dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 54
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1070
  1. #941

    Domyślnie

    Dzień Dobry,
    Widzę ze problem z kunami ma chyba każdy. Szukam pomocy, porady a nie mogłem nic sensownego znaleźć. Mieszkam w domu na poddaszu, jakimś cudem kuna weszła pod dach i siedzi mi na płycie regipsowej w roku pokoju (nad pokojem). Dzisiaj przyszła do mnie paczka z urządzeniem DUO PRO PESTREPELLER i mam problem. W opisie urządzenia jest napisane że dźwięk przechodzi przez płyty gipsowe a gość przez telefon ze sklepu powiedział mi że tak średnio.. Czy ktoś miał takie coś? Szkoda mi trochę niszczyć płyty żeby urządzenie wsadzić a nie chcę trzymać włączonego urządzenia na marne :|

    czy ktoś może mi pomóc?

  2. #942

    Domyślnie

    Nie no dźwięk na pewno przejdzie przez płytę, tylko czy ten dźwięk jest słyszalny przez człowieka? bo ja mam odstraszacz, że zmienną częstotliwością i jak przestawię na np. kuny to dźwięk jest słyszalny w obrębie 50 m.

  3. #943

    Domyślnie

    wywierciłem małe dziurki w płycie. Zauważyłem że kuny się przenoszą coś powoli ale nie do końca chyba to działa :| nie wiem, poczekam jeszcze kilka dni... Dzisiaj słyszałem jak biegają po (i tu mnie zabijcie, nie wiem jak to się nazywa... takie plastikowe imituje drewno i to jest od ściany do końca dachu na zewnątrz) to one po tym biegają czyli za ścianą. a dźwięk jest słyszalny dla człowieka, ja słyszę, dziewczyna usiedzieć nie może bo tak ją to drażni.

  4. #944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Niedawno zauważyłem na aku mojego samochodu ślady pobytu jakiegoś zwierzaka. [...] Okazało się, że jego brat mieszkający na wsi, bardzo się z kuny cieszy.
    Nie cieszyłbym się z kuny w aucie bo:
    - uwielbia gryźć rurki z podciśnieniem a zwłaszcza w Seatach i Skodach (inne VAG także) oraz Toyotach (mi w Skodzie 3 razy pogryzła). Winna mączka kostna która jest składnikiem rurek
    - niszczy wyściółkę maski - nie wiem czy robiła sobie miejsce czy potrzebowała materiału, czy może tak ze złośliwości. Jedną zmieniłem, zaczęła niszczyć mi drugą.
    - niektórym ponoć gryzie też przewody elektryczne.

  5. #945
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaczy1357

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć .Jak większość z Was dopadła i nasz dach ta mała cholera.Dach niewielki i mam możliwość z dobudówki dostać się pod podbitkę .wiem którędy wchodzi ale aby temu zapobiec muszę być pewny ,że jej akurat nie ma.Muszę sprawić ,żeby sobie wyszła choć na chwilęTak się zastanawiam czy można ją wygonić dymem wpuszczonym pod połać dachu podpowiedzcie, może inny sposób aby ją skutecznie wygonić i wtedy natychmiast załatać dziurę.
    Pozdrawiam

  6. #946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Z dymem daj se spokój, ubezpieczyciel nie będzie pochwalał twych ryzykownych zachowań. Fotelik i przyuważyć kiedy wychodzi na zakupy i wtedy do roboty. Pod warunkiem ze na strychu nie zostały małe, bo smród rozkładającego się mięsa będzie straszny. Młode (jeśli są) to piszczą i awanturują się o żarcie, gdy matka nad ranem wraca z zakupami. Bez śpiewu na ustach

  7. #947
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaczy1357

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za radę. W sumie jest ciepło to można z browarkiem poobserwować.Jeśli chodzi o dym to myślałem o czymś bezpiecznym na przykład z wytwornicy dymu

  8. #948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczy1357 Zobacz post
    Dach niewielki i mam możliwość z dobudówki dostać się pod podbitkę
    [...] może inny sposób aby ją skutecznie wygonić i wtedy natychmiast załatać dziurę.
    Często gniazdo znajduje się dość daleko od wejścia. U teściowej - nie było ociepleni - przechodziła do narożnika po przekątnej domu. Zaniosłem mini wieżę na strych, zgrałem z netu odgłosy borsuka i w ciągu dnia puszczałem ja na cały regulator (nie było podbitki). Czemu borsuka - a bo to ich jedyny naturalny wróg. Albo doceniła moje zaangażowanie, albo uznała, że jednak chce się wysypiać, a sypia w ciągu dnia.

    Tak jak pisała Bertha - powinieneś zapoznać się ze zwyczajami sublokatorki. U mnie jak w zegarku - o godzinie podawanej jako zachód słońca, wystawiała łeb z rynny i po 5 minutach obserwacji - skok na drzewo. Tak trzy dni z rzędu. Strasznie punktualna była. Siedziałem pod wiatr za krzakami w odległości 10-12 metrów. Gdybym miał mocną wiatrówkę, to chyba bym spróbowałbym przycelować. Faktycznie też warto "zatroszczyć" się o ewentualne młode. Usamodzielniają się jesienią. Jest jednak szansa, że ich nie ma, bo jak to nowa lokator(-ka), może być dopiero jej pierwszy sezon godowy (początek w lipcu, ciąża 9 miesięcy). Ponoć w zimie wręcz się kłócą o miejsce i wtedy jak przypuszczam młode "trzaskają drzwiami".

  9. #949

    Domyślnie

    Panowie, standard szkodnik kuna czy inna cholera izolacja zniszczona membrana też.
    Zastanawiam się, czy przy remoncie robić pełne deskowanie zamiast membrany, czy izolację na krokwiową?
    Macie inne sposoby żeby trwale zabezpieczyć dach przed tym dziadostwem?
    Żeby nie okazało że wyremontuję dach i za 2 lata znowu to samo

  10. #950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sigma_74

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-150
    Posty
    27

    Domyślnie

    mam i ja kuniska

    6-7 lat temu założyłem ultra dźwięki, i powiedzmy było OKi, aktualnie to obok głośnika wywaliła takie dziury a jak jej przeszkadzało to kabel przegryzła.

    nie mam pomysłu juz, jedyna rzecz to mysle o pastuchu elektrycznym.

    na zywołpkę nie chce się złapać - bułka wrocławska z miodem.
    poza tym mają idealne warunki, dom stoi pusty - używany jako domek wyjazdowy.

    ma ktoś może namiar na firmę co montuje pastuchy we Wrocławiu ?

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    SZCZELNE OBRÓBKI!!! Jedyna metoda. W metalu otwór poniżej 2 cm, w drewnie żadnego - bo powiększy. Ponadto w każdym otworze wentylacyjnym siatka , najlepiej taka aby szerszenie i osy nie wlazły. Gniazdo szerszeni wielkości piłki, także przerabiałem na strychu. Na szczęście w listopadzie, bo nic bym nie napisał.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 18-01-2021 o 12:11 Powód: W met...

  12. #952
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sigma_74

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-150
    Posty
    27

    Domyślnie

    dziurę w desce czołowej grubości 3 cm zrobiła
    dach szczelny wszytko pomurowane.

  13. #953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cóś jej zapachniało, że tak zaparła się aby wyżreć dziurę.

  14. #954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigma_74 Zobacz post
    mam i ja kuniska

    6-7 lat temu założyłem ultra dźwięki, i powiedzmy było OKi, aktualnie to obok głośnika wywaliła takie dziury a jak jej przeszkadzało to kabel przegryzła.

    nie mam pomysłu juz, jedyna rzecz to mysle o pastuchu elektrycznym.

    na zywołpkę nie chce się złapać - bułka wrocławska z miodem.
    poza tym mają idealne warunki, dom stoi pusty - używany jako domek wyjazdowy.

    ma ktoś może namiar na firmę co montuje pastuchy we Wrocławiu ?
    Jak się weźmiesz to sam założysz. Mi to zajęło 3 popołudnia.

  15. #955

    Domyślnie

    Pomysł mojego kolegi, radio i jakiś halogen na fotokomórke.

  16. #956
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    I mnie dopadło bydle, od 3 tygodni harcuje . Na początku dałem odstraszacz ultradźwiękowy bo miałem akurat w firmie ale niewiele dał W przyszłym tygodniu montuje pastucha i kamerkę żeby nagrać jak się z dachu spier... próbując wejść Dzisiaj jutro powinny wszystkie elementy przyjść do pastucha.

  17. #957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Wchodzi bydle po drzewach blisko budynku lub po tynku, szczególnie wzdłuż rur spustowych z rynien lub po narożniku trzymając się obu ścian prostopadłych. Drzewa warto usunąć, na tynku pas blachy szeroki na 1m skutecznie odetnie wejscie. Uwaga: kuna potrafi z barierki na balkonie skoczyć na rynnę prawie 2 m wyżej! Akcję wyczytałem na świeżym śniegu gdy usłyszałem tuptanie po dachu.
    Bezskuteczne tuptanie, bo to było po remoncie dachu gdy próbowała wrócic na stare śmieci a tu zonk . Kilka prób i odpuściła.

  18. #958
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Drzew nie ma. Na balkon nie wejdzie bo pastuch niżej będzie i odetnie wejście.

  19. #959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    -> Brzytwa Ockhama .

  20. #960

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    czytam o waszych bojach, bo sam walczę już kuną od jesieni (zakup domu z rynku wtórnego z niechcianym, kunim lokatorem).
    Status mojej wojny kunickiej jest taki:

    Żywołapka nic nie daje. W zimie wyżerała wszystko idealnie do okoła (kamery z doświetleniem IR pięknie ją filmowały). Do środka nie weszła.
    Wywaliłem winobluszcz, po którym sądziłem że się wspina, pozatykałem kilka możliwych wejść, straszyłem ultradźwiękami. Nic, znajduje inne wejście.
    Ba, widziałem się z nią oko w oko z odległości jakiś 3 m (i krew mnie zalewała, że nie miałem za paskiem jakiejś wiatrówki). Patrzyła się na mnie jak na debila. W sumie nie dziwne, bo dźwięki wydawałem takie (próbując ją wystraszyć) że musiała być zdziwiona (i brzmiałem pewnie jak debil). Klaskanie, tupanie - nic.

    2,5 tygodnia temu zamontowałem pastucha elektrycznego (jest kilka firm - nie będę robił reklamy - które montują w całej Polsce. Mi montowała firma z drugiego końca kraju, z tego co wiem to po prostu robią objazdy po Polsce i np. w danym tygodniu montują w północno-wschodniej, a w następnym w południowo-zachodniej).
    Już myślałem, że mam spokój (pierwsza noc po montażu i coś się tłukło na zewnątrz pod oknami salonu - mam nadzieję, że ją strzelało tym 10 tys. V i spadała. Pomyślałem, w końcu. Błogi spokój. 2-3 noce i będzie spokój. Akurat ... mały sku...baniec znalazł sobie inną drogę. Wchodzi po murze i skacze z pionowej ściany w górę na balkon. Patrząc na nagrania z kamer to moim zdaniem w trakcie skoku MUSI dotykać pastucha. Nie ma szans, żeby go ominęła, a skacze codziennie (conocnie?) od co najmniej tygodnia. Wyłazi regularnie o 21:30 (+/- 15 minut) i wraca 2:30 (+/- 15 minut) - wszystko na kamerach. Ma to w głębokim poważaniu i skacze dalej ...
    Może pastuch nie działa? Nie ma napięcia w tym miejscu ?
    Pastuch ma teoretycznie 10 tys. V więc chwilowo nie mam pomysłu jak sprawdzić, czy działa (samo urządzenie sygnalizuje, że pracuje, ale ja chciałbym wiedzieć, czy w tym konkretnym miejscu jest napięcie. Ktoś, coś? Miernik mam tylko do 750V AC i 1000V DC więc sporo za mało.

    W przyszłym tygodniu ma przyjechać firma która instalowała pastucha i dorobić dodatkową plątaninę kabli w tym miejscu gdzie to małe sku...baństwo włazi.

    Dzisiaj zainspirowały wypowiedziami niektórych przeniosłem żywołapkę i zastawiłem drogę tak, że jak już wskoczy na balkon to:
    1. albo wejdzie do żywołapki
    2. obejdzie ją górą?
    3. będzie kombinowała przejście po wąskim gzymsie miedzy barierką a spadkiem 3m w dół (czego się pewnie nie boi ...).

    Dam znać jak poszło.

Strona 48 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony