dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 72
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1426
  1. #1

    Domyślnie projekt M03a MOJE MIEJSCE wariant 1

    Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie Re: projekt Moje Miejsce

    Cytat Napisał heno17
    Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.
    http://www.projekty.murator.pl/proje...21&IdKolekcji=
    Nam też ten projekt baardzo sie podoba, ale głównie z zewnątrz - w środku ... nie jestem przekonana do schodow w salonie

  3. #3

    Domyślnie MO3a

    Mnie też nie za bardzo podobaja się schody w salonie, ale jakeś miejsce muszą mieć, tym bardziej że w tym projekcie nie ma innej możliwości, a może masz jakiś inny pomysł? Jesli chodzi o poddasze to chcemy tam mieć jedno duże pomieszczenie z łazienką- taki azyl.

  4. #4

    Domyślnie

    My też budujemy domek wg tego projektu. Już kupilismy projekt i jestesmy na etapie adaptacji.
    Dokonalismy kilku przeróbek:
    1. Kominek "przykleilismy" do komina na styku kuchni, pom. gospodarczego i salonu.
    2. dodalismy jeszcze dwoje drzwi balkonowych na ścianie szczytowej
    3. powiększylismy okno na poddaszu nad salonem
    4. zmieniliśmy bieg schodów (zaczynają się przy scianie z sypialnia) - dzięki czemu bedzie więcej miejsca w salonie
    5. rezygnujemy z pozostałych kominów - chcemy mieć wentylację mechaniczną z reku.
    Jak projekt wróci od architekta to postaram się pokazać jak to bedzie wyglądac.

    Aha, z budową ruszamy jak tylko stopnieją sniegi i ziemia odtaje...

    Pozdrawiam wszystkich budowniczych Mojego Miejsca

  5. #5

    Domyślnie

    [

    Nie obawiasz się, że kominek w tym miejscu będzie ...tak tak troche za daleko od miejsca wypoczynkowego? Rozumiem, ze chodziło o to, żeby móc powiekszyć drzwi balkonowe; czy okna k. schodów na piętro zostały zlikwidowane?
    i jescze 1 pytanie zostawiasz zadaszony taras i garaż? My - jesli wybierzemy ten projekt- chcielibyśmy bez tego zadaszenia - raczej skupić się na stronie od ogrodu.
    ad Heno: dobry pomysł z duzym poddaszem
    Powodzenia! z uwagą bedę śledzić Wasze budowanie

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiędz, pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na wasz ruch. My teżchcielibysmy rezygnować z wiaty na rzecz lepszego doświetlenia w salonie i z racji tego by nie było za ciasno na działce. W zamian za garażem chcemy dobudować pomieszczenie gospodarcze na graty ( kosiarka szpadel itp.) z wejsciem od ogrodu. Wiąze się to ze zmianą zadaszenia garażu, by powstał jeden ciąg, a bryła nabrała kształtu L. To sposób odgrodzenia się od sąsiedniej działki, już zabudowana. Ma nadzieję że nie zostanie to tylko w sferze marzeń i na jesieni lub wiosną następnego roku ruszymy.
    PZD.

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym uzupełnic, że wybralismy podstawową wersję Mojego Miejsca bez wiaty i garażu. Garaz i wiata to dodatkowe koszty na starcie na które nie mozemy sobie pozwolić. Docelowo wybudujemy wolnostojący garaż (nasz architekt juz nanosi na mapy miejsce jego przyszłego usytuowania).
    Tak byc może będzie wygladał nasz garaż http://www.projekty.murator.pl/garaz?IdProjektuG=10

    Jesli chodzi o usytuowanie kominka to rzeczywiście nie będzie juz tak kameralnie i klimatowo lecz coś za coś. Jako, że w naszej okolicy nie ma ( i nie będzie) gazu ziemnego chcemy aby kominek z systemem DGP ogrzewał nasz cały domek i stąd jego centralne ustawienie. Ponadto oszczędzamy na budowie kolejnego komina.

    Nie rezygnujemy z okien przy schodach.

    Inspiracją dla zmiany ustawienia schodów i dodania okien na scianie szczytowej (u nas tam wypada południowy zachód) był Murator 9/2005 str.94-97 gdzie ten projekt został obszernie opisany.

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    [quote="Jerzyna"]Chciałbym uzupełnic, że wybralismy podstawową wersję Mojego Miejsca bez wiaty i garażu. Garaz i wiata to dodatkowe koszty na starcie na które nie mozemy sobie pozwolić. Docelowo wybudujemy wolnostojący garaż (nasz architekt juz nanosi na mapy miejsce jego przyszłego usytuowania).
    Tak byc może będzie wygladał nasz garaż http://www.projekty.murator.pl/garaz?IdProjektuG=10


    a czy garaż "doklejony" nie jest tańszy? Po ostatnich zimach my zdecydowanie jesteśmy za projektem z garazami (teraz nie mamy i skrobiemy..... )
    ciekawa jestem rozwiazania ze schodami i - wydaje mi - się dużą iloscią okien; gdy tylko bedzie mozliwe, przeslij, prosze zdjecia

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadzam sie w zupełności, ze garaż doklejony a tym bardziej garaż w bryle jest tańszy od wolnostojącego (odpada conajmniej jedna ściana.
    Ale dom bez garazu jest tańszy od domu o takiej samej powierzchni ale z garażem a to na starcie jest dla mnie najważniejsze.
    Wiadomo, że fajnie miec garaz bo to i spiące dzieci łatwiej transportować i zakupy łatwiej przenosić, a w taka zime nie ma stresu czy samochód odpali.
    Niestety ze względu na ograniczenia finansowe musieliśmy rezygnować z różnych naszych oczekiwań. Szacuję, że na rezygnacji z garażu oszcżedzam około 15tys zł.
    Planuję już na wiosnę kupić garaż blaszak za 1500zł, który początkowo będzie służył za magazyn a później będę w nim skrywał samochód.
    A właściwy garaż wybuduję jak sie trochę odkuję.

  10. #10

    Domyślnie Do Jerzyna,

    Witam wszystkich entuzjastów tego projektu.
    Mam pytanie która wersję wybraliście ta o mniejszym czy wiekszym metrażu.
    Ja także myśle o wariancie bez garazu ale wybrałem ten większy metraż. W przyszłości planuję postawić wiatę na samochód bedzie taniej i nie zabudowuje działki.
    Ciekawe pomysły macie jeśli chodzi o zmiany napewno wezmę je pod uwagę jak tylko zabiorę się za budowę.
    Czy wstepnie znacie już koszty budowy?
    Budujecie sytemem gospodarczym czy macie firmę od a do z?
    Pozdrawiam
    Paweł

  11. #11

    Domyślnie

    My wybraliśmy M03 Etap II o metrażu 116,3m2 ale nie zależnie od tego i tak planujemy do końca roku zrealizować tylko pierwszy etap (77,9m2) i się wprowadzić a potem ze sprzedazy mieszkania uzyskać środki na wykończenie poddasza.
    Kosztów poza orientacyjnymi podanymi w Muratorze jeszcze nie znam.
    Będę brał jedną ekipę do stanu surowego zamkniętego i inne ekipy do reszty prac ale z wiekszości z polecenia głównego wykonawcy.
    Część prac chcę wykonać samodzielnie np. rozprowadzenie rur DGP, instalacja elektryczna, ogrzewanie podłogowe, ocieplenie stropu na pierwszym etapie budowy, wykończanie poddasza.
    To na tyle.
    Pozdrawiam.
    Jurek

  12. #12

    Domyślnie Moje Miejsce

    Witam,
    Ja takze planuje wiele prac wykonać samodzielnie obsada okien dzrzwi zewnętrznych i wewnetrznych schody( Tata ma zakład stolarski), wiele prac wykończeniowych typu podłogi. Mieszkanie mogę sprzedać dopiero za cztery lata więc teraz muszę wydać wszystko co mam.
    Myśle jednak że warto się pomęczyć żeby mieć w końcu prawdziewe Moje Miejsce
    Pozdrawiam
    Paweł

  13. #13

    Domyślnie Moje miejsce

    My także zmierzamy wybudować ten domek, ale w wersji z zadaszonym tarasem, i garażem zmienionym na sypialnię, chcemy także częściowo podpiwniczyć budynek, ogólnie mówiąc to zewnętrznie zostanie jak w projekcie, wewnętrznie chcemy jednak zmienić go do naszych potrzeb, mam nadzieję że będziemy mogli wymieniać się spostrzeżeniami, spostrzeżeniami pomagać sobie w tematach związanych z budową. Pozdrawiam


  14. #14

    Domyślnie M03

    Witam
    Wpisałam sie do postu M03 bez wiaty i garażu, ale widzę, że na tej stronie zaczyna sie ciekawa dyskusja o MM wie sie dołaczam, ze swoim uwagami do MM
    Witam wszystkich fascynatów i przyszłych budowniczych projektu M03.

    Ja również sie do tej grupy zaliczyłam.
    Zaczynam na wiosnę 2006 jak tylko:
    1. Projekt wróci od architekta po zmianach
    2. Dostane pozwolenia na budowę
    3. Znajdę rzetelną i niedrogą ( czy mozna połaczyć jedno z drugim?) ekipe budowlaną.
    Mam pytanie, czy zwróciliście uwage w projekcie na wysokośc umieszczonych okien ma parterze w pomieszczeniu gospodarczym, łazience i okienkach przy schodach prowadzących na poddasze.
    Zaczynaja sie na wysokości 1,75 a kończą na 2,55. Jak je otwierać mając 165 wzrostu?????? Rzut paska od szlafroka na klamkę. Widziałam takie sposoby.
    To była pierwsza zmiana w moim projekcie.
    Pozdrawiam budowniczych MOJEGO MIEJSCA
    ejacz

    Powrót do góry


    Wyświetl posty z ostatnich : Wszystkie Posty1 Dzień7 Dni2 Tygodnie1 Miesiąc3 Miesiące6 Miesięcy1 Rok Najpierw StarszeNajpierw Nowsze

  15. #15

    Domyślnie Moje miejsce bardziej nasze miejsce :D

    Dziś posiedzimy nad schodami gdzie je wcisnąć, aby zajęły mało miejsca jednocześnie dodając swoim wyglądem uroku domowi, tak sobie pomyślałem o tym garażu wolno stojącym nie daleko domku, może to było by rozwiązanie na zrezygnowanie z piwnicy pod domem, o jedne schody mniej. Może w garażu zrobić kotłownię, trzeba to przeliczyć może dobre rozwiązanie. Najcudniej by było zobaczyć taki domek już gotowy i zagospodarowany, najłatwiej było by wnieś swoje poprawki do gotowej wizji, ale jak na razie to nie słyszałem, aby już ktoś zakończył budowę tego projektu. Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie Moje miejsce

    Oj trudno dopasować do tego ładnego ubranka wnętrze, a te schody na piętro to koszmar, jak je wcisnąć, aby dodawały uroku były funkcjonalne i zajmowały mało miejsca. Mam nadzieje, że oddani wspólnej pasji budowy Mojego miejsca będziemy mogli sobie wzajemnie pomóc, dzieląc się spostrzeżeniami i wnioskami w czasie realizacji projektu. Bardzo chętnie porozmawiałbym z osobą budującą ten domek lub zamierzającą, ale będącą na wyższym etapie niż my. Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba będzie trudno z gotowym, wybudowanym domem MM. O ile wiem to nowy projek Muratora. Czekam na rozwiazanie ze schodami- musimy wszyscy cos o tym pomysleć. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia wszystkim MO3

  18. #18

    Domyślnie

    My jesteśmy w trakcie zmian w projekcie i na razie wymyśliliśmy tak:

    - garaż dwustanowiskowy
    - nad garażem pomieszczenie gospodarcze z oknem połaciowym
    - schody też zrobimy odwrotnie
    - kominek chcemy ustawić przy kuchni, jak wyżej ktoś wymyślił, a w miejscu gdzie jest na projekcie, zrobić kominek zewnętrzny
    - przedsionek powiększyć kosztem części kibelka (będzie miejsce na jakąś szafę + na buty coś)
    - góra w drugim etapie: dodać albo/i powiększyć okna w sypialniach
    - powiększyć łazienkę o część 'niewykorzystanego' miejsca przy drugiej sypialni, a z pozostałej części zrobić schowek

  19. #19

    Domyślnie Moje miejsce

    mam wreszcie szkice w skali 1 : 100 , teraz mogę się wreszcie zabrać do konkretnego przemieszczania, bo na postawie rysunków z katalogu nie było łatwo, brakowało wymiarów. Co do problemu schodów to przekonuję się do spiralnego wejścia na piętro dodaje uroku.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie Moje miejsce bardziej nasze miejsce :D

    Zapomniałem jeszcze napisać odnośnie kominka, my chcemy zrobić tak jak jest ale dwustronny aby i na zewnątrz był także co daje nam dwa w jednym a miło czasem i na dworze mieć kominek.
    I jeszcze taka prywatna dygresja, Ptaszki 4 to jesteśmy prawie sąsiadami, bo ja jestem z okolic Grudziądza to blisko. Pozdrawiam

Strona 1 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony