dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 84
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1667
  1. #1581

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, zacząłem pracę i zgadzam się te 2cm wystarcza i biję gwoździe ze skosa.

    Mam pytanie przed papowaniem, czy takie kładzenie papy na czterospadzie jest poprawne, że docinam papę na krawędzi każdej połaci i całość uszczelniam pasem papy kładzionym z góry na dół z zakładem na dwie strony połaci? Jak na przykładowym foto?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55604_201608231czxtnqv,20160823gtx8ocd76.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	436880

  2. #1582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedną stronę docinasz a drugą przekładasz i obcinasz 10 cm za krawędzią. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1583

    Domyślnie

    Witam

    Pytanie dotyczy dachu z pełnym deskowaniem pokrytym papą, na to blachodachówką. Chodzi o wentylowanie przestrzeni pomiedzy krokwiami między wełną a deskowaniem.Miedzy krokwiami rozciągam sznurek 2-3 cm od desek w celu zapewnienia przestrzeni. I teraz docieplając ściany zew. jadę styropianem do desek. Z czego zrobić miniczerpnie między krokwiami w styropianie by zwentylować przestrzeń pod deskowaniem? Mam nadzieje ze dobrze to zobrazowałem.
    Pozdrawiam

    Monsus

  4. #1584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Elewację należy zakończyć 2~3 cm poniżej desek zapewniając wlot powietrza. W kalenicy deski i papa muszą być rozcięte po minimum 2~3 na stronę zapewniając wylot. Blaszany gąsior najlepiej posadowić na łacie kalenicowej (tak jak gąsiora ceramicznego). Pod gąsiorem powinna być taśma kalenicowa ( absolutnie nie uszczelki z gąbki). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Elewację należy zakończyć 2~3 cm poniżej desek zapewniając wlot powietrza. W kalenicy deski i papa muszą być rozcięte po minimum 2~3 na stronę zapewniając wylot. Blaszany gąsior najlepiej posadowić na łacie kalenicowej (tak jak gąsiora ceramicznego). Pod gąsiorem powinna być taśma kalenicowa ( absolutnie nie uszczelki z gąbki). Pozdrawiam.
    Docieplenie mam między krokwiami a potem przechodzi w jętkę, czy mogę to wentylować w szczytach nad jętkami zamiast w kalenicy (mam dach 2spadowy). Jeśli tak to jaką powierzchnię czynna w ścianach szczytowych przyjąć?
    Pozdrawiam

    Monsus

  6. #1586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jaka jest długość budynku? Wentylacja przez otwory w ścianach szczytowych jest mało skuteczna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jaka jest długość budynku? Wentylacja przez otwory w ścianach szczytowych jest mało skuteczna. Pozdrawiam.
    Długość to 10 m szer. 8 m, kąt połaci to 35 stopni.
    Pozdrawiam

    Monsus

  8. #1588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Otwory w ścianach szczytowych minimum 2.500 cm2. i nie wiem czy będą skuteczne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Otwory w ścianach szczytowych minimum 2.500 cm2. i nie wiem czy będą skuteczne. Pozdrawiam.
    Łogromne... czyli otwór o średnicy ponad 50 cm w każdym szczycie. Chyba lepiej rozważyć podziurawienie deskowania w kalenicy pod gąsiorem między wszystkimi krokwiami.
    Pozdrawiam

    Monsus

  10. #1590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak otwór okrągły to średnica 57 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1591

    Domyślnie

    A jak to jest z tymi papiakami. Ich długość powinna być taka aby wychodziły przez deski na drugą stronę, czy np dla deski 25 mm i papie powiedzmy 3mm można dać gwoździe papowe 20 mm?!

    Takie wystające pod deskami "łepki" gwoździ nie są punktami w których skrapla się wilgoć i z nich kapie sobie prosto na niezabezpieczoną (zwykle) wełnę?!

  12. #1592
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał _vviktor_ Zobacz post
    A jak to jest z tymi papiakami. Ich długość powinna być taka aby wychodziły przez deski na drugą stronę, czy np dla deski 25 mm i papie powiedzmy 3mm można dać gwoździe papowe 20 mm?!

    Takie wystające pod deskami "łepki" gwoździ nie są punktami w których skrapla się wilgoć i z nich kapie sobie prosto na niezabezpieczoną (zwykle) wełnę?!
    To raczej 'ogonki' papiaków, łebki zostały na górze... To jest po to, żeby poszycie drewniane nie 'wypychało' gwoździa.
    Zasadniczo te ogonki są owiewane przez powietrze w szczelinie wentylacji, nie mają za dużo czasu żeby skoncentrować aż tyle wilgoci do skraplania się. Jakby nawet to 1-2 krople na godzinę na kilkaset cm2 jest do utrzymania oraz wysuszenia na wełnie z zasady hydrofobizowanej (każdy producent przeprowadza test zanurzający wełnę, przez 24 h wchłania kilka procent). Przeliczając na takie krople to bardziej jak ktoś chuchnie w kierunku sufitu

  13. #1593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam
    Apropo szczeliny wentylacyjnej na pełnym deskowaniu i papie, miedzy krokwiami mam rozciągnięte sznurki w odległości 2-3 cm od desek tak żeby wełna nie dotykała desek, przerwa miedzy elewacja a deskowaniem tez jest. Kolega kiedyś mi podpowiedział ze teraz na deskowanie należny nabić laty i dać dodatkowa membranę tak zęby wełna nie naciagła wilgoci właśnie z tej szczeliny, w sumie to go wyśmiałem ale szukając trochę po internecie okazało sie ze miał racje tzn jedni to robią drudzy nie, co wy o tym sadzicie, wiem ze dać ta membranę nie zaszkodzi ale co jeśli wełna jest juz założona a nie uśmiecha mi sie jej wyciągać i dawać membranę zabezpieczająca. Co jesli faktycznie na wełnie będzie sie osadzać wilgoć

  14. #1594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Stosowanie folii wysokoparoprzepuszczalnej (bo tylko taką można) pod deskami nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia bo przecież przepuszcza parę wodna w obie strony. Bliższy byłby argument tak zwanego "wywiewania ciepła" z wełny mineralnej ale i on upada gdyż w szczelinie nie ma przepływów burzliwych a są przepływy laminarne i do tego dławione oporami przepływu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1595
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    No podchodzę do tego tak ze wilgoć będzie z wysychających kozłów chociaz te maja juz kilka lat lub ewentualnie gdy dojdzie do takiej sytuacji a dojdzie napewno ze spadnie śnieg później się roztopi wilgoć pójdzie do góry wsiąknie w deskowanie krokwie w wełnę itd.... Przesadzam? Myślałem ze folie wysokoparoprzepuszczalne od spodu przepuszczają wilgoć a od góry ja blokują. Dlaczego wiec na filmikach instruktażowych pokazują ze należny taka membranke nabić czy chodzi im tylko o zarobienie kasy?

  16. #1596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A na tych filmikach mówią dlaczego? Przytaczają jakieś merytoryczne argumenty? Dzisiaj prawie każda firma produkuje folię i każda chce ją sprzedać. Natomiast żadna nie ponosi konsekwencji gdy folia zaczyna przeciekać. Wówczas najczęstszymi argumentami są: skończyła się gwarancja, wina dekarza albo wina dachówki. W najlepszym wypadku dają folię! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1597
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    no właśnie nie mówią ale można wydedukować ze od zewnątrz zabezpiecza wełnę przed wilgocią z otoczenia.

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To bardzo zła dedukcja bo nie zabezpiecza. A tak na marginesie co rozumiesz pod pojęciem "wilgoć"? H2O ma trzy stany skupienia: gazowy czyli para wodna (niewidoczny gaz), ciekły czyli woda i stały czyli lód. Nie tu pojęcia "wilgoć". Folia wysokoparoprzepuszczalna przepuszcza parę wodną w obie strony natomiast wody nie przepuszcza gdy jest nowa. Z upływem czasu folia ulega degradacji i z jej hydroizolacyjnością bywa różnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1599

    Domyślnie

    Panowie a podpowiedzcie jeszcze jakiej długości wkręty ciesielskie dać do mocowania krokwi z murałatą.
    Krokwie 10x20cm (zamek max 5 cm). Murłata 14x14cm. 340? nie za długie?
    Warto dawać jeszcze oprócz wkrętów jakieś kątowniki? Projekt milczy w tej kwestii, a kierownik budowy niezbyt chętny do tak szczegółowych konsultacji (chyba za sławo opłacany).

  20. #1600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Niestety wiedza wielu kierowników nie sięga konstrukcji drewnianych. Kątowniki czy inne złącza ciesielskie nie są potrzebne. Kiedyś wystarczył tylko jeden krokwiak. W Twoim przypadku w krokwi 15 cm w murłacie 13~15 cm (przekątna 19,8 cm) czyli łącznie 28~30 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 80 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony