dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 54
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1070
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Do ogrodu z łasicą.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #22

    Domyślnie

    A czy łasica nie jest kuną przypadkiem?
    Jakiś czas temu był już taki problem.

  3. #23

    Domyślnie

    Wygląda to następująco:
    1. zwierzątko dostaje się między folie paroprzepuszczalną i wełnę.
    2. wygryza lub wydrapuje spore zagłębienia - tak jakby przygotowywała
    sobie gniazdo.
    3. zostawia spore ilości kału grubości 1 cm i długości ok.4cm
    4. na ziemi pod okapem zostawia spore ilości poszatkowanej wełny
    Sam zastanawiam się czy to nie jest kuna domowa ale takowej w okolicy
    nie widziałem natomiast łasice sam widziałem na stercie kamieni nieopodal działki. Skala zniszczeń jest jednak za duża na małą łasicę bo
    jak wyczytałem żyją one samotnie. Jeśli był już taki post to proszę o wskazówkę gdzie go szukać. Dzięki za dotychczasowe info i proszę o jeszcze.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    No to jeśli siatka "przeciwszpakowa" nie wystarcza, żeby zabezpieczyć wlotową szczelinę wentylacyjną, to można ją wzmocnić jakąś grubszą metalową, np. ciągnioną. A przez dachówki wentylacyjne chyba nawet łasiczka nie wlezie...

    Ale żeby aż 20% wełny zniszczyła ??? To musisz chyba cały dach wymieniać !... Jesteś tego pewien? Aż tyle znalazłeś kłaków pod okapem, czy odrywałeś okładzinę żeby to sprawdzić ?

    Pozdrawiam -

    Andrzej (Trach)
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Widzisz Ty masz prawdopodobnie łasicę a ja mam na pewno szczura!!!!
    Tam gdzie przechowywałam wełnę ok. 4 worków ma powygryzaną watę - też prawdopodobnie na gniazdo i kuuuuuuupa stolców (mniejsze niż łasicy -ale to żadne pocieszenie) i któregoś dnia miałam bliższe spotkanie z tym....

    Nastawiliśmy łapkę, rozrzuciłam truciznę, ale ten szczurzyna jest sprytniejszy, wyobraźcie sobie, że:

    nałożyłam na łapkę kawałek mięska podpieczonego - coby zapach był, na to nadziałam bardzo dokładnie folię z parówki - coby zapach był i co???? ano spryciarz zjadł mięsko spod spodu a folia z parówki jak była tak i jest

    wczoraj natomiast ułożyliśmy tunel z butelek i słoików i w środku łapka z kolejnym kąskiem, tak że tylko z jednej strony mógł podejść do kąska i żeby to zjeść musiałby nadepnąć swoją parszywą zarazkowatą szpytą na ten dzyndzelek i by się złapał, no i coo?????? ano nico!!!!!! olał mnie i to mięsko i


    CO Z NIM ZROBIC!!!! Boję się, nocami nie śpię!!!! POmóżcie nam, czyli posiadaczom łasic i szczurów!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Znajomy opowiadał iż w jego rodzinnych stronach łapie się szczury do wiadra z wodą. Podobno bardzo skuteczny patent. Zawiesza się smakołyk na nitce nad wiadrem z wodą. Robi się coś w rodzaju zapadni, która powoduje utratę równowagi przez szczura i spada on do wiadra i się topi.

  7. #27

    Domyślnie

    Sam jestem przerażony skalą zniszczeń . Jestem obecnie na etapie kładzenia folii paroizolacyjnej na wełne i musiałem przerwać tą pracę. Oderwałem dolne
    płaty wełny i okazało się że mam totalną kaszanę. Nie mam zrobionej podbitki i właśnie tą drogą zwierzątko dostało się do domu. Myślę że ze względu na wielkość łąsicy uszczelnianie nie przyniesie skutku. Moim zdaniem pozostaje tylko rozwiązanie ostateczne ale w tym zakresie nie mam doświadczeń.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Przecież szczur to super extra pływak!!! więc jak go utopić??? musiałabym gadzinę złapać za łeb i trzymać w wodzie, ale tego wybaczcie nigdy nie zrobię...
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Może kot jest rozwiązaniem?

    Odnośnie kun, ale moze łasic też, pamiętam że w Gazecie Wyborczej kilka miesiący temu był artykuł Wojraka bodajże. Wynikało z niego, m.in. że kuny nie lubią zapachu jakiś zwierzątek - niestety nie pamietam jakich. Ale może w necie da się znaleźć tą informację? I może analogicznie jest w przypadku łasic?

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolly
    Przecież szczur to super extra pływak!!!
    Cytat Napisał _bogus_
    Może kot jest rozwiązaniem?
    Jeżeli pływa

    A tak powazniej: padl w tym watku argument za robieniem podbitki przed tynkami zewnetrznymi. (Tak zrobilem)

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Cytat Napisał _bogus_
    Może kot jest rozwiązaniem?
    Jeżeli pływa
    Dobre
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Sprawdziłem jednak ten artykuł w Gazecie http://serwisy.gazeta.pl/czasopisma/...2,1794741.html o którym mówiłem. Okazało się że to nie do końca tak napisałem - to zapach kuny wypłasza szczury, natomiast w atykule nie ma recept jak kun lub łasic pozbyć się z domu ...

    Przepraszam za wprowadzanie w błąd i pozdrawiam.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  13. #33

    Domyślnie

    Przystępuje do robienia podbitki. Nie mam wyjścia. Mogę jeszcze zwiększyć liczbę łapek na szczury ale sam w nie nie wierzę. Podobno kiedyś masowo wyłapywano łasice na wsiach w celach że tak powiem kuśnierskich. Niestety nikt nie pamięta w jaki sposób. Wiem że łasice są pod ścisłą ochroną ale "zielonych" zapraszam do obejżenia skali zniszczeń.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Wychodzi paradoks!!!!

    w takim razie Julek musisz mi oddac łasicę żeby odstraszyła mojego szczura, tylko jak ja się pozbędę tej łasicy później....

    nie to nie śmieszne, widzicie łapki na szczury nie zdają egzaminu, to jak pozbyć się tej chodzącej dżumy!!!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  15. #35

    Domyślnie

    Czyli i wełny mineralne nie są wolne od nieproszonych gości !!!
    Zatem argument zwolenników wełny, że styropian będzie siedliskiem wszelkiego stworzenia - przed czym wełna chroni - nie ma racji bytu........i tutaj są amatorzy komornego za darmo.
    Taka uwaga ogólniejszej natury

  16. #36

    Domyślnie

    A moze znajdzie sie ktos na forum: http://www.zoo-planet.pl/gate.html?name=Forums, kto poradzi co zrobic i z lasica i ze szczurem.
    Spróbujcie

  17. #37

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    niestety tam jest tylko o hodowli szczurów, a to akurat mnie nie dotyczy!!!!!!!!


    No pomóżcie!!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolly
    Wychodzi paradoks!!!!

    w takim razie Julek musisz mi oddac łasicę żeby odstraszyła mojego szczura, tylko jak ja się pozbędę tej łasicy później....
    Przeczytaj artykuł w Gazecie do którego link podałem. artykuł
    Chodzi o to że szczury odstrasza zapach kuny. Aby mieć zapach nie jest potrzebna sama kuna. Jak napisano w artykule - wystarczą same odchody . Ale jeśli środek jest skuteczny - to może istnieje jakiś środek chemiczny działający na powyższej zasadzie?

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    harpija

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem z zoo-planet a konkretniej ze strony fretki.org.pl

    To co włazi i niszczy wełne nie jest łasicą, łasicowate nie mają w zwyczaju "szatkowania" sobie materiału gniazdowego, to z pewnością szczur a raczej szczurzyca, która znalazła wspaniałe miejsce na zimową nore.
    Polecam kontakt w osobą, ktora posiada fretke (można takie osoby ze Szczecina znaleść na forum http://forum.fretki.org.pl/index.php ) żeby odstąpiła zużyty żwir z kuwety, koniecznie z kupkami.
    To najlepszy sposób na odstraszenie szczurów, będzie troszke smierdziało ale po paru dniach niechciany lokator ulotni sie.

    Fretka jak i łasica należa do rodziny łasicowatych, naturalnych wrogów gryzoni (to drapieżniki) sam zapach moczu lub odchodów fretki tak zestresuje szczura, że szybko sie ulotni.
    Zastosowane osobiscie (mam fretki) na działce, po tygodniu ani szczurów ani myszy
    Powodzenia.

Strona 2 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony