dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 84
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1663
  1. #1601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Szybkie pytanie dotyczące zabezpieczenia przed owadami szczeliny wentylacyjnej w podbitce drewnianej. Mam dach dwuspadowy, pełne deskowanie, szczeliny wentylacyjne pomiędzy wełną, a deskowaniem oraz w kalenicy itp. itd....wszystko jak Pan Andrzej przykazał Podbitka będzie przykręcona bezpośrednio do krokwi, planuję zostawić 2-3 cm szczelinę wentylacyjną na styku podbitki i elewacji. Czy taka polipropylenowa kratka okapowa w rolce jak na załączonym zdjęciu przykręcona do krokwi i częściowo dociśnięta przez podbitkę będzie odpowiednim zabezpieczeniem ? Czy nie jest ona np. za "miękka" i czy nie będzie się skręcać/podwijać pomiędzy krokwiami (krokwie co 90 cm) albo czy oczko nie jest za duże ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kratka.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	437478

  2. #1602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ta taśma zabezpiecza przed ptakami. Może się wichrować, ale na szczelinie 2~3 cm nie powinno być widoczne. Dla pewności lepiej zastosować taś szerokości 8 cm. Lepsza byłaby siatka metalowa o oczkach maksymalnie 3x3 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1603
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Wiem, że lepsza byłaby siatka metalowa, ale nie udało mi się znaleźć jakieś sensownej. Są np. siatki aluminiowe w rolkach o małym oczku (taką zastosowałem do zabezpieczenia szczeliny wentylacyjnej pomiędzy deskowaniem, a styropianem na elewacji), ale taką siatkę ciężko przyciąć na wymiar, bo jest bardzo miękka i wykrzywia się we wszystkie strony. Możesz polecić jakąś konkretną siatkę lub producenta ?
    Ostatnio edytowane przez BooM80 ; 25-11-2019 o 15:12

  4. #1604

    Domyślnie

    Wybór siatki i mnie będzie czekał chętnie się dowiem co warto zastosować.
    A przy okazji spytam jeszcze o mocowanie jętek do krokwi. 2x 12mm ale co? Zwykły pręt gwintowany? Czy może lepiej jakieś śruby M12x130 8.8 ?
    Czy krokwie do płatwi się przybija/przykręca jak do murłaty czy nie ma sensu?

  5. #1605

    Domyślnie

    Hej.
    Zawsze pełne deskowanie wiązałem z papą jako wstępne krycie. Teraz kiedy chcemy zabrać się za nasz dach wykonawca radzi żeby na deski dać membranę.
    Pokazał też próbkę w hurtowni jak byliśmy . Mieli tam dwa plastikowe naczynia załączone ze sobą i między nimi membrana. W jednym była woda, w drugim ręczna pompka. Można było zobaczyć działanie membrany, tzn nie puszczała wody, a pompując od dołu powietrze przechodziło bez problemu przez materiał.
    Twierdził, że deski zawsze są nasiąkniete impregnatem i pod pap.ą to nie oddycha (to chyba ma sens).
    Co myślicie o nowych membranach ? Dawać na deski? Materiał wydaje się być solidny.
    Co myślicie?
    pozdr

  6. #1606

    Domyślnie

    A kto powie jak powinno wyglądać ocieplenie na ścianie szczytowej pod papą na deskowaniu.

    Przy ociepleniu poddasza zostawia się 3 cm szczelinę pomiędzy deskami a wełną ułożoną pomiędzy krokwiami (o ile dobrze wyczytałem).
    A czy taka szczelina potrzebna jest też pod deskami a nad ścianą szczytową?!



    I kolejne pytanie ode mnie do was:

    Jest sobie garaż z dachem dwuspadowym przystawiony do budynku mieszkalnego również z dachem dwuspadowym.
    Jedna ze ścian szczytowych garażu to jednocześnie kawałek większej ściany szczytowej domu. Inaczej mówiąc jedna z krawędzi dachu będzie się stykała z ocieploną ścianą. Pytanie brzmi tak:
    Czy papa na deskach powinna dochodzić do ściany murowanej, a ocieplenie tej ściany powinno jakby opierać się na papie, czy może lepiej deskowanie z papą dać tylko do ocieplenia, które to biegło by sobie na ścianie zarówno nad połacią jak i pod.

  7. #1607
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Ściana szczytowa powinna być docieplona od góry styropianem minimum 8cm. Jeśli chodzi o docieplenie szczytu na garażu to najpierw papa wywinięta na mur następnie z góry styropian a od dołu wełna. Argumentem jest to jeśli obróbka puści np kaplistwa to woda nie przedostanie się pod dach tylko wyleci okapem.

  8. #1608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongo2001 Zobacz post
    ...Twierdził, że deski zawsze są nasiąkniete impregnatem i pod pap.ą to nie oddycha (to chyba ma sens).
    Jak dekarz ne potrafi poprawnie zwentylować dachu to będzie proponował szmatę. Jak folia to poco deski? Jak deski to papa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1609

    Domyślnie

    Bo im się nie chce robić z papą. Własnie będe kryć dach i też widzę ten opór u dekarzy. U dekarzy a nie ludzi z łapanki. W końcu znalazłam firmę która się wspecjalizuje w kładzeniu pap. U nich nie ma problemu, wszyscy inni chcieli kłaść membrane.

  10. #1610

    Domyślnie

    Czy papa Icopal Baza PYE PV 250 S 4,0 Szybki Profil SBS będzie się nadawała na deskowanie?

    Jest dość gruba (4mm) i moi "doradcy" straszą mnie że może spływać pod wpływem letnich temperatur panujących na dachu.

  11. #1611

    Domyślnie

    Mam dokładnie taką u siebie i nic nie spłynęło przez rok czasu. Wręcz przeciwnie, "przygrzała" się do desek. Jak kupowałem, to akurat była promocja na ICOPAL TOP PYE PV250 S5,2 S 5 m2 i była niemal w tej samej cenie. I była jeszcze lepsza.

  12. #1612
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał _vviktor_ Zobacz post
    Czy papa Icopal Baza PYE PV 250 S 4,0 Szybki Profil SBS będzie się nadawała na deskowanie?

    Jest dość gruba (4mm) i moi "doradcy" straszą mnie że może spływać pod wpływem letnich temperatur panujących na dachu.
    Jest w każdym temacie takie coś jak 'dużo dobrego robi się źle'?!
    Zarąbista papa termozgrzewalna podkładowa.
    Ale jak Panu układać papę bez zgrzewania, to 'dodatek' grubości uwzględniony producentem na zgrzewanie jest zbędny, za który Pan przepłaci własnym groszem. Plus 'zgrzewalna' spodnia strona zabezpieczona folią termotopliwą ślizga się na deskowaniu, jest niewygodna w układaniu.
    Dobry wybór to są membrany bitumiczne oraz papy specjalne na warstwę pod dachówki: 1-2, nawet 3 mm grube, szorstki spód pozwala na wygodne układanie (dlatego membrany są wygodne wykonawcom

  13. #1613
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mam dokładnie taką u siebie i nic nie spłynęło przez rok czasu. Wręcz przeciwnie, "przygrzała" się do desek. Jak kupowałem, to akurat była promocja na ICOPAL TOP PYE PV250 S5,2 S 5 m2 i była niemal w tej samej cenie. I była jeszcze lepsza.
    A jak wylać 2,5 m betonu na dachu to jeszcze jak spadnie bomba to da rady!!!

  14. #1614

    Domyślnie

    Wolnoć Tomku w twoim domku...

  15. #1615

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie pełnego deskowania i papy --- czy stosujecie jakieś patenty przy układaniu kontrłat na tego typu wstępnym kryciu. Chodzi mi o to, że zakłady z papy górują i pewnie będą powodować miejscami szczeliny pod kontrłatą i jej pofalowanie. Frezować część kontrłaty w miejscu w którym jest zakład, stosować jakieś uszczelniacze? Na zimę przymocowałem częściami kontrłat miejscami papę i widzę właśnie słabe jej doleganie do papy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	444450  

  16. #1616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak nie widać przecieków to nic złego się nie dzieje. Można taką szczelinę wypełnić bitumicznym uszczelniaczem dekarskim. W przypadku gdyby łata trafiała akurat na łączenie pap w razie potrzeby należy podebrać kontrłatę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1617

    Domyślnie

    Witam
    Mam zrobione pełne deskowanie. Membrana na krokwiach, na to kontrłata 4cm wys., na to deskowanie z papą.
    Prześwit 4cm pod deskowaniem. Kliknij aby powiększyć.


    Szczelina kalenicowa.

    Szczelina zakryta


    Pan Andrzej pisał że ten daszek z membrany może być umieszczony pod kontrłatą. Montaż w połowie kontrłaty trochę skomplikowany więc jest opcja pod. Czy to może tak być?
    Wydaje mi się że tak i niby wszystko ok. Ale coś mnie tknęło i zajrzałem pod ten daszek a tam majster wstawił po całej długości "łatę". Domyślam się że po to aby miał do czego dobić te małe kawałki kontrłat ale to blokuje całą szczelinę i jest jak rozumiem do poprawki ?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  18. #1618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zdecydowanie źle! Źle z dwóch powodów:
    - praktycznie zaślepiona szczelina wylotowa,
    - drugi to przesłonięcie kalenicy.
    W kalenicy musi być możliwy wylot powietrza zarówno z z przestrzeni wentylującej warstwę izolacji cieplne jak i z przestrzeni wentylującej pokrycie. Zatem przekrycie kalenicy musi być zamontowane w połowie grubości kontrłaty! Musi być tak dlatego, że folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszcza parę wodną ale nie przepuszcza powietrza.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1619
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zdecydowanie źle! Źle z dwóch powodów:
    - praktycznie zaślepiona szczelina wylotowa,
    - drugi to przesłonięcie kalenicy.
    W kalenicy musi być możliwy wylot powietrza zarówno z z przestrzeni wentylującej warstwę izolacji cieplne jak i z przestrzeni wentylującej pokrycie. Zatem przekrycie kalenicy musi być zamontowane w połowie grubości kontrłaty! Musi być tak dlatego, że folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszcza parę wodną ale nie przepuszcza powietrza.
    Pozdrawiam.
    Zgadza się. A jak zamarźnie to nic nie przepuści
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #1620

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie
    Spodziewałem się takiej odpowiedzi jak tylko to zobaczyłem.
    Z tego co czytałem wcześniej posty Pana Andrzeja to najlepszym sposobem na montaż tej czapki w połowie grubości kontrłaty jest zakup płyty OSB 12mm.
    Czy pocięcie jej na takie krótkie i wąskie (na szerokość kontrłaty) odcinki nie spowoduje że się "rozlezą" podczas przybijania?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

Strona 81 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony