dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Piekarnik na wysokości blatu (plusy/minusy)

    Ciepło bijące od tak położonego piekarnika (nawet tych z super chłodzeniem i zewnętrznymi komorami) uszkadza obudowę (szafkę) w której stoi.

    W normalnym położeniu tego nie specjalnie widać bo mamy ją w ciągu szaf ... no i jakoś z tym żyjemy.

    Wyniesienie piekarnika spowoduje wyniesienie jego obudowy, która z upływem czasu (moim zdaniem szybszym niż wolniejszym) ulega uszkodzeniu i przy polożeniu "na blacie" będzie widoczne i "niesmaczne".
    Mam rację ?

    Jakie są Wasze doświadczenia?
    A poza tym jakie widzicie plusy i minusy takiego rozwiązania?

    Pozdrawiam, dziękuję

  2. #2

    Domyślnie Re: Piekarnik na wysokości blatu (plusy/minusy)

    Cytat Napisał ZaKontyK
    Ciepło bijące od tak położonego piekarnika (nawet tych z super chłodzeniem i zewnętrznymi komorami) uszkadza obudowę (szafkę) w której stoi.
    pierwszosłyszę, my używamy ponad rok i nic się z meblami nie dzieje, nawet nie zaczyna dziać a używamy go prawie codziennie...

    Cytat Napisał ZaKontyK
    W normalnym położeniu tego nie specjalnie widać bo mamy ją w ciągu szaf ... no i jakoś z tym żyjemy.
    No właśnie w "normalnym" położeniu u moich znajomych a wcześniej rodziców nic takiego także nie miało miejsca.

    Cytat Napisał ZaKontyK
    Wyniesienie piekarnika spowoduje wyniesienie jego obudowy, która z upływem czasu (moim zdaniem szybszym niż wolniejszym) ulega uszkodzeniu i przy polożeniu "na blacie" będzie widoczne i "niesmaczne".
    Mam rację ?
    A jak udowodnisz że takie położenie piekarnika wpływa na jego "raczej szybsze" uszkodzenie?

    Cytat Napisał ZaKontyK
    Jakie są Wasze doświadczenia?
    A poza tym jakie widzicie plusy i minusy takiego rozwiązania?

    Pozdrawiam, dziękuję
    No więc mi trudno jest się z Tobą zgodzić.
    Plusy ? Bez schylania widzę co pichcę i w jakim jest obecnie stanie, wyjmuję i wkładam do piekarnika także bez schylania, jednym słowem dla mnie bomba i tej wersji bedę się trzymał jak pijany płotu
    Aaaa... i w moim przypadku dzieci się nie poparzyły ( jeszcze ) jak to miało miejsce w przypadku nisko położonego kominka.
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Szanuję każde Twoje słowo ale pozwolę sobie na polemikę:

    1. piszesz: "używamy ponad rok i nic się z meblami nie dzieje"
    - rok to chyba jednak trochę za krótko. Nawet najgorszy materiał po takim czasie wygląda jeszcze świeżo,

    2. piszesz: "w "normalnym" położeniu u moich znajomych a wcześniej rodziców nic takiego także nie miało miejsca. "
    - nie uwierzę, chyba, że mówisz o krótkim czasie lub o materiale z górnej półki; Miałem do tej pory dwie kuchnie i woda z ciepłem potrafiły sobie poradzić z pokryciem materiału, wniknąć do środka i wypaczyć go. Nawet ten zastosowany w drugiej już nie taniej i z gwarancjami

    3. piszesz: "udowodnisz że takie położenie piekarnika wpływa na jego "raczej szybsze" uszkodzenie"
    - pewnie masz rację, że zużycie nie nastąpi szybciej. Chodzi mi o to, że szybciej będzie widać negatywne skutki działania ciepła i wilgoci. Cała boczna ściana z trudnym do zabezpieczenia szczytem przylegającym do ściany - pozostają widoczne ze swoimi domniemanymi przeze mnie "sensacjami",

    4. o dzieciach nie pomyślałem, pewnie dlatego, że już trochę wyrosły. Córka nawet na tyle, że asystuje mamie w atakach na tatę w sprawie piekarnika na blacie

    5. prosty kręgosłup w czasie pieczenia to bezsprzeczna zaleta tylko dla mnie uparciucha jedyna i nieprzekonująca

    Jeszcze raz dziękuję Tobie
    a innych proszę ponownie o podzielenie się swoimi doświadczeniami

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też mam piekarnik " na blacie".
    Jestem bardzo zadowolona.
    Piekarnik jest funkcjonalny i świetnie zaranżowany z całością.
    Jak dla mnie, plusów wystarczy, a jesli Ty jesteś przeciwnikiem takiego rozwiązania, to po co zaczynac wątek?

  5. #5

    Domyślnie

    - bo nie uważam się za osobę nieomylną
    - bo szukam rozwiązań optymalnych i nie ufam pierwszym odruchom zwłaszcza gdy mają wieloletnie konsekencje (też finansowe)
    - bo lubię słuchać co mają inni do powiedzenia zwłaszcza na tematy wzbudzjące moją wątpliwość,
    - bo bardzo cieszę się, że Tobie takie rozwiązanie odpowiada i sprawdziło się i chciałbym dowiedzieć się dlaczego odpowiada i na czym polega to "sprawdzenie się". Otwarcie mówię czego się boję i co uznaję za wadę, i tego samego (otwartej i szczerej wypowiedzi) oczekuję od moich rozmówców - przecież nie sprzedają mi tego rozwiązania. Wystarczy, że obiektywnie spojrzą na swoją kuchnię. Czasami nie jest to łatwe - tym większe więc moje zobowiązanie wobec Was.

    Dziękuję i czekam następnych wypowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    No więc wczoraj miałem okazję sprawdzić. Piekarnik rozgrzany do 200st, włączony termoobieg i grill górny - efekt po około godzinie takiej pracy - gorące, nawet bardzo, drzwiczki i panel sterowania, boki szafki, dół i góra, sprawdzając organoleptycznie temperatura absolutnie nie zmieniona wręcz chłodna.
    Argument że szafka mi się rozpadnie z przegrzewania raczej nietrafiony.

    Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to chodziło mi o to że mam znajomych, którzy mają takie rozwiązanie już ładnych kilka lat i nic ale to nic im się nie dzieje.

    Jak szukasz problemów w kuchni to powiem Ci że na 100% prędzej szafka, a raczej blat pod zlewozmywakiem się rozleci od wilgoci niż szafka od piekarnika. I takie zdarzenia już widziałem - zawilgotniałe i napęczniałe blaty przy zlewozmywaku.
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  7. #7

    Domyślnie

    Pierwszy raz słyszę, żeby szafka od piekarnika się wypaczała. Moja siostra (ma 8 rok takie rozwiązanie) też używa piekarnilka prawie codziennie, czasami ma lekko bok szafki ciepły, jak piecze przed świętami parę godz. non stop. Obok ma też lodówkę w zabudowie! Trochę wydumany ten problem. Ja będę miała tradycyjnie pod kuchenką, bo nie pasują mi wysokie szafki, ale jak bym mogła, to zrobiłabym na wysokości oczu.
    IMW

  8. #8

    Domyślnie

    Piekarnik na wysokosci oczu to najlepsze rozwiazanie z mozliwych.Stosuje juz 12 lat i nie widze nic zlego w szafkach.Nic nie uszkodzone,ani nie odksztalcone.
    Czas uzytkowania przeze mnie powinien byc najlepszym argumentem za!!!!!!
    W nowym domu zastosowalam ten sam sposob umieszczenia piekarnika.Robi wrazenie,a jednoczesnie chroni i tak zbolale plecy .
    Pozdrawiam i dziękuje za dobre rady,ich nigdy za wiele.

  9. #9

    Domyślnie

    uzytkuje taki piekarnik od roku i jakos nie zauważylam negatywnych skutkow.
    Piekarnik ma chlodzenie - i ani przod ani boki sie mu nie nagrzewaja, tym bardziej boki szafki.

  10. #10

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za WSZYSTKIE wypowiedzi.
    Nigdzie indziej nie zdobyłbym takiej wiedzy i bezinteresownych doradców,
    a trudno wszystkim znajomym wchodzić do kuchni i wciskać nos za szafki

    Muszę przyznać, że dzięki Waszym opiniom moje zdanie o omawianym rozwiązaniu zmienia się i nie jest już tak radykalnie negatywne. Dziękuję.

    Serdecznie pozdrawiam

    Proszę nie traktować niniejszego za zamknięcie tematu.

  11. #11

    Domyślnie

    Użytkuję piekarnik umieszczony w słupku na wysokości blatu od ok. 6 lat...Podkreślam, że użytkuję- nie jest tylko ozdobą...Ma prowadnice.
    Nie muszę się schylać, żeby zajrzeć czy ciasto już czy jeszcze...Nie zauważyłam, żeby szafka w jakikolwiek sposób się zużyła...Fronty drewniane...kosztowały niemało...byłoby mi szalenie szkoda, gdyby się zniszczyły od temperatury ...
    W nowym domu ( może jeszcze w tym roku ? ) też będzie podobnie umieszczony...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony