dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 84
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1663
  1. #1

    Domyślnie Pełne deskowanie dachu

    Mam zamiar położyć na dach betonową dachówkę braas. Majster namawia mnie do pełnego deskowania i pokrycia papą a dopiero na to dachówka, inny zaś twierdzi, że deskowanie to zbędny wydatek i nigdy papa, wystarczy położyć samą, dobrą folię paroprzepuszczalną. Podobno deskowanie to tylko " wygoda i pewność" dla dekarza. Pozdrawiam i czekam na opinie!!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    jak bedzie mnie stac na deski to pewnie odeskuje. bardziej stabilny dach, ciszej, lepsza izolacja, moze scianki na poddaszu przy sufitach nie beda pekac
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #3

    Domyślnie

    Majster dobrze cie namawia.
    Pomyśl co będzie za powiedzmy 30 lat kiedy folie diabli wezmą.
    W niemczech już nikt pod dachówke foli nie daje ,tylko pełne deskowanie i papa.
    Ja bym zrobił tylko deskowanie i papa i na to dachówka.

  4. #4

    Domyślnie

    mam swiezo zalozony dach, blacha a pod nia papa i deskowanie, ciesze sie bardzo ze zdecydowalismy sie z zonka na deskowanie... podobno w niemczech wszyscy deskuja i wcale im nie przeszkadza polska papa, jak zadeskujesz powstanie tarcza nie do ruszenia... , jak dobrze poszukasz to naprawde niewiele wiekszy koszt od folii a naprawde warto.

  5. #5

    Domyślnie

    W 1993 roku miałem okazję pracować przy remoncie domu w Szwecji.
    Nie był to typowy szwedzki domek, był o dziwo murowany !!!!
    Miałem okazję podpatrzeć jak buduje się w Szwecji.
    Dach był deskowany, na to papa, kontrłaty, łaty i oczywiście dachówka.
    Między deskami a izolacją z wełny (ROCKWOOL oczywiście) było 5 cm pustki powietrznej. Deskowanie sprawiło, że dach był solidniejszy i cała konstrukcja sztywniejsza. Ja w swoim domu będę bez wątpienia deskował dach.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał maudi
    podobno w niemczech wszyscy deskuja
    Wszystkie dachy na domach jednorodzinnych , jakie robilem w Niemczech i jakie widzialem byly deskowane lub pokrywane plytami , np. DWD.

  7. #7

    Domyślnie

    Popieram i podpisuję się pod moimi przedmówcami. Jeśli chcesz mieć spokój na długie lata - tylko pełne deskowanie i papa. Dołożysz jakieś 5tys. na etapie stanu surowego, później zapomnisz że w ogóle był taki koszt a to inwestycja na zawsze. Nie słuchaj doradców, którzy położyli folię i znajdują tysiąc argumentów za... tymczasem sztuką jest wyważyć, które elementy z tradycji budownictwa przenosić na dzień dzisiejszy, a gdzie podążać za nowinkami w tej dziedzinie! W przypadku dachu wybór jest tylko jeden. My daliśmy pełne deskowanie plus papę, na to celtycki BRAAS lumino. Nawet przez myśl nie przeszła nam folia dachowa... i dobrze. Polecam lekturę podobnych wątków na Forum.
    H.

  8. #8

    Domyślnie

    my daliśmy pełne deskowanie i folię przeznaczoną na deski, a na to przyjdzie dachówka ceramiczna
    Joanna
    domek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Należy rozważyć położenie płyty OSB grubości 10~12 mm doskonale usztywni i jest wystarczająco gruba na podtrzymanie papy. Nie wymaga impregnowania, jest obustronnie woskowana. Może się okazać, że cena będzie podobna do desek impregnowanych ciśnieniowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji, już postanowiłem - pełne deskowanie i papa!!! Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Panowie oczywiscie ze deskowanie i papa, ale prosze was nie piszcie glupstw ze w Niemcach wszyscy tak robia.
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał max2
    Witam
    Panowie oczywiscie ze deskowanie i papa, ale prosze was nie piszcie glupstw ze w Niemcach wszyscy tak robia.
    pozdrawiam
    Chyba nie ma takiego kraju , w ktorym stosuje sie tylko jedna technologie.
    Podtrzymujac to , co napisalem o deskowaniu i plytach na niemieckich dachach dodam , ze nigdy nie widzialem na nich papy .

  13. #13

    Domyślnie

    Dobra, ja mam w projekcie pełne deskowanie pod dachówkę ceramiczną. Tak się zastanawiam czy nie lepiej jest zamienić dechy na folię tylko z jednego powodu, obciążenia. Różnica między deskami a folią jest ogromna. Ja jestem za deskowaniem a mąż za folią. I jedyny jego argument to waga.
    Jak zbić jego argument?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam samą folię i już dziś wiem,ze nigdy drugi raz to samo. (choc może to odczucie subiektywne). Po ostatnich wiatrach i sniegu mam pod dachówką masę śniegu. Ch.. mnie strzela na myśl, że szczczelnośc dachu zależy tylko od folii. Na razie nie mieszkam i mam nadzieję ,że gdy będziemy grzali wtłoczony snieg będzie spływał na bieżąco. Teraz aż folia się zwiesza (zacinało i padała mała kaszka).
    Liczę na to, że ta nowa technologia się sprawdzi bo nie chcę za dwa lata robić przekładki.
    A co na to inni " foliarze", jak jest u was po kilku latach użytkowania?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    jeżeli chodzi o folie to nigdy więcej, podczas dużych wiatrów pracuje tak że nie można spokojnie spac a zimą pełno naniej śniegu

  16. #16

    Domyślnie

    Jakim cudem macie takie ilosci sniegu , wyglada na to , ze wasze dachy sa zle wykonane .

  17. #17

    Domyślnie

    Ano zawsze są jakieś szpary i szparki pomiędzy dachówkami.
    Przy wietrznej pogodzie śnieg jest wwiewany przez nie pod dachówke.
    Dlatego tak ważne jest przy dachówkach to solidne i szczelne pokrycie pod spodem.

  18. #18

    Domyślnie

    Pokrycie ułożono poprawnie, ale właśnie te małe szczelinki i śnieg wchodzi jak chce (porywy do 100 km/h). Czy ktoś ma folię np. 5 lat i uważa że spełnia funkcję?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    A jak sie sprawuje folia przy blachodachowce? Prosze o opinie uzytkownikow takich dachow.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota szymczak
    Dobra, ja mam w projekcie pełne deskowanie pod dachówkę ceramiczną. Tak się zastanawiam czy nie lepiej jest zamienić dechy na folię tylko z jednego powodu, obciążenia. Różnica między deskami a folią jest ogromna. Ja jestem za deskowaniem a mąż za folią. I jedyny jego argument to waga.
    Jak zbić jego argument?
    Skoro jedynym argumentem męża jest waga to niech schudnie! A tak poważnie to 1 m2 desek będzie ważył 12~16 kg. Jak z tego widać argument jest żaden. Jak w projekcie jest deskowanie to należy tak zrobić a każda zmiana wymaga kosultacji z projektantem. Żadna folia nie dotrzyma żywotnością dachówce! Remont dachu po30~40 latach prawie pewny. A ci co nie zakrywają folii od środka z pewnością będą remontowali znacznie szybciej. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony