dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 54
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1070
  1. #41

    Domyślnie

    Mimo ze to nie ja mam lasice (czytaj szczura) i obym nigdy nie mial, zamiescilem ten apel o pomoc na zoo-planet i prosze, jest odpowiedz Moderatora!
    Fajna ta miedzyforumowa pomoc.
    harpija - tak trzymac

  2. #42

    Domyślnie

    Musze poddac w watpliwosc tekst o fretkach. Sam jestem posiadaczem frety. Trzymam ja na budowie (juz na ukonczeniu) Co prawda lasicowate moze nie maja w zwyczaju siekac materialu na legowisko, ale sam widzialem efakt zabawy freda w welnie... Po skonczeniu ocieplania poddasza zostaly mi 2 role welny, ktore trzymam w garazu. Tam tez zazwyczaj bawi sie fred. Gdy tylko wyczial, ze welna jest swietnym schowkim od razu zaczal penetrowac rolke. Efekt jest taki, ze lapami wydrapuje kawalki welny, ktore wyrzuca na zewnatrz, robiac sobie w ten sposob korytarze. Tak, ze w omawianych przypadkach, moze to byc lasica, kuna - a nie tylko szczur.
    Fakt, faktem freta zjadla juz jednego, po sasiedzku. Niestety golebia takze...

  3. #43

    Domyślnie

    Rzeczywiście zwierzątko oprócz "gniazd" robi kanały. Jest bardzo ruchliwe - stąd skala zniszczeń. Jedynym śladem który zostawia są odchody. Mają one średnicę ok.1 cm i długość 3-4 cm. Tych odchodów jest dosyć dużo. W jednym z "gniazd" została ich cała sterta. Jest to zachowanie typowe dla kuny domowej. Cały problem to zidentyfikowanie bydlaka. Pomysł z odchodami fretki wydaje mi się znakomity. Jeśli to szczur to może być to skuteczna metoda. Łapki na szczury ze smakowitą przynętą pozostają nietknięte. Czy macie jeszcze jakieś pomysły. Dzięki Harpia za info.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dzięki Harpija poznałam osobę ze Szczecina z którą umówiłam się na odbiór zasiusianego przez fretkę żwirku!!! W poniedziałek wszystko się wyjaśni!!!!
    Dam znać, czy szczur uciekł!!!!!

    Dzięki jeszcze raz za pomoc!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  5. #45

    Domyślnie

    Do Szczecina mam trochę za daleko (Sosnowiec) ale pogadam w sklepie zoologicznym. Jolly - czekam na info jak to działa.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    harpija

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jakby co to służe kuwetkową sprawą, jestem z LIbiąża a do Sosnowca to niecała godzina autobusem


    Pierwsze słysze żeby łasica zrobiła sobie kibel w gnieździe, to okropnie czyste stworzenie. Raczej znowu stawiam na szczura.

    Moja babcia mieszka w starym domku jednorodzinnym, w spiżarni ma na podłodze rozłożony styropiam, na nim spoczywa podłoga.

    Do spiżarki dostała sie jedna mysz, wystarczył tydzień żeby porozwalała na części pierwsze 3m2 styropianu, wuj wywoził to taczkami.

    Mozesz sprawdzić jak wyglądają te odchody? Czy są w formie równych "tubek" wiem że to głupie pytania ale zobacz konsystencje, jeżeli są suche (chodzi o świeże odchody) to nie jest łasica. Odchody łasicy vel fretki, tchórza czy kuny są prawie identyczne jak kocie tylko troche mniejsze.

  7. #47

    Domyślnie

    Odchody są walcowate.Z jednej strony spiczaste, mokre,czarne. W jednym miejscu miałem założoną folie na czas tynkowania i po zdjęciu wypłynęła stamtąd spora ilość moczu. Czytałem że kuna domowa paskudzi w swoim gnieździe ale kuny nikt tu nie widział. Być może mam szczurzycę. Problem jest rzeczywiście mało śmieszny bo póki go nie rozwiąże to nie mogę założyc płyt k-g na ściany na poddaszu. Puki co zakładam podbitki choć sam nie bardzo wierzę w ich szczelność i skuteczność.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    harpija

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czy masz możliwość nasłuchac zwierze?
    To by sporo wyjaśniło.

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julek
    Wygląda to następująco:
    1. zwierzątko dostaje się między folie paroprzepuszczalną i wełnę.
    2. wygryza lub wydrapuje spore zagłębienia - tak jakby przygotowywała
    sobie gniazdo.
    3. zostawia spore ilości kału grubości 1 cm i długości ok.4cm
    4. na ziemi pod okapem zostawia spore ilości poszatkowanej wełny
    Sam zastanawiam się czy to nie jest kuna domowa ale takowej w okolicy
    nie widziałem natomiast łasice sam widziałem na stercie kamieni nieopodal działki. Skala zniszczeń jest jednak za duża na małą łasicę bo
    jak wyczytałem żyją one samotnie. Jeśli był już taki post to proszę o wskazówkę gdzie go szukać. Dzięki za dotychczasowe info i proszę o jeszcze.
    z tego opisu stawiam na kune

    zlokalizuje i namierzy Ci ją pies o instynktach myśliwskich

    to wg mnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie sie jej

    pzdr

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julek
    Przystępuje do robienia podbitki...
    I to jest najlepsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie dla Ciebie i zwierzątka.

  11. #51

    Domyślnie kuna domowa

    Witam
    Mam problem, moze juz ktos miał podobny.
    W moim nowobudowanym domu zamieszkała kuna domowa, wymościła sobie gniazdo w wełnie ocieplajacej strop. W nocy wychodzi, co widac po odchodach. Pies ja dobrze czuje.. ale nie sposób jej złapac, koncze przybijac podbitke i za chwile bedzie miała zamkniete wyjscie. Co dalej? Poradzcie
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Po raz n'ty : kunie domowej mówię "dziękuję !! "

    Za znoszenie orzechów i konsumpcję w czasie ciszy nocnej, za wesołe zabawy z potomstwem na dachu przed świtaniem , za kopanie w rynnach celem.. ( no w jakimś bynajmniej celu ) , za drażnienie moich psów oraz za obicie leciwej kotki.

    Chetnie panią spakuję i podwiozę pod wskazany adres..

  13. #53

    Domyślnie kuna

    Cytat Napisał ziaba
    Po raz n'ty : kunie domowej mówię "dziękuję !! "

    Za znoszenie orzechów i konsumpcję w czasie ciszy nocnej, za wesołe zabawy z potomstwem na dachu przed świtaniem , za kopanie w rynnach celem.. ( no w jakimś bynajmniej celu ) , za drażnienie moich psów oraz za obicie leciwej kotki.

    Chetnie panią spakuję i podwiozę pod wskazany adres..
    no i co dalej..
    jak sie jej pozbyłas tej kuny.. chociaz z postu wnioskuje ze jednak nie..))

  14. #54

    Domyślnie

    Pani nie wykazuje chęci do przeprowadzki.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Podobno jak jest kuna to nie ma myszy. Podobno nawet niektórzy nie-posiadacze-kuny biorą od posiadaczy-kuny odchody tego zwierzęcia by odstraszać myszy
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie Łasica, Kuna pomocy.

    Macie jakiś sposób aby pozbyć się tego coś z dachu.
    Może są środki odstraszające lub jakieś pulapki

    please

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ja bym polubił.
    Raczej kuna. Była u teściów. Fajnie wyglądało, jak młode na spacer wyprowadzała. I uwierz- gospodarstwo, młode kurczaki, kaczki. Nic z obejścia nie zginęło! Gdzieś dalej polowała, choć trudno mi uwierzyć, aby zdawała sobie sprawę z konsekwencji takiego postępku.

  19. #59

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No dobra, nie siedzi przecież tam stale. Któredyś tam włazi i wyłazi.
    Strych, poddasze nieużytkowe czy w wełnie?
    Wiatrówka? Nie ubijesz (szkoda stworzenia), a zniechęcisz i poszuka sobie spokojniejszego lokum

Strona 3 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony