dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Podział działki 1,02 ha- jak zrobić to dobrze ?

    Mam pytanie do osób które dzieliły działkę rolną na działki budowlane. Moja działka ma grunty słabej klasy, szerokość 42 m długość 222/254 m.

    Mój pomysł to droga wewnętrzna jednokierunkowa szerokości 4 m, po wschodniej stronie działki.
    Każda z nowo powstałych działek miała by służebność przejazdu i przeprowadzenia mediów.

    W najbliższej okolicy nie ma zabudowy szeregowej, więc zostaje bliźniacza aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię.



    Czy na początku powinienem postarać się o WZ i na ich podstawie dokonać podziału ?
    Na zdjęciu moja koncepcja podziału, na działki w osi wschód - zachód, działki były prostokątami z krótszym bokiem przylegającym do drogi.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 30-06-2021 o 16:10
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #2

    Domyślnie

    działka 1263 została podzielona sensownie i wydzielone zostało przyjemne i dobrze skomunikowane osiedle, na którym gmina przejmie drogi.
    wzoruj się na nim.

    nie rób drogi-kiszki, twoje działki będą odstawały.

    porozum się z właścicielami działek 1263/x lub 1265 i razem zróbcie sensowny podział wydzielając przejezdne drogi dojazdowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Mój pomysł to droga wewnętrzna jednokierunkowa szerokości 4 m, po wschodniej stronie działki.
    Każda z nowo powstałych działek miała by służebność przejazdu i przeprowadzenia mediów.
    4 metry to nie jest droga tylko dukt polny na wóz drabiniasty. To już najgorsi patodeweloperzy robią 5 metrów bo tyle jest minimalna szerokość w przepisach.

    Ja każdemu odradzam kupowanie działki jeśli droga ma mniej niż 7 metrów szerokości tak żeby dało się na kilka razy zawrócić. Jeszcze do tego na takim pasku chciałbyś upychać bliźniaki do każdego minimum dwa samochody bo widać działka z daleka od cywilizacji. To będzie cudny paskowy parking, jak tam coś zacznie się palić to będzie niezła zabawa, jak ktoś będzie miał imprezę to będzie się działo albo jak na końcu rozkraczy się ciężarówka i będzie trzeba 200 metrów na wstecznym jechać. Och cudownie

    W normalnym kraju powinieneś dogadać się z sąsiadami po lewej i po prawej zrobić scalenie i podział w stylu tego trójkąta na końcu. Widać że tam ktoś przynajmniej miał głowę na karku.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    działka 1263 została podzielona sensownie i wydzielone zostało przyjemne i dobrze skomunikowane osiedle, na którym gmina przejmie drogi.
    wzoruj się na nim.

    nie rób drogi-kiszki, twoje działki będą odstawały.

    porozum się z właścicielami działek 1263/x lub 1265 i razem zróbcie sensowny podział wydzielając przejezdne drogi dojazdowe.
    To ma być droga prywatna w moim zamyśle jednokierunkowa, korzystać z niej będą właściciele nieruchomości położonej na tej działce. Ale masz rację zmienię szerokość na 5 metrów, sam obecnie przy takiej mieszkam.

    Na przeszkodzie z właścicielami sąsiednich działek stoi, ich nie uregulowany stan prawny - sprawy spadkowe.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    4 metry to nie jest droga tylko dukt polny na wóz drabiniasty. To już najgorsi patodeweloperzy robią 5 metrów bo tyle jest minimalna szerokość w przepisach.

    Ja każdemu odradzam kupowanie działki jeśli droga ma mniej niż 7 metrów szerokości tak żeby dało się na kilka razy zawrócić. Jeszcze do tego na takim pasku chciałbyś upychać bliźniaki do każdego minimum dwa samochody bo widać działka z daleka od cywilizacji. To będzie cudny paskowy parking, jak tam coś zacznie się palić to będzie niezła zabawa, jak ktoś będzie miał imprezę to będzie się działo albo jak na końcu rozkraczy się ciężarówka i będzie trzeba 200 metrów na wstecznym jechać. Och cudownie

    W normalnym kraju powinieneś dogadać się z sąsiadami po lewej i po prawej zrobić scalenie i podział w stylu tego trójkąta na końcu. Widać że tam ktoś przynajmniej miał głowę na karku.
    A może miał po prostu większa działkę i większe możliwości. Sam mieszkam przy drodze o szerokości 5 metrów i nie mam wozu drabiniastego, mało tego droga jest ślepa.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #6

    Domyślnie

    po pierwsze sprawdź plan, być może ulice są już w nim przewidziane, wtedy podział się sam narzuci.

    jeśli plan nic nie wymusza, to ja bym zrobił dojazd do części działek przez poszerzenie drogi 1263/2.
    a do części od dołu, z prawej lub z lewej - zależy jak rokują właściciele 1265.

    przy podziale raczej bym przestrzegał szerokości drogi wyznaczonej przez 1263/24.

    starałbym się też nawiązać do wielkości działek i linii podziału zapoczątkowanej przez 1263

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A może miał po prostu większa działkę i większe możliwości. Sam mieszkam przy drodze o szerokości 5 metrów i nie mam wozu drabiniastego, mało tego droga jest ślepa.
    No i widziałeś choć raz co się dzieje jak przyjedzie MPO po odpady lub szambiarka/ cokolwiek większego? Z profilu wynika, że mieszkasz niedaleko Piaseczna. To jest przykład na całą Polskę, co osiedlowe uliczki szerokości 4-5m robią ludziom z życia. Przejedź się na ul Mleczarską do Piaseczna i zobacz sobie...

    A możliwości masz, przecież nawet przy 8m drogi, to zostaje Ci 34m szerokości działki, co jest bardzo dobrym wymiarem działki. Tylko wiadomo robiąc drogę 4m to jest dodatkowe 100-200m2/działkę, za które można wziąć pieniążki, a z nieprzejezdną drogą niech się inni męczą. Założyłeś już firmę deweloperską? masz zadatki....

    Działka 1263/7 stanowiąca drogę to ma minimum 8m (oczywiście zgaduję). Może być jeszcze tak, że w gminie ktoś ma rozum i stąd podział działki 1263 wygląda jak wygląda. Projekt Twojego podziału po wstępnym złożeniu też może być zmieniony przez gminę.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 01-07-2021 o 14:34

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    No i widziałeś choć raz co się dzieje jak przyjedzie MPO po odpady lub szambiarka/ cokolwiek większego? Z profilu wynika, że mieszkasz niedaleko Piaseczna. To jest przykład na całą Polskę, co osiedlowe uliczki szerokości 4-5m robią ludziom z życia. Przejedź się na ul Mleczarską do Piaseczna i zobacz sobie...

    A możliwości masz, przecież nawet przy 8m drogi, to zostaje Ci 34m szerokości działki, co jest bardzo dobrym wymiarem działki. Tylko wiadomo robiąc drogę 4m to jest dodatkowe 100-200m2/działkę, za które można wziąć pieniążki, a z nieprzejezdną drogą niech się inni męczą. Założyłeś już firmę deweloperską? masz zadatki....

    Działka 1263/7 stanowiąca drogę to ma minimum 8m (oczywiście zgaduję). Może być jeszcze tak, że w gminie ktoś ma rozum i stąd podział działki 1263 wygląda jak wygląda. Projekt Twojego podziału po wstępnym złożeniu też może być zmieniony przez gminę.
    Nie muszę jechać do Piaseczna, mam wrażenie, że duża część osiedli w Polsce jest tak projektowana. Mowa jest o zabudowie jednorodzinnej a nie wielorodzinnej.
    Masz rację, im mniej m2 przeznaczę na drogę tym więcej będę mógł sprzedać, stara jak świat chęć zysku. Nic nie stoi na przeszkodzie aby właściciel przeznaczył część swojej działki na miejsce do parkowania swoich aut. Droga jest dobrem wspólnym i ma służyć dojazdowi do posesji a nie parkowaniu. 5 metrów to wystarczająca szerokość aby śmieciarka, beczka mogła przejechać.
    Przy tej drodze będzie może 7 - 8 domów.

    Działka nie ma planu, i możliwe że gmina nawiąże do warunków zabudowy sąsiedniej działki. Tam drogi mają szerokość 8 m aby w przyszłości przekazać je w zarząd gminie.

    Na razie złożyłem dokumenty związane z WZ.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 01-07-2021 o 15:19
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Możesz też oferować produkt lepszej jakości, a droższy. Lepszy dojazd, większa cena za działkę. Na jedno CI wyjdzie,a nabywcy będą mieli lepiej,

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Możesz też oferować produkt lepszej jakości, a droższy. Lepszy dojazd, większa cena za działkę. Na jedno CI wyjdzie,a nabywcy będą mieli lepiej,
    Masz rację, mam niestety wrażenie, że coraz mniej ludzi ceni dziś jakość a w cenie jest niska cena.

    Chcę sam budować na tych działkach ładne i dobre domy na sprzedaż, co z tego wyjdzie czas pokaże.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    mam niestety wrażenie, że coraz mniej ludzi ceni dziś jakość a w cenie jest niska cena.
    mam odmienne wrażenie, im dalej w czas tym więcej ludzi szuka jakości....

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Szczyt marzeń rolnika: zasadzić maksimum działeczek o minimalnej powierzchni, dróżki na minimum szerokości aby tylko na wydechu przejechać. Jakieś trójkąty widoczności na skrzyżowaniu? Zbytki i przesada. To jest nie do przetłumaczenia Tłumaczenie to jak grochem o ścianę, żaden niby samochodem nie jeździ. Dramat, tak jest od zawsze.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też mieszkam na drodze o szerokości 5m i szczerze polecam zrobić szerszą. Mysle że 6m jest już wystarczająca żeby się minać , nawet ze śmieciarką lub dwa busy. U nas jest 5m i osobowki się jeszcze miną ale z busem jest już cieżko, szczegolnie jak niektorzy sadzą drzewka ktorych gałęzie wychodzą na drogę....

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zakładając temat liczyłem na pomoc i podpowiedzi sprawie przeprowadzeniu procedury.

    Korzystając z wiedzy internetowej, dowiedziałem się na początku muszę złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy ( brak mpzp ).
    Z tym może być kłopot bo w bliskiej odległości brak budynków. Jeśli nie uda mi się otrzymać w standardowy sposób warunków, to krok 2, nawiązanie do warunków wydanych sąsiadowi.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Do wniosku o wydanie WZ załączasz mapę sięgającą najbliższych zabudowań. Jeśli brak mapy zasadniczej (syt-wys) to może byc odbitka z mapy ewidencyjnejc1:2000 lub 1:5000. Na dwóch arkuszach A1 na pewno sięgniesz zabudowań. Takie załączniki widziałem.

  16. #16

    Domyślnie

    Droga 8m szeroka, 6m na jezdnie dwukierunkowa i 2m na chodnik/ścieżkę rowerowa (albo 1,3-1,5m plus 0,7-0,5m na jakiś kawałek paska zieleni, pod latarnie czy coś), działki 34x25=850m2 (10szt), idealne dla domu lub bliźniaka 2x425m2. I takie coś bym kupił. Jak zrobisz działki po 500m2 i drogę 5m to nawet bym tego nie jechał oglądać.
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Dzieliłem pole na działki i wymóg w mojej gminie był taki,że droga ma mieć szerokość 10m plus zatoczka na końcu 15m. Prawie 2 tyś metrów oddane na drogę. Ale jest kulturka, można auta ustawiać po boku i ciezarowka na spokojnie wjedzie. Moim zdaniem 8m to takie minimum.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Otrzymałem projekt WZ dla działki z postu numer 1.

    Ustalono WZ dla 14 budynków mieszkalnych, wolnostojących lub w układzie bliźniaczym.
    Najważniejsze parametry :
    - linia zabudowy 8 i 10 metrów
    - współczynnik zabudowy 20%
    - dach dwuspadowy, kont nachylenia 25 - 45 stopni
    - szambo szczelne lub oczyszczalnia przydomowa ( kanalizacji brak )
    - woda z studni własnej ( do sprawdzenia koszt podłączenia do wodociągu )

    O drodze wewnętrznej słowa nie ma.

    Po uprawomocnienia się decyzji zamierzam dokonać podziału na działki, złożyć wniosek do PGE w sprawie podłączenia prądu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony