dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 84
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 1667
  1. #1641

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem ale może obejrzę film to się rozjaśni. Czy deskę czołową 32mm mogę zastąpić zbitymi do kupy deskami 25mm? Cena tak skoczyła do góry że za deski czołowe zapłacę ok 1000zl a szalunkowych desek mam pod dostatkiem. Nie zgnijw z czasem zbite razem? Jeśli tak to czy jętki można też tak zastąpić? Chociaż tu już wydaje mi się jest to konstrukcja przyjmująca znaczne siły.

  2. #1642

    Domyślnie

    I jak potem taka deska/deski zbite razem będą wyglądały? Tu nie chodzi o wytrzymałość tylko o estetykę.
    Nie mów jeszcze że na jętki chcesz dać deski cz Ty w ogóle ten dom budujesz dla siebie?

  3. #1643

    Domyślnie

    Czego nie rozumiesz? Wyobraź sobie ze po membranie leżącej na krokwiach płynie woda, gdy nie ma klinów jak się ułoży membrana? Jak na burcie, więc duża część wody nie spłynie z dachu dopóki się nie przeleje nad deska, kliny likwidują to zjawisko.

    Deska okapowa w takim wypadku na ogół jest elementem widocznym więc szalunkowa odpada bo nie wygląda, jeśli ma być zakryta jakąś obróbka z blachy i dach ma mieć podbitkę to na logikę prawdopodobnie możesz dać cokolwiek bo i tak tego nie widać, najwyżej odpadnie kilka lat wcześniej niż zdrowa ładna zaimpregnowana deska, pytanie tylko czy walka z tym będzie warta tych pieniędzy rzekomo oszczędzonych to juz inna sprawa.

    Nie jestem dekarzem, biorę to na prosty chłopski rozum.

  4. #1644

    Domyślnie

    Będzie papa przez kilka lat a deska będzie i tak zasłonięta papą. Później obróbka więc deski nie będzie widać

  5. #1645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Nie za bardzo rozumiem ale może obejrzę film to się rozjaśni.


  6. #1646
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Romanzz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam pytanie o lokalizacje folii paroprzepuszczalnej na dachu 40 st . Czy ma sens mocowanie jej na krokwiach przestających poza obrys budynku(dach dwuspadowy).
    Czy należy ja doprowadzić ja do końca krokwi w okapie i kleić do blachy okapowej . Ma ona spełniać rolę wiatroizolacji i zderzaka dla wełny między krokwiami

  7. #1647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku gdy a folia spełnia funkcje krycia wstępnego to bezwzględnie musi dochodzić do okapu. Natomiast gdy ma ona być tylko barierą dla wełny to nie ma takiej potrzeby ale w takim przypadku zamiast tej folii można zastosować najtańszą siatkę do dociepleń. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1648
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Romanzz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panie Andrzeju. Dziękuję za opdowiedź.Czy siatka spełni rolę wiatroizolacji przy dachu 2 spadowym 40st.
    Jeżeli nie, to jak zakończyć MWK w okapie. Prodcucent podaje klejenie do murów szczytowych nie podaje rozwiazań w okapie( przy scianie kolankowej)

  9. #1649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pojęcie wiatroizolacji na takim dachu nie występuje ponieważ przepływy powietrza w szczelinie wentylacyjnej są laminarne a nie burzliwe. Zachęcanie do stosowania wiatroizolacji to działanie lobby producentów folii, którzy za wszelką cenę chcą sprzedać produkt. Temat wiatroizolacji może występować w ścianach domów szkieletowych,w których elewacja jest wykonana deską na zakład. W przypadku zastosowania folii dachowej jako bariery dla warstwy izolacji cieplnej (wełny) jej zakończenie nie ma żadnego znaczenia. Izolacja cieplna dachu musi się połączyć z izolacją cieplną ściany zewnętrznej (zasada zachowania ciągłości izolacji). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1650

    Domyślnie

    Mam pytanie. Dach bez okapów z rynnami ukrytymi w ociepleniu, wstępne krycie: membrana, krycie docelowe blacha na rąbek. Po przeczytaniu bardzo wielu wątków i wypowiedzi użytkowników zacząłem rozważać sztywne pokrycie OSB11mm + papa, taka konfiguracja stwarza jednak kilka problemów technicznych które nie zostały przewidziane na etapie zamówienia wiązarów. Ściany szczytowe są prefabrykowane i zlicowane z murem. Dach miał zostać wysunięty o grubość ocieplenia na łatach. Wiązary nie posiadają wysuwnic, jak zatem wysunąć OSB o te 25-28cm? A może zrobić deskowanie na równi ze ścianami szczytowymi i wysunąć się dachem dopiero na kryciu docelowym? Nigdzie nie udało mi się znaleźć tematu, który poruszałby podobny problem.

  11. #1651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No normalnie. Wysuwasz OSB tyle ile potrzebujesz, na brzegu montujesz kontrłatę i przykręcasz do niej laty. Powstaje bardzo stabilny brzeg dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1652

    Domyślnie

    Rozważałem taką konstrukcję, ale bałem się o to, że będzie zbyt chwiejna i wysunięta część na tak cienkim osb się ugnie pod ciężarem papy i śniegu, ale rzeczywiście, przykręcenie kontrłaty i usztywnienie tego łatami powinno ją znacząco wzmocnić. Dzięki wielkie!

  13. #1653

    Domyślnie

    Witam,
    Nie chce zakładać nowego tematu a mam tylko krótkie pytanie, może ktoś odpowie.
    Czy papa podkładowa Mida Roof Fix nada się na pokrycie deskowania i pod dachówkę ceramiczna?

  14. #1654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest cienka dlatego nadaj się pod gonty bitumiczne. pod dachówkę raczej grubość minimum 3 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1655

    Domyślnie

    Uuu kiepsko, bo już kupiona .
    Przeszkoda jest tylko ta mała grubość? Powinna być grubsza bo dach z dachówka inaczej pracuje i papa doznaje większych obciążeń czy jak? Pytam z ciekawości. Co do tej wyżej to handlowiec i dekarz twierdzą ze spoko, taka stosują i jest ok, jak widać nie do końca :]. Zadzwonię w pn do doradcy producenta, zobaczymy co powie . Dzięki za odpowiedź.

  16. #1656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trzeba pomyśleć o doszczelnieniu kontrłat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1657

    Domyślnie

    Witam,
    Będę miał dach z wiązarów (montaż do wieńca) oraz pełne deskowanie. Dach kopertowy z prostą podbitką. Doczytałem już, żeby nie kłaść desek szczelnie. Chciałbym natomiast dopytać jak wykonać wentylację połaci dla dwóch wariantów dla dwóch wariantów.

    1. Papa (na deskowaniu)
    Jak dobrze rozumiem, na dolnym okapie montuję siatkę aby powietrze wpadało a następnie powinno wypadać przy kalenicy dlatego kalenica powinna być otwarta. Co zastosować pod gąsiory aby mieć pewność, że będzie właściwa wentylacja pomiędzy dołem okapu a kalenicą ? Taśmy , kołnierze ? Ponadto przy papie powinienem wentylować również przestrzeń pod deską czyli powietrze musiałbym wprowadzić pod podbitką i nie doklejać styropianu do deski tylko zostawić przestrzeń lub ew. najpierw nabić kontrłaty na to dopiero deski, znów kontrłaty i łaty.

    2. Membrana (na deskowaniu)
    W tym przypadku wystarczy tylko wentylacja od dolnego okapu do otwartej kalenicy (czyli wentylacja membrany pod dachówką) a np. deski od wewnątrz mogę ocieplić np. pianką PUR ?
    Odnośnie membran to znalazłem produkt firmy ICOPAL Fel'X Szybka Bariera SBS. Czy to jest właściwa membrana czy jest coś lepszego ?

  18. #1658

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czytam i czytam i potrzebuje zebrać to wszystko w całość.
    Właśnie deskuję dach. Potem miała być membrana( już kupiona BRAAS universall±) i na to dachówka betonowa Braas celtycka.
    Zbieram informacje co i jak muszę zrobić w następnych etapach.Obecnie mam już chaos w głowie bo nim więcej czytam tym więcej jest zagadnień do wyjaśnienia i niejasności.
    O papie myślałem wcześniej ale namówi mnie na membranę.( Mam nadzieję, że będę mógł zwrócić bo kupiłem ją w zeszłym roku). Teraz okazuje się że nie jest taka fajna jak o niej mówią a powiedzą wszystko żeby tylko sprzedać.
    Wiele informacji jakie zebrałem od okolicznych ,,fachowców,, okazują się nie do końca prawdziwe albo poprawne z tym co tu przeczytałem. Np. deskowanie - leć do samej góry przekładki nie ważne. Łączenie tylko na krokwiach, broń boże łączenie pomiędzy krokwiami nawet z podkładką.
    Dachówki wentylacyjne i wentylacja połaci o tym to nikt nawet mi nie wspomniał. Jak mówili membrana załatwi sprawę z wilgocią he he.
    Dlatego mam kilka pytań, które pomogą mi na prawidłową konstrukcję dachu i liczę ma jakieś wskazówki.
    1. Czy papa 3mm asfaltowa na osnowie z włókniny poliestrowej, modyfikowana SBS będzie ok jako jedyna warstwa pod dachówką?
    2. Polać domu dł. 7,2 m czyli dachówki wentylacyjne najlepiej zastosować. Skoro mają być pomiędzy krokwiami to 15 szt. na stronę. Czy dobrze myślę?
    W którym rzędzie powinny być( 4 od góry) ?
    Co z zadaszeniem tarasu i zadaszeniem wejścia do budynku, w którym miejscu powinny być dachówki wentylacyjne?
    3. Polać garażu 5,5 metra dachówki wentylacyjne nie są potrzebne.
    4. Papę kleić na zakładach czy nie jest to wymagane?
    Z góry dziękuję za pomocą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	458984

  19. #1659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagnetoX Zobacz post
    .

    1. Papa (na deskowaniu)
    ... powinienem wentylować również przestrzeń pod deską czyli powietrze musiałbym wprowadzić pod podbitką i nie doklejać styropianu do deski tylko zostawić przestrzeń.
    Tak.
    Pod gąsiorami należy zastosować dobrą taśmę kalenicową. Natomiast szczelinę wentylacyjną osłonić tak jak na załączonym zdjęciu z mojej realizacji.


    Cytat Napisał MagnetoX Zobacz post

    2. Membrana (na deskowaniu)
    ... a np. deski od wewnątrz mogę ocieplić np. pianką PUR ?
    Odnośnie membran to znalazłem produkt firmy ICOPAL Fel'X Szybka Bariera SBS. Czy to jest właściwa membrana?
    To nie jest folia wysokoparoprzepuszczalna, to jest folia bitumizowana. Dach musi być zatem wentylowany tak jak kryty papą!
    Stosowanie izolacji natryskowej bezpośrednio na sztywne poszycie to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie. Bez względu na rodzaj warstwy izolacji cielnej montowanej pomiędzy krokwiami powinna być drożna szczelina wentylacyjna pomiędzy sztywnym poszyciem pod krycie wstępne a izolacją cieplną.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	459021  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo40 Zobacz post
    ... deskowanie - leć do samej góry przekładki nie ważne. Łączenie tylko na krokwiach, broń boże łączenie pomiędzy krokwiami nawet z podkładką.
    W przypadku wykonania poszycia z desek ich łączenie powinno być na krokwiach. W przypadku zastosowania płyt OSB łączenie może być w dowolnym miejscu. W obu przypadkach kalenica musi być otwarta.

    Cytat Napisał Przemo40 Zobacz post
    1. Czy papa 3mm asfaltowa na osnowie z włókniny poliestrowej, modyfikowana SBS będzie ok jako jedyna warstwa pod dachówką?
    2. Polać domu dł. 7,2 m czyli dachówki wentylacyjne najlepiej zastosować. Skoro mają być pomiędzy krokwiami to 15 szt. na stronę. Czy dobrze myślę?
    W którym rzędzie powinny być( 4 od góry) ?
    Co z zadaszeniem tarasu i zadaszeniem wejścia do budynku, w którym miejscu powinny być dachówki wentylacyjne?
    3. Polać garażu 5,5 metra dachówki wentylacyjne nie są potrzebne.
    4. Papę kleić na zakładach czy nie jest to wymagane?
    Ad. 1. Tak.
    Ad. 2. Tak w czwartym rzędzie od kalenicy. Estetyka rozmieszczenia na połaci w gestii dekarza wg sugestii inwestora.
    Ad. 3. Nie potrzebne.
    Ad. 4. Połączenia prostopadłe do okapu i w koszu zgrzewać. Połączenia poziome na połaci o kącie pochylenia 30*< zgrzewać, przy kącie pochylenia >30* nie muszą być zgrzewane.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 83 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony