dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokość bramy wjazdowej?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 3,0 m

    4 6,15%
  • od 3,1 do 3,3 m

    3 4,62%
  • od 3,3 do 3,5 m

    5 7,69%
  • od 3,5 do 3,8 m

    11 16,92%
  • powyżej

    42 64,62%
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 135
  1. #21

    Domyślnie

    Witam.

    Ja posiadam 4m bramę, z którą wjechałem w działkę około 1m- aby lepiej było wjeżdzać na posesję. Jesem zadowolony. Bram jest 2 skrzydłowa. Poniżej 3 m to raczej nie proponuję. A po co później się stresować przy wjeździe. A nie wiesz co będzie wjeżdżało na dziłkę w przyszłości. Będzie potrzeba większym auem wjechać i co dalej? Rozładują (opał, ...) przed bramą a tym co "zostawią" musisz się osobiście zająć jak można było by podjechać bliżej. Zdecydowanie róbcie minimum 4m.
    Pozdrawiam serecznie forumowiczów.

    Hubert
    Moja "budowa" zaczeła się w kwietniu 2003- kupiłem stan surowy. Szukam informacji u doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam inwestorów oraz udzielających informacji na forum.

  2. #22

    Domyślnie

    A czy szerokość bramy wjazdowej nie zależy od szerokości bramy garażowej ?
    Ja mam bramę garażową o szerokości 4.75m. Mam zamiar zainstalowć bramę o szerokości co najmniej 5m.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał bedi
    A czy szerokość bramy wjazdowej nie zależy od szerokości bramy garażowej ?
    Ja mam bramę garażową o szerokości 4.75m. Mam zamiar zainstalowć bramę o szerokości co najmniej 5m.
    Dom i wjazd do garażu mam oddalony o kilkanaście metrów od ogrodzenia i dodatkowo wjazd do garażu jest pod kątem 90 stopni do lini ogrodzenia więc bramę w ogrodzeniu i bramę do garażu rozpatruję rozdzielnie. Ale po wszystkich radach już na 100% zmienię bramę wjazdową na 4m.

  4. #24

    Domyślnie

    Wszystko zależy od miejsca dojazdu do garażu. Brama o szerokości 3,5 m
    przy dojeździe na wprost jest wystarczająca.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie Jaką macie mieć szerokość bramy wjazdowej na działkę?

    Witajcie!!!

    Malutkie pytańko do Wszystkich którzy mają i tych którzy będą dopiero mieć - Jaka powinna być szerokość barmy wjazdowej na działkę, aby było wygodnie?

    Ile powinno być w świetle?

    Bardzo proszę o wypowiedzi.

  6. #26

    Domyślnie

    W moim przypadku jest 4.6 ze względu na wąską drogę i wjazd pod kątem 90 stopni

  7. #27

    Domyślnie

    u mnie jest 3.2 to jest trochę za mało ale chciałem mieć przesuwną i dłuższa się nie mieści

  8. #28

    Domyślnie

    4 m gdyż mąż wziął poprawkę na moje umiejętności jazdy samochodem i nie chciał aby nasz samochód parkował na ulicy przed posesją.POZDROWIENIA

    Acha mam bramę przesuwną.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    3.80


    mam samojezdną przesuwną.....przesuwa sie na strone furtki , jest ok w druga strone musiałabym wziasc 3 m...a to nieporozumienie....

  10. #30

    Domyślnie

    brama przesuwana 6 m. wyjazd jest super

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    4,6m - inie wydaje mie sie za dużo - dwa skrzydła, dzięki temu mogą wjechaći zaparkować na podjeździe dwa samochody obok siebie.

  13. #33

    Domyślnie

    Ok.4m.Nie mam więcej miejsca.
    Ale wolałbym 5 metrów(dla żony )

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja mam od drogi 7.6 (wjazd w ściętym, jednym z rogów działki) i w sumie też się zastanawiam jaką dać szerokość..
    Myślałem o dwuskrzydłowej i szerokości 4m, bo wolę mieć więcej miejsca, choc przesuwana bardziej podoba mi się..

    Tobo
    Chyba 3.2m i przesuwana jest ładna i niepraktyczna.. A jak w 3.2m wjechac ciężarówką? Nie ma problemu? Normalny samochód ma włącznie z lusterkami 2m, a np. szambiara?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Jeżeli wjazd jest z wąskiej drogi, to można cofnąć słupki w głąb działki(słupki od bramy). Czyli w pobliżu bramy załamać płot na długości np. metra. Czyli zrobić coś takiego: __/ \__ Narysowałem sam płot bez bramy. Ten kąt, np.135stopni pozwoli wjechać nawet duzym samochodem w wąską bramę z wąskiej drogi.

  16. #36

    Domyślnie

    3M
    REGULAMIN FORUM

  17. #37

    Domyślnie

    3M
    REGULAMIN FORUM

  18. #38

    Domyślnie

    54 m ... czyli cały bok działki. Na razie przydaje się, pies i tak dalej się nie rządzi, a wlowikowa nie obija samochodu...

  19. #39

    Domyślnie

    Samonośna 5m, bardzo wygodna, zachodzi na furtkę, ale - wbrew moim obawom - w żaden sposób to nie przeszkadza.
    pozdr.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    4 metry przesuwana, wiazd do dwoch bram garazowych.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony