dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie jastrych

    [color=blue][color=red]
    Cytat Napisał ANDIX
    na grucie nie dawać żadnych folii itp. wykonac podsypke z drobnego kamienia ok 10 cm i dobrze zagęścić. Na tym pogłożu wylać posadzkę (chudy beton) gr min 8 cm. Na tej posadce trzeba wykoać dobra izolacje. Trzeba pamietać, aby używac materiałów, które nie reagują ze styropianem. Moze być DYSPERBIT 2 x i na to folia gr 0,2. Na takim podłożu kłaść styropian FS-20 lub FS 15 ale ten nie oszukany w warstwach po 5 cm na zakłądkę. Na styropian znów folia paroszczelna-gr moze być mniejsza 15. Izolacje fundamenów dokładnie przykleic uprzednio do posadzki (lepik asfaltowy bez dodatków na gorąco). Warstwe lepiku dokładnie pokryś DYSPERBITEM, bo nie ma pewności, czy tak naprawde nie zawierał rozpuszczalników. Na folii wykonac wylewke gr 7-8 cm. Ogrzewanie w takiej wylewce to takie na "pół gwizdka". Wylewkę (warstwę wyrównawczą) warto zazbroić, bo ma się pewność, że będzie na wieki. Tę warstwę, aby była w miarę ciepła trzeba wykonac jako "półsucha".


    A TOBIE JUŻ DZIĘKUJEMY ZA TAKIE "RADY"
    Jan Zaremba
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  2. #62

    Domyślnie

    Janzar, będę dociekliwa i zadam Ci jeszcze jedno pytanie, bo naprawdę zależy mi na dobrym wykonaniu izolacji.

    Chudziak (dosć gruba i mocna warstwa, wylana na zagęszczonym gruncie) mamy wylany 5-6 cm poniżej ław, ławy są zaizolowane papą termozgrzewalną. Czy teraz należy na chudziak rozłożyć papę termozgrzewalną? Jeśli tak, to czy należy ją połączyć (zgrzać) z tą papą na ławach? A może wystarczy wywinąć? Następnie na papę folia, na folię styropian, następnie podłogówka wodna i na to jeszcze raz folia? Bardzo proszę o poważne potraktowanie sprawy, bo różni "fachowcy" mi doradzali, a ja jakoś nie bardzo im ufam..
    Pozdrawiam, Ada

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANDIX
    na grucie nie dawać żadnych folii itp. wykonac podsypke z drobnego kamienia ok 10 cm i dobrze zagęścić. Na tym pogłożu wylać posadzkę (chudy beton) gr min 8 cm. Na tej posadce trzeba wykoać dobra izolacje. Trzeba pamietać, aby używac materiałów, które nie reagują ze styropianem. Moze być DYSPERBIT 2 x i na to folia gr 0,2. Na takim podłożu kłaść styropian FS-20 lub FS 15 ale ten nie oszukany w warstwach po 5 cm na zakłądkę. Na styropian znów folia paroszczelna-gr moze być mniejsza 15. Izolacje fundamenów dokładnie przykleic uprzednio do posadzki (lepik asfaltowy bez dodatków na gorąco). Warstwe lepiku dokładnie pokryś DYSPERBITEM, bo nie ma pewności, czy tak naprawde nie zawierał rozpuszczalników. Na folii wykonac wylewke gr 7-8 cm. Ogrzewanie w takiej wylewce to takie na "pół gwizdka". Wylewkę (warstwę wyrównawczą) warto zazbroić, bo ma się pewność, że będzie na wieki. Tę warstwę, aby była w miarę ciepła trzeba wykonac jako "półsucha".


    Szkoda,że za takie pomysły nie dają Oscara
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie jastrych

    Cytat Napisał bingo-ada
    Janzar, będę dociekliwa i zadam Ci jeszcze jedno pytanie, bo naprawdę zależy mi na dobrym wykonaniu izolacji.

    Chudziak (dosć gruba i mocna warstwa, wylana na zagęszczonym gruncie) mamy wylany 5-6 cm poniżej ław, ławy są zaizolowane papą termozgrzewalną. Czy teraz należy na chudziak rozłożyć papę termozgrzewalną? Jeśli tak, to czy należy ją połączyć (zgrzać) z tą papą na ławach? A może wystarczy wywinąć? Następnie na papę folia, na folię styropian, następnie podłogówka wodna i na to jeszcze raz folia? Bardzo proszę o poważne potraktowanie sprawy, bo różni "fachowcy" mi doradzali, a ja jakoś nie bardzo im ufam..
    witam
    właściwie jest gdy chudy beton jest na wysokości fundamentu
    w tym przypadku należy zgrzewać papą wraz z wywinięciem na fundament aby powstala ciagłość izolacji
    -folia jako dystans
    -styropian
    -folia
    -rury ogrzewania podlogowego
    -jastrych o gr. min. 6 cm którego grubość zależy od grubości styropianu ,przy czym 10 cm styropianu to 7 cm jastrychu





    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  5. #65

    Domyślnie

    Wykonawca podłogówki zaproponował nam, że położy na styropian pod podłogówkę warstwę 2,5 cm styropianu z folią odblaskową (srebrną). Czy w tym przypadku folia jest zbędna, tzn. styro z odblaskiem można potraktować "zamiast", czy również nalezałoby dac folię?
    Pozdrawiam, Ada

  6. #66

    Domyślnie Re: jastrych

    [quote="janzar"]
    Cytat Napisał bingo-ada
    Janzar, będę dociekliwa i zadam Ci jeszcze jedno pytanie, bo naprawdę zależy mi na dobrym wykonaniu izolacji.

    Chudziak (dosć gruba i mocna warstwa, wylana na zagęszczonym gruncie) mamy wylany 5-6 cm poniżej ław, ławy są zaizolowane papą termozgrzewalną. Czy teraz należy na chudziak rozłożyć papę termozgrzewalną? Jeśli tak, to czy należy ją połączyć (zgrzać) z tą papą na ławach? A może wystarczy wywinąć? Następnie na papę folia, na folię styropian, następnie podłogówka wodna i na to jeszcze raz folia? Bardzo proszę o poważne potraktowanie sprawy, bo różni "fachowcy" mi doradzali, a ja jakoś nie bardzo im ufam..
    witam
    właściwie jest gdy chudy beton jest na wysokości fundamentu
    w tym przypadku należy zgrzewać papą wraz z wywinięciem na fundament aby powstala ciagłość izolacji
    -folia jako dystans
    -styropian
    -folia
    -rury ogrzewania podlogowego
    -jastrych o gr. min. 6 cm którego grubość zależy od grubości styropianu ,przy czym 10 cm styropianu to 7 cm jastrychu

    janzar - tzn jak lepiej zrobić? bo mam ten sam problem.
    czy zagęścić piasekiem i cementem te brakujące 5-6cm między fundamentem a chudziakiem czy dać papę, folię i na to styropianem skorygować te różnice?

  7. #67

    Domyślnie

    Ja myslałam o ułożeniu styropianu do poziomu ław,a drugą warstwe cieńszą ze styroduru, żeby nie było w sumie za grubo, a izolacyjność dobra.
    Pozdrawiam, Ada

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Janzar mam dwa pytania jeśli to nie będzie problem.

    1. Mam w projekcie ze na poddaszu uzytkowym powinienem położyc pape lub folie pod wylewkę . Czy na piętrze tez się robi izolacje wodną i to az z papy ?

    2. Mam graz nieogrzewany , nad garazem pomieszczenie użutkowe . Chciałbym je dobrze odizolować , chciałe dać 8 lub 10 cm styropianu i jak naj mniej wylewki aby nie obciązać stropu. Co się stanie jak dam na 8cm styropianu 4 cm wylewki ?

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Janzar skoro roztropnie odpowiadasz w temacie jastrycha to może wypowiesz się w temacie styropianu jaki powinno się dawać pod jastrych. (tak to się chyba pisze)
    Chodzi mi mianowicie o jakość styropianu od poszczególnych producentów. I tak mamy "dalmatyńczyki", Genderka, Marbud i wielu innych.
    Wszyscy zastanawiają się nad tym ile dać betonu i ile się to ugnie a nikt nie pisze o jakości danego styro a moim zdaniem ma to kapitalne znaczenie.

    Podpowiedz może jak na to patrzeć skoro wszyscy producenci zapewniają o zgodności ich produktu z normą, prześcigają się we wszelkiego typu parametrach i w cenach. Niestety jest tak, że te z ugruntowaną marką są zdecydowanie droższe a te tańsze, choć z normami, czy są choć porównywale jakościowo.
    Jak to wychodzi z Twojego doświadczenia.

  10. #70

    Domyślnie

    1. Mam w projekcie ze na poddaszu uzytkowym powinienem położyc pape lub folie pod wylewkę . Czy na piętrze tez się robi izolacje wodną i to az z papy ?

    2. Mam graz nieogrzewany , nad garazem pomieszczenie użutkowe . Chciałbym je dobrze odizolować , chciałe dać 8 lub 10 cm styropianu i jak naj mniej wylewki aby nie obciązać stropu. Co się stanie jak dam na 8cm styropianu 4 cm wylewki ?[/quote]

    Możesz dać pape w pomieszczeniu nad garażem. Jeśli chodzi o poddasze daj tyle styro ile w innych pomieszczeniach natomiast w garazu od spodu przyklej wełne mineralną.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  11. #71

    Domyślnie

    A ja mam pytanie?
    Czy na chudziak pod ogrzewanie podłogowe dawać folię czy papę?
    Pozdrawiam

  12. #72

    Domyślnie

    Czasem w muratorze pojawialy sie takie rysunki z ukladem podlogi na gruncie, ze styropian szedl POD chudy beton bezposrednio na piasek (chociaz moze tam byla jakas hydroizolacja). Czyli kolejnosc warstw byla zmieniona.
    Co o tym myslicie? Moze to rozwiaze problem osiadania podlogi przy grubej warstwie styropianu?

    Chce dac ok 20 cm styropianu i nie wiem jak to rozwiazac, zeby nie spaprac podlogi i nie robic 15 cm wylewki.

    Pawel

  13. #73

    Domyślnie

    Właśnie przeszukuję forum, bo mam podobny problem ile dać styropianu, w pomieszczeniu z chudziakiem i w pomieszczeniu podpiwniczonym.
    Wszędzie mam 15 cm do drzwi, a chcę w piwnicy i parterze podłogowe ogrzewanie, tylko że to wychodzi wtedy 3 cm+ 3cm(z ekranem) lub 4 cm+ 2cm(z ekranem) na zakładkę styropianu,7 cm jastrychu i 2 cm na płytki.
    W piwnicy raczej grzać nie będę, jedynie w pralni, więc chyba tego styropianu to może być mało. Jakbym odpalił podłogówkę to można powiedzieć, że prędzej będę grzał piach niż pomieszczenie.
    Podobnie w pomieszczeniu podpiwniczonym podłogówka pewnie będzie grzać dół i górę.
    Zastanawiam się czy nie dać 7 cm styro ale wtedy na posadzki zostanie tylko 6 i chyba będzie za mało.
    W piwnicy to może jednak dać więcej styropianu i grzejniki. Sam nie wiem, może jakieś rady?
    Dodam, że piwnica gdzieś tak 1,5 m w ziemi.
    Ostatnio edytowane przez szarlejak ; 26-11-2014 o 14:28

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony