dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Włąsnie otrzymałem wyliczenie kosztów energii elektrycznej podłączonej na placu budowy. Wynika z nich, że zużyłem energię elektryczną za około 15,- zł na miesiąc ale w sumie rachunek przekroczył 800,-zł za cały rok a na bieżący wydrukowano kwity na w sumie ponad 1000,-zł! W gliwickim ZE, ponieważ to ten zakład dostarcza mi energię poinformowano mnie, że w lipcu 2001 podniesiono dwukrotnie opłatę stałą do ponad 56,-zł na miesiąc. Tak po prostu! GZE z Gliwic dostał na to zgodę z URE. W tej sprawie są przynajmniej dwa wątki. Pierwszy, dlaczego podwyżka wyniosła 100% przy znacznie niższej inflacji. Po drugie, dlaczego prywatni inwestorzy traktowani są jak firmy i włączeni do taryfy C11. I tutaj GZG zgodził się ze mną, że dla budowy prywatnej, garaży, działek ogrodowych powinna być stworzona oddzielna taryfa ale w tym celu należy naciskać na URE. Myślę, że Murator może tu mieć znacznie większe możliwości nacisku, niż ja jako indywidualny inwetor, postrzegany pewnie przez użytkownik jako bogata dojna krowa, której protest nie znajdzie zrozumienia u biednej części społeczeństwa.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mam identyczny problem co Ty, w dodatku chyba ten sam zakład Pyskowicki chyba podlega Gliwicom)
    Rachunek na 800zł jadę z reklamacją , a pani mówi że za prąd jest 8zł ryczałtu a 54zł opłaty "za licznik".
    Pytałem czy można na czas przerwy zimowej odłaczyć , to powiedzieli że nie płacę za przesył, a za jego gotowość do odbioru.I to wszystko zgotowane przez ustawodawcę w myśl prawa. Złodzieje.
    Jedyne pocieszenie dla Ciebie Anonim, to że podobno tylko jeśli na rachunku masz symbol C11, Urząd Skarbowy nie czepia się że masz w kosztach zamiast faktury - rachunek, bo to podobno jest znak dla US że prąd jest budowlany.
    Rada mojego zaprzyjaźnionego energetyka - "zgłoś jak najszybciej o docelowe i będziesz płacił połowę "

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2002-02-22 21:57 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Znakazłem się w podobnej sytuacji, chociaż mieszkam na Pomorzu w Miastku. Reklamowanie zawyżonej i rozbójniczej opłaty abonamentowej w ZE Słupsk nie przyniosło skutku. Poinformowano mnie, że opłata ta jest zależna od tzw. mocy zagawartowanej czyli wielkości zabezpieczeń na liczniku głównym energii. Moc ta jest wymnożona przez kwotę 2,50 zł/kW i daje tak wysoki rachunek.
    Zmiana tego jest możliwa przez walkę instytucją centralną, ponieważ ww stawki zostały narzucone poszczególnym jednostkom.

  4. #4

    Domyślnie

    No to polecam Wam stronę http://www.ure.gov.pl/ure0.html , jest tam zbiór przepisów i meil.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony