dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 72
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1426
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Witam wszyskich na forum
    Moj pierwszy ale napewno nie ostatni post...

    Mam pytanko: Jaka jest powierzchnia dachu w "Moim miejscu" w wersji podstawowej (bez garazu i dachu nad tarasem)?

  2. #42

    Domyślnie

    175 m2 - wystarczy sprawdzić na stronie muratora
    pozdr
    Paweł

  3. #43

    Domyślnie

    Jak miło że coraz więcej , i częściej niektórzy tu zaglądają, ostatnio zaniedbałem prace nad projektem ale, po dłuższej przerwie oświeciło mnie w kilku sprawach, prawie mam koniec rozrysowania wnętrza budynku, jak dokończę to opisze co i jak zrobiłem.
    Pozdrawiam

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Betoniarz ja czekam z niecierpliwoscią, bo mi pomysly sie skonczyły. Na razie szukam schodów które zajmą jak najmniej miejsca, a beda zarazem praktyczne i nie beda przypominały drabiny strazackiej . Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Mojego"

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Kochania jezeli kupiliście juz Murator 05/2006 to szybko zajrzyjcie na płytke. Mozna sie przespacerowac po Moim Miejscu i zobaczyc "naocznie" jak moze byc. Miłego ogladania

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki za informacje dzisiaj jeszcze zajrzę do muratora, może dopieszczę moje założenia dzięki temu i zakończę moje rozważania odnośnie dopasowania tego projektu do moich potrzeb. Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Obejrzałem tą wizualizacje, poprawia spojrzenie na ten projekt. Ugruntowała moje przekonanie, że same okna dachowe to za mało, pokoje na poddaszu nie za dobrze jak dla mnie z takimi oknami wyglądają, dlatego mam zamiar i o tym pomyśleć, aby zmienić co nieco w tym temacie. Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    SZkoda że nie ma w tej wizualizacji poddasza ale spaceruje się super- tylko te schody ćoś z nimi nie tak, trzeba zmienić

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    heno17 - no własnie jak je zmienic? A moze je po prostu zostawic tak jak sa? Ja rozmawiałam z budowlańcem i mowi zeby zostawic.... i m a s z b a b o p l a c e k ...

  10. #50

    Domyślnie

    Jak nie ma jest cały budynek, włącz wizualizacje spacer automatyczny, można także oddzielnie obejrzeć parter i piętro, po lewej stronie są opcje, do przełączenia.
    Co do schodów to jak dla mnie to miejsce nie wchodzi w grę, bo dożę do uzyskania większej powierzchni pokoju dziennego, nawet kosztem innych pomieszczeń, a co do poddasza to okna w takim rozwiązaniu są jak dla mnie nie zadawalające, widać to na wizualizacji, a z takimi oknami poddasze jest jak puszka ja osobiście wolę nie tylko widzieć niebo, widziałem ten efekt w innym domu jak dla mnie nic ciekawego. Przy złej pogodzie nie ma także za dużych możliwości z otwieraniem okien.

    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Witam,

    przyłączam się .. też chcemy budować M03..
    Pierwsze zmiany jakie zaproponował nam architekt, to podpiwniczenie
    garażu, i umiejscowienie w piwnicy kotłowni (gaz mamy ponad 120 m od nas w drodze prywatnej = koszty, tym samym chcemy piec na eko-groszek).
    Na razie zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.

    Pozdrawiam

    Enio
    Enio

  12. #52

    Domyślnie

    Witamy Enio, miło nam ze dołączyłeś do naszego grona sympatyków i miłośników realizacji budowy tego projektu, Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Jeszcze tak do tego pomysłu z kotłownią pod garażem może być to dobre rozwiązanie, ja także myślę o piecu konwencjonalnym, ale bardziej myślałem o wstawieniu pieca do garażu budynku gospodarczego, który ma stanąć przy domku. Obecnie mam piec na miał w domu i strasznie mnie denerwuje zadymienie, co się pojawia czasem przy rozpalaniu. W pracy mam piec ponad 50m od biura i mimo ze leci rura w ziemni, ( odpowiednio izolowana) nie obserwuję strat, a korzyścią jest to, że się nie kurzy i jest czysto, od takiego pieca zawsze coś się przy kopci. Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    W zwiazku z tym że chcemy maksymalnie ograniczyć koszty, najprawdopodobniej zrezygnujemy też z zadaszenia tarasu.
    Ponieważ budujemy na śląsku będziemy musieli ponieść jeszcze dodatkowe koszty "wzmocnienia" budynku.

    Pozdrawiam

    Enio
    Enio

  15. #55

    Domyślnie

    Bardzo fajny ten projekt. Myslalem o innym - "codzienny" ale ten mi sie jakos bardziej widzi. Ja tez szukam oszczednosci - wiec bez garazu i bez zadaszenia nad tarasem z boku. Jeden taras mi wystarczy, wiec redukje okna po prawej stronie w salonie do jednego, zwyklego, aby stol okienny byl doswietlony.
    Na podaszu po prawej i lewej stronie zwykle okna, w kazdym pokoju po 1 oknie polaciowym. Okna dachowe sa jednak sporo drozsze. a im wiecej okien tym drozsze ogrzewanie...

    MINUS
    - to umieszczeie kominka po prawej stronie. Nie chce grzac sciany zewnetrzej, wydaje mi sie to nieco kosztowne... Kominek na scianie, tej przylegajacej do kuchni i schowka tez srednie. zawsze idac do kuchni bede ocieral sie o kominek... Myslalem o takim wolnostojacym kominku - od strony schodow...

    MOze ktos ma lepszy pomysl na kominek??

    DRUGI MINUS

    - te schody, moze rzeczywiscie zamiast ubikacji przy wejsciu... wtedy zmieni sie uklad i parteru i poddasza. Ktos ma to w projekcie - moze podesle szkic tych zmian??

    Ile planujecie wydac na ten dom, ja chcialbym sie zmiescic w 200 000...

  16. #56

    Domyślnie

    Widziałem domek wybudowany na podstawie projektu Moje Miejsce lub bardzo podobnego projektu, ale jeśli tak to bardzo podobnego, brat bliźniak po prostu. Szkoda ze nie miałem czasu zwiedzić go w środku, ale jest niedaleko 120 km ode mnie mam nadzieje, że niedługo uda mi się wybrać go obejrzeć a właściciele pozwolą mi podejrzeć ich dzieło. Bardzo ładny zgrabny domek tylko te okna dachowe mnie przerażają. Zmiany miał podobne w elewacji jak ja przewiduje, więc tym bardziej mi się podobał, bo widzę, że moje myślenie, co do zmian idzie w dobrym kierunku.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    "Widziałem domek wybudowany na podstawie projektu Moje Miejsce lub bardzo podobnego projektu, ale jeśli tak to bardzo podobnego, brat bliźniak po prostu. Szkoda ze nie miałem czasu zwiedzić go w środku, ale jest niedaleko 120 km ode mnie "

    A można wiedzieć gdzie ten domek się znajduje?

    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Pod Chojnicami w województwie pomorskim, ale dokładnie nie wiem, co to była za miejscowość jeśli to była jakaś, jedynie wiem jak znaleźć mam to miejsce, bo przypadkowo tam się znalazłem, przez pomyłkę trasy do Parku Narodowego Borów Tucholskich
    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Ile chcecie na ten dom wydac? I na czym chcecie oszczedzic?

  20. #60

    Domyślnie

    Chce wydac jak najmniej
    chciałbym się zamknąć w kwocie max 200k..
    mam nadzieje że uda się taniej.. bo i tak duży kredyt będę musiał wziąść

    pozdr.. Enio
    Enio

Strona 3 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony