dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1137
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aagg77

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2

    Domyślnie OSTRZEGAM PRZED FATALNA EKIPA, OKLOICE W-WY!!!!

    Ostrzegam Was nie powtarzajcie mojego błedu i omijajcie z daleka ekipe pana Jacka O. z Legionowa.
    Bierze najtanszych, przypadkowych ludzi ktorzy zostali wyrzuceni z niejednej budowy i czyni wiele szkód w domu.
    Pan Jacek O. ( szef) ma jednak dobra gadke i wydaje sie calkiem mily, tylko problem w tym ze to nie on bedzie robil a jego fatalna ekipa.
    Mnie ostrzegali znajomi ale niestety nie posluchalam i bardzo tego zaluje.


    pozdrawiam
    :cry:

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Typowe niestety działanie "Generalnego wykonawcy". Ustala z inwestorem jak najniższą cenę a potem by dotrzymac warunków (cenowych) umowy zatrudnia kogokolwiek.
    Dobry fachowiec przeważnie potrafi sam sobie znaleźć pracę.
    Partacz lub poczatkujący musi imac się podwykonawstwa.

    Innymi słowy to ostrzeżenie dotyczy nie tylko pana Jacka O. z Legionowa.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #43

    Domyślnie

    ale nie wszyscy dobrzy robotnicy mają żyłkę przedsiębiorcy, który sam sobie robotę znajdzie. mam nadzieję... bo chcę generalnego wykonawcę, 1 odpowiedzialnego za całośc.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    ale nie wszyscy dobrzy robotnicy mają żyłkę przedsiębiorcy, który sam sobie robotę znajdzie. mam nadzieję... bo chcę generalnego wykonawcę, 1 odpowiedzialnego za całośc.
    Tak, masz rację... nie wszyscy.....
    Weż tylko pod uwagę, że taki "wyrobnik" zarabia zdecydowanie mniej (nawet o połowę) niż gdyby sam znalazł sobie prace jako wykonawca danego etapu prac.
    Jeśli będziesz miał swojego generalnego wykonawcę to oprócz oglądu jego poprzednich realizacji postaraj się spojrzeć na prace konkretnych pracowników którzy bedą pracowali u Ciebie.

    Dobry fachowiec nie powinien miec problemów ze znalezieniem pracy.... jest polecany z budowy na budowę. Jego referencjami są już zrealizowane prace.

    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #45

    Domyślnie

    dlaczego Jacek O. ? ? ?
    wal po nazwisku i tyle !
    BOHO
    Warszawa

  6. #46

    Domyślnie

    Do aagg77

    Mój dom budował pan Jacek O z Legionowa. Na etapie stanu surowego było powiedzmy OK (2003r.). Schody zaczęły się na etapie wykończeniówki (2004r).
    Jeżeli masz więcej szczegółów chętnie porozmiawiam z Tobą prywatnie.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja miałam generalnego wykonawcę na cały stan surowy + dach. Wszystko robiła jedna ekipa, tylko do dachu przyjechał podwykonawca-ekipa górali. W zasadzie, z małymi zgrzytami, ale byłam zadowolona.
    Po rozliczeniu chciałam jeszcze, żeby ta firma dodatkowo zrobiła mi taras (nie objęty wcześniejszą umową). Ekipa do tarasu pojawiła się nagle, z dnia na dzień, inna niż ta która do tej pory u mnie robiła.
    Tak skopanego tarasu to chyba żaden z forumowiczów nie widział. Oczywiście nie dostali ani grosza, ale ten "cud architektury" trzeba było rozebrać niestety na mój koszt.
    Ostatecznie taras miał mi zrobić sąsiad budowlaniec. Prace trwały przeszło dwa miesiące i wyszedł najdroższy taras świata biorąc pod uwagę ilość zużytych materiałów i cenę robocizny. A i tak trzeba było go nieco poprawić, a sąsiad się obraził.

    Konkluzja:
    Nie ma złotego środka. Albo się ma szczęście i dobrze trafi, albo nie !

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mój kierownik budowy rzekł: "nie polece wam ekipy, bo nawet te moje najlepsze, ostatnio się popsuły"

    wniosek z tego taki, ekipa może zrobić 5 domów dobrze, a szósty spartoli, lekarz też podobnie 5 osób wyleczy a szóstą......, prawnik nie każdego obroni, a samochód tylko co wyjedzie z serwisu (gdzie od nas skasowali 2kzł) i zaraz znowu padnie. Generalnie jesteśmy ludźmi i różne rzeczy "chrzanimy", niektórzy nawet swoje życie, małżeństwo, rodzinę
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #49

    Domyślnie

    Chyba Orzech.
    W jednym z wątków opisywałem jak ten człowiek chciał ze mnie zedrzeć za fundamenty a to co proponował to w skrócie wykopanie dziury i nalanie do niej betonu. Za b. duże pieniądze.

  10. #50

    Domyślnie

    A był to człowiek polecany na tym forum

  11. #51

    Domyślnie

    Różnie to bywa. U mnie budują "podwykonawcy" zatrudnieni przez "firmę" i jestem bardzo zadowolony - zaprzeczenie wszystkiego złego, co tu piszemy (zapraszam na wizję lokalną). Bardzo ważny jest też kierownik budowy, względem którego majster ma szacunek...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyss
    Różnie to bywa. U mnie budują "podwykonawcy" zatrudnieni przez "firmę" i jestem bardzo zadowolony - zaprzeczenie wszystkiego złego, co tu piszemy (zapraszam na wizję lokalną)...
    A gdzie dokładniej budujesz ? Może wpadnę na inspekcję
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #53

    Domyślnie

    Skoro padło już nazwisko, to dodam swoje trzy grosze. Budowa w zakresie stanu surowego szła nie najgorzej, ale byłem na niej codziennie i zawsze coś korygowałem lub ustalałem że tak ma być. Całe szczęście że troche liznąłem literatury jak, co powinny być wykonane. Poza tym sam wiele rzeczy potrafię zrobić i nikt mnie nie oszuka proponując "lepsze" rozwiązanie, które proponuje wykonawca bo akurat nie chce mu się czegoś zrobić tak jak w projekcie.
    Jeżeli chodzi o fundamenty to również długo trwały rozmowy z Jackiem, w których stałem na stanowisku: płacę i wymagam aby było tak jak przewiduje projekt i sztuka budowlana.
    Kłopoty pojawiły sie dopiero przy robieniu dachu i położeniu dachówki Robena. Jego firma poległa i musiałem sam znaleźć inną z prawdziwego zdarzenia. Na całe szczęście nie rozliczyłem całości prac.
    Natomiast całkiem inny temat to wykończeniówka w tym roku. Szczęście że się rozstałem z tą firmą i większość podstawowych innych prac (tynki, wylewki) zlecałem innym.
    Ocieplenie poddasza praktycznie zrobiłem sam (poza przykręceniem płyt GK i ich wyszpachlowaniem). Dzięki temu mam równe płaszczyzny na skosach i sufitach oraz przyzwoite tynki gipsowe.
    A tak na marginesie firmę Jacka też mi polecono na tym Forum.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Erol

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Mazowieckie - czarna lista wykonawców

    Miły, skromny i prosty człowiek, tryskający "pomysłowością".Wydawać by się mogło wymarzona ekipa bud. Pana Henia Orze......kiego

    UWAGA to naciągacz, niesolidny i nie wywiązujący się z umowy człowiek, potrafi opuścić plac budowy i nigdy więcej się nie pojawić, nie ma pojęcia o budowaniu, wielu ludzi musiało dakładać do fundamentów drugie tyle lub je wyburzać!!!!!!

    Pan Henio ukrywa się przed poszkodowanymi aby uniknąć odpowiedzialności oczywiście!!!!

  15. #55

    Domyślnie

    Czarna Lista to nie hyde-park, że każdy mówi co mu ślina na język przyniesie.
    Jareko taką prowadzi - zgłoś do niego.

    pozdr

  16. #56

    Domyślnie

    O qurcze a ja tez bralem go pod uwage i nawet rozmawialem wstepnie. Czlowiek sprawia pozytywne wrazenie... Opatrznosc jednak czuwala i zdecydowalem sie na inna ekipe.
    Pozdro
    VIVALDI W PODRÓŻY

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tak tak - za dobrą ekipą trzeba się nachodzić i to już jesienią by zaczęli na wiosnę... Jak ktoś sam wpada w ręce a już się naprasza to zaczyna być podejrzane. No chyba, że czasy się znienią w budownictwie na jeszcze gorsze Obym nie wykrakał.

  18. #58

    Domyślnie

    My w zeszlym roku rozmawialismy z tym panem O Na mnie zrobil dobre wrazenie, ale moj maz mial odmienne zdanie. I cale szczescie! Wzielismy inna ekipe i uniklismy problemow.

  19. #59

    Domyślnie

    Firma budowlana zapewniła mnie o możliwości wybudowania małego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem w przeciągu trzech miesięcy ( od lipca do października). Stan, w którym będzie znajdował się dom pozwoli na zamieszkanie. Czy to normalne? Słyszałam, że po wybudowaniu stanu surowego powinien nastąpić czas na tzw. wysychanie ścian. Mój dom wykonany będzie z pustaków MAX następnie ocieplony steropianem 12 cm i tynkowany.

  20. #60

    Domyślnie

    firma wciska kit....
    przy tej technologii to niewykonalne
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony