dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sciana 3 warstwowa + styropian ???

    Czy nie ma przeciwskazań (np. typu wykraplania sie wilgoci wewnatrz muru) aby na mur 3 warstwowy - porotherm 25 + styropian 10 + porotherm 11,5 z zewnatrz przykleic styropian 5cm a na nim tynk cienkowarstwowy?

    Czy ktos moze tak zrobil?
    Wiem ze powinien byc tynk cementowo-wapienny, ale cena za robocizne jest tak wielka, ze mysle o styropiane ktory sam sobie przykleje, wiec koszty robocizny pojda w dol.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem ze wniosek z tego taki:
    przylozenie zewnetrznego styropianu nie ma znaczenia na sytuacje calej przegrody, bo i tak wykraplanie wilgoci bedzie mialo miejsce na styropiane wewnetrznym ????? Przesunie sie tylko w prawo punk wykraplania ?????

    Czy to znaczy ze wewnatrz muru wilgoc bedzie splywala na dol?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    wykres temperatury nie ma przełożenia na punkt rosy czyli wykraplanie się pary wodnej

    możesz sobie policzyć : http://<a href="http://pl.wikipedia....unktu_rosy</a>

    powodzenia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Sciana 3 warstwowa + styropian ???

    Cytat Napisał maciunio
    Czy nie ma przeciwskazań (np. typu wykraplania sie wilgoci wewnatrz muru) aby na mur 3 warstwowy - porotherm 25 + styropian 10 + porotherm 11,5 z zewnatrz przykleic styropian 5cm a na nim tynk cienkowarstwowy?
    twoja ściana już jest ciepła..........oczywiście przeciwskazań nie ma poza ekonomicznymi, gdyż może się okazać iż zwrot tej inwestycji przy 5cm styropianie + cały system docieplenia jest bardzo długi i przyjmująć pewną trwałość takiej elewacji może się okazać iż się koszt zwróci przy końcu jej żywotności, czyli inwestycja bezsensowna. Zwłaszcza iż masz teraz najlepszą ze ścian czyli 3W, a potem będziesz miał 2W

    Dlatego jeśli już się zdecydujesz to powinno się zastosować min 10-12cm ocieplenia, gdyż to poprawi izolację, przy stosunkowo dodatkowo niewielkich kosztach, czyli tylko styropianu.

    Ja bym pozostawił tak jak jest...
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    I ja też. Ściana obecna będzie wystarczająco ciepła. Jako 3W jedna z lepszych.

    Czy materiały na dodatkowe ocieplenie nie pokryją robocizny położenia tynku cementowo-wapiennego?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hala_k
    Czy materiały na dodatkowe ocieplenie nie pokryją robocizny położenia tynku cementowo-wapiennego?
    kompletna elewacja styropian z tynkiem cienkowarstwowym to robocizna około 35zł/m2 + materiały to drugie około 35zł/m2

    otynkowanie zwykłym tynkiem to robocizna około 15zł/m2 + materiały to 7-8zł/m2
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    Czy moglby ktos przeliczyc mi w ktorym miejscu w mojej scianie wypadnie punkt rosy, czyli wykraplanie się pary wodnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem dołożenie warstwy ocieplenia pogorszy sprawę. Wilgoć wykrapla się na wewnętrznej powierzchni 3-ciej warstwy i odparowuje sobie spokojnie na zewnątrz (przy scianie 3-warstwowej). Jak dołożysz styropian, to ta wilgoć nie odparuje (styropian jest nieprzepuszczalny dla pary wodnej). Ewentualnie możnaby rozważyć wełnę mineralną jako przepuszczalną dla pary wodnej, ale droższą. W układzie 3-warstwowym przegroda jest zgodna z normą nie tylko dla bud. jednorodzinnych, ale także zamieszkania zbiorowego (K<0,3).
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Czy wykonał Pan docieplenie na tej 3 warstwowej ścianie? Mam taką samą sytuację. Dokładnie taka sama sciana i tez chce położyć 5 cm styropianu. Nie ma fachowca ktory polozy tynk c-w a dodatkowo na ścianie osłonowej mam rozprowadzone przewody od klimatyzacji które muszę już przykryć styropianem. Obawiam się tylko ze te 5 cm będzie mało. Niektórzy uważają ze im mniej tym lepiej. Sam już nie wiem. Jak u Pana się skończył temat? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony