dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 57
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1137
  1. #1101
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam, gdzie był kierownik budowy? To powinno zostać przerwane po fundamentach...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #1102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zulka88

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-425
    Posty
    36

    Domyślnie

    OSTRZEŻENIE!!!
    Chciałabym wszystkich ostrzec przed PRZEMYSŁAW CHOLEWICKI z Ursusa, nr jego tel 794474361 wykonuje wszelkiego rodzaju remonty, u mnie miał robić ocieplenie domu, podpisał umowę, wziął sporą zaliczkę, przełożył 2 razy termin i więcej się nie odezwał więc proszę się zastanowić przed podjęciem współpracy z tym człowiekiem.
    NIE POLECAM!!!
    Ostatnio edytowane przez zulka88 ; 15-10-2018 o 17:36

  3. #1103

    Domyślnie

    Ostrzegam przed firmą Faziak - a konkretnie panem Krzysztofem Babiakiem. Człowiek jest serwisantem firmy Termet. Rok temu ten pan zainstalował nam piec. Teraz chcielismy by zrobil przegląd a poza tym z pieca zaczęło cieknąć i zaczął wyskakiwać błąd. W sobote nie moglismy się do niego dodzwonic, w koncu od męża odebral telefon bodajze w poniedzialek i uslyszelismy ze przy tym błędzie piec w ogole nie powinien sie ponownie uruchomic i ze od razu powinnismy wezwac serwis. Probowalismy to zrobic, ale przeciez nie odbieral telefonu! Polecil wyslac smsa w celu umowienia terminu. I cisza. Błąd zaczal wyskakiwac codziennie, ale udawalo sie nam piec resetowac. W koncu wczoraj wrocilam do domu z wymiotujacym dzieckiem a tu piec znowu wylaczony - w domu zimno. Cudem chyba udalo mi sie do tego czlowieka dodzwonic, zupelnie nie kojarzyl ze z nami rozmawial, powiedzial, ze terminy ma na styczen!! Zaczal zadawac mi pytania o piec mimo ze mąż wszystko u w smsie opisal a ja niestety na piecach sie nie znam. Zaczął w bardzo chamski sposob ze mną rozmawiac a kiedy zapytalam kiedy moze przyjechac, usłyszałam zebym sobie poszukala innego specjalisty i... rozłaczyl sie
    Człowiek zupelnie niepoważny.

  4. #1104

    Domyślnie

    Ostrzegam przed korzystaniem z „usług” Zenona Kosiorka nr tel. 796 259 098 (działa na terenie Warszawy i okolic).
    Ten pan i jego „ekipa” kompletnie nie znają się na wykonywaniu prac remontowych i co tylko się da zostaje źle zrobione. Świeżo pomalowane ściany zostały zapylone i pobrudzone zaprawą, wycyklinowana podłoga została zalana i pobrudzona, zamontowane drzwi same się zamykają, kafelki zostały krzywo ułożone podobnie jak panele, sufit podwieszany został źle zamontowany… Skala niechlujstwa i popełnionych przez nich błędów jest naprawdę duża. Co więcej nie szanują oni cudzej własności, czego skutkiem są porysowane i połamane meble (o pobrudzeniu nie wspominając). Dodatkowo „fachowiec” oszukuje na materiałach, doliczając co mu się podoba. Do „pracy” również przychodzi według własnego uznania, kompletnie nie zważając na terminy zawarte w umowie.

    Jeżeli szanujecie swoje zdrowie, czas i pieniądze, to trzymajcie się z daleka od tego partacza. Stanowczo odradzam!

  5. #1105

    Domyślnie

    DAMIAN RADLAK Brukarstwo - tel: 508372695

    Ostrzegam przed firmą! Firma zarejestrowana w Czarnym Lesie pod Warszawa. W lipcu zlecilem wykonanie podjazdu i alejek na mojej posesji. Zaplacilem zaliczke w kwocie 15tys na pilny zakup kostki i materialu. Od lipca niestety ani towaru, ani pieniędzy i niemal niemozliwy kontakt z Damianem Radlakiem. Firme polecal mi inny wykonawca, ktory z nim iles czasu wspolpracowal. Niestety rowniez od niego nie odbiera juz telefonow.

    Zwykly, pospolity zlodziej.

  6. #1106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ofiara stolarza

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na czarna listę wykonawców powinien trafić stolarz pan Artur God......ewski, grasuje w Warszawie i okolicach, Wyszkow, niwy Dwór Mazowiecki, jabłonna, Legionowo, okolice Serocka w tym kierunku na wschód. W pierwszym kontakcie wydaje się super fachowcem, zna się na robocie dużo dotadza pijak wykończyć , jakie materiały itp itd. Do wszystko żeby uśpić czujność nasza . I z powodzeniem. Wycenia meble na wymiar , ustala zaliczkę i ..... tyle go widzieliśmy. Ani mebli ani zwrotu zaliczki. Później się staje beszczelny , arogancki i chamski. Wymyśla wymówki żeby przeciągnąć nasze wkur..... pan grasuje już pare ładnych lat bo około 10 lat. Liczba oszukanych ludzi jest coraz większa, niestety dużo ludzi mu odpuszcza i nie dochodzi swoich praw czyli zwrotu kasy. Dlatego mu się udaje i czuje się bezkarny. Miał kilka spraw sądowych zakończone wyrokami skazującymi ale to na nim wrażenia nie robi. Działa dalej, bierze dalej zaliczki i śmieje się ze wszystkich. Czuje się bezkarny. Robi przed nowymi klientami z siebie ofiarę, mami ich, maniupukuje ze biedny jest a źli ludzie się na niego uwzięli a on biedny robaczek zupełnie nie wie czego od niego chcą. Dewiza pana „stolarza” ze zaliczka otrzymana jest jego i walcie się naiwniacy którzy mu kasę za nic dali. Ostrzegam wszystkich nie podpisujcie nic z nim bo i tak mebli nie będzie i żadnej kasy mu nie dawajcie bo i tak nie zwróci.

  7. #1107

    Domyślnie

    Wszyscy którzych oszukali sławomir jagiełło i maciej prasolik z tarczyna proszeni są o kontakt
    mój mail [email protected]

  8. #1108

    Domyślnie

    A czy się zajmuje pan Jagiełło? Bo raptem kilka dni temu polecono mi człowieka o takim nazwisku, ale może to tylko przypadek.

  9. #1109

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A czy się zajmuje pan Jagiełło? Bo raptem kilka dni temu polecono mi człowieka o takim nazwisku, ale może to tylko przypadek.
    Wykonuję tynki i elewacje razem z panem prasolikiem. A zajmuję się oszukiwaniem ludzi i z tego co można poczytać w internecie każdy ma z nimi problemy. Niech pani omija szerokiem łukiem. A kto pani ich polecił ?

  10. #1110

    Domyślnie

    A to mój jest od dachu. To inny człowiek w takim razie.

  11. #1111

    Domyślnie

    Posłuchajcie tak w roli ostrzeżenia- nie dawajcie nigdy zaliczek- nikomu. Te czasy już minęły. Ja jestem na ostatnim etapie budowy dużego, skomplikowanego budynku i nie dałem przez ten cały okres żadnej zaliczki. Ani tynkarzom, ani stolarzowi od schodów, ani temu od mebli, ani za okna- za nic!
    Jak wykonawca jest pewny swoich umiejętności bez problemu na to pójdzie. Czasami płaciłem etapami, za wykonanie poszczególnych prac np. za mury czy dach,a i to z perspektywy czasu uważam za niepotrzebne.
    W drugą stronę miałem gorzej, bo czasami wykonawcy musieli poczekać, aż zdążę zarobić pieniądze i to też był dla mnie jakiś tam stres. Ale z drugiej strony było te bezpieczeństwo, że przecież nic nie zapłaciłem, więc nawet jak coś pójdzie nie tak , to finansowo stratny nie będę. Do końca oczywiście przed ów stratami nie udało mi się uchronić, ale najgorzej nie było. Pozdrawiam.

  12. #1112

    Domyślnie

    ciekawe...u mnie fabryka okien czy wiązarów nie zgodzi się na start produkcji bez zaliczki...więc nie wiem jakim cudem Tobie się to udało.
    okna wyceniałem u kilku firm, w każdej chcieli zaliczkę, wiązary to samo.

    być może zaliczki unikniemy u małych, lokalnych stolarzy, płytkarzy itp.

    można sytuację odwrócić - kto solidny zgodzi się kupić za swoje materiały a później inwestor się rozmyśli...

  13. #1113

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    ciekawe...u mnie fabryka okien czy wiązarów nie zgodzi się na start produkcji bez zaliczki...więc nie wiem jakim cudem Tobie się to udało.
    okna wyceniałem u kilku firm, w każdej chcieli zaliczkę, wiązary to samo.

    być może zaliczki unikniemy u małych, lokalnych stolarzy, płytkarzy itp.

    można sytuację odwrócić - kto solidny zgodzi się kupić za swoje materiały a później inwestor się rozmyśli...
    Od tego są umowy, które zawierają odpowiednie klauzule zobowiązujące do odpowiednich działań w określonych sytuacjach np. co jeżeli inwestor się rozmyśli, nie zapłaci itp.

    Wiązarów u siebie nie miałem i nie wiem nawet co to jest, ale okna kosztowały mnie wraz z roletami 70tys. zł. zakupione u partnera handlowego Oknoplastu. i zaliczki za nie, nie dawałem żadnej. Jeszcze jedna duża Firma też poszła na moje warunki, tylko byli drożsi i z nich zrezygnowałem. Nie jest to zatem jakiś przypadek wyjątkowy...

  14. #1114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tcl74

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-153
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odradzam firmę Wolplan. Firma była u mnie umówiona na wylewanie styrobetonu i po prostu nie pojawiła się na placu budowy.
    Wcześniej podwykonawca tej firmy , niejaki pan Batycki potrafił w poniedziałek rano zmienić termin przyjazdu na .... poniedziałek około 13-tej. Siłą rzeczy nie mogłem być na to przygotowany więc Wolplan stwierdził, że nie wie czy we wtorek da radę przyjechać (choć miesiąc wcześniej był na ten wtorek umówiony).
    We wtorek oczywiście nie przyjechali. Straciłem dzień urlopu oraz miesiąc czasu budowlanego na szukanie następnej ekipy.
    Zdecydowanie odradzam.

  15. #1115
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie polecam PiecBud prace wykończeniowe i elewacje.

    Z Panem Kamilem miło się rozmawiało, ale jak przyszło do rozliczeń i poprawek to było już trochę gorzej.

    Obróbki blacharskie gzymsów zostały wykonane z poziomie,a miejscami ze spadkiem w stronę elewacji.. Po długiej batalii zgodzili się poprawić po czym domagali się dodatkowej zapłaty - choć umowa była taka, że ja zapłacę za materiał tylko.
    Ekipa na początku prac przewierciła ściany uszkdzając tynki wewnętrzne - zarzekali się, że wszystko naprawią tak, że ślad nie zostanie. Mijały tygodnie, ich praca się kończyła, a tynki tak czekały. Ostatecznie nie zapłaciwszy całości umówiliśmy się na kolejny tydzień - 1500zł potrącone.
    Ekipa podjęła się położenia EPDM na dachu płaskim - jak patrzę na to, to serce boli na ten widok do dzisiaj... Położyli płyty OSB i na wióry, kamyki nakleili membranę.
    Między elewacją, a izolacją fundamentu zostawili dziury że można było rękę włożyć. Miejscami były wypełnione gruzem, na którym oparto styropian.

    Na koniec przestał odbierać telefon - generalnie nie polecam. Zwiodło mnie zaufanie i natłok innych rzeczy żeby na bieżąco kontrolować, więc żal mogę mieć głównie do siebie... ale jeśli płacę za elewację prawie 80k, to jednak oczekuję pewnej jakości, a nie takiej fuszerki.
    W elewacji nie dali listwy startowej
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #1116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tcl74

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-153
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie polecam firmy KOW-KAN z Nasielska.
    Moja opinia bierze się stąd, że panowie tak przedłużyli mi rurę wodociągową wewnątrz budynku że zgrzali ją na łuku co spowodowało nieszczelność i wyciek wody.
    Mam zamoczony pianobeton pod wylewką betonową a ile energii i czasu pójdzie na osuszenie tego nie wiadomo.
    Firma była umówiona na podłączenie wody do budynku i nikt się nie pojawił i nie zadzwonił że nie przybędą.
    Do właściciela nie udało się dodzwonić, zaś jego żona przekazała mi historyjkę że mają awarię wodociągu (ta...).
    Brak szacunku dla klienta i jego czasu.

  17. #1117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MMarcin01

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-655
    Posty
    1

    Domyślnie

    Damian Radlak, tak samo mnie oszukał na pieniadze i pobrał zaliczki. Mysle o pozwie zbiorowym. Osoby pokrzywdzone prosze o kontakt na [email protected]

  18. #1118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robertnnj3

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-026
    Posty
    1

    Domyślnie

    To smutna historia, którą Pani opisała. Szkoda tylko że nie widzi Pani tam swojej winy i winny swojego męża, który we wszystko próbował wsadzić swoje dłonie. Nie jeździmy na poprawki po mężach klientek. Pewnie Panią zasmucę, ale na szczęście niewiele osób uwierzyli w te brednie i aktualnie mam kilkunastu stałych klientów, którzy zawsze są zachwyceni nasza pracą. A wie Pani dlaczego? Bo ich druga połówka nie próbuje zrobić coś za nas, prace spartolic i zwalić na kogoś. Jest nawet takie powiedzenie: narobić i na psa zwalić . Pozdrawiam

  19. #1119

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnnj3 Zobacz post
    To smutna historia, którą Pani opisała. Szkoda tylko że nie widzi Pani tam swojej winy i winny swojego męża, który we wszystko próbował wsadzić swoje dłonie. Nie jeździmy na poprawki po mężach klientek. Pewnie Panią zasmucę, ale na szczęście niewiele osób uwierzyli w te brednie i aktualnie mam kilkunastu stałych klientów, którzy zawsze są zachwyceni nasza pracą. A wie Pani dlaczego? Bo ich druga połówka nie próbuje zrobić coś za nas, prace spartolic i zwalić na kogoś. Jest nawet takie powiedzenie: narobić i na psa zwalić . Pozdrawiam
    A może byś tak zacytował opinie ktorej ta twoja samoobrona dotyczy? Bo ja szczerze to nie wiem o którą konkretnie chodzi... Chyba że ty jesteś Kamil a na forum wystepujesz jako Robert.....

  20. #1120

    Domyślnie

    Ja z kolei przestrzegam przed firmą Polska Stolarka Budowlana Sp. z o.o., mieszcząca się w Warszawie przy ul. Gen. Chruściela, tudzież Jerzy Borkowski Polska Stolarka Budowlana (w internecie pojawia się ul. Toruńska) - działalność gospodarcza. W firmie tej zamówiłam okna, drzwi zewnętrzne, rolety i bramę garażową.
    Było to w roku 2018 i do tej pory mam niezrealizowaną usługę. Wszystko było dobrze do momentu dokonania płatności. Głupotę, którą ja zrobiłam i przed którą przestrzegam było dokonanie płatności - wprawdzie zgodnie z umową, ale już tu był błąd i moja nieuwaga, bo co to za umowa!!! - zgodnie z fakturą wystawioną tuż przed wykonaniem usługi. Następnie zaczęło się nawet dobrze, bo okna zamontowano w całym domu, bez zastrzeżeń - za wyjątkiem konieczności upominania się przez kilka miesięcy o brakujące kilka zaślepek na zawiasy. Następnie zamontowano drzwi - z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Największe przeboje mam do tej pory z bramą garażową - brama została źle wymierzona przez wykonawcę, gdyż nie wziął pod uwagę grubości ocieplenia na suficie garażu, w rezultacie czego brama była za wysoka i złe prowadnice. Wykonawca chciał mnie wręcz zmusić do zdzierania ocieplenia na połowie sufitu z garażu. Szczęśliwie zmusiłam go do dostarczenia innych prowadnic, jednakże jeśli chodzi o samą bramę - był docinany panel. W rezultacie tego brama i tak jest niewyregulowana (jest szpara między bramą a progiem garażu) - a wszystko powyższe trwa od połowy 2019 r. aż do teraz. Jeśli chodzi o rolety, to pomijając już fakt, że jak wszystko zostały zamontowane z opóźnieniem, to jak przyszło do montowania sterowników radiowych, Pan wręcz chciał wykręcić się, że takich nie było w umowie. Na sterowniki czekam od początku lutego, i co gorsza kontakt z firmą się urwał, nie odpowiada na telefony ani maile. Sprawa najprawdopodobniej trafi do rzecznika konsumentów.

    Podkreślam, że przez cały czas kontakt z firmą był utrudniony, wszystko trzeba było wyrywać z gardła, upominać się, żeby wreszcie wykonali usługę, wiele razy zwodzili mnie i zapewniali co do terminów, których potem niedotrzymywali. Miałam wrażenie, że facet kilka razy obraca tym samym towarem.

    Nie wiem nawet czy ta firma jeszcze istnieje, bo w internecie widzę, że siedzibę na Chruściela ma zamkniętą, i nie mam pojęcia jak się skontaktować z nimi.

    Unikajcie zatem jak ognia. Z momentu kiedy ja zawierałam z nimi umowę byli przedstawicielem firmy Komsta na Warszawę (już nie są) - do firmy Komsta nie mam żadnych zastrzeżeń, ale sama Polska Stolarka Budowlana to firma montażowa a nie produkcyjne. Dodatkowo firma ta od czasu kiedy podpisałam z nimi umowę straciła znaczek rzetelna firma.

    Proszę nie oceniać kwestii dokonania zapłaty przed usługą - myślę, że to można zostawić bez komentarza, a jedynie uczyć się na tym błędzie.

Strona 56 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony