dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 54
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1070
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maario Zobacz post
    Witam szanowne grono poławiaczy kun

    Po wielu miesiącach oczekiwań zawiadamiam że zadanie zostało wykonane.
    Czekałem ponad rok od założenia pułapki i jest, pierwszego listopada 2015r.
    Myślę że chciała się na zimę wprowadzić. Klatka nadal zastawiona.
    W klatce nie było już przynęty a i tak weszła do środka.
    Gdyby się ktoś o nią pytał to pojechała na wczasy w góry do takiej znanej miejscowości ))))))

    Załącznik 342254
    A ja nadal nie rozumiem dlaczego Wy te szkodniki wypuszczacie?!
    Jak złapiesz szczura to też go puścisz?
    Mysz?
    To po co było łapać?

  2. #822

    Domyślnie

    Jak po co żeby inni też się pomęczyli dlaczego tylko mi maja dach zniszczyć, kuna nawet wypuszczona w lesie znajdzie jakieś domostwo i się tam zadomowi. A nie wieżę że wszyscy jeżdżą głęboko w las i tam je wypuszczają najczęściej kończy się to w innej dzielnicy. Gdzie w kuna z bagażem doświadczeń znajdzie nowe lokum.

  3. #823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Jaki ubezpieczyciel? Bo ja szukałem i agenci zazwyczaj mnie zbywali.
    Nie chciałbym robić reklamy, bo mi za to nie zapłacili Mówiąc poważnie - nie przeczytałem warunków, więc trudno mi jest też zagwarantować, że faktycznie kunę też to obejmie. Jeżeli sam nie znajdziesz w OWU, to polecałbym może skontaktowanie się z ubezpieczycielem e-mail'em, żeby była podkładka, że faktycznie kuna jest w pakiecie.

  4. #824

    Domyślnie

    Z kuną jest ciężko - rodzina próbowała złapać i wywieść a ta franca wróciła. Podobno są jakieś urządzenia, które emitują dźwięki, które irytują kuny, może to podziała
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #825

    Domyślnie

    Witam!
    Niestety ale dołączyłem do grona kuniposiadaczy Od jutra przyglądamy się mocniej tematowi ale póki co nasza milusińska (lub milusiński) jest na działce od tygodnia - patrząc po obecności odchodów. Przeczytałem komentarze od osób mających ten problem. U mnie sprawa ma się nieco inaczej. Przy budowie nie szczędziłem i mam pełny deskowany dach z papą i na to oczywiście łaty/kontrłaty plus dachówka. Dachówkę kładła bardzo dobra firma i tam raczej nic się nie dostanie. Mało tego pod wieźbą dachową mam stropodach betonowy na którym ułożona jest wełna i właśnie przy okanach dachowych widziałem poszarpaną wełnę. Miałem na wiosnę robić ocieplenie i podbitkę ale jak widać kuna była pierwsza Nie mam drzew dookoła, nie ma rynien, to co jest to dach od tarasu który schodzi nieco niżej niż reszta i pewnie tam jakoś weszła. Dom jest w stanie surowym z oknami bez instalacji więc jeszcze jest chwila co by zacząć działać - napiszę o postępach

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Wojtula ; 28-02-2016 o 22:17

  6. #826

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów może posiada ubezpieczenie domu od dzikich zwierząt? Jesli tak to jakie towarzystwo ubezpieczeniowe ma taką opcję ubezpieczenia. Bo sprawdzałem tzw. ubezpieczenia "All risk" i agent powiedział, ze na dzikie zwierza nie działa.

    Najbardziej mi chodzi o szkody, które może poczynić kuna na poddaszu albo dziki w ogródku. Czytałem tez o przypadku, że spłoszone stado sarenek wpadło na ogrodzenie i poważnie pogięło i poniszczyło.

    A może ktoś już dostał odszkodowanie za takie szkody ? Taka informacja była by najlepsza.

  7. #827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał MUREK Zobacz post
    Czy ktoś z forumowiczów może posiada ubezpieczenie domu od dzikich zwierząt?
    Poszło na priv, bo nie płacą mi za reklamę

  8. #828

    Domyślnie

    Dzięki - poczytam te warunki. Chociaż w dzisiejszych czasach płacimy te ubezpieczenia , a potem różnie bywa. Chodzi mi o te domowe i motoryzacyjne. Znam gościa, który za rozwalony zderzak w rocznym aucie kosztującym ponad 100 tys dostał aż 128 zł odszkodowania ! I jak tu teraz dać wiarę naganiaczom ?

  9. #829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał MUREK Zobacz post
    Znam gościa, który za rozwalony zderzak w rocznym aucie kosztującym ponad 100 tys dostał aż 128 zł odszkodowania ! I jak tu teraz dać wiarę naganiaczom ?
    Od tego jest pomoc prawna. Towarzystwa naciągają jak mogą i dopóki się nie odszczekniesz - nie dostaniesz.
    Miałem ubezpieczenie auta w AXA. Wziąłem u nich, bo nie robili problemów, że auto ściągnięte z USA (np. takich nie ubezpieczamy lub stawki +50%) i przeciągali strunę jak mogli. Co roku pismo, że ciężki rok, nowe regulacje, ale utrzymali wysokość (inni w tym "ciężkim roku" opuszczali). W innych "ciężkich latach" starali się podnieść jak najmniej. Inni jakoś nie ruszali. A jak przyszło do skorzystania z AC, to oczywiście zaraz szkoda całkowita, itp. Jeszcze jakieś potrącenie, którego kompletnie nie rozumiałem. Trafili na okres w którym straciłem robotę i nie miałem głowy z nimi zawalczyć. W każdym razie - wróciłem do PZU, z którymi miałem najlepsze wspomnienia z likwidacji szkód i to za kwotę o 1/3 niższą niż oni mieli czelność mi jeszcze proponować za auto, które wg nich nadawało się na złom, a ja spokojnie naprawiłem. Wymieniłbym jeszcze 1 firmę o negatywnych zasadach działania i 2 o pozytywnych, ze szkód komunikacyjnych.
    Miałem pod ręką reklamówkę ubezpieczenia domu i w niej jako przykład wszystkich ryzyk jest "szkody w elewacji domu spowodowane przez dzikie zwierzęta". Musisz ściągnąć ich pełne warunki z www, bo mają wszystkie broszury. No i pamętaj, że jakbyś miał inne ubezpieczenie u nich, to Ci dadzą od razu zniżkę.

  10. #830

    Domyślnie

    Ja walczę z kunami trutką "do zwalczania dużych gryzoni" ogólnie dostępną w sklepach ogrodniczych. Dawno wykładałem wersję pomarańczową, której kuny nie ruszały. Obecna jest niebieska i znika. Ale, że to trochę mało skuteczne mi się wydawało, to załatwiłem sobie czystą kofeinę i każdą porcję tej trutki "doprawiam" łyżeczką tego proszku + troszkę wody, żeby kulkę ulepić ... i też znika. Trwa ta moja kuracja ok. 3 tygodni. Zmiana jest taka, że kuny nie słyszę już na strychu. Zakładam, że stopniowo padają, bo mam od sąsiada informację, że wydaje mu się, że mniej kunich odchodów ma koło domu. Wykładam to na balkonie, więc małe szanse, że zatruje się jakiś kot czy pies. Znalazłem w necie oferty cyjanku i arszeniku ale jeszcze się wstrzymuję z zakupem, choć zanim zauważyłem zmiany, to byłem bliski tego

    Natomiast co do żywołapki, to lipa - poza 1 sztuką, którą niestety dawno temu wypuściłem, nic nie jest ich w stanie do środka zwabić. Żadne mięsa, specjalne wabiki, jajka - no kompletnie nic. Teraz zamierzam oddzielić część klatki i wsadzić tam żywego kurczaka - może coś to da. I o ile się złapie, to tym razem na pewno nie ujdzie z życiem

  11. #831
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar E***ia
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zajmuję się naprawą dachów zniszczonych przez kuny. Często są bardzo duże, naprawiamy membrany dachowe, wymieniamy zniszczoną wełnę mineralną i uzupełniamy ocieplenie poprzez wdmuchanie celulozy. Instalujemy odstraszacze elektroniczne i środki zapachowe. Jeszcze żadna kuna nie wróciła

  12. #832
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar E***ia
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kuna nie zjada wełny lecz biegając po niej, niszczy, oraz wyczesuje sobie futro ze świerzbu, dzięki czemu może żyć w naszym dachu nawet 15 lat. Zajmuję się naprawą dachów zniszczonych przez kuny. Często są bardzo duże, naprawiamy membrany dachowe, wymieniamy zniszczoną wełnę mineralną i uzupełniamy ocieplenie poprzez wdmuchanie celulozy. Instalujemy odstraszacze elektroniczne i środki zapachowe. Jeszcze żadna kuna nie wróciła

  13. #833

    Domyślnie

    Ja słyszałem od sąsiada, że wypłaszał kunę radiem, ale nie z muzyką, tylko takim gdzie się głównie mówi (sąsiad poleca Radio Maryja). Zwierzęta myślą wtedy, że człowiek jest w pobliżu i nie podchodzą. Nie wiem, na ile ten pomysł jest skuteczny, ale warto spróbować.

  14. #834

    Domyślnie

    Szacuję koszt remontu dachu na jakieś 50-80 tyś zł ale to się okaże pod koniec tygodnia.


    Zwariowałeś?! U mnie nowy dach (na starych krokwiach) kosztował 4 lata temu 19 tysięcy .
    Ogród - moja miłość

  15. #835
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał wercyngetoryx Zobacz post
    Ja walczę z kunami trutką "do zwalczania dużych gryzoni" ogólnie dostępną w sklepach ogrodniczych. Dawno wykładałem wersję pomarańczową, której kuny nie ruszały. Obecna jest niebieska i znika. Ale, że to trochę mało skuteczne mi się wydawało, to załatwiłem sobie czystą kofeinę i każdą porcję tej trutki "doprawiam" łyżeczką tego proszku + troszkę wody, żeby kulkę ulepić ... i też znika. Trwa ta moja kuracja ok. 3 tygodni. Zmiana jest taka, że kuny nie słyszę już na strychu. Zakładam, że stopniowo padają, bo mam od sąsiada informację, że wydaje mu się, że mniej kunich odchodów ma koło domu. Wykładam to na balkonie, więc małe szanse, że zatruje się jakiś kot czy pies. Znalazłem w necie oferty cyjanku i arszeniku ale jeszcze się wstrzymuję z zakupem, choć zanim zauważyłem zmiany, to byłem bliski tego

    Natomiast co do żywołapki, to lipa - poza 1 sztuką, którą niestety dawno temu wypuściłem, nic nie jest ich w stanie do środka zwabić. Żadne mięsa, specjalne wabiki, jajka - no kompletnie nic. Teraz zamierzam oddzielić część klatki i wsadzić tam żywego kurczaka - może coś to da. I o ile się złapie, to tym razem na pewno nie ujdzie z życiem
    Oznajmiam ci iż kuny są pod ochroną i aby jakiś obrońca zwierząt nie uczepił się ciebie
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  16. #836

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Oznajmiam ci iż kuny są pod ochroną i aby jakiś obrońca zwierząt nie uczepił się ciebie
    Z tego co wiem już nie.

  17. #837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz_wark Zobacz post
    Ja słyszałem od sąsiada, że wypłaszał kunę radiem, ale nie z muzyką, tylko takim gdzie się głównie mówi (sąsiad poleca Radio Maryja). Zwierzęta myślą wtedy, że człowiek jest w pobliżu i nie podchodzą. Nie wiem, na ile ten pomysł jest skuteczny, ale warto spróbować.
    haha jak Radio Maryja to może sobie poradzić

  18. #838
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maario

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam ponownie po prawie roku spokoju. 30.11.16r. znów ją usłyszałem pod dachem. Pułapki nastawione na jajka kurzęce , jedna na podbitce druga w lasku.
    Ale ja to mam szczęście. I znów wojna. Jeńców nie biorę������ ������

  19. #839

    Domyślnie

    My będziemy naftalinę umieszczać pod blachodachówką .Kuna, to faktycznie killer nowego dachu. I nie ma przed nią żadnego zabezpieczenia. Jeśli wlezie pod w końcu stosunkowo szczelną maskę samochodu, praktycznie wejdzie pod każdy dach. Polecam posiadaczom nowego domu zajrzeć po kilku latach pod dachówkę. Jeśli uważają, że nie ma tam kuny, mogą się zdziwić.
    Ogród - moja miłość

  20. #840

    Domyślnie

    Witam, w celu wyeliminowania nieproszonego gościa stosował ktoś elektrycznego pastucha w rynnach oraz na rurach spustowych?

Strona 42 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony