dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: dym z kominka

  1. #1

    Domyślnie dym z kominka

    Witajcie !

    Mam problem z kominkiem : kominek Lechma z plaszczem wodnym. Nie wspomne o czarnej szybie (drewno sezonowane - ale pod przykryciem na dworze a nie pod wiata), lisciaste). Od pewnego czasu, mimo regulacji szybrem (otwor z przodu tez czesciowo otwarty), dym z kominka dostaje sie do wnetrza pomieszczenia. Niedawno zastosowalem srodek do usuwania osadow (Kominiarz), regularnie usuwam wypalone kozuchy ze scianek i rur plaszcza wodnego. I nic

    Pomozcie !

    Marek N. - Konin k.Lichenia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Marek,

    Od jak dawna używasz kominka ?
    Jak wysoki masz komin ( od włączenia ) i jaki przekrój ?
    Jak zakończony jest wylot komina ?
    Jak palisz w kominku ( okazjonalnie, stale - mocno, etc. ) ?
    Kiedy dymienie ma miejsce ( pogoda, rozpalanie, etc. ) ?
    To na początek.
    pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Marek,

    Od jak dawna używasz kominka ?
    Jak wysoki masz komin ( od włączenia ) i jaki przekrój ?
    Jak zakończony jest wylot komina ?
    Jak palisz w kominku ( okazjonalnie, stale - mocno, etc. ) ?
    Kiedy dymienie ma miejsce ( pogoda, rozpalanie, etc. ) ?
    To na początek.
    pozdro
    J
    no i jeszcze czy masz doprowadzone powietrze z zewnątrz do kominka
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  4. #4

    Domyślnie kominek cd

    Witam !

    Kominek uzywam juz 3 sezon, do tej pory poza czarna szyba nie mialem wiekszych problemow. Na rurach i scianach zbiera sie taki czarny nagar, ktory systematyczmnie usuwam - na ile jest to mozliwe. Komin Schiedla chyba 200 mm , wysokosc ponad 8 m, tak wiec ciag jest niezly; zakonczenie wylotu - taka stozkowata miska. To dymienie jest raczej niezalezne od pogody (fachowiec od kominka co mi go instalowal mowi ze wytwarza sie podcisnienie). Doplyw z zewnatrz tez mam (czuc pod kominkiem zimne powietrze). W ciagu sezonu pale prawie 24 h na dobe - w nocy troche mniej i wtedy dogrzewa piec gazowy.
    Ten sam fachowiec poddal teze, ze w kominkach z plaszczem trudniej jest uzyskac wyzsza temp. - po prostu chlodza rury i zbiera sie wtedy wiecej osadu... Drewno mam sezonowane, czasem trafi sie jakis kawalek zmokniety, ale tochyba az tak nie rzutuje.
    To byloby w skrocie na tyle.

    Marek

  5. #5

    Domyślnie

    czarny osad wynika ze zbyt zimnego kominka. odbierasz z paleniska za dużo ciepła. co do cofania się dymu weź kominiarza niech zmierzy ilośc powietrza dopływającego do kominka
    Tu była reklama...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .. nie wiem co to znaczy stożkowa miska, ale być może zmiana na "strażaka" może poprawić parametry "wyciągu"
    Dławienie spalania powoduje spadek temperatury komina ( a co za tym idzie i ciągu ) a nagrzany komin dobrze ciągnie.
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7

    Domyślnie

    Witam !

    Niedawno byli kominiarze, stwierdzili, ze z powietrzem, ciagiem jest OK, zeby ewent. kupic "Kominiarza". Wydam kolejne 30-50 zl i co dalej ...?
    Z tym straznikiem, to moze niezly pomysl

    W kazdym razie dzieki !

    Marek

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Problem z wkładami wodnymi tego typu, czyli chłodzone od samego dołu, polega na niskich temperaturach spalania oraz bardzo niskich temperaturach spalin. Dodatkowo odcinki rur spalinowych , łączone często na płasko , lubią zarastać sadzami a podczas czyszczenia często o nich zapominacie. Brudne szyby w tego typu wkładach to skutek właśnie niskiej temperatury spalania oraz szybra . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony