dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 84
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1663
  1. #21

    Domyślnie

    Tylko że dach ma powierzchnię ok.200m2. wyliczając średnią 14kg=1m2 to mnożąc 200 wychodz 2,8 tony a to nie jest mało. Z konstruktorem już rozmawiałam. Jego wypowiedź miała taki sens " w swoim budynku nie musi pani deskowac. dach w projekcie jest konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Taka konstrukcja jest dość sztywna a deskowanie to jest dodatkowe obciążenie. Zrobi pani jak będzie pani chciała"
    I bądź tu mądry

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota szymczak
    Tylko że dach ma powierzchnię ok.200m2. wyliczając średnią 14kg=1m2 to mnożąc 200 wychodz 2,8 tony a to nie jest mało. Z konstruktorem już rozmawiałam. Jego wypowiedź miała taki sens " w swoim budynku nie musi pani deskowac. dach w projekcie jest konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Taka konstrukcja jest dość sztywna a deskowanie to jest dodatkowe obciążenie. Zrobi pani jak będzie pani chciała"
    I bądź tu mądry
    chcialbym tylko cos tu powiedziec bo mnie takie teksty po prostu rozbrajaja

    co to za argument ze deski to dodatkowy ciezar, skoro wiezba jest zaprojektowana na deski?

    cos mi sie wydaje ze ten kiero jak wiekszosc kiero po prostu lubi czyms blysnac i robic inwestorowi sieczke z mozgu

    pozdro

  3. #23

    Domyślnie

    Deskować.Zwłaszcza przy poddaszach użytkowych,

  4. #24

    Domyślnie

    My również będziemy deskować i na to dachówka.Martwi mnie oczywiście dodatkowy ciężar ale w tym przypadku stanowi on chyba mniejsze zło

  5. #25

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na budowie u znajomego, nie deskował, położył tylko membrane i na to dachówka braas. Po ostatnich opadach śniegu dach przeciekł. Bardzo żałuje , że nie deskował. A jeszcze się nie wprowadził. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że wybór jest tylko jeden!!!

  6. #26

    Domyślnie

    witam
    ja zadeskował bym cały dach i dał pape zawsze jest stabilniejszy.
    Wykonuje dachy i zadko zdarza sie ze ktos niechce deskowania jest to dodatkowe ocieplenie i wyciszenie.A Ty zrobisz jak bedziesz chcial,napewno jest to większy wydatek ale domu niebudujesz na jeden rok.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota szymczak
    Tylko że dach ma powierzchnię ok.200m2. wyliczając średnią 14kg=1m2 to mnożąc 200 wychodz 2,8 tony a to nie jest mało. Z konstruktorem już rozmawiałam. Jego wypowiedź miała taki sens " w swoim budynku nie musi pani deskowac. dach w projekcie jest konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Taka konstrukcja jest dość sztywna a deskowanie to jest dodatkowe obciążenie. Zrobi pani jak będzie pani chciała"
    I bądź tu mądry
    Z przykrością należy stwierdzić, że część projektantów i konstruktorów (na szczęście niewielka) nie ma doświadczenia praktycznego i ma miałkie pojęcie o kryciu dachów.
    Tak naprawdę to wszystko ma swoją wagę i tak łaty i kontrłaty to 1,3 tony; dachówka zakładkowa to ~8,5 tony; dachówka karpiówka to ~14 ton a do tego wełna, sufity, ciężar własny więźby to min. 3~4 tony. A czynniki zewnętrzne wiatr, śnieg to też kilka ton! No i co stoją te dachy i się nie zawalają! Od dźwigania tego wszystkiego są stropy, ściany i ławy fundamentowe i niech one się martwią a nie my. Życzę więcej zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Może dlatego konstruktor skreślił deskowanie bo w planach zaszły wielkie zmiany ( zgodnie z wytycznymi męża )
    Umiem jeszcze myśleć, ale jako laik mam stracha nad dodatkowym ciężarem ( gdzie się baba pcha do budowy )
    A generalnie po grzyba mi wszyscy spece jak ciągle coś muszę w papierach poprawiać Poprawiałam po elektryku, poprawiałam po wodniaku, robiłam za architekta , ale za kostruktora robić nie będę bo mi coś spadnie na łeb.
    Baba ale wie co to wiatr, śnieg .itd.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my kładziemy płytę OSB 12mm. Udało nam się ją kupić w cenie lepszej niż deski bez impregnacji. Na to papa i dachówka cementowa.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    my kładziemy płytę OSB 12mm. Udało nam się ją kupić w cenie lepszej niż deski bez impregnacji. Na to papa i dachówka cementowa.
    a mozesz zdradzic w jakiej cenie teraz jestr OSB 12 mm?
    a co do deskowania to z tego co wiem to powinno sie do tego uzywac suszonych desek i zaimpregnowanych oczywiscie tak wiec chyba lepiej sie zastanowic nad OBS

  11. #31

    Domyślnie

    A ja robię folię.Mam 43 lata i jeśli ma wytrzymać 40 następnych to mnie to gila co będzie z dachem za tyle lat.Folie są coraz lepsze.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    za mkw płyty OSB 12 mm 14 zł brutto.

  13. #33

    Domyślnie

    W kwesti deskować czy nie jeszcze pojawia sie kwestia bezpeczeństwa.
    Tam gdzie nie ma pełnego deskowania czy płyty osb wystarczy zdjąć kilka dachówek przeciąć jedną łate i jest sie w środku.
    Po cichutku zreczny złodziej wchodzi sobie do mieszkania.
    (oby ten post nie był intruksją dla kogos)

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek
    A ja robię folię.Mam 43 lata i jeśli ma wytrzymać 40 następnych to mnie to gila co będzie z dachem za tyle lat.Folie są coraz lepsze.
    Ale czasy coraz gorsze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Co Wy z tym dodatkowym obciążeniem deskowanego dachu. Skoro konstrukcja jest pod to policzona, to skąd te stresy. Przecież tych dodatkowych kilogramów nie będziecie nosić na plecach. Dom też nie będzie więcej "palił" jak powiedzmy samochód z dodatkowym obciążeniem np w postacji 100 kilogramowej teściowej.
    Tu była reklama.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Co Wy z tym dodatkowym obciążeniem deskowanego dachu. Skoro konstrukcja jest pod to policzona, to skąd te stresy. Przecież tych dodatkowych kilogramów nie będziecie nosić na plecach. Dom też nie będzie więcej "palił" jak powiedzmy samochód z dodatkowym obciążeniem np w postacji 100 kilogramowej teściowej.
    Dokładnie, przecież ciężar desek to 10-15 kg/m2 w zależności od grubości deski, dla przykładu dachówka waży ok. 50 kg/m2,
    cienka warstwa mokrego śniegu 1-2 cm daje taki sam ciężar jak deski.
    Siła ostatnich wiatrów zapewne wielokrotnie a może nawet wieledziesiąt razy przekraczała siłę nacisku desek .... moze ktoś policzy siłę oddziaływania wiatru przy np. 100 km/h na dach.
    Tak więc ciężar desek można praktycznie pominąć .

  17. #37

    Domyślnie

    Parcie czy ssanie...
    oto jest pytanie ?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Parcie ma wpływ na obciążenie krokwi czyli na wielkość ich przekroju a ssanie ma wpływ na dachówek mocowanie. Pozdrawiam .
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin159
    witam
    ja zadeskował bym cały dach i dał pape zawsze jest stabilniejszy.
    Wykonuje dachy i zadko zdarza sie ze ktos niechce deskowania jest to dodatkowe ocieplenie i wyciszenie.A Ty zrobisz jak bedziesz chcial,napewno jest to większy wydatek ale domu niebudujesz na jeden rok.
    witam,
    właśnie przymierzamy się do deskowania i kładzenia papy i w związaku z tym mam pytanko do fachowca - możesz mi powiedzieć czy deski powinno się kłaść na "styk" czy należy zostawić jakąś przerwe m-y nimi (jeśli tak to co ile należy ja zostawić?) po to aby zapewnic wentylacje?
    druga sprawa - chcemy na jakiś czas (może nawet 10 lat) zostawić ta papę na dachu (nie stac nas w tej chwili na dachówkę) - czy w związku z tym zwykła papa wytrzyma to czy lepiej położyć jakąś lepszą papę?
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przepraszam, że odpowiem nie pytany ale chciałbym się tą drogą podzielić swoimi doświadczeniami. Oczywiście deski na styk (i tak się rozeschną) tym bardziej, że nie planujecie w najbliższym czasie docelowego krycia dachu. Szpary pomiędzy deskami nie mają żadnego wpływu na wentylację gdyż deski są pokryte praktycznie nie przepuszczającą pary wodnej papą. Nawet dwie warstwy zwyklej papy nie wytrzymają bez konserwacji tak długiego okresu czasu. Należy rozważyć dwa rozwiązania pokryć dwukrotnie papą i konserwować a przed docelowym pokryciem dachu zerwać i położyć nową lub pokryć podkładową (termozgrzewalną) i wierzchniego krycia termozgrzewalną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony