namiary.Szukam dobrej sprawdzonej hodowli, takiej gdzie psy są zdrowe bez wad genetycznych.
    Agdula

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Czy może ktoś polecić hodowlę berneńczyków. Pytam tych, którzy mają berneńczyki już parę lat. Proszę dajcie jakieś namiary.Szukam dobrej sprawdzonej hodowli, takiej gdzie psy są zdrowe bez wad genetycznych.
    co prawda nie mam berneńczyka od lat ale dużo czytam i na wystawy jeżdżę to pozwolę sobie na wypowiedź w tej sprawie. z tego co widzę to z Poznania jesteś z tamtych okolic to kojarzę berneńskie rancho z murowanej gośliny co prawda ,,na żywo" psów ich nie widziałam ale żadnych negatywów o tej hodowli nie kojarzę a takie ,,czarne owce" staram sie zapamiętać. na 100% mogę polecić hodowlę duch wrzosowisk (www.duchwrzosowisk.com) ale to pod bydgoszczą jest. świetne psy- dużo z importu- widziałam parkę na testach psychicznych- cudna niezłomna berneńska psyche jak będę przytulała następnego bernola to na pewno od ducha. musisz wziąć pod uwagę że jak chcesz szczenię z dobrej hodowli to możesz na nie trochę poczekać ale zawsze warto : z resztą już masz berneńczyka to wiesz. jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy nie za daleko poznania to się odezwe. powodzenia w poszukiwaniach

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Odkopuje ten temacik, bo nadejszła wiekopomnia chwiła
    A serio szukam szczeniaczka berneńczyka. Nie wiecie czy w jakiejs zaprzyjaznionej hodowli nie ma szczeniaczków?

  17. #57

    Domyślnie

    Zobacz tutaj:
    http://www.szwajcary.com/index.php?s...e7443c2ab876c7
    To forum berniomaniaków Tam możesz spokojnie popytać. W dziale ogłoszeń są też hodowle które aktualnie mają maluchy.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagoda555
    Zobacz tutaj:
    http://www.szwajcary.com/index.php?s...e7443c2ab876c7
    To forum berniomaniaków Tam możesz spokojnie popytać. W dziale ogłoszeń są też hodowle które aktualnie mają maluchy.
    Dzięki. Juz sie z ta stronką zaznajomiłam

  19. #59

    Domyślnie

    Bardzo fajna rasa jeśli ktoś szuka rodzinnego psa. Trzeba tylko uważać gdy się ma małe dziecko, żeby Berneńczyk niechcący go nie przewrócił. To bardzo spokojne i inteligentne psy.
    Fajny opis znalazłem tutaj:
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-12-2022 o 08:34

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony