dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 84
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1663
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jakie deski nalezy klasc na dach? pewnie najlepiej suche ale czy moga byc szalunkowe czy raczej nie?

  2. #42

    Domyślnie

    A ja będę miał folię Tyvek Supro z 30 letnią pisemną gwarancją producenta. Pożyjemy i zobaczymy jak się sprawdzi.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja osobiście wykonuję tak.
    Ponieważ mam strop monolityczny, potrzebowałem 4m3 desek do zrobienia sklepienia. Strop zalany. Zdejmuję deski, czyszczenie, czyszczenie, czyszczenie, później impregnacja i na dach. Powierzchnia dachu u mnie to 270m2, powierzchnia stropu 150m2, brakujące 3 m3 desek zakupuję już z impregnacją. A na końcu papa.
    Właśnie szukam chętnych do ubicia dachu deskami i papowania na wrzesień.

  4. #44

    Domyślnie

    ja mam ten sam problem, jeden fachowiec mówi tak, a drugi tak. Weź bądź mądry... i wybierz, ale po lekturze jestem już zdecydowana na pełne deskowanie u nas też będzie poddasze użytkowe.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    a jakie deski nalezy klasc na dach? pewnie najlepiej suche ale czy moga byc szalunkowe czy raczej nie?
    Mozna i mokre, i tak sobie pod dachówkami ładnie wyschną. Porobią się szpary.... Tak jak u mmnie.
    Szalunkowe to tylko wyczyścić i jazda na dach!
    Tu była reklama.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    A ja będę miał folię Tyvek Supro z 30 letnią pisemną gwarancją producenta. Pożyjemy i zobaczymy jak się sprawdzi.
    Tylko ciekawe czy za 30 lat będzie istniał jeszcze ten producent. Według mnie te wszystkie gwarancje na 30-50 lat to tylko chwyt marketingowy.

  7. #47

    Domyślnie

    ktoś napisał że za 40 lat go nie będzie obchodziło co z dachem.... EGOISTA, a masz żonę? czy wyobrażasz sobie jak po Twoim zejściu żona z nowym emerytem (na twoje miejsce) będzie moknąć przez dziurawy dach!, nie szkoda by Ci było ???.

  8. #48

    Domyślnie

    Tylko ciekawe czy za 30 lat będzie istniał jeszcze ten producent. Według mnie te wszystkie gwarancje na 30-50 lat to tylko chwyt marketingowy.
    Koncern DuPont działa od 1802 roku więc chyba trochę więcej niż 30 lat. To oni pierwsi opracowali i wprowadzili na rynek membrany dachowe, więc pewnie też coś na ten temat wiedzą. Nie będę się zastanawiał co będzie za 30 lat gdy nie wiem co się stanie jutro.
    I nigdzie nie napisałem o przewadze folii nad deskowaniem. Rozmawiałem z wykonawcą, z cieślami i podjąłem taką decyzję. I tyle.

    W poprzednim domu pomimo deskowania zalało mnie po zimie. Wszystko przez źle zrobione opierzenie komina.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek

    W poprzednim domu pomimo deskowania zalało mnie po zimie. Wszystko przez źle zrobione opierzenie komina.
    Można napisać i tak: szalowałem ławy deskami a mimo to przy kominie przecieka

    Deskowanie dachu nie jest lekarstwem na źle wykonaną obróbkę komina!
    Jeśli chodzi o gwarancję to powinien być tam zapis w stylu "producent nie ponosi odpowiedzialności za .....". To powoduje, że ta gwarancja jest warta tyle co papier na którym ją powielono. I tam wyżej ktoś dobrze napisał, że 30 lat to tylko chwyt reklamowy.
    Ale to twój wybór.

  10. #50

    Domyślnie

    Z profesjonalnego punktu widzenia nie wiem, która metoda jest lepsza. Ja swój dach odeskowałem uznając, że z całą pewnością to mu nie zaszkodzi, a sobie tym samym kupiłem spokój.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    a jakie deski nalezy klasc na dach? pewnie najlepiej suche ale czy moga byc szalunkowe czy raczej nie?
    Oczywiście, że mogą i jak najbardziej się nadają! Wystarczy tylko lekko oczyścić. W brew pozorom cement doskonale zabezpiecza powierzchnię drewna przed owadami. Należy bezwzględnie usunąć oflisy i zaimpregnować najlepiej impregnatami na bazie związków miedzi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldemar Kiejziewicz
    Deskowanie dachu nie jest lekarstwem na źle wykonaną obróbkę komina!
    Właśnie o tym pisałem, dach to nie tylko wstępne krycie.

    Warunki gwarancji czytałem, są dostępne na stronie producenta.
    Ja też jestem spokojny, i o to chodzi.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    A ja będę miał folię Tyvek Supro z 30 letnią pisemną gwarancją producenta. Pożyjemy i zobaczymy jak się sprawdzi.
    Śmiać mi się chce z tych wszystkich gwarancji 10,20,30 letnich i dożywotnich.
    Zapytaj sam siebie jak długo dana firma jest na rynku i co będzie jak się firma zwinie z rynku.
    Znam firmy które są na rynku kilka lat a dają gwarancje na kilkanaście lat.
    No ale głupich nie sieją .....
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZBYSZEK_SK
    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    A ja będę miał folię Tyvek Supro z 30 letnią pisemną gwarancją producenta. Pożyjemy i zobaczymy jak się sprawdzi.
    Śmiać mi się chce z tych wszystkich gwarancji 10,20,30 letnich i dożywotnich.
    Zapytaj sam siebie jak długo dana firma jest na rynku i co będzie jak się firma zwinie z rynku.
    Znam firmy które są na rynku kilka lat a dają gwarancje na kilkanaście lat.
    No ale głupich nie sieją .....
    A mi się chce śmiać z takich postów
    Doczytaj do końca a potem zabieraj głos.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    jak bedzie mnie stac na deski to pewnie odeskuje. bardziej stabilny dach, ciszej, lepsza izolacja, moze scianki na poddaszu przy sufitach nie beda pekac
    tak jak pisalem pol roku temu tak zrobilem

    deski 450 zeta

    papa 15mb - 49,99 zeta

    gwozdzie miedzy 4 a 6 zeta za kg

    deskowanie 5 zeta

    papowanie 5 zeta

    koszty niewielkie a moim zdaniem warto

    papa
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #56

    Domyślnie

    deski 450 zeta? Obecnie przy kończącym się okresie wyrębu ceny kształtują się w Warszawie ok 600-750m3.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm74
    deski 450 zeta? Obecnie przy kończącym się okresie wyrębu ceny kształtują się w Warszawie ok 600-750m3.
    masz tu kilka waznych slow

    OBECNIE - a ja napisalem ZROBILEM

    WARSZAWIE - ja jestem z Torunia a deski kupowalem na mazurach w okolicach Elku/Gizycka jakies 2-3 miesiace temu

    bede musial dokupic i zdaje sobie sprawe ze to mnie wyniesie znacznie wiecej

    nie palcilem VATu i nie mialem faktury - zreszta drewna i tak sie nie odlicza
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    Cytat Napisał ZBYSZEK_SK
    Cytat Napisał pan od ciasteczek
    A ja będę miał folię Tyvek Supro z 30 letnią pisemną gwarancją producenta. Pożyjemy i zobaczymy jak się sprawdzi.
    Śmiać mi się chce z tych wszystkich gwarancji 10,20,30 letnich i dożywotnich.
    Zapytaj sam siebie jak długo dana firma jest na rynku i co będzie jak się firma zwinie z rynku.
    Znam firmy które są na rynku kilka lat a dają gwarancje na kilkanaście lat.
    No ale głupich nie sieją .....
    A mi się chce śmiać z takich postów
    Doczytaj do końca a potem zabieraj głos.
    O widzę że kolega ma dużo wolnego czasu, czyżby nie było co robić na budowie ?
    A może kolega się nie buduje tylko lubi klikać i zabierać głos ?
    A tak na poważnie to stwierdzenie n/t zasiewów nie było skierowane do kolegi tylko do innych którzy dają się nabierać na chwyty marketingowe producentów.
    A producent zawsze ma sposób żeby się wyłgać z odpowiedzialności: a to brak przeglądów,a to brak konserwacji , a nie taka eksploatacja.
    I co będziesz się włóczył po sądach jak ci nie uznają gwarancji po 10latach na dachówkę ? Powodzenia w sporze z producentem.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  19. #59

    Domyślnie

    Ja jestem od klikania a budowlańcy od budowania.

    Nie wiem dlaczego odmienność przyjętych założeń/rozwiązań na budowie, wzbudza nerwowe podniecenie u tych, którzy mają inaczej. Chyba nie temu miało służyć forum.

    Może i głupich nie sieją.
    W umowie z wykonawcą mam również dokładnie opisane warunki gwarancji jak i rękojmii na wybudowany dom.
    I jak będzie trzeba to pójdę do sądu, bo od tego jest.

    <bez odbioru>

  20. #60

    Domyślnie

    ja deskowałem całość - teraz pozostaje zrobic szczeline wentylacyjna między deskami a wełną o ile to nie jest problem ...

    to mam pytanie jak rozwiazaliscie problem doprowadzenia tam powietrza z zewnatrz jezeli ocieplacie domek styropainem
    czy ktos z was wstawiał kratki wentylacyjne w styropain ?

    inne pomysły ?

    pzdr

Strona 3 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony