dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 54
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1070
  1. #1021

    Domyślnie

    Brawo ! Tu mi zaimponowales !

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Brawo ! Tu mi zaimponowales !
    A dziękuję.
    Zaimponowałem czym? Dorwaniem gnojków? Nie ubiciem na miejscu? Nakarmieniem? Teraz pytanie, czy stara jeszcze je zechce ...

  3. #1023

    Domyślnie

    Cala akcja

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Cala akcja
    Dziękuję bardzo.



    W nocy stara podchodziła 3 razy do pudełka. Była w odległości 1-1,5m. Jedno młode nawet wylazło z pudełka i leżało / spało na trawniku.
    Niestety młode są dalej u mnie. Od 8:30 jest czynna ekostraż. Mam nadzieję, że je zabiorą. Ja ich odchowywać na pewno nie będę (chociaż córki 5 i 7 lat to już chciały przygarniać "takie słodziaki").

  5. #1025

    Domyślnie

    Ekostraż nie miała problemu z przyjęciem zwierzaków. Określili, że są skrajnie wykończone (pomijając moje próby karmienia wczoraj to od nocy w piątku na sobotę nic nie jadły) i zapakowali je do inkubatora i podłączyli pod kroplówkę.

  6. #1026

    Domyślnie

    Szacun za determinację i pomysły.

  7. #1027

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No gratulacje. Teraz pytanie kiedy stara odpuści i czy nie będzie dalej próbowała. Jak pójdzie precz to bitwa wygrana, nowa nie przyjdzie a nawet jeśli to zaliczy strzała z pastucha i się zniechęci.
    U mnie z kolei już 3 nietoperze zebrałem z trawnika... Nie ruszone... Jakby się w pastucha wpierdzieliły i je zabiło. Sam nie wiem. Szkoda mi trochę ich bo komarów co roku mnóstwo a nietoperz pożyteczny w tym aspekcie.

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Trochę skuteczniejsze od pastucha
    Niespotykane zjawisko na polskim niebie. Wiemy, co to było! (msn.com)

    Z kuny zostaje kilka włosów, reszta ulega anihilacji.

    Tak samo wygląda kot który wpadł między szyny 110 kV na trafostacji.
    Kilka pojedynczych włosków opadło na posadzkę...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 10-06-2021 o 21:26 Powód: Z kuny...

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No gratulacje. Teraz pytanie kiedy stara odpuści i czy nie będzie dalej próbowała. Jak pójdzie precz to bitwa wygrana, nowa nie przyjdzie a nawet jeśli to zaliczy strzała z pastucha i się zniechęci.
    U mnie z kolei już 3 nietoperze zebrałem z trawnika... Nie ruszone... Jakby się w pastucha wpierdzieliły i je zabiło. Sam nie wiem. Szkoda mi trochę ich bo komarów co roku mnóstwo a nietoperz pożyteczny w tym aspekcie.
    Myślę, że skoro nie wzięła młodych i nawet się na budynek już nie próbuje wspinać, to już odpuściła.
    Monitoring zostawię antykunowo ustawiony jeszcze jakiś czas.

    Z tymi nietoperzami to istotnie dziwne, bo dlaczego miałyby usiąść akurat w miejscu gdzie jest pastuch ?

  11. #1031

    Domyślnie

    Dzisiaj kolejna noc wyraźnie mniejszej aktywności kuny. Oprócz 5 krotnego oglądania i dokładnego obwąchiwania miejsca gdzie wczoraj w nocy były młode (dzisiaj podeszła, a wczoraj z daleka), było dwa razy oglądanie budynku: raz pod miejscem gdzie znalazłem młode i raz w okolicach miejsca gdzie wchodziła po budynku na dach.
    Kilku przebiegnięć po działce nie ma co liczyć, bo ona po prostu gdzieś tutaj poluje.

    Tak więc podsumowując, wszystkim którzy mają problemy z kuną proponuję zrobić to co ja po kilku bezsensownych miesiącach kombinowana:
    1. Odżałować te kilka tysięcy na pastucha (i tak zdecydowanie mniejszy wydatek niż remont dachu).
    2. Skrócić, wyciąć WSZYSTKIE drzewa i krzaki z których odległość do dachu (skok nad pastuchem) jest mniejsza niż CO NAJMNIEJ 1,5m.
    3. Jeżeli to nie skończy kunich harców, to monitoring z IR (widoczność w nocy) i poszukiwanie którędy wchodzi - w ten sposób można znaleźć słabe punkty - jakieś belki, dziwne prześlizgi, nie do końca idealnie zamontowanego pastucha (np. narożniki wewnętrzne to wrażliwy punkt, tam trzeba robić dodatkowe linie pastucha, bo franca przeskoczy)
    4. Usunięcie wszystkich słabych punktów znalezionych przez monitoring. U mnie od decyzji o pastuchu do założenia minęło 1,5 tygodnia. Od założenia pastucha to pozbycia się szkodnika dokładnie 1 miesiąc (pastuch założony 10 maja, wczoraj 10 czerwca nie miałem już kun).

    Pastuch mnie kosztował sporo, bo dach mam taki, że dekarz płakał jak kładł (kupiłem na rynku wtórnym), ale zanim go założyłem to wydałem prawie 1500zł na: odstraszacze dźiękowe, ultradźiękowe, zapachowe, żywołapkę, zanęty do żywołapki, przysmaki do żywołapki - to wszystko było bez sensu.
    Nawet jeżeli jakieś kuny wystraszyłem (bo mam wrażenie, że przez jakiś czas był spokój) to przyszły w ich miejsce następne.
    Dopiero skuteczne odcięcie ich od możliwości wejścia na dach dało radę.

    Wszelkie zapychanie dziur i otworów, którędy wchodziła OK, ale to syzyfowa praca. Zapchasz 3 miejsca, to znajdzie 4. Zapchasz to i następnej nocy widzisz jak korzysta z 2-3 kolejnych ...

    Życzę wszystkim (i sobie) wielu spokojnych, bezkunich nocy.

    Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z monitoringiem to zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę coś dobrać i skonfigurować. Jako, że robię to w oparciu o dyski sieciowe to potem urządzenie przydaje się również do przechowywania danych (ludzie dzielą się na dwa rodzaje: tych co robią kopie zapasowe i tych co będą robić kopie zapasowe).

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    ludzie dzielą się na dwa rodzaje: tych co robią kopie zapasowe i tych co będą robić kopie zapasowe.

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    (ludzie dzielą się na dwa rodzaje: tych co robią kopie zapasowe i tych co będą robić kopie zapasowe).
    I jeszcze na tych co wydaje im się że robią....

    A w temacie - mógłbyś pokazać przykładowe miejsca którędy właziły na poddasze/pod podbitkę? Śledzę temat z ciekawością, ale też trochę z obawą czy nie spotka mnie coś podobnego. Z drugiej strony nie widzę sposobu, żeby kuny dostały się u mnie na poddasze, ale może mi się tylko tak wydaje....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    I jeszcze na tych co wydaje im się że robią....
    Tia na pendrive albo na dyskach zewnętrznych. Tych podciągam pod tych co będę robili. Chociaż z drugiej strony to lepsze niż nic.

    W sensie jak to wygląda z dołu? Mogę zrobić kilka potwierdzonych miejsc z dołu, ale jakiegoś specjalnego zooma to nie mam.
    Z bliska sam nie oglądałem to nie wiem.

    U mnie jest dachówka łezka. Czyli w zasadzie każde łączenie z gąsiorem to potencjalne wejście.
    Jak kupowałem dom to przyznam się, że nie oglądałem jakoś specjalnie dachu. Był, nie było dziur, wszystkie dachówki takie same. Dam miał tylko 16 lat ...
    Teraz by mnie te powkładane gdzieniegdzie na brzegach patyki dały do myślenia.

    Porobię kilka zdjęć i podeślę, ale nie obiecuję że dzisiaj.

  15. #1035

    Domyślnie

    Minęło kilka dni.
    Monitoring dalej przeglądam, ale powoli chyba będę mógł znaleźć sobie nowe zajęcie do porannej kawy
    Kuna owszem obecna jest, ale nie obwąchuje już miejsc po młodych, raz tylko jeszcze próbowała znaleźć drogę na dach (a może to była inna i sprawdzała miejscówkę), ale na oglądaniu i wspięciu dwa razy po ścianie się skończyło.
    No chyba, że znalazła sobie jakieś wejścia poza zasięgiem kamer i jest tak cicho, że nie wiem o jej obecności.

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Nietoperze stosują echolokację, a ponieważ odbicie od siatki czy pojedynczych drutów daje słabe echo, więc musnęły drut skrzydłami, dostały strzał wys.nap. i ugotowane. Nocą w otwarte drzwi balkonowe bez firanki, załóż rzadką siatkę leśną a zobaczysz ile nietoperzy zderzy się z siatką.

  17. #1037

    Domyślnie Naprawy

    Witajcie po długiej przerwie.

    Chciałem się podzielić ostatnią (mam nadzieję) traumą związaną z kuną.
    Mianowicie kosztem naprawy ocieplenia dachu.
    Dach mam spory, około 300 m2, kąt 40 stopni.
    Grubość ocieplenia wynosiła około 20-25 cm. Naprawa została wykonana poprzez wdmuchiwanie celulozy oraz miejscową wymianę membrany.
    Celulozy w dach weszło 60 metrów sześciennych !!! Czyli jakieś 240-250 m kw. dachu (z 300) było bez docieplenia.
    Jak ekipa podniosła dachówki to w niektórych miejscach było widać od razu żółtą folię (dla tych, co nie wiedzą, w uproszczeniu patrząc od wewnątrz jest płyta g-k, folia paroizolacyjna, wełna lub inne ocieplenie, membrana, dachówka) - czyli ocieplenia było brak.
    Zobaczymy jak wyjdzie rachunek za ogrzewanie w tym sezonie. W poprzednim (listopad - kwiecień; danych za październik nie mam) poszło 29MWh energii.
    Może to efekt placebo, ale mamy wrażenie, że dom się wolniej nagrzewał w sierpniu jak dawało słońce i wolniej się wychładza teraz. Poczekam na liczby.
    A teraz cyferki. Za wykonanie prac, które ekipie 8/9 osób zajęły 1,5 dnia zapłaciłem niecałe 30 tys. zł.
    Czyli walka z kuną oraz naprawa szkód po niej zamknęły się kwotą 35 tys. zł (wszelkie żywołapki, odstraszacze, itp. oraz w końcu pastuch, kolce i naprawa).

  18. #1038
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    LowMan, jesteś już chyba ekspertem od kun, więc skorzystam z okazji i wypytam:
    - czy kuny lubią wełnę mineralną na poddaszu czy jednak bardziej celulozę?
    - czy kunę można jakoś wykurzyć z samochodu? Mam pod maską czasami jakieś kromki chleba, wygryzioną osłonę termiczną pod maską (jest z prasowanej wełny) i nie wiem, jak się cholerstwa pozbyć. Pastuch nie wchodzi w grę
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    LowMan, jesteś już chyba ekspertem od kun, więc skorzystam z okazji i wypytam:
    - czy kuny lubią wełnę mineralną na poddaszu czy jednak bardziej celulozę?
    - czy kunę można jakoś wykurzyć z samochodu? Mam pod maską czasami jakieś kromki chleba, wygryzioną osłonę termiczną pod maską (jest z prasowanej wełny) i nie wiem, jak się cholerstwa pozbyć. Pastuch nie wchodzi w grę
    Hehe, nie wiem czy jestem ekspertem, ale trochę przejść miałem.
    Kuna zdecydowanie woli wełnę:
    1. w wełnie można się "czochrać", a podobno większość kun ma świerzb
    2. w wełnie można robić tunele, bo utrzymuje kształt
    3. z wełny można sobie uwić gniazdko
    Celuloza jest dość sypka i nic z tych 3 punktów nie da się nią zrobić.

    Co do pastucha w samochodzie to istotnie ciężko zamontować. Słyszałem, że kuny nie lubią chodzić po dość gęstej siatce, bo mają wrażliwe łapy (nie mam pojęcia ile z tym prawdy). Można kupić takie siatki w sieci. Np. https://www.conrad.pl/p/siatka-ochro...-150-cm-841310
    Zaznaczam, że nie mam pojęcia czy to działa.

  20. #1040

    Domyślnie

    Akurat dziś dostałem taką reklamę.

    Marten System
    R-MAX S.C.

    Nie chcę nikogo reklamować, nie znam tej firmy i może to jest badziew, a może warto spróbować?

Strona 52 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony