dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 72
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1426
  1. #21

    Domyślnie Moje miejsce

    Ciągle siedzimy nad zmianami, strasznie trudno wszystko pogodzić, ale myślę ze jesteśmy coraz bliżej idealnej wersji dla naszej rodziny tego projektu oprócz kuchni i dużego pokoju to mało, co zostaje na swoim miejscu. Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki za odezw Betoniarz. Jak by co to podziel sie zmianami jakie wprowadzisz już na nowym planie. ten kominek to całkiem fajna sprawa!

  3. #23

    Domyślnie Moje miejsce

    Wczoraj robiliśmy wizualizacje naszych zamierzeń, co do zmian w elewacji i wydaje się nam, że właśnie o to nam chodzi. Jednak z rozmieszczeniem pomieszczeń nadal mamy problemy, w szczególności schody na piętro sprawiają nam duży kłopot, trudno pogodzić estetykę i stosunkowo nie duży metraż na ich umieszczenie. Jak skończymy prace nad naszą wersja mojego miejsca nie widzimy problemu z podzieleniem się naszymi przemyśleniami. Może ktoś zauważy jakieś błędy i poprawi je. Szkoda, że nie znamy nikogo z naszych stron budujących ten domek, można by się spotkać i podyskutować nad planami, czasem taka burza mózgów bardzo dużo potrafi dobrego wnieś.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie Moje miejsce

    Widzę ze ja tu jestem najczęstszym gościem, nadal walczymy z projektem nie powiem, żeby było łatwo, ale z każdym dniem jesteśmy, co raz bliżej ostatecznych decyzji. Jestem ciekaw czy ktoś z zainteresowanych osób tym projektem będzie na III Spotkaniu Forum w sobotę 04. 03. Może moglibyśmy się spotkać osobiście, miło porozmawiać z osobami, z którymi łączy nas pasja. Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    No jestes nAJCZęSTSZYM GOśCIEM BO JESTES NAJBLIżEJ CELU- rozpoczęcia budowy. Pisz chłopiue dalej i jak najczęściej, za to może dostaniesz od nas wszystkich jakąś nagrodę. Acha jakby co to mrozy puszczaja wkońcu - pozdrowuienia na wiosnę.

  6. #26

    Domyślnie Moje miejsce

    Wydajemy się, że nie jestem najbliżej budowy, wyżej można przeczytać, że niektórzy chcą już zacząć na wiosnę, a u mnie to mało realne. My jesteśmy dopiero na etapie adaptacji projektu do naszych potrzeb. Siedzę nad tym projektem i momentami brakuje mi wizji jak rozwiązać problemy, aby było dobrze, a schody to największy problem. Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Niedawno byłam w domu"Gienia" z horyzontu, gdzie wymyślono schody zabiegowe, ale takie co mają skret 90 stopni ( nie wiem jak to sie zwie fachowo) Muszę stwierdzić ze to całkiem nieżle wyglądało. Schody zaczynały się na ścianie wyjścia tarasowego ( w MO3 gdzieś w polowie a może i krócej). Pieknie się po nich wchodziło, a na samym ich końcu był kwadratowy słup co potem okazało się kominem od kominka. Bardzo fajnie to organizowało przedtrzeń na poddaszu, które miało podniesioną scianę kolankowa. Kominek był zlokalizowany pod spadkiem schodów. Część komina na parterze byla w sypialni przyległej, gdzie da troche ciepła. Może to usytuowanie niezbyt cię zachęci ale dla mnie jest spoko, jakiś kompromis a ja je lubię- pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    Po dłuższej przerwie jesteśmy znów.
    Dostalismy już projekt po adaptacjach i zmianach (kominek przeniesiony na ścianę przy kuchni i pomieszczeniu gosp., dodatkowe okna w salonie, inne okno na poddaszu nad salonem).
    Złożylismy już do starostwa wszystkie papiery do pozwolenia na budowę i czekamy cierpliwie.
    I wciąż mam nadzieję, ze uda nam się rozpocząć na wiosnę roboty budowlane.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Jurek

  9. #29

    Domyślnie

    Ja nadal walczę nad zmianami, jak dokładniej sprawdzę konsekwencje tych zmian to je tu opiszę. Mam nadzieje ze nadal będziecie tu wyrażać swoje opinie odnośnie tego projektu. Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    również jestem zwolennikiem tego projektu ( ale jescze go nie kupiłem), również chciałbym ruszyć z budową na wiosnę ( lub lato - bo zanim załatwię całą papierologię to trochę potrwa)
    Najchętniej pozbył bym się schodów z salonu - kombinuję aby zrezygonwać z kotłowni( pomieszczenia gosp) i małej łązienki obok wejścia i umieścić tam schody ( np zamiast kotłowni).
    Jednak zanim zacznę rozmowy z architektem o adptacji chciałbym zapytać czy ktoś ma już taki dom wybudowany ( nawet w stanie surowym)- dobrze byłoby obejrzeć na własne oczy zanim przystąpi się do zmian w projekcie i budowy.
    Jeżeli macie jakieś info to proszę u udostępnienie również mnie.

    pozdrawiam wszystkich
    Paweł
    Paweł

  11. #31

    Domyślnie

    To pytanie czy ktoś ma już wybudowaną jakąś wersje Mojego Miejsca brak odpowiedzi, to nowy w miarę projekt i jeszcze nikt nie przyznał się do jego realizacji.
    Przy kombinowaniu z schodami pamiętaj aby porównywać z piętrem miejsce jakie wybierasz bo to co na dole nie zawsze dobrze wychodzi u góry, gdzie masz ograniczenia związane z dachem i pokojami na piętrze. Dziwnie wyglądają schody w środku pokoju na piętrze. Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    pamiętam o tym, wydaje mi się że po zmianie miejsca schodów byłoby OK również na górze - wtedy góra przypominałaby lustrzane odbicie aktualnej góry( oczywiście z pewnymi zmianami).
    Dam znać co uda mi się tak przestawić te schody po rozmowie z architektem - prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

    pozdrawiam
    Paweł
    Paweł

  13. #33

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze wspólnie wymieniając się naszymi spostrzeżeniami uda nam się dopasować ten projekt do naszych potrzep, i że kiedyś będziemy mogli odpisać komuś, że mamy gotowy projekt Moje Miejsce. Jak będę miał możliwość przełożenia moich szkiców na zapis cyfrowy to podeśle do wglądu.

    Pozdrawiam

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Freudek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    9

    Domyślnie Moje miesce modyfikacje

    Witajcie,

    miło nam znaleźć się w gronie entuzjastów Mojego Miejsca. Nasz projekt to wersja podstawowa tj. bez garażu i wiaty.

    Nasze zamiany w projekcie:

    1. Dodanie drzwi balkonowych od strony kuchni.
    2. Pozbyliśmy się skrajnych okien dachowych w sypialniach na górze, ale powiększyliśmy dwukrotnie okna szczytowe.
    3. Na górze zrobiliśmy pokój kąpielowy, który powstał po połączeniu łazienki i kącika komputerowego.

    Budujemy na płycie Legalett, ściany Porotherm, dachówka ceramiczna.

    Domek jest bardzo zgrabny i dość dobrze ułożony. Największy kłopot miesliśmy ze schodami w salonie. Lepiej żeby były z innej strony, ale w efkecie polepszają komunikację pomiędzy domownikami, bo nie da rady czmychnąć niepostrzeżenie

    pozdrawiamy wszystkich z Moim Miejscem

  15. #35

    Domyślnie

    Z waszej wypowiedzi wynika ze macie już postawiony ten domek, czy tylko mi się tak wydaje. Jeśli jednak się nie mylę może pochwalilibyście się zdjęciami, gotowego domku,albo dali byście rzucić okiem na niego jak wygląda w rzeczywistości.
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Ja też bym chciała zerknąć, bo wynika z tego że już jest coś pobudowane, oczywiscie jeśli można. Wklej choć zdjęcia albo daj jakiś kontakt. Pozdrawiam wszystkich.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ermil

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Re: projekt Moje Miejsce

    Cytat Napisał heno17
    Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.
    A jednak te wskazówki to był całkiem dobry szyfr!!!!
    Dzięki za kontakt.
    Nasz projekt jest na etapie architekta. Nasze zmiany to powiększenie łazienki kosztem oddzielnej ubikacji i kosztem szafy. Nad kominkiem zastanawialiśmy się również ale ostatecznie został na swoim miejscu. Fajnie, że jest tylu entuzjastów projektu. I że są już pierwsze doświadczenia. Pozdrawiam gorąco.

  18. #38

    Domyślnie

    jestem po rozmowach z autorką projektu - schody z salonu da się przenieść na miejsce WC koło wejścia - w ten sposób będziemy mieć większy i bardziej ustawny salon
    pozdr.[/img]
    Paweł

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Dzisiaj mnie oswieciło i pomyslałam,że internet ma ogromną siłe i pewnie jest cos o moim projekcie...i jest. Kochani ja tez "pracuję" nad M03 - chodzi o kilka zmian. Jestem bardzo zadowolona ze mozemy konsultowac nasze pomysły.
    Schody ewidentnie do zmiany. My postanowilismy tez zlikwidowac te małe okienka w salonie na duze balkonowe. Te balkonowe przy kominku zamienimy na normalne (jak w sypialni) - bedzie bardziej ustawnie. Myslelismy tez o schodach kręconych - no, no ale robi sie problemik.
    Teraz zaczniemy analizowac pomysł z przeniesieniem kominka ..... A i jeszcze jedna rzecz, musimy o 10 cm wydłużyć ściane boczna do 9 m.( taki mamy wymóg w warunkach zabudowy min 9 m.) Pozdrawiam i do usłyszenia.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Freudek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    9

    Domyślnie do Henio i betoniarz

    Co do domku, to narazie została zalana sama płyta fundamentowa.
    Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam na priva i prześlę fotki z betonowania.

    pzdr
    Dariusz
    Budujcie a znajdziecie

Strona 2 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony