dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 47
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 936
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Szyję wszystko- od marynarki do spodni spodnic i poscieli, nie podoba mi sie haft maszynowy więc to mnie nie rajcuje, chce szyć i cieniutki szyfonik, organzę i inne delikatne- firanki, ale tez musze wszyć czasami zamek do grubszych spodni, dzinsów. zdarza się ,że muszę uszyć z elastycznych materiałów a to juz sztuka.Łucznik 30-letni nie zdaje tu egzaminu.
    Co za słownicwo i terminologia, dla mnie to czeski film. Chyle czoła szanownym forumowiczkom
    Ja wiem tylko, że przewleka się nitkę przez oczko w igle, naciska pedał, jakieś kółko ręką przekrecić, opuścić stopkę i "sie szyje"
    Ale nie jestem sam (żonka też nie szyje, nienawidzi wręcz).

  2. #22

    Domyślnie

    No tak szycie to fajna umiejetność, moja tesciowa to jest chora jak ma przyszyć guzik. Za kazdym razem lata do krawcowej. Ma dokładnie 4 lewe, dla mnie jest to niepojete.
    pierwszy raz w zyciu szyłam kiedys tetrowe pieluszki w ilosci 40 sztuk dla siostry- uczyłam sie linii prostej i tak sie zaczęło.Było to dokladnie 18lat temu. cholerka jak ten czas leci.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    No tak szycie to fajna umiejetność, moja tesciowa to jest chora jak ma przyszyć guzik. Za kazdym razem lata do krawcowej. Ma dokładnie 4 lewe, dla mnie jest to niepojete.
    pierwszy raz w zyciu szyłam kiedys tetrowe pieluszki w ilosci 40 sztuk dla siostry- uczyłam sie linii prostej i tak sie zaczęło.Było to dokladnie 18lat temu. cholerka jak ten czas leci.
    Mam nadzieję, że moja "małżowa" ma chociaż nogi prawe, bo do szycia dwie rączki lewe

  4. #24

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kupiłem "Łucznika" jak starsza córka miała 3 lata. Szyć miął żona, bo ja techniczny, ale nie "krawcowaty". Żona siadła do maszyny, a córka w ryk! Taka straszna warcząca maszyna to tylko tata może... Siadłem, spróbowałem i ... uszyłem żonie spódnicę. Tylko wszystko musiało być sfastrygowane + instrukcja gdzie mam szyć.
    Czasami nawet potrafię sam sobie jeansy skrócić.
    Zwykle jedna nogawka jest po moim skracaniu "bardziej"

    długa lub krótka.
    Zależy, z której strony się patrzy.

  6. #26

    Domyślnie

    aniu:
    igla podwójna służy do szycia imitacji ściegu podwójnego( od góry masz podwójna stębnówkę , a od spodu zygzak), niektórzy łudzą się ze mają dwuigłówkę do podkładania-ale tak nie jest bo nie jest to ścieg elastyczny.
    Są różne rozstawy igieł ( standart 2,5mm.) Można tez na igle podwójnej takż pięknie wyszywać sciegi ozdobne dwoma kolorami nic.
    Jezeli po założeniu igly podwójnej(do konca w uchwycie) maszyna nie wiąze sciegu to przyczyna lezy w złym ustawieniu maszyny i nalezy oddać maszyne do serwisu. Kazda maszyna powinna szyc ściegami które ma i szyc wszystkie tkaniny.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  7. #27

    Domyślnie

    acca5:
    jesli potrzebujesz maszyny do szycia wszystkich typów tkanin , nie chcesz miec problemów z marszczeniem, ściąganiem tkanin to najlepszym modelem dla ciebie bedzie maszyna Pfaff 1538lub Pfaff 2040.( różnic jest w tym czy potrzebujesz jeden czy kilka typów dziurek)Jednak do obrzucania i szycia dzianin lub tkanin elastycznych bedziesz potrzebowała dodatkowo coverlocka ( lub covera i overlocka) sprawdzonym jest coverlock Pfaff 4852. (lub cover Janome 1000 i overlock Janome 204 D)
    Poprostu jedną maszyna nie zrobisz wszystkiego. W/w maszyny to sprawdzone modele.
    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  8. #28

    Domyślnie

    No dzięki to teraz poszukam takowej maszynki i sobie zakupię,
    Tyle mam planów co do szycia ,że hej

  9. #29

    Domyślnie

    No niestety nie moge znależć w internecie tych maszyn, może ktoś pomorze. mam tylko nadzieję,że cena nie jest zabójcza.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Kupiłem "Łucznika" jak starsza córka miała 3 lata. Szyć miął żona, bo ja techniczny, ale nie "krawcowaty". Żona siadła do maszyny, a córka w ryk! Taka straszna warcząca maszyna to tylko tata może... Siadłem, spróbowałem i ... uszyłem żonie spódnicę. Tylko wszystko musiało być sfastrygowane + instrukcja gdzie mam szyć.
    Czasami nawet potrafię sam sobie jeansy skrócić.
    Zwykle jedna nogawka jest po moim skracaniu "bardziej"

    długa lub krótka.
    Zależy, z której strony się patrzy.

    Tomek - super gość z ciebie!

  11. #31

    Domyślnie

    acca5 :
    Pfaff 1538 kosztuje 2000zł , a coverlock Pfaff 4852 -3000zł.Spytaj u siebie w miescie w salonie maszyn do szycia. Jakbys miała problemy to ci pomogę. Strona internetowa - www.pfaff.de
    pozdrawiam agamon
    agamon

  12. #32

    Domyślnie

    Tomek , jestes jednym z wielu mężczyzn którzy szyją, ale nielicznym który sie do tego publicznie przyznają( wielu przychodzi do mnie do salonu i gdy nie ma klientów to na osobności się do tego przyznają). Jestes facet z klasą .
    czy twoja żona jest swiadoma jaki skarb posiada?
    A apropo długości nogawek- długość nogawki mierzy się od pasa i wtedy obydwie bedą jednakowej długości.
    pozdrowienia
    agamon
    agamon

  13. #33

    Domyślnie

    Tomku a ja skracając spodnie po prostu obcinam od dołu tyle samo. Zakładam, że są równe. A jak wyjdzie nierówno, znaczy ten fason tak miał od początku.
    Strasznie drogie te porządne maszyny. Ja myślałam, że za 700 PLN to już kupię w miarę porządną. Lubię szyć, ale ostatnio robię to coraz rzadziej, bo kręgosłup mi nawala.

  14. #34

    Domyślnie

    Fajny ten Pfaff, szukam takiej koło siebie. Agamon jak nie znajdę to się odezwę.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    dzięki za uznanie


    czy twoja żona jest swiadoma jaki skarb posiada?


    Przekażę. Nikt nie jest prorokiem we ....

  16. #36

    Domyślnie

    Pfaff kiedy był produkowany w Keiserlautern w Niemczech był bardziej droższy
    ( 1538 kosztowal 2649zł ) ale od kiedy została przeniesiona produkcja do Czech jest tańszy. Dotyczy to maszyn . Overlocki sa produkowane nadal w Japonii.I są najlepsze ze wszystkich .
    Kiedys na spotkaniu , kiedy zarzucilismy że Pfaff jest za drogi na Polskę to dyrektor Pfaffa powiedział " Paff ist nicht zu teuer , Pfaff ist preisswert"
    I to prawda.
    kupując maszynę Pfaffa 1538 macie maszynę z górnym transporterm ( tzw. ITD system), który to jest patentem Paffa i w żadnej innej maszynie go nie ma. Maszyna 2026 jest rozwinięciem 1538 -jest elektroniczna i ma 2 rodzaje dziurek ( bieliżnianą i odzieżową) robionych automatycznie z pełma regulacją parametrów( długość , szerokośc i gęstość) maszyna 2046 na 4 rodzaje dziurek oraz 2 rodzaje alfabetów.
    Pewna klientka któram zakład usługowy kupiła tanią maszynę ( przy zakupie ostrzegalem ją ze to nie jest maszyna na jeje potrzeby) , po roku zajeżdziła ją i jak spróbowała 1538 to w sumie do swojej pracowni kupiła 3 szt.Kto spróbuje szyć na Pfaffie to nie siądzie już na inna maszyne.
    A apropo tanich maszyn do 700 zł ,na skromne potrzeby domowe to polecam Janome 2041 w cenie 777zł. a jak za drogo to Łucznia 2018 lub 2024 ( sa to stare modele Janome produkowane w Chinach ), jakośc tych maszyn jest dobra i sa godne polecenia - tylko jedna uwaga proście sprzedawce o sprawdzeniei naszycie maszyny. Cena Łuczników to 549-599zł . Czasem są promocje W obecnej chwili w Burdzie jest promocja na Łucznika , jest tańszy o 50zł.
    Pozdrawiam
    agamon
    agamon

  17. #37

    Domyślnie

    @ agamon
    A czy Singer nie jest najlepszą maszyną? bardzo je chwalą... szukam dla swojej mamy, która posługuje się staaarym Łucznikiem mającym swoje humory :/ dlatego pomyślałam o Singerze, wstępnie odpowiadałby mi model 1116 lub 7462 [spełnia wymagania ponizej] ... ale może jest coś lepszego?

    - nie chcę żadnej elektroniki, LCD ani komputerowego wybierania wzorów, bo mami nie cierpi niczego ustawiać i lepiej byłoby wyszukać coś manualnego
    - autonawlekacz nici
    - ścieg overlockowy musowo i hm, jakieś podstawowe ściegi do szycia [bez haftów i ozdobnych] ale koniecznie ściegi do obrębiania/obrzucania brzegów, nogawek, końcówek bluzek itp
    - obszywanie dziurek do guzików, wszywanie zamków,
    - wolne ramię do rękawów i nogawek
    - materiały prawie wszystkie, od ceniutkich przez elastiki do grubych, chociaż gł. bawełna i jeans, ale dobrze zeby mogła podszyc np skróconego T-shirta albo bluzeczkę z domieszką lycry albo grubą frotę
    - na potrzeby domowe, więc głównie przeróbkowo-poprawkowe

    wymagania są dość skomplikowane - czy jest coś co by je spełniło za w miarę rozsądną cenę? a, wolę rzecz droższą a lepszą

  18. #38

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Moja żonka zakupiła sobie ostatnio maszynkę Husqvarna z serii Huskystar model, o ile nic nie pokręciłem, E20. Jak na razie uszyła pościel i próbowała wszystkie ściegi na różnych materiałach i jest zadowolona. Maszynę oglądała też teściowa, która przez kilka ładnych lat szyła zawodowo i wg. niej również maszynka jest o.k.
    Kosztowała coś około 600zł.
    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Największym producentem maszyn do szycia jest japońska firma Janome i Broher ( mają po ok. 30 % rynku każda)
    Każda wspólczesna maszyna ma :
    -ścieg 1 lub kilka pseudooverlockowe
    - obszywanie dziurki( 4 stopniowe lub automatyczne)
    -proste wybieranie wzoru ściegu
    - autonawlekacz nici jest tylko w niektórych modelach i automatyczne pobieranie dolnej nitki( nie musisz kręcić ręcznie kołem aby pobrac dolną nitke z bebenka)
    -- wszywanie zamków,
    - wolne ramię do rękawów i nogawek
    - wspólczene maszyny szyja wszytkie typy tkanin( uwaga do szycia tkanin elastycznych jest potrzebny scieg łańcuszkowy- maszyna do szycia ma ścieg płaski, więc potrzebujesz dodatkowo covera
    jak potrzebujesz na potrzeby domowe, więc głównie przeróbkowo-poprawkowe to kup maszyne janome 423 i covera janome 1000

    pozdrawiam
    agamon
    agamon

  20. #40

    Domyślnie

    o dzięki, przynajmniej wiem czego konkretnie szukać

Strona 2 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony